Burhaniye Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Burhaniye Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Sahil kesiminde yerleşim gösteren Burhaniye, Balıkesir’e bağlı tatil beldeleri arasında bulunuyor. İlçe merkezinin de sahil kesiminde yer alması buradaki turizm faaliyetlerini büyük ölçüde etkilemiştir.

Genellikle deniz kıyısında bulunan eğlence mekanları nadir olarak dağlık alanlarda da bulunuyor. Oldukça fazla yabancı turistin ziyaret ettiği ilçede, eğlence aktiviteleri de değişiklik göstermektedir. Özellikle gece eğlencelerinde Avrupa tarzı oyun ve eğlence türlerinin yoğun olması ilçeyi ön plana çıkarmaktadır.

Sakin bir bölge olmasıyla da bilinen ilçenin nüfusu 60 binin üzerindedir. Nüfusunun üzerinde turist alan bu bölgede onlarca bar ve pub bulunuyor. Gece boyunca eğlenebileceğiniz bu barların çoğu uygun fiyatlarla hizmet sağlamaktadır.

Burhaniye’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Burhaniye’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Doğal güzellikleriyle adeta içimizi büyüleyen Burhaniye, Balıkesir’e bağlı önemli kıyı ilçelerinden biridir.

İlçenin önemli bir bölümü yeşilliklerle ve dağlarla kaplıdır. İlçe merkezi kıyıda yer almasıyla birlikte yükseltisi en düşük olan bölgede yer almaktadır. Her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilen ilçede doğal güzellikler ön plandadır.

Körfezde yer alan ilçenin doğal güzellikleri arasında uzun yollar bulunmaktadır. Ulaşım konusunda genellikle özel araçlarla ziyaret gerçekleştirebileceğiniz doğal güzellikler günümüzde koruma altındadır.

Mavisi, yeşili, tertemiz havası ve Ege’nin o huzur dolu atmosferi ile sakinlik arayanların kaçış noktası Burhaniye için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Burhaniye Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Burhaniye’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Burhaniye’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Oldukça geniş bir alanda yayılım gösteren Burhaniye, Balıkesir’e bağlı sahil kentlerinden biridir. Pek çok tarihi ve doğal mimariye sahip olan ilçe her yıl yüz binlerce turisti ağırlamaktadır.

Sosyal projelerin de gerçekleştiği ilçede gezi turları sık sık gerçekleştirilmektedir. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen ilçede pek çok gezilecek yer mevcuttur. Gezginlerin uğrak noktalarından olan Burhaniye’de genellikle doğal güzellikler ön plana çıkmaktadır. Tarihi yapıların da yer aldığı ilçede harika manzaralarla karşılaşabilirsiniz.

Hem gün doğumunda hem de gün batımında eşsiz fotoğraflar çekebileceğiniz gibi doğa ile iç içe kalmanız da mümkün olacaktır.

Burhaniye için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Burhaniye Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Burhaniye Kalınacak Yerler ve Oteller

Burhaniye Kalınacak Yerler ve Oteller


Sahil kesiminde yayılım gösteren Burhaniye ilçesi, Balıkesir’in konaklama açısından popüler ilçeleri arasında bulunuyor. Özellikle sahil bölgesinde yer almasıyla birlikte turistlerin de yoğun olarak ziyaret ettiği bilinen ilçede onlarca farklı otel bulunuyor.

Oteller genellikle denize yakın konumlarda olmakla birlikte özellikleriyle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Oldukça geniş ve lüks otellerin bulunduğu Burhaniye, konaklama hizmetleri açısından diğer bölgelere göre çok daha gelişmiş bir ilçedir. Ayrıca oteller kapasite açısından da ziyaretçileri ağırlayabilecek güce sahip olduğundan herhangi bir sıkıntı çekmemektedir.

Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği Burhaniye ilçesinde oteller genellikle eğlence amaçlı hizmet vermektedir. Sadece konaklama için de hizmet veren oteller fiyat açısından da ortalama düzeydedir.

Burhaniye Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Burhaniye Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Balıkesir’in turizm ilçelerinden olan Burhaniye, ülke mutfağı açısından büyük bir öneme sahiptir. Daha çok tatlılarıyla bilinen ilçenin ana yemekleri de oldukça popülerdir.

Mantı, patlıcan türünde yemeklerin yer aldığı ilçede Düğün Çorbası da lezzetli yiyecekler arasındadır. Pek çok yöresel yemeğin bulunduğu Burhaniye, lezzetli yemekleriyle turistlerin ilgisini çeken kentler arasında yer almaktadır. Etli yiyecekler genel olarak mantıda görülürken Keşkek ve Tirit yemekleri de turistlerin tercih ettiği yiyecekler arasında bulunuyor.

