Ayvalık'ın Görülmeye Değer Doğal Güzellikleri

Ayvalık'ın Görülmeye Değer Doğal Güzellikleri


Ayvalık, Ege Bölgesi’nin gezilmesi gereken, birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip eski bir ilçesidir. Deniz kenarında yer alan ilçe, eskiye dayanan tarihi ve coğrafyasının sunduğu güzelliklerle Ege Denizi’nde bir incidir.

Doğal güzellikleri bakımından gezilecek çokça yere sahip olan bölge, tatilciler için ideal bir ortam sunar.

Sakinlik arayanların kaçış noktası Ayvalık için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Ayvalık Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ayvalık Gece Hayatı ve Eğlence Mekanları

Ayvalık Gece Hayatı ve Eğlence Mekanları


Ege denizine kıyısı bulunan, Rum ve Türk kültürlerini bünyesinde barındıran Ayvalık, her sene yerli ve yabancı turistleri ağırlar. Farklı konsepte sahip eğlence mekanlarıyla gece hayatını yaşamak isteyenlere de alternatifler sunar.

Ayvalık’ta gece hayatı için Club Gossip, Moshos Taverna, Cunda Maşşa, Cielo Bistro Bar, Zuzu Cafe Bar, Sandık Beach Club, Beyoğlu Lounge ve Brasserie, The Jihan Club gibi birçok eğlence mekanı mevcuttur.

Ayvalık tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Ayvalık Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Ayvalık Gezilecek Yerler Listesi

Ayvalık Gezilecek Yerler Listesi


Ayvalık, Balıkesir il sınırında bulunan, Ege sahillerinin kıyısında, küçük bir ilçedir. Küçük olmasına karşın turizm bakımından oldukça tercih edilen, gezilip görülecek yerleri, plajları ve doğası ile yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği bir bölgedir.

Bölgeye ulaşım Balıkesir, İzmir ve Çanakkale üzerinden karayolundan yapılabilmektedir. Ayrıca yaz sezonlarında açık olan Edremit Koca Seyit Havalimanı’na gelinerek, karayolu ile devam edilebilir.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ayvalık, tarihi alanlarıyla ilgi çeken bir yerleşim yeridir. Doğal güzellikleri, Madra ve Kaz Dağlarının arasında oluşundan ayrı bir keyif sunar. Temiz ve serin deniz suyu, özel plajları ile tatilcilerin uzun zaman geçirmekten keyif alabileceği bir ortam sunar.

Ayvalık’ta uzun süre kalınsa dahi sıkılmadan birçok yer keşfedilebilir. İlçede mutlaka görülmesi gereken birçok yer vardır.

Ayvalık’ta Kalınacak Yerler Ve Konaklama Seçenekleri

Ayvalık’ta Kalınacak Yerler Ve Konaklama Seçenekleri


Ayvalık Kuzey Ege bölgesinin tarihi ve doğal güzellikleri ile bezeli oldukça popüler bir turizm yeridir. Konaklama seçenekleri her bütçe ve beklentiye göre hitap edecek şekildedir. Pansiyonlar, oteller ya da kamping tarzı alanlar, tercihleri farklı olan tatilcileri memnun edecek türdendir.

Ayvalık merkezde, Cunda Adası’nda ve Sarımsaklı bölgesinde otel konseptinde birçok konaklama yeri bulmak mümkündür. Taş Rum Evlerinin geleneksel yapısının korunduğu birkaç pansiyon, ev konforunu misafirlerine yaşatmaktadır.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Ayvalık tatilinizi planlamak için Ayvalık Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Ayvalık’ta Kesin Tatmanız Gereken Yöresel Tatlar

Ayvalık’ta Kesin Tatmanız Gereken Yöresel Tatlar


Ayvalık, kendine has kültürü ile oldukça farklılık gösteren bir tatil beldesidir. Yöresel yemekler, Yunan mezeleri ve elbette taze balık, Ayvalık lezzetleri içinde en belirgin olanlarıdır.

