FİLTRE

SIRALA

ARA

Venedik Turları

1 adet tur bulundu...

Büyük İtalya Ekspres Turu (Vce-Fco) - Kış Dönemi

Pegasus Havayolları ile

5 gece 6 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
549,00 EUR17.678,00

Venedik Hakkında

Venedik aşıklar şehri olarak bilinir. Venedik’e gideceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken birkaç detay bulunmaktadır. Sevdiğiniz insan ile gidip, gezip görebileceğiniz Venedik aslında herkesi büyüleyen özellikleri ile adından sıkça söz ettirir.

Venedik’te şehrin büyüsüne kapılmamak elde değildir. Seçeceğiniz güzel bir otel ile her yere yakın olmak ve ardından görmek istediğiniz her yere kolay kavuşmak için Venedik tur seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Venedik hava durumu, gitmeden bakmanız gereken en önemli detaydır. Hava ne kadar iyi olursa sizin için o kadar keyifli bir tatil olacaktır.

Venedik otelleri ve Venedik evleri ise dış görüntüsü ile size tarihi yaşatacaktır. Şehir yapılanması ve özellikle binaların şekli size ilginç gelebilir. Gezip gördüğünüz zaman ve küçük köprülerin üzerinden geçtiğiniz zaman, ne kadar harika bir seçim yaptığınızı anlayacak ve bu yılın en keyifli tatillerinden birini yapıyor olacaksınız.

Venedik’e Ne Zaman Gitmeli?
Venedik’e gitmek için en güzel zaman Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarıdır. Yağışın olmadığı hatta havanın sıcak olduğu zamandır. Tabi ki diğer ayları da değerlendirebilirsiniz. Özellikle karnaval zamanı Venedik inanılmaz eğlencelidir. Venedik karnavalı sırasında sokaklarda maske ile dolaşan insanlar, gece ve gündüz ayrı ayrı düzenlenen eğlenceler ve tabi ki bu dönem için restoranlarda hazırlanmış özel menüler bulabilirsiniz.
Venedik turu seçimleriniz için dikkat edeceğiniz zaman aralıklarından hemen sonra yapacaklarınızı düşünmelisiniz. Venedik alışveriş için eşsiz bir yerdir. Modanın kalbine yakın olan Venedik’te dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir özellikle parfüm konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Venedik adaları aslında balayı için mükemmeldir. Venedik balayı için gidilecek en güzel şehirlerin başında gelir. Burada en konforlu otellerden birini seçebilir, size özel bir Venedik Turu planlayabilirsiniz. Venedik’e özgü nehir taşıtına binerek muhteşem bir tur atabilir ve bu şehrin mimarisini hatta tarihi özelliklerini de yakından tanıyabilirsiniz.

Venedik Gezilecek Yerler
Venedik çan kulesi gezilecek yerlerin başında gelir. Ardından Aşk Çeşmesi, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü, Accademia, Murano, San Marca Bazilikası, San Marco Meydanı, Santa Maria della Salute Bazilikası ve Lido di Venezia gezilecek ilk yerler arasındadır. Venedik hakkında merak ettiğiniz her şey için bakınız; Venedik Gezilecek Yerler

Venedik’te Ne Yenir?
Venedik pizza yiyebileceğiniz en başarılı şehirlerin başındadır. Venedik’te ayrıca İtalyan mutfağının en farklı lezzetlerini de yakalayabilirsiniz. Sardalya, soğan, üzüm ve fıstığın yer aldığı yöresel yemekler ve ayrıca makarna çeşitlerine de bayılacaksınız.

Venedik’ten Ne Alınır?
Venedik çikolata alabileceğiniz ve daha pek çok küçük lezzeti yanınızda taşıyabileceğiniz bir şehir. Burada Venedik’in özel ulaşım araçlarının minyatürlerini, maskeleri, anahtarlıkları ve tabi ki çan kulesinin simgesel halini hatıra olarak satın alabilirsiniz.

Venedik Gece Hayatı
Gece hayatının en çok hareketli olduğu şehirlerden Venedik’te dilediğiniz gibi eğlence seçenekleri bulabilirsiniz. İsterseniz muhteşem bir müzik eşliğinde akşam yemeği yiyebilir, isterseniz de yemeğin ardından en eğlenceli gece kulüplerini ziyaret edebilirsiniz.

Venedik’e Yakın Yerler
Venedik çevresi gezilecek yerler oldukça fazladır. Verona ve Milano’ya gidebilir, dilerseniz Roma’ya bile geçebilirsiniz. Venedik Floransa tren ile ortalama 3 saat sürmektedir ve siz keyifli bir yolcuğun sonunda Floransa’yı da gezebilirsiniz. Venedik Karnaval turu ya da Roma, Floransa Turu fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.

İLGİLİ KATEGORİLER