Ürdün Turu - Bayram Dönemi - THY ile

AMMAN (2) & ÖLÜ DENİZ (1) & PETRA (1) & WADI RUM (1)

Günübirlik

TUR KODU:19470

Ürdün Turu - Bayram Dönemi - THY ile bu dönemde satışa kapalıdır.
error

Ürdün Turu - Bayram Dönemi - THY ile bu dönemde satışa kapalıdır.

Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN:0850 466 77 44

ya da

Büyük Balkanlar Turu - İzmir Çıkışlı - THY ile - Turlar Dahil
Büyük Balkanlar Turu - İzmir Çıkışlı - THY ile - Turlar Dahil15.09.2024 - 22.09.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1.498,00 EUR
Büyük Balkanlar - Ekstra Turlar Dahil - Ankara Hareketli - THY ile (BEG-BEG)
Büyük Balkanlar - Ekstra Turlar Dahil - Ankara Hareketli - THY ile (BEG-BEG)29.08.2024 - 5.09.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1.798,00 EUR
Elegant Fas Turu - THY ile - Turlar Dahil - 2024 (RAK-CMN)
Elegant Fas Turu - THY ile - Turlar Dahil - 2024 (RAK-CMN)4.12.2024 - 8.12.2024 fiyatıdır.4 Gece 5 Gün
1.898,00 EUR
Elegant Bali Turu - Türk Havayolları İle (DPS-DPS)
Elegant Bali Turu - Türk Havayolları İle (DPS-DPS)13.10.2024 - 19.10.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
3.398,00 EUR
Belgrad’ın Görkemli İzleri – THY ile - Tüm Ekstra Turlar Dahil - 3 Gece
Belgrad’ın Görkemli İzleri – THY ile - Tüm Ekstra Turlar Dahil - 3 Gece9.11.2024 - 12.11.2024 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1.098,00 EUR

1. GÜN

İSTANBUL AMMAN

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK820 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’te Amman’a uçuş. Yerel saat ile 09.05’te Amman’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Amman Şehir Turu için hareket ediyoruz. Eski ve yeninin karışımı olan şehir turumuzda, 6.000 kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip müsaitlik durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman’daki otelimizde.

2. GÜN

AMMAN JERASH - AJLOUN - AMMAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jerash ve Ajloun Kalesi Turu için yola çıkacağız. M.S. 749 yılında oluşan deprem neticesinde yüzyıllarca toprak altında kalan ve bu sayede günümüze en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden birisi olarak ulaşan antik kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Turumuz sırasında bu çok iyi korunmuş tapınakları, tiyatroları, kiliseleri ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra Haçlı Seferleri’nde önemli bir rol oynamış Ajloun Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretlerimizin ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman’daki otelimizde.

3. GÜN

AMMAN MADABA - NEBO DAĞI - ÖLÜ DENİZ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip deniz seviyesinin 420m altında yer alan, dünyanın 2. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında ilk durağımız Mozaikleri ile ünlü Mabada şehri olacak. Mabada şehrinde St.George Kilisesi’ni ziyaret edecek ve ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu varsayılan Nebo Dağı’nı göreceğiz. Ardından Ölü Deniz ve otelimiz için yolculuğumuza devam edeğiz. Varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Ölü Deniz’deki otelimizde.

4. GÜN

ÖLÜ DENİZ KARAK KALESİ - PETRA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip antik şehir Petra’ya doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında düşmanın Kudüs’e yaklaşmasını engellemek için yol güzergahı üzerinde inşa edilmiş olan, Cennetin Krallığı adlı filmdeki kuşatma sahnelerinin de çekildiği, Haçlılar döneminden kalma Karak Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından yolculuğumuza devam edeceğiz. Petra’da otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Petra’daki otelimizde.

5. GÜN

PETRA WADI RUM

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde ve dünyanın 7 yeni harikası listesinde yer alan Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlayacağız. Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da Nebati Uygarlığı döneminde inşa edilmiş olan Hazine, Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu gibi birçok tarihi bölgeyi ziyaret edeceğiz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent bizleri girer girmez etkisi altına alacaktır. Turumuzun ardından yine UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Wadi Rum’daki kampımıza gitmek üzere hareket. Kampımıza varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir istirahat sonrası 4x4 Jeep’lerimiz ile 2 saat sürecek olan safari turumuza başlayacağız. Red Planet adlı filmde Mars yüzeyi olarak gösterilen Wadi Rum’a vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile bizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın çok etkileyici olacağına eminiz. 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuz sonrasında kampımıza dönüş. Akşam yemeği ve gecelememiz Wadi Rum’daki kamp otelimizde.

6. GÜN

WADI RUM AKABE

Kampımızda alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Akabe’ye doğru yola çıkacağız. Akabe’ye varışımızı takiben panoramik Akabe Şehir Turumuzu gerçekleştireceğiz. Ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz.

7. GÜN

AKABE İSTANBUL

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK834 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.30’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 04.50’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

07 Nisan 2024     Türk Hava Yolları     TK820     IST-AMM     06.55-09.05
13 Nisan 2024     Türk Hava Yolları     TK834     AQJ-IST        00.30-04.50
Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-AMM/AQJ-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 5 gece konaklama
Programda belirtilen sabah kahvaltıları
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
Panoramik Amman şehir turu
Panoramik Jerash şehir turu
Panoramik Petra şehir turu
Panoramik Akabe şehir turu
Wadi Rum’da 4x4 Jeep’ler ile 2 saat safari turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Mesleki sorumluluk sigortası
Yurt dışı çıkış harcı
Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
Ekstra turlar
Kişisel harcamalar
Seyahat sağlık sigortası
Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
Bahşişler

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

4* Sulaf Luxury Hotel vb.
4* Dead Sea Spa Hotel vb.
4* Petra Moon Hotel vb.
Mazayen Rum Camp vb.