Ayvalık Tostu, Lor Tatlısı, peynir çeşitleri, Sakızlı Dolma, Papalina, Girit Leblebisi, Koruk Suyu başta gelen ve denenebilecek yöresel tatlar arasında gelmektedir.

Balıkesir’in huzur dolu köşesi Ayvalık’ta kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Ayvalık Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Ayvalık Nerededir? Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Ayvalık Nerededir? Ayvalık’a Nasıl Gidilir?


Ülkemizin batısında yer alan Ayvalık, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Ege Denizi’ne kıyısı bulunan tatil beldesidir. Balıkesir merkezine uzaklığı 120 km, İzmir’e 130 km’dir. Kuzeyinde Kaz Dağları, doğusunda Madra Dağı yer alır. Yerleşim yerinin doğu kısmı komple çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır. Bölge turizm kadar değerli olan bir diğer sektör zeytinciliktir.

Edremit Körfezi’nin güney kısmında kalan, girintili çıkıntılı birçok adanın bulunduğu adadır. Yaz sezonunda deniz yolu ile Midilli ve yakın Yunana Adalarına günübirlik gemi turlarına katılınabilir.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Ayvalık Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ayvalık Plajları Hakkında Genel Bilgiler

Ayvalık Plajları Hakkında Genel Bilgiler


Ayvalık eski tarihi yapıları, parlayan denizi, temiz plajları ve ıssız koylarıyla huzuru yakalamak isteyenlerin en sık tercih ettiği yerlerden biridir. Mavi bayraklı plajları ve büyüleyici güzelliğiyle turistlerin de en sevdiği adreslerden olmuştur.

Ayvalık’ın en sevilen, mavi bayraklı Badavut Plajı, Sarımsaklı’nın ilerisinde yer alır. Sakinliği arayanların yeri olan Patriça Koyu ve en sık ziyaret edilen Cunda Adası’nın plajlarında güzel zamanlar geçirmek mümkündür.

Ayvalık’ın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Ayvalık Denize Sıfır Oteller sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Ayvalık'ta Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi ve Turistik Yerler

Ayvalık'ta Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi ve Turistik Yerler


Antik çağlarda Kidonia (yabani ayva) anılan Ayvalık’ın ilk sahiplerinin Midilli’den geldiği düşünülmektedir. Kydonia olarak kullanılan ismin MÖ 330 yıllarından beri kullanıldığı belirlenmiştir. Sahil kesiminde yer alan ilçe, turizm olanakları, doğa ve zengin tarihi yerleri nedeni ile Ege Bölgesinin önde gelen ilçeleri arasında yer alıyor.

Günümüzdeki Ayvalık’ın kuruluşu ise Osmanlı dönemine, 1430-1440 yıllarına dayanır. Kurtuluş Savaşı döneminde İzmir’in işgal edilmesi ile 29 Mayıs 1922 yılında Yunanlıların işgal ettiği bir yerdir. İşgal 15 Eylül tarihinde son bularak yeniden Türk topraklarına katılmıştır. Ancak ilçenin demografik yapısı oldukça farklılık göstermektedir. Türkiye ile Yunanistan nüfus mübadelesinden nasibini almış, 19 Mayıs 1928 yılında Balıkesir’e bağlı bir ilçe olmuştur.

Ayvalık, Roma döneminde başlayan yerleşim yeri özelliklerini; Bizans, Selçuklu ve en son Osmanlı ile devam ettirmiştir. Bu nedenle ilçede tarihi eserler, özel alanlar çok sayıdadır.

Ayvalık’ta özellikli ve görülmesi gereken 3 büyük müze bulunur.

Ayvalık Tatilinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Ayvalık Tatilinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Ayvalık uzun zaman tatil yapılabilecek, gezip görülecek yerler bakımından oldukça özel bir konumdadır. Şehir merkezi de dahil olmak üzere, çevresindeki yerleşim yerlerinde de birçok tarihi ve doğal alan bulunur.

