Selanik Turları

Yunanistan'ın ikinci büyük kenti olan Selanik, Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu şehirdir. Yunanistan Makedonyasının yönetim merkezidir. Ege denizinde kıyı şehri olan Selanik, yılın en çok yaz aylarında turist alan bölgesidir.

Devamını Oku »

Arama

Filtre

Selanik Turları

3 adet Selanik turu bulundu...

Balkan Üçlüsü Turu

Lüks Otobüsler ile

3 gece 4 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
79,00 EUR 576,50
Adım Adım Büyük Avrupa Turu

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

16 gece 17 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
999,00 EUR 7.292,50
Ankara Hareketli Baştanbaşa Balkanlar 8 Günde 9 Ülke Turu Ekstra Turlar Dahil

Lüks Otobüsler ile

8 gece 9 gün

Tur Kalkış Yeri : Ankara

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
399,00 EUR 2.912,50

Selanik Hakkında

Yunanistan'ın ikinci büyük kenti olan Selanik, Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu şehirdir. Yunanistan Makedonyasının yönetim merkezidir. Ege denizinde kıyı şehri olan Selanik, yılın en çok yaz aylarında turist alan bölgesidir. Resmi para birimi Euro’dur. Resmi dili de Yunancadır. Türkiye ile saat farkı bulunmayan ülkede Selanik, Turizmin en canlı olduğu şehirdir. Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları ziyaret edebileceğiniz aylar arasındadır. Selanik hava durumu bu dönem için en uygun turistik noktalar arasındadır. Özellikle İstanbul Selanik arası otobüs ulaşımı da bulunmaktadır.

Selanik turu ile gideceğiniz noktaların başında Atatürk’ün doğduğu ev bulunmaktadır. Tarihi önemi ile bilinen bu güzel şehir Selanik alışveriş içinde eşsiz bir fırsat olabilir. Ayrıca Selanik gece hayatı da oldukça hareketlidir. Eğlenmek ve keyfini çıkaracağınız bir yaz tatili için seçiminizi Selanik’ten yana yapabilirsiniz. Selanik casino eğlenceleri ile de ünlüdür.

Selanik’te şehir içi ulaşımı otobüs ile sağlayabilirsiniz. Bunun dışında yürüyerek pek çok noktaya da ulaşabilirsiniz. Yaz tatili için hem eğleneceğiniz hem de tarihin en güzel detaylarını burada bizzat ziyaret ederek yaşayabileceğiniz bir şehirdesiniz.

Selanik’te ne yenir?
Ege mutfağı ve İzmir yöresinin pek çok lezzetini bir arada bulabilirsiniz. Deniz mahsulleri, zeytinyağlı yemekleri, süt ve peynir ürünleri ile ön plandadır. Selanik böreği, Selanik gevreği, Selanik fasulyesi, Selanik peynir tatlısı, Selanik baklavası ve Selanik yoğurdu tadına bakmanız gereken en güzel lezzetler arasındadır.

Selanik gezilecek yerler
Selanik’te her yere yakın olan noktalar arasından Eleftherias meydanı, Aristotelous meydanı, Tsimiski Caddesi, Ladadika, Egnatia Caddesi görmeniz gereken yerler arasındadır. Ayrıca Beyaz Kule, Selanik Arkeoloji Müzesi, Bizans Kültür Müzesi, Savaş Müzesi ve Selanik Bilin ve Teknoloji Müzesi görmeniz gereken yerler arasındadır. Selanik hakkında daha fazla bilgi için bakınız; Selanik Gezilecek Yerler

Selanik’e hazır gelmişken Atina, İskeçe, Kavala ve Dedeağaç gibi diğer şehirleri de gezmenizi tavsiye ederiz. Hemen ardından ise isterseniz Yunan Adaları Turuna katılabilir ve bu tur keyfini deniz, kum ve güneş ile yaşayabilirsiniz. Yunan Adaları Turları ise tarihlerine göre ve rotalarına ve özel dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Özellikle Thassos adası turları her hafta hareketli olarak İstanbul’dan kalkmaktadır.

İLGİLİ KATEGORİLER