SIRALA

ARA

Sizi Arayalım?Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Yalta Turları için sizi arasın...

Yalta Hakkında

Yalta konferansı ile ismini duyuran, Ukrayna’ya bağlı olan Yalta bir sahil şerididir. Bu güzel liman şehrinde muhteşem bir tur planlayabilir ve keyfini çıkaracağınız en güzel seçenekleri hemen belirleyebilirsiniz. Yalta hakkında bilmeniz gereken birkaç detaya burada yer vereceğiz. Özellikle havası biraz sert olan ve kış mevsiminde geleceklerin Yalta hava durumu hakkında detaylı bilgiyi alması gerekmektedir.

Yalta otelleri denize yakın konumları ya da şehir içindeki konumları ile tercih edilir. Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin güney kısmındaki bu şehir Karadeniz’in kuzey kısmıdır ve her yerden ulaşımı oldukça kolaydır. Yalta turu için en güzel zamanlama Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarıdır. Bunu dışında bol yağışlı ve sert geçen bir havası vardır.

Yalta’da ne yenir?
Yalta adasında tabi ki deniz ürünleri ön plandadır. Ukrayna mutfağı ve en güzel deniz mahsullerini yiyebileceğiniz yerdesiniz. Tatar mutfağı yemekleri ve kırmızı soğan ile yapılmış birbirinden güzel lezzetleri yakalamanız mümkündür.

Yalta gece hayatı
Yalta adası gece hayatı yaz sezonu boyunca hareketlidir. Tabi ki Yalta eğlencenin adresidir. Yalta gece hayatı oldukça hareketlidir. Eğlenmek ve farklı seçenekler deneyerek tur boyunca güzel akşamlar geçirebilirsiniz. Konser, bar ya da kulüplerde yemeğin ardından başlayan eğlence seçenekleri sizi bekliyor.

Yalta gezilecek yerler
Diğer Ukrayna şehirleri gezebileceğiniz ilk seçeneklerdir. Kiev, Donetsk, Lviv ve Odessa. Doğal güzellikleri ile bilinen Yalta’da özellikle seçiminizi dağ ve orman yürüyüşlerinden yana yapabilirsiniz. Sahil şeridi boyunca zaten muhteşem bir manzara size eşlik eder bir de Uchan Su, Uçan Su Vadisi ve Ay Petri eşsiz manzara seçenekleri ile sizi kendine hayran bırakacak noktaların başında gelmektedir.

Yalta çevresinde gezilecek yerler
Yalta tarihi güzellikleri, sahil şeridi ve yaz mevsiminin vazgeçilmez noktası olmaya devam ediyor. ancak Ukrayna Yalta’ya gelmişken fırsatları değerlendirmek ve çevredeki diğer güzel noktaları da tanımak gerekir. Komşusu olan Moldova turu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bir diğer tur seçeneği ise Romanya’dır. Romanya turları arasında yer alan oldukça farklı bir tur seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.� Bulgaristan, Romanya, Transilvanya Turu sizi beklemektedir. Yalta hakkında daha çok şey öğrenmek için bakınız; Yalta Gezilecek Yerler