Saraybosna Turları

Tarihteki yerini Roma ile alan bir şehir olan Saraybosna, iyi insanlar bölgesi olarak bilinmektedir. Bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü toprakların başında olan Saraybosna, 1990’lı yıllardaki savaşın ardından Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazanmıştır.

Devamını Oku »

FİLTRE

SIRALA

ARA

Saraybosna Turları

4 adet Saraybosna turu bulundu...

Ekstra Turlar Dahil Baştanbaşa Balkanlar 8 Günde 9 Ülke Turu
Kültür Turlarında Alınan Covid-19 Önlemleri 3 Ay Ödemesiz 15 Ay Taksit Kampanyası

Lux Otobüsler ile Ulaşım

8 gece 9 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
349,00 EUR 3.368,00
Ankara Hareketli Büyük Balkan Turu Ekstra Turlar Dahil
Kültür Turlarında Alınan Covid-19 Önlemleri 3 Ay Ödemesiz 15 Ay Taksit Kampanyası

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

8 gece 9 gün

Tur Kalkış Yeri : Ankara

Tur Periyotları
Yarım Pansiyon
399,00 EUR 3.850,50
Bursa Hareketli Büyük Balkan Turu
Kültür Turlarında Alınan Covid-19 Önlemleri 3 Ay Ödemesiz 15 Ay Taksit Kampanyası

Lüks Otobüsler ile Ulaşım

8 gece 9 gün

Tur Kalkış Yeri : Bursa

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
329,00 EUR 3.175,00
İzmir Hareketli Büyük Balkan Turu
Kültür Turlarında Alınan Covid-19 Önlemleri 3 Ay Ödemesiz 15 Ay Taksit Kampanyası

Lüks Otobüsler ile

9 gece 10 gün

Tur Kalkış Yeri : İzmir

Tur Periyotları
Yarım Pansiyon
399,00 EUR 3.850,50

Saraybosna Hakkında

Tarihteki yerini Roma ile alan bir şehir olan Saraybosna, iyi insanlar bölgesi olarak bilinmektedir. Bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü toprakların başında olan Saraybosna, 1990’lı yıllardaki savaşın ardından Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazanmıştır. Sırbistan ve Hırvatistan’a sınır komşusu olan Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna dağlar ile çevrilidir. Resmi para birimi BAM’dır. Resmi dili ise Boşnakça, Sırpça ve Hırvatçadır. Saraybosna’ya gitmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istenmemektedir.

Saraybosna hava durumu tura çıkmadan önce mutlaka kontrol etmeniz gereken detaylardandır. Temmuz ve Ağustos ayları inanılmaz sıcaktır. 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklık sizi bunaltabilir bunun dışında bahar aylarında Saraybosna’yı ziyaret etmeniz en güzelidir. Aralık, Ocak ve Şubat ayları -20 dereceye kadar düştüğü için geri kalan aylarda rahat gezebileceğiniz yeşil bir şehir ile karşılaşabilirsiniz. Saraybosna küçük bir şehirdir. Bunun için bütün şehri dilerseniz yürüyerek gezebilirsiniz. Diğer ulaşım seçenekleri ise Tramvay ya da otobüstür. Saraybosna otel seçeneklerini şehir merkezine yakınlığına göre tercih edebilirsiniz. Saraybosna araç kiralama seçenekleri de otellerin çevresinde ya da hava alanında size sunulur. Bundan faydalanmak ve şehri keyifle gezmek isterseniz, şimdiden araştırmanızı yapmalı ve fırsatları yakalamalısınız.

Saraybosna’da ne yenir?
Saraybosna ekmeğinin adı çok duyulmuştur. Sebze ağırlık bir mutfaktır, börek, tarhana, çorba ve et yemeklerinin tadına kesinlikle bakmalısınız. Yöresel lezzetlerin tadına şehir merkezinde bulunan restoranlarda bakabilirsiniz. Türk mutfağı ile oldukça benzerlik göstermektedir.

Saraybosna kayak yapmak içinde otel seçenekleri vardır. Yani sadece bahar ya da yaz mevsiminde değil, kışında kayak yapmak için gelebilirsiniz. Saraybosna çarşısı özellikle alışveriş tutkunları için en güzel adres olacaktır.

Saraybosna eğlenceninde adresidir. Şehir merkezinde pek çok noktada düzenlenen konser, restoranlardaki müzikli eğlenceler ve tabi ki barlar seçimlerinizi bekler. Saraybosna gece hayatı özellikle eğlenmeyi sevenler için hem uygun fiyatlıdır hem de vazgeçilmez bir fırsat olacaktır.

Sarabosna’dan ne alınır?
Hediyelik eşya dükkanları ile dolu olan Başçarşı’dan bakır eşyalar, aynalar ve el işi ürünler satın alabilirsiniz.

Saraybosna gezilecek yerler
Başçarşı, Gazi Hüsrev bey Camii, Sebil ültür Merkezi, Vrelo Bosne Parkı, Bosa Hersek Ulusal Müzesi, Svrzo’s House, Miljacka Mağarası, Sarajevo Müzesi ve Serbian Ortodox Katedrali görmeniz gereken yerler arasındadır. Saraybosna hakkında daha fazla bilgi almak için bakınız; Saraybosna Gezilecek Yerler

Saraybosna turunun ardından Dubrovnik’e geçebilirsiniz. Bosna Hersek’in önemli noktalarından olan Dubrovnik’te birkaç gün geçirebilir ve merak ettiğiniz Dubrovnik Turu detaylarını Gezinomi’den öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ KATEGORİLER