Aramayı Değiştir

Romantik Avrupa Turu

Milano & Sirmione & Verona & Venedik (1) & Ljubljana (1) & Bled & Salzburg (1) & Münih & Augsburg (2) & Friedrichshafen (1) & Heidi’nin Köyü & Lugano & Como & Milano (1)

7 Gece - 8 Gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

 • İstanbul-Sabiha Gökçen

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile

TUR KODU : 3716

3* & 4* Oteller
Oda + Kahvaltı
449,00 EUR 3.996,00 TL
22.03.2021-29.03.2021 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL MİLANO - SİRMİONE - VERONA - VENEDİK

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz.Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Mİlano’ya gerçekleşecek uçuşumuzun gerçekleşiyor. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor Panoramik Milano şehir turu ile programımıza başlıyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir Sirmione’ye hareket İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi XIII.yy.’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Tur bitimi Verona’ya hareket.İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikâyesinin kahramanları Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki ikinci en büyük amfi tiyatroya (Arena di Verona) ev sahipliği yapan, UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Venedik otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. GÜN

VENEDİK LJUBLJANA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Venedik (Gondol gezisi dâhil)  turuna katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Tur bitimi panoramik Ljubljana şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, Eski Meydan, Tarihi Çeşme ve Halk Meydanını göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Venedik (Gondol gezisi dâhil)

65 Euro

Özel Tekne ile Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na varışın ardından İstanbul’dan getirilen granit sütunların ve bronz atların bulunduğu bu meydanı ziyaret ediyoruz. Burası yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’te süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile XV.yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi turumuzun içinde… Daha sonra şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi.

3. GÜN

LJUBLJANA BLED - (HALLSTATT) - SALZBURG

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra büyüleyici güzelliğini keşfetmek, üzere Bled’e doğru hareket. Doğa ve fotoğraf tutkunları için vazgeçilmez olan Bled Gölü’nde yapacağımız fotoğraf molasının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Hallstatt turu. Tur bitimi Salzburg’a hareket. Varışımıza istinaden Salzburg panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Old Town, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Augsburg otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Hallstatt Turu

50 Euro

Hallstatter gölü kıyısındaki bu şirin yer, sizi gördüğünüz anda etkisi altına alacak. Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve her köşesi size yaşam ilhamı verecek olan köy; zengin tarihi ve gelenekleri sayesinde geniş bir kültürel ve sportif etkinlik yelpazesine sahiptir. Eşsiz manzarası, nefes kesen dağları ve doğal güzellikler arasında serbest zaman ve fotoğraf molası veriyoruz.

4. GÜN

SALZBURG MÜNİH - AUGSBURG

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Münih’e hareket. Almanya’nın en büyük üçüncü kenti olan Münih; Bavyera Alpleri’nin kuzeyinde ve İsar Nehri kıyısında kurulmuştur. Münih’in Almanca ismi München eski dilde “keşişlerin yeri” anlamına gelen Munichen’den gelmektedir. Şehir her ne kadar gotik tarzdaki devasa mimari yapılarıyla ciddi bir havaya bürünse de, yeşilden kopmamış park ve bahçeleri, alışveriş caddeleri, kafeleriyle ve ara sokaklarında görebileceğiniz rengarenk duvar grafitileriyle bu ciddiyetin arkasında hareketli bir alan sağlamaktadır. Almanya’nın tarih, sanat ve alışveriş merkezlerinden biri olan Münih şehir turumuzda; Marienplatz Meydanı, Altstadt, St. Peter Kilisesi, eski belediye binası, opera binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Augsburg otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

5. GÜN

AUGSBURG

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Yol turu.  Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

Alternatif Program

Romantik Yol Turu

90 Euro

Turumuz esnasında ilk durağımız, ortaçağın günümüze kadar en güzel şekilde korunduğu yerlerden biri olan Günzburg. doğal manzaralar, Meryem Ana Kilisesi, margraves kalesi Reisensburg kalesi, ve Legoland tema parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Rothenburg ob der Tauber’e hareket adını 12. yy’da Tauber Nehri’nin yukarısına savunma amaçlı olarak inşa edilen kırmızı kaleden almıştır. Şehirde, masalsı görüntüleri ile evler ve tarihi binalar arasında, trafiğe kapalı yollarda yürüyüş yapacağız. Gezimiz sonrası Dinkelsbühl ‘a doğru çeviriyoruz. Romantik yol güzergâhının kuzeyinde yer alan şehir 30 yıl savaşlarının yaşandığı önemli 3 şehirden biridir.