Merkez konumda özellikle Taş Rum Evleri, Ayvalık ile bütünleşmiş; eski yaşam kültürlerini birebir koruyan ve yansıtan yapıdadır. Ayvalık çarşısı bu tip evleri rahatlıkla görebileceğiniz, dokunun hissedilebileceği en aktif yerdir. Bu alanda aynı zamanda hediyelik eşya satan tezgahlar, el emeği ürünler ve Ayvalık’a has doğal ürünler de bulunabilir.

Ayvalık Merkez bölgesinde gezilip görülebilecek tarihi, doğal alanlar;
·        Şeytan Sofrası
·        Sarımsaklı Plajı
·        Ayazma Kilisesi
·        Taksiyarhis Anıt Müzesi
·        Saatli Cami
·        Çınarlı Cami
·        Badavut Plajı
·        Güler Pastanesi
·        İmren Pastanesi
·        Hamidiye Cami
·        Küçükköy

Burhaniye Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Burhaniye Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Sahil kesiminde yerleşim gösteren Burhaniye, Balıkesir’e bağlı tatil beldeleri arasında bulunuyor. İlçe merkezinin de sahil kesiminde yer alması buradaki turizm faaliyetlerini büyük ölçüde etkilemiştir.

Genellikle deniz kıyısında bulunan eğlence mekanları nadir olarak dağlık alanlarda da bulunuyor. Oldukça fazla yabancı turistin ziyaret ettiği ilçede, eğlence aktiviteleri de değişiklik göstermektedir. Özellikle gece eğlencelerinde Avrupa tarzı oyun ve eğlence türlerinin yoğun olması ilçeyi ön plana çıkarmaktadır.

Sakin bir bölge olmasıyla da bilinen ilçenin nüfusu 60 binin üzerindedir. Nüfusunun üzerinde turist alan bu bölgede onlarca bar ve pub bulunuyor. Gece boyunca eğlenebileceğiniz bu barların çoğu uygun fiyatlarla hizmet sağlamaktadır.

Edremit’te Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

Edremit’te Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler


Türkiye’nin önemli turistik kentleri arasında yer alan Edremit, Balıkesir’e bağlı gelişmiş ilçelerden biridir. Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği ilçenin nüfusu yaklaşık 160 bindir.

Başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere pek çok savaşta büyük bir önemi bulunan ilçenin, günümüzde de değeri büyüktür. Birbirinden farklı müzelerde savaş dönemlerine ait eserler yer almaktadır. Turistlerin sık sık tercih ettiği bu alanlar hem bölgenin tarihi açısından hem de kültürel açıdan büyük bir öneme sahiptir.

Oldukça geniş bir alanda yayılım gösteren ilçenin büyük bir bölümü ormanlarla kaplıdır. Genellikle yaz aylarında yoğun olan Edremit ilçesi kültürel açıdan da popülerlik kazanmıştır.

Edremit’te Yapılacak Birbirinden Güzel Aktiviteler

Edremit’te Yapılacak Birbirinden Güzel Aktiviteler


Büyük bir kısmı ağaçlarla kaplı olan Edremit ilçesi, Balıkesir’e bağlıdır. Birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirebileceğiniz ilçe, sahil kesiminde bulunuyor. Genellikle doğa içerisinde yapılan aktiviteleri, sahil etkinlikleri takip etmektedir.

Oldukça geniş bir bölgede yer alan Edremit ilçesinde hem denizcilik hem de dağcılık gibi etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz. Zaman zaman turistlerin de kendilerine ait etkinlikler gerçekleştirdiği bilinen ilçeye, her yıl yüz binlerce ziyaretçi gelmektedir.

