Londra Ramazan Bayramı Turu

Londra (3)

Günübirlik

Tur Kalkış Yeri :

  TUR KODU : 4043

  Londra Ramazan Bayramı Turu bu dönemde satışa kapalıdır.
  error

  Londra Ramazan Bayramı Turu bu dönemde satışa kapalıdır.

  Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

  HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

  ya da

  Roma Turu Pegasus Hava Yolları İle
  Roma Turu Pegasus Hava Yolları İle 17.07.2020 - 20.07.2020 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
  698,00 EUR
  Lviv Turu Pegasus Hava Yolları ile
  Lviv Turu Pegasus Hava Yolları ile 6.08.2020 - 9.08.2020 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
  598,00 EUR
  Balkan Üçlüsü Turu
  Balkan Üçlüsü Turu 31.07.2020 - 3.08.2020 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
  158,00 EUR
  Budva Turu
  Budva Turu 10.08.2020 - 13.08.2020 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
  798,00 EUR
  Bakü Özel Turu
  Bakü Özel Turu 20.08.2020 - 23.08.2020 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
  698,00 EUR
  Burgas Turu
  Burgas Turu 3.09.2020 - 6.09.2020 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
  478,00 EUR

  1. GÜN

  İstanbul Londra

  Sabiha Gökçen havalimanı dış hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1963 sefer sayılı uçuşu ile 08.40’da Londra Gatwick havalimanına hareket. Yerel saat ile 10.50’de varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Şehir turu esnasında Hyde Park, Buckingham Sarayı, Big Ben Saat Kulesi, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Parlemento Binası, , Westminister Köprüsü ve Manastırı, Oxford ve Regent alışveriş caddeleri, Thames Nehri’ni görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Serbest zaman ve geceleme otelde.

  2. GÜN

  Londra Londra

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Windsor Kalesi & Oxford & Bicester Outlet Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden biri olan Oxford’a gidiyoruz. Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin varlığıyla oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan bu şehir, mimarisi ve kültürel geçmişiyle turistler için de bir cazibe merkezidir. Bu turu muzunda ardından yüzlerce markayı içinde barındıran ve dünyanın popüler alış veriş merkezlerinden biri olan Bicester Outlette serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

  Alternatif Program

  Windsor Kalesi & Oxford & Bicester Outlet Turu

  85 Pound

  Londra’ya 45 km mesafede bulunan Windsor Kalesi, dünyanın hususi ikametgâha tahsis edilmiş ve tarihin en uzun süreli ikamet halinde bulunan sarayıdır. Kraliyet ailesinin resmi evi olarak da bilinen Windsor kalesi 11. yüzyılda yapılmıştır. Muhteşem mimarisi ve devlet dairelerindeki ihtişam görülmeye değerdir. Günümüzde kale hala kullanımda olup Kraliçe II. Elizabeth yılın birçok hafta sonunu Windsor Sarayı'nda geçirir.

  3. GÜN

  Londra

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek London Eye & Madame Tussauds & Thames Nehri turuna katılabilirler. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz Akşam Yemekli Royal Banquet & Show turuna katılabilirler. Yemekten sonra otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde.

  Alternatif Program

  London Eye & Madame Tussauds & Thames Nehri Turu

  105 Pound

  Yerden 135 mt yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek dönme dolabı olma özelliğini taşıyan London Eye, yılda üç milyona yakın turist ile Birleşik Krallıkta en popüler turistik mekân olma yolunda. Turumuzun ardından dünyanın birçok yerinde olan Balmumu heykelleri ile Madame Tussauds müzesinde balmumu heykelleri arasında keyifli zaman geçireceksiniz. Madame Tussauds müzesi gezimizin ardından Thames Nehri üzerinde tekne ile yapılacak tur ile tarihi Londra'yı farklı bir açıdan görme imkânı yakalayacaksınız.