6. GÜN

AUGSBURG FRİEDRİCHSHAFEN

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Friedrichshafen’e hareket. Panaromik Friedrichshafen şehir turu sonrası otelimize transfer. Arzu edeni misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan St. Gallen & Konstanz Gölü turu güzel bir alternatif. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

Alternatif Program

St. Gallen & Konstanz Gölü Turu

70 Euro

İsviçre’nin şirin kenti St Gallen manastırını ve tarihi evleri görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Avrupa’nın üçüncü büyük gölü Konstanz (Bodensee) Gölü kıyısındaki küçük bir üniversite kenti olan Konstanz panoramik olarak görülecektir.

7. GÜN

FRİEDRİCHSHAFEN LİECHTENSTEİN - HEİDİ’NİN KÖYÜ - LUGANO - COMO - MİLANO

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Lihtenştayn’a hareket. İsviçre ile Avusturya arasındaki Lihtenştayn’ın yarısını Ren vadisi diğer yarısını da Alp dağları kaplamaktadır. Lihtenştayn, size yeşilin her tonunu sunacak, doğal güzelliklere doyacağınız şirinlikte bir ülke. Tur bitimi Heidi’nin köyü (Mainfeld) turumuz için yola çıkıyoruz. Ohanna Spyri’nin ölümsüz eseri Heidi karakterini yaşattığı ve ilham aldığı yer olan köyü ziyaret ediyoruz. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan köyde; dağda dedesi ile kulübede yaşayan küçük Heidi’nin doğa ile iç içe ve sevgi dolu dünyasına bir yolculuk yapacağız. Ziyaretimizin ardından panaromik olarak Lugano gölünü gördükten sonra Como’ya doğru hareket ediyoruz. Como; dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como Panaromik şehir turumuz esnasında yeşilin ve mavinin en güzel birlikteliğini oluşturan muhteşem manzaraları görüyor olacağız.Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

8. GÜN

MİLANO İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra uçak saatine bağlı olarak alışveriş ve gezme imkânı. Ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Gidiş : Sabiha Gökçen Havalimanı - Sabiha Gökçen Hava Yolları PC1211- Uçuş Saati 10:40

Dönüş: Pegasus Hava Yolları PC1212-  Uçuş Saati: 12:15

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW)-Milano (BGY) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
3*&4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
Panoramik Milano, Sirmione, Verona, Ljubljiana, Bled, Salzburg, Münih, Augsburg, Friedrichshafen, Liechtenstein, Mainfeld, Lugano, Como şehir turları
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel vergileri
Turist şehir vergileri
TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Vize ücreti, servis bedeli
Seyahat sağlık sigortası
Öğle ve akşam yemekleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Müze ve ören yerleri girişleri,
Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirlerarası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentenizden öğrenebilirsiniz.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur., iptal ve iade yapılamamaktadır.

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER

275 Euro yerine 250 Euro!!!
Venedik Turu (Gondol gezisi dahil) (65 Euro) + Hallstatt turu (50 Euro) + Romantik Yol turu (90 Euro)
St. Gallen  & Konstanz Gölü turu (70 Euro)

Gezilecek Şehirler

Milano


Geçmişten günümüze dünyanın en önemli sanatın ve modanın kalbinin attığı yer olarak bilinen Milano, milyonlarca turistin her yıl ilgi odağı olmaktadır. Gotik tarzdaki mimarisi, alışveriş mekanları, sanat müzeleri, gün içinde binlerce insanın gelip geçtiği ünlü caddeleri ile tam bir cazibe merkezi olan şehri Gezinomi ayrıcalığı ile ziyaret edebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Milano görülmesi gereken yerler
 • Brera alışveriş merkezi
 • La Scala opera binası
 • Milano Katedrali
 • Santa Maria Kilisesi