Sakin olmasıyla bilinen Edremit ilçesinin doğa yürüyüşleri için uygun olduğu görülmektedir. İnsan sağlığı açısından faydalı olan pek çok aktivite, günümüzde Edremit’te gerçekleştiriliyor.

Erdek’te Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Erdek’te Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Yarımada şeklinde bir ilçe olan Erdek, Balıkesir’e bağlı turistik ilçelerden biridir. Hem doğal güzellikleriyle hem de coğrafyasıyla popüler olan ilçenin 332 kilometrekare alanda yayılım gösterdiği bilinmektedir.

Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği kent, genellikle denizcilik faaliyetleri sürdürmektedir. Tarım açısından da büyük önemi bulunan ilçenin hızla gelişim yaşadığı biliniyor.

Daha çok yaz sezonunda ziyaretlerin yoğunlaştığı Erdek ilçesinde birbirinden güzel doğal alanlar mevcuttur. Adalardan şelalelere, göllerden ırmaklara kadar doğal güzelliklerle insanların ilgisini çeken ilçede harika fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Erdek’te Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Erdek’te Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Balıkesir’in turistik ilçeleri arasında yer alan Erdek, gece hayatı açısından da oldukça popülerdir. Özellikle sahil kesiminde bulunmasıyla birlikte pek çok bar ve club mekanının bulunduğu ilçede alkollü içecekler de tercih ediliyor.

Başta gençler olmak üzere her türlü kitleye hitap eden bu mekanlar turistlerin bir numaralı tercihidir. Sabahlara kadar eğlenebileceğiniz mekanlarda hem eğlenceli etkinliklere katılabilir hem de alkollü içecekler alabilirsiniz. Gece hayatı için uygun olduğu bilinen Erdek ilçesinde oldukça fazla mekan bulunmaktadır.

İlçede yer alan eğlence mekanları hem verdiği hizmetler ile hem de denemeye değer içecekleriyle ön plana çıkmıştır. Kısıtlamanın da oldukça az olması özgürce eğlenmek açısından büyük bir öneme sahiptir.

Erdek tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Erdek Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.


 

Erdek’te Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Erdek’te Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Balıkesir’in turistik ilçelerinden olan Erdek, Marmara Denizi’nin kıyısında yer almaktadır. Yarımada şekline sahip olan ilçenin büyük bir bölümü ormanlarla kaplıdır. Hem temiz denizleri hem de temiz doğası turistlerin bölgeyi sevmesindeki en büyük etkendir.

Her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilen ilçede pek çok ada bulunuyor. Adalar oldukça sakin olmasıyla bilinmektedir. Gezginlerin ziyaret noktalarından olan Erdek ilçesi hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi alanlarıyla ön plandadır.

Tekne turlarıyla adalardan adalara gezebileceğiniz ilçe, mutlaka ziyaret edilmesi  gereken kentler arasında bulunuyor. Doğal güzelliklerin ağırlıklı olduğu ilçede tarihi alanlar da büyük bir öneme sahiptir.

Erdek Kalınacak Yerler ve Oteller

Erdek Kalınacak Yerler ve Oteller


Tatilcilerin sık sık ziyaret ettiği Erdek, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Yarımada olarak bilinen ilçenin nüfusu yaklaşık 30 bindir. Her yıl yüz binlerce turist ağırlayan Erdek ilçesi tatil amaçlı geziler açısından oldukça uygun bir konumdadır.

Marmara Denizi’nin güneyinde yer alan ilçe, sakin ve temiz olmasıyla da ön plana çıkmıştır. Turistlerin kafa dinlemek için tercih ettiği Erdek ilçesinde konaklayabileceğiniz pek çok alan bulunuyor.

Erdek Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Erdek Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Balıkesir’in turistik ilçelerinden biri olan Erdek, geniş bir alanda yayılım göstermektedir. Turistlerin sık sık ziyaret ettiği ilçenin mutfağı da pek çok yönden zengindir. Başta sulu yemekler olmak üzere yardımcı yemekler ve tatlılar Balıkesir mutfağının ana hatlarını oluşturuyor.