Diğer bölgelere göre oldukça fazla restorana sahip olan ilçede yemek fiyatları da daha ekonomiktir. Sabah kahvaltılarından akşam yemeklerine servislerin yapıldığı restoranlar turistlerin beğenisini kazanmıştır.

Balıkesir’in mavisi ve yeşiliyle cennet köşelerinden Burhaniye’nin kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Burhaniye Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Burhaniye Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Burhaniye Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Sahil kenti olmasıyla bilinen Burhaniye, Balıkesir şehrine bağlı turistik ilçelerden biridir. Özellikle yaz aylarında ağırladığı turist sayısının yüz binleri bulduğu bilinirken nüfusu 65 bin düzeyindedir.

Yaklaşık 30 kilometre kuzeyinde Çanakkale’nin yer aldığı ilçe doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Çevresinde bulunan İzmir ve Manisa şehirleri de turizm açısından büyük bir öneme sahiptir. Pek çok ülkeden turistlerin ziyaret ettiği Burhaniye’nin tatil beldeleri arasında bulunduğu bilinmektedir. Özellikle tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra eğlenceli aktiviteler gerçekleştirebileceğiniz mekanların da bulunması bölgenin popülerliğini arttırmıştır.

Marmara Bölgesi’nde bulunan ilçenin kara yolu, deniz yolu ve hava yolu için büyük bir avantajı bulunuyor. Sivil taşımacılıkta ön planda bulunan Balıkesir Havalimanı’na 9 kilometre uzaklıkta bulunan Burhaniye pek çok karayoluna da ev sahipliği yapıyor.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Burhaniye Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Burhaniye’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Burhaniye’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


İlçe merkezinin sahil kesiminde yer alan Burhaniye’nin, tatil açısından büyük avantajı bulunuyor. Birçok etkinliğin yapıldığı Burhaniye özellikle yaz aylarında yüz binlerce turist ağırlamaktadır.

Saklı cennetler arasında bulunan ilçe mavi bayraklı plajlarıyla da hem yerli hem de yabancı turist çekmektedir. Ayrıca ulaşım faaliyetlerinin de gelişmiş olması bölgedeki plajların da popülerliğini arttırmıştır.

Burhaniye ve çevresinde oldukça fazla plaj ve beach bulunuyor. Genelde eğlence aktivitelerinin düzenlendiği plajlarda farklı konserler de yapılmaktadır. İlçede yer alan barlar hem alkollü içecekleriyle hem de aktiviteleriyle ön plana çıkmaktadır.

Burhaniye’de Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi ve Turistik Yerler

Burhaniye’de Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi ve Turistik Yerler


Yüzlerce yıllık geçmişiyle bilinen Burhaniye, Balıkesir’in kültür ve sanat ilçelerinden biridir. Tarihi yapıların bulunduğu ilçede farklı medeniyetlere ait eserler yer almaktadır.

Antik kentleriyle de bilinen ilçe her yıl yüz binlerce kez ziyaret edilmektedir. Müzelerden tarihi alanlara, kültür evlerinden doğal alanlarına kadar ziyaret edilen ilçe turistlerin ilgisini çekmektedir.

Yaklaşık 60 binlik nüfusu bulunan ilçenin genişliği de nüfusuna göre oldukça fazladır. Geneli dağlık ve yüksek alanlar olduğu bilinirken şehir merkezinin sahil kesiminde bulunduğu biliniyor.

Burhaniye Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Burhaniye Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Ege Denizi’nin kıyısında bulunan ve sahil kenti olarak bilinen Burhaniye, Balıkesir’in güzide ilçeleri arasında yer almaktadır. Hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi yapılarıyla bilinen ilçe her yıl yüz binlerce turisti ağırlamaktadır.

Tatil açısından da popüler olan Burhaniye’nin sakin bir kent olmasıyla da ön plana çıktığı biliniyor. Nüfusu yaklaşık 65 bin olan ilçenin genişliği ise oldukça fazladır. İlçenin büyük bir kısmı dağlık ve ormanlık alanlar ile kaplıdır. Şehir merkezinin sahil kesiminde yer alması buradaki ulaşım hizmetlerini de arttırmıştır.

Özellikle Çanakkale - Balıkesir otoyolu üzerinde bulunmasıyla çevresindeki ilçelere göre çok daha gelişmiştir. Daha çok denizcilik faaliyetlerinin gerçekleştirildiği ilçede tarım da ön plandadır