TADILMALI

Milano ne yenir
 • Bonfile
 • Makarna
 • Pizza
 • Tiramisu

Sirmione


İtalya’nın en büyük gölü Garda Gölü’nün kıyısında kurulmuş, güzelliklerle çevrili bir kasaba olan Sirmione, mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Kaplıcalarıyla ünlü bu şirin kasaba, Garda Gölü çevresindeki yerleşim yerlerinden en çok dikkat çekenidir. Siz de adeta cennetten bir parça olan Sirmione’de Gezinomi farkıyla unutulmaz bir tur fırsatı yakalayabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Sirmione görülmesi gereken yerler
 • Garda Gölü
 • Scaligero Kalesi
 • Sirmione Kasabası
 • Sirmione limanı

TADILMALI

Sirmione ne yenir
 • Mantarlı sebze yemeği
 • Scamorza peyniri
 • Spagetti
 • Yöresel içecekler

Verona


İtalya'nın Veneto bölgesinde yer alan özel şehir Verona, İtalya turlarının vazgeçilmezlerindendir. Verona gezilecek yerler listesi yapmak ve en keyifli tur seçenekleri ile fırsatları yakalamak mümkün. Gezinomi Verona turlarını tercih etmek için kolay ödeme seçenekleri ile sizi bekleyen İtalya turlarını değerlendirmelisiniz. Verona’da sizi bekleyen en özel lezzetler ise notlarınız arasında yer almalı.

GÖRÜLMELİ

Verona görülmesi gereken yerler
 • Casa di Giulietta
 • Erbe Meydanı
 • Piazza Bra
 • San Zeno Bazilikası

TADILMALI

Verona ne yenir
 • Limoncello
 • Parmiggano Peyniri
 • Pizza
 • Spagetti Alla Vongole

Venedik


Kesinlikle sıradan bir şehir değil Venedik. Sahip olduğu eşsiz kanallarıyla, kanalların üstünde gezinen gondollarıyla bambaşka bir atmosfere, bambaşka bir dünyaya davet eder. Bu şehri gezerken yanınıza mutlaka fotoğraf makinenizi almalısınız. Çünkü her köşesi, her noktası muhteşem fotoğraf kareleri yakalamak için harika görüntüler sunuyor.

GÖRÜLMELİ

Venedik görülmesi gereken yerler
 • Çan Kulesi
 • Murano ve Burano Adası
 • Rialto Köprüsü
 • San Marco Bazilikası
 • San Marco Meydanı

TADILMALI

Venedik ne yenir
 • Limoncello
 • Parmiggano Peyniri
 • Pizza
 • Spagetti Alla Vongole (İstiridyeli Spagetti)

Ljubljana


Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana, uğrak bir tur rotasyonudur. Sevdikleriniz ile güzel bir tatil planı yapabileceğiniz gibi uzun Slovenya turları ile de görebileceğiniz şehirdir. Ljubljana gezilecek yerler listesi yapabilir, tadına bakmanız gereken en özel yöresel lezzetleri de aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Gezinomi Ljubljana turları ya da Slovenya Turları için doğru yerdesiniz.

GÖRÜLMELİ

Ljubljana görülmesi gereken yerler
 • Ljubljana Katedrali
 • Tivoli City Park
 • Tromostovje

TADILMALI

Ljubljana ne yenir
 • Gulaş
 • Soğanlı Et Yemekleri
 • Yöresel İçecekler

Bled


Tarihi ve doğal güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisi epeyce çeken Slovenya’nın doğa harikası yerlerinden biri de Bled’dir. Doğa tutkunlarının gezilecek görülecek yerler listesinde mutlaka bulunan Bled, şehrin ismi ile aynı ismi taşıyan Bled Gölü ve gölün ortasındaki adası ile gözlerine üzerine çekmektedir.