Her yıl yüz binlerce kez ziyaret edilen ilçede alternatif olarak pek çok restoran bulunmaktadır. Restoranların birçoğu Balıkesir mutfağına ait yemekleri servis ederken bir kısmı da Türk mutfağının farklı yerlerinden yemek servisi yapmaktadır.

Erdek’te mutlaka denenmesi gereken yemekler ise Zerde Tatlısı, patlıcan ve mantı olarak sıralanmaktadır. Genellikle ilçe merkezinde yer alan restoranların sahil kesiminde de bulunduğu bilinmektedir.

Balıkesir’in etkileyici doğaya sahip turistik noktalarından Erdek’in kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Erdek Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Erdek’in En Ünlü ve Popüler Plajları

Erdek’in En Ünlü ve Popüler Plajları


Yarımada olarak bilinen Erdek ilçesi, Balıkesir’in en popüler tatil beldelerinden biridir. Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği ilçe, tatil açısından büyük bir öneme sahiptir. Yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapan ilçede farklı avantajlar bulunmaktadır.

Büyük bir bölümünün denizlerle çevrili olması sahil ve plajların sayısında etkili olmuştur. Günümüzde Marmara Denizi’nin mavi bayraklı plajları, büyük oranda bu bölgede yer almaktadır. Çevresindeki adalarda tatil amaçlı gezilerin yapıldığı bilinirken, yüzme faaliyetleri ön plandadır.

Erdek’te Mutlaka Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Erdek’te Mutlaka Görülmesi Gereken Tarihi Yerler


Balıkesir’in güzide ilçelerinden biri olan Erdek, içerisinde pek çok tarihi yapıyı bulundurmaktadır. Turistlerin gözde noktalarından olduğu bilinen bu alan binlerce yıllık geçmişiyle ön plana çıkmaktadır. Sık sık ziyaret edilen ilçede birbirinden farklı tarihi ve turistik yapılar bulunuyor.

Daha çok yaz aylarında tercih edilen ilçenin içerisinde, antik kentlerden müzelere pek çok yapı yer almaktadır. Ekonomik açıdan da uygun olduğu bilinen bu yapıların farklı medeniyetlere ait olduğu bilgisi bulunuyor. Yabancı turistlerin beğendiği noktalardan olan Erdek ilçesi tarihi yapılarıyla beğeni kazanmaya devam etmektedir.

İlçede yer alan başlıca tarihi ve turistik mekanlar; Kyzikos Antik Kenti, Seyit Gazi Tepesi, Şehir Surları, Zeytinli Ada, Açık Hava Müzesi ve Kirazlı Manastırı olarak sıralanmaktadır.

Erdek'te Yapılması Gereken Birbirinden Güzel Aktiviteler

Erdek'te Yapılması Gereken Birbirinden Güzel Aktiviteler


Sakin olmasıyla ön plana çıkan Erdek, Marmara Denizi kıyısında yer alan bir ilçedir. Yarımada şekline sahip olan ilçenin büyük bir bölümü temiz denizlerle kaplıdır. Sık sık ziyaret edilen ilçede, yapılacak birbirinden güzel aktiviteler mevcuttur. Büyük bir bölümünün ağaçlarla kaplı olduğu bilinen Erdek’in doğa harikasi ilçelerden olduğu bilinmektedir.

Yılın belli zamanlarında gerçekleştirilen balıkçılık ve dağcılık etkinlikleri turistlerin bir numaralı aktivitesidir. Gençlerin ağırlıklı olduğu bisiklet ve doğa yürüyüşleri de Erdek’te mutlaka yapılması gereken aktivitelerdir. Sakin olmasıyla bilinen ilçede hem sahilleri ziyaret edebilir hem de restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Erdek Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Erdek Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Balıkesir şehrine bağlı olan Erdek ilçesi, Marmara Denizi’nin güneyinde yer almaktadır. Sahil kentlerinden olan Erdek ilçesi, yarımada şeklinde bir yapıya sahiptir. Büyük bir bölümü ağaçlarla kaplı olan ilçenin çevresinde pek çok ada bulunmaktadır.

