FİLTRE

SIRALA

ARA

Sicilya Turları

2 adet tur bulundu...

Elegant Sicilya Turu - Ekstra Turlar Dahil - 4 Gece

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

4 gece 5 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
749,00 EUR24.118,00
Yılbaşı Özel - Sicilya Turu - Ekstra Turlar Dahil - THY ile

Türk Hava Yolları ile

3 gece 4 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
799,00 EUR25.728,00

Sicilya Hakkında

Farklı bir kültür tanımak ve tarihe şahitlik eden şehir yapısı ile sizi konuk edecek Sicilya’da tur seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Akdeniz’in en büyük adası olan Sicilya, her yıl pek çok yabancı turist konuk etmektedir. Dilediğiniz gibi keyfini yaşayabileceğiniz Sicilya turu için fırsatlar Gezinomi’de!

Sicilya hava durumu kesinlikle tur tarihinizi belirlerken dikkat etmeniz gereken detaydır. Hava durumu hangi aylarda daha güzel ise o dönemi tercih etmenizi ve gittiğiniz zaman ada denizinin keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları en güzel zamanlardır. Hava oldukça güzeldir ve dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Sicilya adasının en güzel tarafı gezip dolaşacağınız noktaları ve tabi ki en farklı lezzetleri yakalamanızdır. Birbirinden özel fırsatlar ile Sicilya turu seçenekleri de dönemsel olarak değişiklik göstermektedir.

Sicilya gezilecek yerler
Sicilya’da gezilecek yerlerin başında; Etna Yanardağ, Cappella Palatina Şapeli, Villa Romana del Casale, Ancient Theatre of Taormina, Alcantara, Valle dei Templi Tapınağı, Ortygia Tapınağı, Rabbit Beach, Martorana kilisesi, Palermo Katedrali, Palazzo Sarayı bulunmaktadır. Sicilya hakkında daha fazla bilgi için bakınzı; Sicilya Gezilecek Yerler

Sicilya’da ne yenir?
Pizza ve ekmek arasdında bir kalınlığı olan ve oldukça lezzetli çeşitleri bulunan salçalı ve üzerinde çeşitli malzemelerin bulunduğu güzel bir Sfincioneye tadına bakmalısınız. Caciovcavalla peyniri muhteşemdir. Güney İtalya’nın en meşhur lezzetidir ve salataların bile üzerine doğranmaktadır. Sakatat sevenler için ise Arancino muhteşem bir deneyim olabilir ancak bunların önce deneme boyları yani küçük porsiyonlarını denemeniz de ardından beğenirseniz ikinciyi yemenizde fayda var. Soğan, peynir ve maydanoz ile doldurulan Sttigghiola da diğer bir yiyecek seçeneği olabilir. Ayrıca muhteşem tatlılarının tadına bakabilirsiniz.

Sicilya’dan ne alınır?
Bu güzel ada şehrine ait küçük süs eşyalar, size yaz sezonunu hatırlatacak küçük güzel süslemeler ve çikolata da dahil olmak üzere pek çok taşınabilir lezzet alabilirsiniz.

Sicilya çevresinde gezilecek yerler
Katanya ve Palermo başta olmak üzere pek çok güzel noktası bulunmaktadır. Ayrıca Katedral ve meydanları, Dell'Elefante Çeşmesi, Ursino Kalesi, Antik Roma Şehri Kalıntıları, Eski Benediktin San Nicolo Manastırı görmeniz gereken noktalardandır.

Hazır buraya kadar gelmişken sahillerden devam ederek Amalfi kıyılarına geçebilirsiniz. Gezinomi Amalfi Kıyıları ya da Napoli Turu seçimleriniz ile hayat bulur. Belki de yılın en eğlenceli tatil seçenekleri arasında olacaktır ve dilediğiniz gibi keyfini çıkarabilirsiniz.

İLGİLİ KATEGORİLER