Anlık Yazışma
Kosova Turları

Kosova Turları

Kosova başkenti Priştine ile en çok turist konuk eden yer olurken, Kosova vize istemeyen ülkelerden biridir. Kosova turuna çıkacağınız zaman dikkat etmeniz gereken birkaç detay bulunmaktadır.

Devamını Oku »

Arama

Filtre

Kosova Turları

4 adet Kosova turu bulundu...

Arnavutluk, Makedonya, Kosova Özel Turu

3 gece 4 gün

Türk Hava Yolları ile

Tiran , & Ohrid (2) , & St. Naum – Resne – Bitola (Manastır) – Üsküp – Tetova (Kalkandelen) –, & Priştine (1)

  • 20.04.2019 - 23.04.2019
349,00 EUR 2.181,25
Arnavutluk, Makedonya, Kosova Kurban Bayramı Turu

4 gece 5 gün

Türk Hava Yolları İle

Priştine & Üsküp (2) & Kalkandelen & Bitola & Ohrid (2) & Tiran

  • 12.08.2019 - 16.08.2019
449,00 EUR 2.806,25
Kurban Bayramı Büyük Balkanlar Turu

7 gece 8 gün

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

Belgrad (2) & Üsküp (1) & Bitola (Manastır) & Resne & Ohrid (1) & Tiran & İşkodra (1) & Budva & Kotor & Dubrovnik & Trebinje (1) & Mostar & Saraybosna (1)

  • 11.08.2019 - 18.08.2019
499,00 EUR 3.118,75
Arnavutluk, Makedonya, Kosova Turu

3 gece 4 gün

Türk Hava Yolları ile

Tiran , Ohrid (2) , & St. Naum , Resne , Bitola (Manastır) , Tetova (Kalkandelen) , & Üsküp (1) - Prizren , & Priştine

  • 12.07.2019 - 15.07.2019
349,00 EUR 2.181,25

Kosova Hakkında

Sırbistan, Karadağ, Makedonya Cumhuriyeti ve Arnavutluk ile sınırları bulunan Kosova, 2008 yılından sonra tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etti. Kosova başkenti Priştine ile en çok turist konuk eden yer olurken, Kosova vize istemeyen ülkelerden biridir. Kosova turuna çıkacağınız zaman dikkat etmeniz gereken birkaç detay bulunmaktadır. Özellikle hava durumuna göz atmalısınız. Kosova hava durumu 15 günlük olarak kontrol edilmeli ve yağışlı zamanlara denk gelmemeniz gerekmektedir. Tabi sizin için mevsim fark etmez ise tur fırsatlarını bu yönde incelemelisiniz. Bilmeniz gereken en önemli detay ise Kosova Avrupa’nın en genç başkentidir.

Kosova gezisi için planlamanız gereken detaylar bulunmaktadır. Özellikle gideceğiniz yerler ve görmek istediğiniz mekanları araştırmalısınız. Kosova gece hayatı oldukça hareketlidir. Özellikle havanın güzel olduğu yaz akşamlarında eğlenceleri daha da keyiflidir. Kosova geceleri ve Kosova casino eğlenceleri de gitmeden araştırmanız gereken detaylar arasındadır. Çünkü farklı eğlence seçeneklerini denemek için fırsatları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Kosova’dan ne alınır?
Kosova hediyelik eşyaları ile en uygun fiyatlı seçenekleri sunar. Özellikle konakladığınız şehir merkezine yakın alışveriş noktalarında alışveriş yapabileceğiniz birbirinden güzel fırsatlar size sunulmaktadır.

Kosova’da ne yenir?
Boşnak yemekleri tabi ki bu mutfakta da sizi karşılamaktadır. Özellikle patatesli, peynirli ya da kıymalı Boşnak Böreğini yemelisiniz. Ardından sabah kahvaltısı için en lezzetli peynirleri, diğer öğünler için et yemekleri, hamur işleri ve yöresel içeceklerin keyfine doyamayacaksınız.

Kosova’da gezilecek yerler
Priştine başta olmak üzere Prizren bu ülkenin görülmesi gereken en güzel şehridir. Diğer şehirleri ise Yakova, Ferizovik, Dragaş’ın hemen ardından İpek Manastırı, Vıçıtırın Kilisesi, Rahofça şarap Evi ve Mitroviça Kilisesi sizi beklemektedir. Kosova hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz tıklayın; Kosova Gezilecek Yerler

Kosova Arnavutluk turu diğer tercih edilen tur seçenekleri arasındadır. Kosova’yı güzelce gezdikten hemen sonra rotanızı komşularından birine çevirmenizi tavsiye ederiz. En yakın komşusu olan Makedonya, Osmanlı’nın hüküm sürdüğü topraklarında sizi tarihe şahitlik etmeye çağırıyor. Kosova turunun hemen ardından yemyeşil bir ülkeye geçiş yapmalı ve Makedonya turu ile kendinize güzle bir hediye vermelisiniz. Gezinomi Makedonya turu kapsamında gezip göreceğiniz en güzel yerler tur detayında sizi beklemektedir.

İLGİLİ KATEGORİLER