Marmara Denizi’nin en popüler adalarından Avşa ve Marmara Adası’na oldukça yakın bir bölgede bulunan Erdek ilçesi hem Çanakkale hem de Bursa şehirlerine 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Balıkesir il merkezine 119 kilometre uzaklıkta bulunan Erdek ilçesi, il merkezine en uzak ilçedir. Balıkesir’in en kuzeyinde bulunan ilçenin nüfusu yaklaşık 35 bin, ağırladığı turist sayısı ile yıllık 100 binin üzerindedir.

Edremit'in Görmeniz Gereken Doğal Güzellikleri

Edremit'in Görmeniz Gereken Doğal Güzellikleri


Doğal güzellikleriyle popüler olan Edremit, Balıkesir’in turistik ilçeleri arasında yer almaktadır. Doğasını koruyabilmiş olan bu ilçe her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Edremit topraklarının %85’i ağaçlarla kaplı iken diğer kısımlar sahil kesiminden ve ilçe merkezinden ibarettir. Pek çok güzelliğin bulunduğu ilçede doğa ile iç içe bulunabilirsiniz.

Birbirinden farklı doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çeken ilçenin her yıl yüz binlerce ziyaretçisi bulunmaktadır. Günümüzde birbirinden farklı pek çok balık türünün bulunduğu Edremit sahilleri, bu alanda da turistlerin ilgisini çekmektedir.

Kazdağları’nın eteğinde tertemiz havası, doğası, mavisi ve huzurlu atmosferi ile sakinlik arayanların kaçış noktası Edremit için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Edremit Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Edremit Gece Hayatı Hakkında Merak Edilenler

Edremit Gece Hayatı Hakkında Merak Edilenler


Sakin ve temiz havasıyla bilinen Edremit, Balıkesir’e bağlı ve eğlence odaklı ilçeler arasında yer almaktadır. Her türlü kesime hitap ettiği bilinen eğlence mekanlarında birbirinden farklı aktiviteler gerçekleştirilebilir.

Genç ağırlıklı ilçelerden olan Edremit’in hem plajları hem de barları oldukça popülerdir. Turistlerin de sık sık ziyaret ettiği barlar, gece hayatı konusunda büyük bir öneme sahiptir.

Edremit tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Edremit Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler Listesi

Edremit Gezilecek Yerler Listesi


Yeşil doğasıyla bilinen Edremit İlçesi, Çanakkale’ye oldukça yakın bir bölgede bulunmaktadır. Saklı cennetler arasında yer alan ilçe her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Birbirinden farklı ilginç mekanların bulunduğu Edremit, gezginlerin uğrak ilçeleri arasında yer almaktadır. Başta doğal güzellikler olmak üzere pek çok mekanın bulunduğu ilçe, tarihi yapılarıyla da büyük bir öneme sahiptir.

Geniş bir alanda yayılım göstermesiyle birlikte doğa ile iç içe olabileceğiniz Edremit ilçesinde, birbirinden farklı mekanları gezebilirsiniz. Şelalelerden göllere, tabiat parklarından tarihi müzelere kadar pek çok alternatifin bulunduğu ilçe gezginler için ideal bir seçim olabilir.

Edremit Kalınacak Yerler ve Oteller

Edremit Kalınacak Yerler ve Oteller


Eşsiz doğal güzelliklere sahip olan Edremit ilçesini her yıl yüz binlerce turist ziyaret etmektedir. Daha çok yaz aylarında tercih edilen ilçenin konaklama hizmetleri de oldukça gelişmiştir.