  Alternatif Program

  Akşam Yemekli Royal Banquet & Show Turu

  65 Pound

  Orta Çağ konseptinde birbirinden güzel ve eğlenceli showlara tanıklık edecek, gecenizi güzel bir akşam yemeği ile taçlandıracaksınız.

  4. GÜN

  Londra İstanbul

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1964 sefer sayılı uçuşu ile 11.50’de İstanbul Sabiha Gökçene hareket. Yerel saat 17.40’da varış ve turumuzun sonu.

  Gidiş : Sabiha Gökçen Havalimanı - Türk Havayolları TK 1963- Uçuş Saati 08:40

  Dönüş : Türk Havayolları TK 1964 - Uçuş Saati 11:50

  Türk Havayolları ile İstanbul (SAW) – Londra (LGW) – İstanbul (SAW) arası uçak bileti,
  Havalimanı Vergileri,
  Alan – otel – alan transferleri,
  Seçilecek kategori otelde 3 Gece – 4 Gün oda - kahvaltı Konaklama,
  Panaromik Şehir Turu,
  Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

  Vize Ücreti
  Yurtdışı çıkış harcı: 50 TL
  Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
  Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
  Ekstra turlar, Müze ve ören yeri girişleri
  İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,

  • Ekstra olarak satılan Windsor Kalesi giriş bileti fiyata dâhil değildir. Turun ulaşımı tren veya metro ile yapılır.
  • Ekstra olarak satılan London Eye & Madame Tussauds & Thames Nehri turu ulaşımı tren veya metro ile yapılır.
  • Ekstra olarak satılan Akşam yemekli Royal Banquet Show turu ulaşımı Metro ile yapılır ve fiyata dâhil değildir.

  Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin  teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

  Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

   

  Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

  Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

  Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

  Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


  Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

  Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

   

  İNGİLTERE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


  İNGİLTERE KONSOLOSLUĞUNDA PARMAK İZİ UYGULAMASI  VARDIR. ŞAHSİ BAŞVURU GEREKMEKTEDİR. 
  EVRAKLAR  HAZIRLANDIKTAN VE RANDEVU ALINDIKTAN SONRA MUTLAKA YOLCU PARMAK İZİ İÇİN BELİRTİLEN ADRESE GİTMESİ GEREKMEKTEDIR.


  Öğrenciler
  • Pasaport; seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay ve pasaportta seyahat edecek kişi kadar boş
  vize sayfası bulunması gerekmektedir.
  • Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim.
  • Ebeveynler tarafından imzalı İngiltere Başkonsolosluğu’na hitaben ve masrafların taraflarından
  karşılanacağını belirten İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi
  • Öğrenci belgesi aslı
  • Muvafakatname; konsolosluk tek başına ya da anne-babadan herhangi birisi ile seyahat edecek 0-
  18 arası çocuklar için, anne ve babadan noter onaylı İNGİLİZCE muvafakatname istenmektedir.
  • Ebeveynlere ait iş evrakları
  • Banka hesap cüzdanı fotokopileri
  • Tapu fotokopileri
  • Araç ruhsatı fotokopileri
  • Yeni pasaportlarda resimli ilk sayfa, eski pasaportlarda 1-2-3-4. ile var ise uzatılmış diğer geçerlilik
  gösteren sayfaları ve son kimlik sayfası olan 60.sayfanın fotokopileri istenmektedir.


  Emekliler
  • Pasaport; seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay ve pasaportta seyahat edecek kişi kadar boş
  vize sayfası bulunması gerekmektedir.
  • Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim.
  • İngiltere konsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi.
  • Emekli cüzdanının veya kartının fotokopisi
  • Emeklilik maaşının alındığı banka kartı veya banka cüzdanının fotokopisi
  • Banka hesap cüzdanı fotokopileri (Bakiye olması gerekmektedir.)
  • Tapu Fotokopisi
  • Araç Ruhsatı Fotokopileri
  • Yeni pasaportlarda resimli ilk sayfa, eski pasaportlarda 1-2-3-4. ile var ise uzatılmış diğer geçerlilik
  gösteren sayfaları ve son kimlik sayfası olan 60.sayfanın fotokopileri istenmektedir.


