error
Trans Avrupa Yaz Turu bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

Trans Avrupa Yaz Turu

Trans Avrupa Yaz Turu bu dönemde pasiftir.

1.Gün : İstanbul   – Berlin

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06:15’de buluşuyoruz ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1721 sayılı seferi ile 09:15’da Berlin’e hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından yerel saatle 11:20’de Berlin’e varış ve karşılanmanın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla panoramik Berlin şehir turu için hareket ediyoruz. Batı Berlin'de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden,  Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Berlin’de otelimizde.

2.Gün :  Berlin – Prag 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Prag’a transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzeri yapılacak olan Dresden Turuna katılabilirler. Berlin’den yaklaşık 2,5 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından şehre varış.Turumuzun ardından Prag’a devam ediyoruz. Varışın ardından Prag panoramik şehir turu. Görülecek yerler: Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman.

Dresden Turu (30 Euro) Dresden ufak ve şirin eski Doğu Almanya’da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. Eski şehirdeki katedral, Zwinger sarayı, Frauenkirche (Kadınlar kilisesi) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt meydanı, Bruhl terası panoramik gezilecek yerler arasındadır.

3.Gün :  Prag 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirler Karlovy Vary Turu'na katılabilirler. Turumuzun ardından otele transfer.Akşam dileyen misafirlerimiz için Ortaçağ Gecesi turu.Geceleme otelimizde.

Karlovy Vary Turu (50 Euro) Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcaları ve festivalleri ile ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır.Atatürk,Karl Marx,Bethooven,Mozart gibi bir çok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği koruma altında bulunan Karlovy Vary turumuz esnasında şehir turu yapılmakta. Alışveriş yapmak içinde çok uygun bir nokta olan bu turumuzu öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.

Ortaçağ Gecesi Turu (70 Euro) Bu turumuzda sizleri Avrupa Ortaçağı’ nın en hareketli yerlerinden olan Ortaçağ Gecesine bekliyoruz. Ortaçağ’da yapılan eğlenceler ve o dönemde yenilen yemekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecektir. Güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde muhteşem Ortaçağ eğlenceleri, müthiş showlar. 

4.Gün :  Prag – Münih 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Münih’e transfer oluyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından varış ve takiben panoramik şehir turu. Varışı takiben panoramik şehir turu. Olimpiyat köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk caddesi,Belediye binası ve Marien Platz görülecek yerler arasındadır. Turun ardından otelimize transfer. Ardından serbest zaman. Geceleme Münih’te otelimizde.

5.Gün : Münih 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz düzenlenecek olan Salzburg ve Göller Bölgesi Turu'na katılabilirler.

Salzburg ve Göller Bölgesi Turu (100 Euro) Avusturya’nın Tiroller bölgesinde yer alan en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg turumuzda öncelikle şehir merkezini geziyoruz. Salzach nehrinin ikiye ayırdığı şehirde Mirabel Sarayı ve bahçelerini gezeceğiz, köprüden geçip Mozart’ın doğduğu evi, bir zamanlar başpiskoposluk olan şehrin katedralini, kiliselerini, kalesini ve üniversitelerini göreceğiz. Ardından göller bölgesine geçiyoruz ve teknemiz ile doğa ile başbaşa bir tur bizleri bekliyor.

6.Gün :  Münih - Strazburg

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Strazburg transferi. Varışı takiben panoramik şehir turu. Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi modern binaları, UNESCO tarafından dünya mirası listesi’ne alınan “Grande Ile”, Notre Dame Katedrali, Petite France semti, Gutenberg heykeli ve meydanı, bugün üç müzeye ev sahipliği yapan Palais Rohan görülecek yerler arasındadır. Turun ardından serbest zaman. Geceleme Strazburg’ta otelimizde.

7.Gün :  Strazburg  

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Baden-Baden turuna katılabilirler. Ardından öğleden sonra yapılacak olan Alsace & Colmar turuna katılabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz

Baden Baden Turu (30 Euro) Baden Baden'e vardığımızda kendimizi renkli bir ormanın içerisinde bulacağız. Kentin caddelerinde değil de bir ormanın patikalarında yürüyor hissi veren birkaç kişinin zor kucaklayacağı kadar kalın gövdeleri boyları gökyüzüne tırmanan dev ağaçlar bulunmaktadır. Panoramik olarak gezeceğimiz yerler arasında Festspielhause opera binası, meşhur Küçük Prens masalının anlatıldığı Derkileine Prens oteli ve Husseel çikolata atölyesi bulunmaktadır.