Oldukça fazla konaklama merkezinin yer aldığı Edremit, tatilcilerin gözde noktaları arasında bulunuyor. Sadece konaklama olarak değil eğlence açısından da tercih edilen bu mekanlar hizmet kalitesiyle turistlerin ilgisini çekmektedir.

Geniş ve dağlık alanda yayılım gösteren ilçede her kitleye hitap eden konaklama alanları mevcuttur. Tatil yapmak isteyenler için eğlence alanları, dinlenmek isteyenler için sessiz ve sakin olan alanlar bulunuyor.

Edremit Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Edremit Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Balıkesir iline bağlı Edremit ilçesi, zengin mutfağıyla turistlerin ilgisini çeken kentler arasındadır. Tatlılardan ana yemeklere kadar Türk mutfağının önemli yemeklerinin yapıldığı ilçede pek çok restoran bulunuyor.

Zerde tatlısı, keşkek, saçaklı mantı ve tavuklu mantı gibi yemekler Balıkesir mutfağının en popüler yöresel yemekleridir. İlçede yer alan restoranlar genellikle sahil kesimi ve ilçe merkezinde bulunmaktadır.

Edremit’te mutlaka yenilmesi gereken yemekler genellikle et ve balık ürünleridir. Ayrıca yöresel yemeklerin de yer aldığı sulu yemekler, lezzetli yemekler kategorisinde bulunuyor. Onlarca farklı restoranın ve kafenin yer aldığı ilçede her türlü gıda servisi yapan işletme mevcuttur.
Balıkesir’in en sakin ve etkileyici doğaya sahip noktalarından Edremit’in kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Edremit Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Edremit Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Edremit Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Çanakkale sınırına oldukça yakın bir bölgede yer alan Edremit, Balıkesir’in ilçeleri arasında yer almaktadır. Sahil kentlerinden olan ilçe günümüzde turistlerin tercih ettiği konumlar arasındadır.

Genellikle ağaçlarla kaplı olan ilçe Çanakkale - Balıkesir otoyolu üzerinde bulunmaktadır. Güneyinde Ayvalık, Doğusunda Ayvacık ilçesinin yer aldığı ilçe doğal güzellikleriyle turist çekmeyi başarmıştır.

Marmara Bölgesi’nde yer alan Edremit ilçesi Ege denizi kıyısında bulunmaktadır. Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği ilçenin nüfusu yaklaşık 160 bindir. Sahil kesiminde yayılım gösteren Edremit ilçesi ulaşımında genellikle kara yolu kullanılmaktadır.

Edremit’in En Ünlü Plajları ve Beachleri Listesi

Edremit’in En Ünlü Plajları ve Beachleri Listesi


Tatil beldeleri arasında yer alan Edremit ilçesi, Balıkesir’in turist merkezlerinden biridir. Özellikle ağırladığı turist sayısıyla ön plana çıkan ilçenin pek çok tatil beldesi bulunuyor. Oldukça geniş bir alanda yayılım gösteren ilçenin yeşil doğasıyla birlikte mavi plajının birleşimi harika görüntüler oluşturmaktadır.

Her yıl yüz binlerce turist ağırladığı bilinen ilçede oldukça fazla plaj ve beach yer alıyor. Başta gençler olmak üzere pek çok kitlenin ziyaret ettiği plajlar büyük ilgi görmektedir. Mavi bayraklı plajların yoğun olduğu ilçede düzenli olarak temizlik yapılmaktadır.

Edremit’in en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Edremit Denize Sıfır Oteller sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Balıkesir’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Balıkesir’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği şehirlerden olan Balıkesir, yaz aylarında popülerlik kazanmaktadır. Güney Marmara’da yer alan şehir, mavi bayraklı plajlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Şehirde yer alan plajlar, temiz ve düzenli olmasıyla da tercih edilmektedir.