GÖRÜLMELİ

Bled görülmesi gereken yerler
 • Bled Gölü
 • Bled Kalesi

TADILMALI

Bled ne yenir
 • Kremşinata
 • Potica
 • Strukljt

Salzburg


Avusturya'nın 4. büyük şehri olan Salzburg’u yakınan tanımak ve ziyaret etmek için Salzburg turlarını hemen inceleyebilirsiniz. Salzburg gezilecek yerler ve burada tatmanız gereken lezzetleri de şimdiden inceleyerek seçimlerinizi kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Salzburg görülmesi gereken yerler
 • Hellburn Sarayı
 • Hohensalzburg Kalesi
 • Mirabell Sarayı
 • Salzburg Katedrali

TADILMALI

Salzburg ne yenir
 • Almdudler Gazozu
 • Pasta ve Kekler
 • Schnitzel

Münih


Almanya'nın en büyük üçüncü kenti olan Münih, her yıl en çok ziyaret edilen şehirlerinde başında gelmektedir. Münih, Berlin ve Hamburg'dan sonra gelen Münih, Bavyera’nın da en özel şehirleri arasındadır. 1,5 milyonluk nüfusu ile oldukça güzel bir şehri keşfetmeye hazır mısınız? Gezinomi Almanya turları arasında olan Münih turları için elinizi çabuk tutmalısınız. Münih gezilecek yerler listesi yapın ve o listeye birde tadına bakmanız gereken lezzetleri ekleyin.

GÖRÜLMELİ

Münih görülmesi gereken yerler
 • İngiliz Bahçesi
 • Linderhof Sarayı
 • Nymephenburg Sarayı

TADILMALI

Münih ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Tatlı Çeşitleri
 • Yöresel İçecekler

Augsburg


Bavyera eyaletinde yer alan Augsburg, Almanya’nın en eski şehirlerindendir. Münih ve Nürnberg'den sonra Bavyera’nın en kalabalık şehridir. Bu özel şehirde gezilecek yerler listenizin hazır olması ve tabi ki Augsburg’da tadına bakılacak en güzel lezzetleri tatmanız gerekmektedir. Bunun için size hazırladığımız listelerden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

GÖRÜLMELİ

Augsburg görülmesi gereken yerler
 • Augsburg Zoo
 • Feggerhauser
 • Perlachturm

TADILMALI

Augsburg ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Tatlı Çeşitleri
 • Yöresel İçecekler

Friedrichshafen


Almanya’nın en romantik şehirlerinden olan Friedrichshafen, Konstanz gölünün hemen kıyısında yer almaktadır. En güzel anları fotoğraflayabileceğiniz, en romantik zamanları yaşayabileceğiniz ve hatta hayran kalabileceğiniz eşsiz bir şehri tanımak için doğru yerdesiniz. Gezinomi Almanya turları ile Friedrichshafen tur fırsatlarına hemen göz atarak, tarihlerinizi belirleyebilirsiniz. Friedrichshafen gezilecek yerler listesi için aşağıdaki detayları inceleyebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Friedrichshafen görülmesi gereken yerler
 • Aussichtsturm
 • Dornier Müzesi
 • Ravensburger Eğlence Parkı
 • Zepplin Müzesi

TADILMALI

Friedrichshafen ne yenir
 • Alman pastası Schwarzwälder Kirschtorte
 • Kartoffelpuffer
 • Rote Grütze

Lugano


<P>İsviçre’nin tüm güzelliğini üzerinde toplamış olan şehri Lugano, manzaraya doymak isteyenler için mükemmel bir seyahat fırsatı sunmaktadır. Alplerin kıyısında büyülü bir konuma sahip olan Lugano, küçük bir şehir olmasına rağmen doğal güzellikleri, palmiyelerle süslü caddeleri, mimarisi, müzeleri, göl ve dağ manzarasının muhteşem uyumunu gözler önüne seren manzaralarıyla ziyaretçilerini etkisi altına almaktadır. </P>

GÖRÜLMELİ

Lugano görülmesi gereken yerler
 • Lugano Gölü
 • Lungolago
 • Parco Civico

TADILMALI

Lugano ne yenir
 • Çikolata
 • Fondü
 • Rösti

Como


İtalya'nın Lombardiya bölgesindeki kendi adını taşıyan bölgenin il merkezidir Milano şehrinin 50 km uzaklıkta ve en çok ziyaret edilen şehirdir. Como Gölü ise görülmeye değer manzarası ile kusursuz bir tur sunacaktır.