  SSK’ya Bağlı Çalışanlar
  • Pasaport Seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay ve pasaportta seyahat edecek kişi kadar boş
  vize sayfası bulunması gerekmektedir.
  • Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim.
  • Şirket başlıklı kâğıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İngiltere başkonsolosluğuna
  hitaben İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi.
  • Şirketin imza sirküleri fotokopisi
  • Faaliyet belgesi (Son 3 ay tarihli ve İNGİLİZCE olması gerekmektedir.)
  • Vergi levhası fotokopisi
  • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • SSK işe giriş bildirgesi
  • Maaş bordrosu (son 3 ay)
  • SSK hizmet dökümü
  • Banka hesap cüzdanı fotokopileri (Bakiye olması gerekmektedir.)
  • Tapu fotokopileri (var ise)
  • Araç Ruhsat fotokopisi (var ise)
  • Yeni pasaportlarda resimli ilk sayfa, eski pasaportlarda 1-2-3-4. ile var ise uzatılmış diğer geçerlilik
  gösteren sayfaları ve son kimlik sayfası olan 60.sayfanın fotokopileri istenmektedir.

  Şirket Ortakları
  • Pasaport Seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay ve pasaportta seyahat edecek kişi kadar boş
  vize sayfası bulunması gerekmektedir.
  • Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim.
  • Şirket başlıklı kâğıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İngiltere başkonsolosluğuna
  hitaben İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi.
  • Şirketin imza sirküleri fotokopisi
  • Faaliyet belgesi (Son 3 ay tarihli ve İNGİLİZCE olması gerekmektedir.)
  • Vergi Levhası fotokopisi
  • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • Banka hesap cüzdanı fotokopileri (Bakiye olması gerekmektedir.)
  • Tapu fotokopileri (var ise)
  • Araç Ruhsat fotokopisi (var ise)
  • Yeni pasaportlarda resimli ilk sayfa, eski pasaportlarda 1-2-3-4. ile var ise uzatılmış diğer geçerlilik
  gösteren sayfaları ve son kimlik sayfası olan 60.sayfanın fotokopileri istenmektedir.

  Gezilecek Şehirler

  Londra


  Her mevsim yağışlı da olsa, yılın en çok ziyaret edilen şehirlerinin başında gelen Londra, İngiltere’nin başkentidir. Londra gezilecek yerler listesi yapmak, Londra’nın en özel lezzetlerini incelemeli ve alışveriş için en güzel noktalarını öğrenmelisiniz. Gezinomi İngiltere turları arasında yer alan Londra turları için fırsatları şimdi gözden geçirin ve karlı çıkın.

  GÖRÜLMELİ

  Londra görülmesi gereken yerler
  • British Müzesi
  • London Eye
  • Londra Kalesi
  • Tower Bridge

  TADILMALI

  Londra ne yenir
  • Fish and Chips
  • Sütlü çay
  • Yorkshire
  3 TAKSİT İMKANI! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

  Birleşik Krallık

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Birleşik Krallık
  Konuşulan Dil
  İngilizce
  Para Birimi
  İngiliz Sterlini
  Saat Farkı
  -2
  Voltaj
  220 V

  Genel: Başkenti Londra ile turist akınına uğrayan Birleşik Krallık, hala kraliçenin etkisinde olan bir ülke olarak biliniyor. Yağışlı bir ülke olan İngiltere, yazları serin ve yağmurlu, kışları ise kuzeyinde kar görülen bir ülkedir.

  Telefon: Ülke kodu: 44 Konsolosluk: 171 759 4321

  Vergiler: Alışverişlerde % 17,5 vergi uygulanıyor.

  Bahşiş: %10’u kadar bir bahşiş hesaba dahil edilmektedir.

  Misafir Değerlendirmeleri

  Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Konum

  Londra Ramazan Bayramı Turu