Malezya Turları

Malezya Turları

Asya’da yer alan Malezya, Tayland, Singapur, Endonezya ile komşudur. Batı ve Doğu Malezya olarak ikiye ayrılmış olan ülkenin Andaman ve Güney Çin denizinde kıyısı bulunmaktadır.

Devamını Oku »

Sizi Arayalım? Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Malezya Turları için sizi arasın...

Malezya Hakkında

Asya’da yer alan Malezya, Tayland, Singapur, Endonezya ile komşudur. Batı ve Doğu Malezya olarak ikiye ayrılmış olan ülkenin Andaman ve Güney Çin denizinde kıyısı bulunmaktadır. Malezya hava durumu tura çıkmadan dikkat etmeniz gereken detayların başında gelmektedir. Çünkü Malezya tropikal iklimin etkisindedir. Ocak ve Mayıs ayı arasında sürekli yağış vardır. Yıl boyunca aldığı yağış ise bölgelerine göre farklılık göstermektedir. Malezya’da ne zaman gidilir? Sorusunun yanıtı ise Nisan ve Aralık ayları arasıdır.

Malezya önemli şehirleri arasında Kuala Lumpur, Subang Jaya, kulang, Johor Baharu ve İpoh bulunmaktadır. Malezya’da konuşulan diller ise Malayca’dır. Ayrıca İngilizce ve Arapça’da konuşulmaktadır.

Malezya hava durumu tura çıkmadan dikkat etmeniz gereken detayların başında gelmektedir. Çünkü Malezya tropikal iklimin etkisindedir. Ocak ve Mayıs ayı arasında sürekli yağış vardır. Yıl boyunca aldığı yağış ise bölgelerine göre farklılık göstermektedir. Malezya’da ne zaman gidilir? Sorusunun yanıtı ise Nisan ve Aralık ayları arasıdır.

Malezya’da ne yenir?
Sokak yemekleri ile meşhur olan Malezya, taze meyve, sebze ve daha pek çok lezzetin tadına direkt olarak bakabilirsiniz. Malay mutfağı dünyaca ünlüdür. Hindistan cevizi sütü ve baharatlı yemekleri meşhurdur. Ayrıca tadına bakmanız gereken lezzet ise Nasi Lemaktır. En ilginç yemekler arasındadır. Malay mutfağında gerçekten tadına bakabileceğiniz ancak damak tadınızı biraz zorlayacak lezzetler bulunmaktadır.

Malezya’dan ne alınır?
Her tarafı ışıl ışıl olan bu güzel ülkede her gün göreceğiniz sokak pazarları ya da alışveriş merkezlerinden dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve elektronik başta olmak üzere pek çok şey satın alabilirsiniz. Sokak satıcıları ile ünlü olan Malezya da batik kumaşlar, kurşun kalay ürünleri, heykeller, kutular, fotoğraf çerçeveleri, kol düğmeleri ve takılar alabileceğiniz şeyler arasındadır.

Malezya gezilecek yerler
Petronas İkiz Kuleleri, Batu Mağaraları, Kuala Lumpur Kuş Parkı, İslam Müzesi, Kinabalu Dağı, Keke Lok Si Tapınağı, KLCC Su Parkı, Bukit Bintang Pazarı ve Gunung Mulu Doğal Parkı görmeniz gereken yerler arasında. Ayrıca şehir içinde gezmek, yakından görmek, en güzel lezzetleri bizzat yerinde tatmak, en farklı noktaları ziyaret etmek ve tanımak için tercihlerinizi araştırdığınız noktalara göre yapabilirsiniz.

Malezya turunun hemen ardından seçimlerinizi farklı bir köşeye çevirmeli ve yeni bir kültür tanımak ve en eğlenceli tur seçeneklerinden birini değerlendirmek isterseniz, Tayland turu ilk seçiminiz olmalıdır. Gezinomi Tayland turu ile siz de bu keyfi yaşayın ve tur fırsatlarını yakalamak için hazır olun.