GÖRÜLMELİ

Como görülmesi gereken yerler
 • Como Gölü
 • Sant’Abbondio Kilisesi
 • Tempio Voltiano Müzesi
 • Villa Olmo Bahçeleri

TADILMALI

Como ne yenir
 • Carpaccio
 • Peynir çeşitleri
 • Pizza
 • Şarap
3 TAKSİT İMKANI! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

İtalya

hakkında bilmeniz gerekenler

İtalya
Konuşulan Dil
İtalyanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya, yemek kültürü ve sıcak kanlı insanları ile bize çok tanıdık gelmektedir. Kışları ılık ve yağışlı geçen ülkede yaz sezonu boyunca hava oldukça sıcak ve rutubetlidir.

Telefon: Ülke kodu: 39 Konsolosluk: 2 551 3370

Vergiler: Vergi miktarı değişiklik göstermektedir.

Bahşiş: % 5´e kadar bahşiş istenebilir.

Slovenya

hakkında bilmeniz gerekenler

Slovenya
Konuşulan Dil
Slovence
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
1
Voltaj
220 V

Genel: Slovenya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'nın güneyinde bulunan bir ülkedir. Gezip görebileceğiniz ve keyifle gezebileceğiniz güzle bir ülkeyi keşfetmelisiniz.

Vergiler: Vergi miktarı değişiklik göstermektedir.

Bahşiş: % 5´e kadar bahşiş istenebilir.

Avusturya

hakkında bilmeniz gerekenler

Avusturya
Konuşulan Dil
Almanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Orta Avrupa’nın en çok merak edilen ülkelerindendir. Viyana başkentidir ve sanat-kültürün en güzel tarafını burada tanıyabilirsiniz. İtalya, Slovenya, İsviçre, Almanya ve Macaristan ülkenin komşuları arasındadır.

Telefon: Ülke kodu: 43 Konsolosluk: 1 505 7338

Vergiler: % 20 oranında vergi uygulaması vardır.

Bahşiş: Genellikle % 10 servis ücreti hesaba ekleniyor.

Almanya

hakkında bilmeniz gerekenler

Almanya
Konuşulan Dil
Almanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Avrupa’nın tarihi açıdan en kötü geçmişlerinden birine sahip olan Almanya, bugün en çok turist alan ülkelerin başında geliyor. Başkenti Berlin olan Almanya’da kışlar sert ve yağışlı, yaz ayları ise oldukça ılık ve geceleri serin geçmektedir.

Telefon: Ülke kodu: 49 Konsolosluk: 30 275 850

Vergiler: Almanya’da hizmetlere bağlı olarak % 16 oranında KDV uygulanıyor.

Bahşiş: % 10 oranında bahşiş talep edilebilir.

İsviçre

hakkında bilmeniz gerekenler

İsviçre
Konuşulan Dil
Almanca, Fransızca, İtalyanca
Para Birimi
İsviçre Frangı
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: İsviçre, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin başında geliyor. Yaşam standartları oldukça yüksektir. Almanya, Fransa ve Avusturya ile komşudur. Başkenti Bern’dir. Dağlık alanlarda iklim serttir ancak diğer kısımlarda ılıman iklim görülür.

Telefon: Ülke kodu: 41 Konsolosluk: 31 351 1691

Vergiler: % 6,5 oranında vergi uygulanıyor.

Bahşiş: Tutarın % 5 kadar bahşiş veriliyor.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Maxi İtalya Turu

Maxi İtalya Turu

22.02.2021 - 1.03.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
798.00 EUR
Elegant Avrupa Turu Türk Havayolları ile

Elegant Avrupa Turu Türk Havayolları ile

8.03.2021 - 15.03.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
798.00 EUR
Maxi İtalya Özel Turu

Maxi İtalya Özel Turu

22.03.2021 - 29.03.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
798.00 EUR
Motto İtalya Turu

Motto İtalya Turu

14.03.2021 - 21.03.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
798.00 EUR
Bir Avrupa Masalı Turu

Bir Avrupa Masalı Turu

26.02.2021 - 5.03.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
798.00 EUR
İzmir Hareketli Romantik Avrupa Turu

İzmir Hareketli Romantik Avrupa Turu

21.05.2021 - 29.05.2021 fiyatıdır. 8 Gece 9 Gün
898.00 EUR

Konum

Romantik Avrupa Turu