Alsace & Colmar Turu (30 Euro)  Yaklaşık bir saatlik otobüs yolculuğumuzdan sonra Colmar’a varış ve şehir turu. Alsace’ın yeryüzü cenneti Colmar gezimize başlıyoruz. Eskiden balıkçıların ve balık pazarının olduğu küçük Venedik mahallesi, eski gümrük, Saint Martin Kilisesi ve kadetral meydanı görülecektir.

8.Gün :  Strazburg – Paris 

Sabah kahvaltı sonrası Paris’e transfer oluyoruz. Yaklaşık 6 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Paris’e varış ve takiben panoramik şehir turu. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Opera Meydanı, Chaillot Meydanı, Madeleine Meydanı, Vendome Meydanı, Champs Elysees Caddesi, Etoile Meydanı, Zafer Takı, Concorde Meydanı, Eiffel Kulesi, Trocadero Meydanı vs. bulunmaktadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz için rehberimizin özel olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Lido Kabare Show turuna  katılma imkanı. 

Lido Kabere Show Turu (150 Euro)

9.Gün :  Paris 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı.Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Eiffel Tepesi & Seine Nehri & Ressamlar Tepesi Turuna katılabilirler.

Eiffel Kulesi & Seine Nehri & Ressamlar Tepesi Turu (100 Euro) Bu turumuzda Paris’in sembolü haline gelmiş olan Eiffel Kulesi’ne çıkıp Paris’i çıplak gözle veya  teleskopla  bir başka açıdan izleyebilme, Paris’e hayat veren Seine Nehri üzerinde çıkacağımız yaklaşık 1 saatlik tekne turunda bölgenin en güzel yapılarını fotoğraflama ve günümüzde bohem yaşamın, sanatın kalbinin attığı dünyaca ünlü ressamlar tepesinde Paris’in bir başka yüzünü görme imkanımız olacak. Paris’in en önemli ve simgesel özelliklerini yakından tanımaya imkan veren bu turumuzdan sonra otelimize transfer ve serbest zaman.

10.Gün :  Paris– İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve rehberimizin belirleyeceği transfer buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde otelin lobisinde buluşma ve özel aracımızla Paris Havalimanı’na transfer. THY tarifeli seferi TK 1824 ile saat 13:10’te İstanbul’a hareket.  17:35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle…

 


FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk  Havayolları Tarifeli Seferi İle Istanbul  - Berlin  Gidiş, Paris – İstanbul Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Havalimanı Vergileri

3* Ve 4* Otellerde Paris’te 2, Strazburg’ta 2, Münih’te 2, Prag’ta 2 Ve Berlin’de 1 Gece Konaklama

Sabah Kahvaltıları,

Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler,

Panoramik Paris, Strazburg, Münih, Prag, Berlin Şehir Turları,

Türkçe Rehberlik Hizmeti


 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Yurtdışı Çıkış Fonu ( 15 TL )

Vize Ücreti (120 Eur)

Ekstra Turlar, Seyahat Sigortası

Kişisel Harcamalar, Öğle Ve Akşam Yemekleri, İçecekler

 

OTELLER:

Paris Appart'city Saint Maurice 3* vb. - Standart oda kahvaltı konaklama
http://www.appartcity.com/fr/appart-hotel/paris-saint-maurice-a-st-maurice.html

Strazburg Holiday Inn Strasbourg Illkirch 4* vb Standart oda kahvaltı konaklama
http://www.ihg.com/hotels/tr/tr/illkirch/sxbsu/hoteldetail

Münih Germania Hotel 3* vb Standart oda kahvaltı konaklama
http://www.hotel-germania.net/

Prag Holiday Inn Congress Centre 4* vb, Standart oda kahvaltı konaklama
http://www.holidayinn.cz/

Berlin Holiday Inn Mitte 4* vb Standart oda kahvaltı konaklama
http://www.ihg.com/hotels/tr/tr/berlin/berwd/hoteldetail


 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine  yönlendirilecektir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz  misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

 

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat, doktor, mali müşavir vs.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

DEVLET MEMURU İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi

NOTLAR

*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracaat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden Yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon, email bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Trans Avrupa Yaz Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Trans Avrupa Yaz Turu