SIRALA

ARA

Sizi Arayalım?Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Lviv Turları için sizi arasın...

Lviv Hakkında

Belarus, Polonya ve Romanya’nın komşusu olan Ukrayna’nın şehri olan Lviv, turistler tarafından en çok tercih edilen şehirdir. Ukrayna Lviv’e gelmeden önce kontrol etmeniz gereken en önemli detay tabi ki hava durumudur. Kışları soğuk ancak yazları da çok sıcak olmayan Lviv hava durumu kesinlikle öncelikli dikkat sırasında olmalıdır. Ardından Lviv uçak bileti ve Lviv otel seçeneklerini değerlendirin ve size sunulan en uygun fiyatlı Lviv turu için hazırlanmaya başlayın.

Lviv gece hayatı oldukça hareketlidir. Gezmeyi seven, eğlenmeyi seven ve turist seven bu ülkede siz de her akşam farklı bir eğlence seçeneği ile kendinize güzel bir tatil fırsatı sunabilirsiniz. 860 bin kişilik nüfusu ile bilinen bu şehirde özellikle bayan polisler dikkat çekmektedir. Lviv’de yaşayanların %88'i Ukraynalı, %8'i Rus, %1'i de Polonyalıdır.

Para birimi Griva olan Lviv’de Ukraynaca konuşulur. Bunun yanı sıra Rusça ’da en çok konuşulan dildir. Türkiye’den 2 saat süren bir uçak yolculuğu ile Lviv’e gidebilirsiniz. Direkt olarak Lviv uçak bileti alabilir ve keyifle tatilinizi planlayabilirsiniz. Ayrıca Lviv otel seçenekleri de oldukça fazladır. Şehir merkezinde uygun fiyatlı oteller bulabilir ve keyifle konaklayabilirsiniz. Şehir içinde ulaşımı otobüs ya da Avtobusy diye bilinen minibüsler ile sağlayabilirsiniz. Aslında bütün Lviv şehrini yürüyerek gezebilirsiniz çünkü yolları oldukça düz ve yürüyüşe elverişlidir.

Lviv’de ne yenir?
Beyaz Rusya yemeklerinin esintisinde olan Lviv’de Macar ve Türk mutfağından da esintiler hissedeceksiniz. Kızartma seçenekleri ve yoğurt ile tüketilmesi tamamen Türk mutfağından alınmıştır. Yöresel çorbalarının da tadına bakmalısınız. Et yemekleri ve pilav çeşitleri de oldukça fazladır ayrıca hamur işi de sıkça karşınıza çıkacaktır.

Lviv gezilecek yerler
Müze ve katedralleri ile ünlü olan şehirde gezilecek müzeler; Market Square, Pharmacy Museum, Lviv ulusal müzesi, Lviv Arsenal Müzesi, Lviv Nationar Art Gallery ve din merkezleri arasında ise Boim Şapeli, St. George’s Katedrali, Armenian Katedrali, Dominican kilisesi, Bernardine Kilisesi bulunmaktadır. Lviv hakkında daha fazla bilgi edinmek için bakınız; Lviv Gezilecek Yerler

Lviv çevresinde gezilecek yerler
3 gece 4 günün yeterli olacağı bir şehirdir Lviv. Lviv turunun hemen ardından dilerseniz Ukrayna turuna çıkabilir, isterseniz de en yakın komşu ülke olan Polonya turuna geçebilirsiniz. Polonya^da gezip göreceğiniz noktaları araştırabilir ve hemen ardından dilediğiniz gibi bir planlama ile haftayı burada tamamlayabilirsiniz. Baltık ülkeleri turu ya da içerisinde Finlandiya ve Polonya’nın da olduğu geniş kapsamlı bir turu tercih edebilirsiniz.