T.C vatandaşları için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Single, double, triple olarak konaklama yapacak misafirlerinizden arkadaş, baba oğul, akraba, erkek yolcuları turlarımıza kabul edemiyoruz.** Bu turlara katılım için tek istisna, yolcularının pasaportunda Schengen veya ABD vizeleri olmasıdır.Eğer  vizeleri var ise kayıt esnasında görüntülerin alınıp tarafımıza iletilmesini rica ederiz.

Gezilecek Şehirler

Amman


Ürdün’ün başkenti ve en büyük şehri olan Amman, Orta Doğu’da tatil deneyiminin keyfini çıkarmanın en kolay adreslerinden biridir. Muhteşem Roma kalıntıları, uluslararası standartlarda bir müze, camiler ve kahvehanelerle dolu şehir merkezi, ayrıca kafeler, barlar, modern alışveriş merkezleri ve sanat galerileri de yer alıyor. Osmanlı mimarisini ve renkli grafitileri bir arada bulabileceğiniz ünlü alışveriş caddesinde yer alan dondurma tezgahlarında ise nefis dondurmalar ve sorbeler servis ediliyor. Amman’ın kalbindeki eski şehir merkezinde ise çok sayıda dükkan ve hareketli marketler var. Amman’a geldiğinizde, şehrin popüler aktivitelerden biri olan nargile deneyimini de kaçırmayın.

GÖRÜLMELİ

Amman görülmesi gereken yerler
 • Amman Kalesi
 • Roma Amfitiyatrosu
 • Kraliyet Otomobil Müzesi

TADILMALI

Amman ne yenir
 • Humus
 • Falafel
 • Mansaf

Ölüdeniz


Fethiye’nin gözbebeği Ölüdeniz, Gezinomi Ege Akdeniz Turlarında tüm seyahat severleri bekliyor. Hem denizi hem plajları hem de doğası ile ülkemizin cennet köşelerinden olan Ölüdeniz, yıl içinde dünyanın dört bir yanından turisti de kendine çekmektedir. Ölüdeniz’de tekne turlarına katılıp birbirinden güzel kumsallarını ve koylarını keşfedebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Ölüdeniz görülmesi gereken yerler
 • Kelebekler Vadisi
 • Babadağ
 • Gemile Koyu
 • Ölü Deniz
 • Kelebekler Vadisi

TADILMALI

Ölüdeniz ne yenir
 • Babadağ Keşkeşi
 • Ölemeç Çorbası
 • Et Kapama
 • Sebze ve Ot yemekleri

Petra


Ürdün’ün gizemli şehri Petra; giderek daha popüler bir turizm merkezi haline gelen, çok sayıda ünlü filmin çekildiği, büyük bir arkeolojik sit alanına ev sahipliği yapan, etkileyici bir tatil destinasyonudur. Rüzgara boğulmuş manzaraları, mezar alanları, sessiz kanyonları, antik kenti ile insanlık tarihini kucaklayan bu gizemli şehir; her tarafında sütunlar bulunan ilginç caddeleri, tapınakları, tarihi mezarlık alanlarının dışında, akşamları canlı müzik yapan mekanlara da sahiptir.

GÖRÜLMELİ

Petra görülmesi gereken yerler
 • The Siq
 • Al-Kazneh
 • Royal Tombs

TADILMALI

Petra ne yenir
 • Mansaf
 • Falafel
 • Maklube

Wadi Rum


Ürdün’de, bir çölden bekleyeceğiniz her şeye sahip olan Wadi Rum, ülkedeki en popüler turistik yerlerden biridir. Ürdün’ün en önemli liman kenti Akabe’ye yaklaşık bir saatlik yolculuk mesafesindeki Wadi Rum’da; kamp alanlarında konaklayarak ilginç bir çöl deneyimi yaşayabilir, Jeep ile safari turu yapabilir, çölde deve gezisine çıkabilir, vadinin sert güzelliğine kapılabilirsiniz. Wadi Rum’a gelirken, çöl güneşine karşı mutlaka önlem almayı unutmayın. Güneş yanıkları riskine karşı geniş bir şapka ve güneş koruyucunuzu mutlaka yanınıza alın. Burada, kampta kalmayı tercih ederseniz, akşamları kumun üzerinde toprak kaplarda pişen lezzetli yemeklerin tadını da çıkarabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Wadi Rum görülmesi gereken yerler
 • Khazali Kanyonu
 • Burdah Rock Köprüsü
 • Seven Pillars of Wisdom

TADILMALI

Wadi Rum ne yenir
 • Zarb
 • Mansaf
 • Maglobe

Ürdün

hakkında bilmeniz gerekenler

Ürdün
Konuşulan Dil
Arapça
Para Birimi
Dinar
Saat Farkı
2
Voltaj
250 V

Genel:  Ortadoğu Arap ülkelerinden biridir. Başkenti, en büyük şehri olan Amman’dır.

Telefon Kodu:+962

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Konum

Ürdün Turu - Bayram Dönemi - THY ile

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.