Özbekistan Turları

Asya’da bir ülke olan Özbekistan, başkenti Taşkent ile en çok ziyaret edilen ülkelerdendir. Ülkenin en kalabalık şehri olan Taşkent, aynı zamanda tarihi önemi ile de bilinmektedir.

Devamını Oku »

FİLTRE

SIRALA

ARA

Özbekistan Turları

1 adet Özbekistan turu bulundu...

Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan Turu
Kültür Turlarında Alınan Covid-19 Önlemleri 3 Ay Ödemesiz 15 Ay Taksit Kampanyası

Türk Havayolları İle

10 gece 11 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
2.199,00 USD 15.393,00

Özbekistan Hakkında

Asya’da bir ülke olan Özbekistan, başkenti Taşkent ile en çok ziyaret edilen ülkelerdendir. Ülkenin en kalabalık şehri olan Taşkent, aynı zamanda tarihi önemi ile de bilinmektedir. Para birimi Özbek Somu’dur. Resmi dili Özbekçedir. Türkiye ile Özbekistan arasında 2 saat fark vardır.

Özbekistan hava durumu tura çıkmadan önce kontrol etmeniz gereken en önemli detaydır. Kışları oldukça kısa ama yazları da uzun geçmektedir. 40 derecelere ulaşan hava sıcaklığı ile yaz sezonu turistik açıdan pek doğru bir tercih değildir. İlkbahar ve sonbahar aylarında kesinlikle Özbekistan’ı gezmeli ve yakından görmelisiniz.

Özbekistan gece hayatı hareketlidir. Gece hayatının en güzel tarafı ilkbahar ve sonbahar aylarında hava biraz serinken yaşanır. Dışarı açılan kulüpleri, barları ve en eğlenceli akşamları ile gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Ayrıca tiyatro salonları da eğlence mekanına dönmektedir.

Özbekistan’da ne yenir?
Mantısı ve pilavı oldukça ünlüdür. Özbek yemeklerinin lezzeti baharatından gelmektedir. Et yemekleri ve yanında bol baharatlı pilavları gerçekten tadına doyulmaz hal almaktadır. Plov, samsa, şalık ve tabi ki Özbek pilavının tadına bakmalısınız.

Özbekistan’dan alınır?
Modern ve ismi duyulmuş mağazalardan çok yöresel mağazalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz. Alışveriş yaparken baharat kesinlikle almalısınız. Ayrıca el yapımı, boyama süs eşyaları ve küçük aynalar buradan alabileceğiniz en güzel hediyelik eşyalar arasındadır. Büyük Pazar ve en uygun fiyatlar için gerçekten gezmeli ve pazarlık yapmayı da unutmamalısınız.

Özbekistan gezilecek yerler
Registan Anıt Mezarı, Bibi Khanym Camiisi, Shah-i Zinda Anıt Mezarı, Gure Amir, Poi Kalyan Külliyesi, Ark of Bukhara, Amir Timur Müzesi ve Taşkent Televizyon Kulesi görmeniz gereken yerler arasındadır. Gezip göreceğiniz yerleri önceden planlayarak ya da tanıyarak giderseniz, turunuzun daha da anlamlı olacağınız bilmelisiniz. Bunun için kendinize bir iyilik yapın ve Özbekistan hakkındaki her detayı inceleyin. Özbekistan hakkında detaylı bilgi almak için bakınız; Özbekistan Gezilecek Yerler

Özbekistan turunun hemen ardından seçimlerinizi yapabilmeniz için turunuza yön verecek ülkeyi önceden araştırmalısınız. Görmek istediğiniz ve Özbekistan’a komşu olan ya da yakın olan ülkeler arasından seçimlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Fırsatları değerlendirmek ve kendiniz için eğlenceli bir tur planlamak için tercihinizi Kazakistan’dan yana yapabilirsiniz. Kazakistan turu ile fırsatların sizi beklediğini ve en uygun fiyat seçenekleri ile satın alabileceğinizi bilmelisiniz.

İLGİLİ KATEGORİLER