Peru Turları

Peru Turları

Güney Amerika'nın batısında bir ülke olan Peru Cumhuriyeti, Ekvador, Kolombiya, Şili, Büyük Okyanus ve Bolivya ile komşudur. Peru’nun başkenti Lima’dır.

Devamını Oku »

Arama

Filtre

Peru Turları

1 adet Peru turu bulundu...

Peru, Kolombiya, Panama Turu

Türk Havayolları Tarifeli Seferi İle

8 gece 9 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

  • 05.04.2020 - 13.04.2020
Oda + Kahvaltı
3.390,00 USD 19.889,00

Peru Hakkında

Güney Amerika'nın batısında bir ülke olan Peru Cumhuriyeti, Ekvador, Kolombiya, Şili, Büyük Okyanus ve Bolivya ile komşudur. Peru’nun başkenti Lima’dır. Peru para birimi Nuevo Sol’dur. Peru dili İspanyolca ve Quechua’dır. Ayrıca Aymara dili de konuşulmaktadır. Peru vize istemeyen ülkeler arasındadır. 2013 yılından beri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen Peru güzel bir tur planlayabileceğiniz ülkeler arasında yerini aldı.

Peru turu için dikkat etmeniz gereken detayların başında hava durumu gelmektedir. Okyanus şeridi boyunca tropikal iklim yaşar. And dağları tarafında ise kuru iklim görülmektedir. Amazon ormanlarının olduğu bölgede ise yağışlı amazon iklimi hakimdir. Peru’ya gitmek için en uygun zaman ise kesinlikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu dönemde pek çok doğa sporu yapabilir, festivallerde eğlenebilir ve Peru gezisi için en kadar doğru bir karar verdiğinizi görebilirsiniz.

Peru gece hayatı da ülkeye geldiğiniz zaman eğlenebileceğiniz zamanlar arasındadır. Peru’nun en güzel tarafı keyfili havasıdır. Peru gece eğlenceleri, turistler için düzenlenen özel gösterileri ile dikkat çeker. Konaklayacağınız bölgeye göre de eğlence ve müzik seçenekleri değişiklik gösterebilir. Belki de seçiminizi gece eğlencelerine göre yapabilirsiniz.

Peru’da ne yenir?
Geniş bir yelpazeye sahip olan Peru mutfağı, Asya ve Afrika mutfağından esinlenmiştir. Ceviche taze balık yemeği, Antticho ızgara yemeği, Arroz con Polla tavuklu pilav, Aji de galinna chilli soslu tavuk yemeği tadına bakabileceğiniz en meşhur yemekler arasındadır.

Peru’dan ne alınır?
Peru alışveriş için güzel seçenekler sunar. Sokak satıcıları ve butik dükkanları ile dilediğiniz gibi pazarlardan da alışveriş yapabilirsiniz. El yapımı takılar, küçük ev eşyaları ve dekorasyon amaçlı hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Peru gezilecek yerler
Machu Picchy Dağ, Inca Trail to Machu Picchu yamacı, Kutsal Vadi, Sacsayhuaman harabeleri, Plaza Mayor katedrali, Moray Harabeleri ve Cusco Katedrali gezebileceğiniz yerler arasındadır. Peru hakkında daha fazla bilgi için bakınız; Peru Gezilecek Yerler

Peru’da keyifli bir tur geçirdikten hemen sonra kendinize yeni bir rota arıyorsanız, tur fırsatlarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Peru turunu tamamlayarak, önümüzdeki zamanlarda gitmek isteyeceğiniz ülkelerden biri Arjantin olabilir. Gezinomi Arjantin Turu seçenekleri pek çok özelliği ve keyifli gezi noktaları ile sizi bekler.

İLGİLİ KATEGORİLER