Gençlerin sıklıkla vakit geçirdiği yerler arasında bulunan plajlar, Balıkesir turizminde büyük bir öneme sahiptir. Balıkesir’de yer alan başlıca plajlar arasında Büyükova Plajı, Sarımsaklı Plajı ve Tatlısu Halk Plajı bulunmaktadır.

Balıkesir’de Mutlaka Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Balıkesir’de Mutlaka Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Marmara Bölgesi’nde yer alan Balıkesir, her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen turistik bir şehirdir. Güney Marmara’da bulunan şehrin kilometrelerce uzunluğunda sahil şeridi mevcuttur. Çeşitli pek çok su kaynağına ev sahipliği yapan şehir, oldukça geniş bir bölgeyi kapsamaktadır.

Şehirde bulunan doğal güzellikler, fotoğrafçıların sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasındadır. Doğa ile iç içe olmak isteyenlerin uğrak noktalarından olan doğal yapılar, sosyalleşme açısından da ön plana çıkmaktadır.

Balıkesir’de yer alan başlıca doğal güzellikler arasında Avşa Adası, Şeytan Sofrası, Sütüven Şelalesi, Şahinderesi Kanyonu, Kuşcenneti Milli Parkı ve Ayvalık Adalar Tabiat Parkı bulunmaktadır.

Her mevsim bambaşka güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Balıkesir için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Balıkesir Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Balıkesir Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Balıkesir Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Balıkesir, ülkemizin turistik şehirleri arasında yer almaktadır. Gençlerin sıklıkla tercih ettiği şehirlerden biri olan Balıkesir, ekonomik açıdan uygun olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Oldukça geniş bir bölgeyi kapsayan şehir, eğlenceli aktiviteleriyle tercih sebebidir.

Gece hayatı açısından da aktif bir bölgede bulunan Balıkesir, pek çok eğlence mekanına ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli alkollü içeceklerin servis edildiği eğlence mekanlarında ekonomik fiyatlarla hizmet alınması mümkündür. Gece boyunca hizmet sağlayan Balıkesir barları, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Balıkesir’de yer alan başlıca eğlence mekanları arasında Kırlangıç Pub, Derman Bar, Kulis Bar, Agora Pub, Deniz Restaurant Bar ve Vitamin Bar bulunmaktadır.

Balıkesir tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Balıkesir Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Balıkesir’de Mutlaka Görmeniz Gereken Turistik Yerler

Balıkesir’de Mutlaka Görmeniz Gereken Turistik Yerler


Güney Marmara’da yer alan Balıkesir, her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen turistik bir bölgedir. Doğal ve tarihi yapılarıyla turistlerin ilgisini çeken şehir, kentsel yerleşme konusunda gelişmiştir. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin de yürütüldüğü şehirde çok sayıda turistik yer bulunmaktadır.

Gezginlerin uğrak noktaları arasında yer alan Balıkesir, günlerce gezi programı yapabileceğiniz şehirlerden biridir. Balıkesir’de yer alan başlıca turistik yerler arasında Kaz Dağları Milli Parkı, Rahmi Koç Müzesi, Kuşcenneti Milli Parkı, Kuvayi Milliye Müzesi, Bandırma Arkeoloji Müzesi ve Marmara Adası bulunmaktadır.

Balıkesir için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Balıkesir Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Balıkesir Gezisinde Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Balıkesir Gezisinde Alınabilecek Hediyelik Eşyalar


Türkiye’nin önemli turistik bölgelerinin yer aldığı Balıkesir’de pek çok hediyelik eşya satıcısı bulunmaktadır. Gezginlerin sıklıkla ziyaret ettiği Balıkesir ve tatil beldeleri, hatıralık eşyalar açısından da ön plana çıkmaktadır. Şehir hatırası açısından da önemli bir yere sahip olan hediyelik eşyalar, ekonomik açıdan uygun olmasıyla da bilinmektedir.

Balıkesir’de bulunan başlıca hediyelik eşyalar arasında Höşmerim tatlısı, Balıkesir kolonyası, Yağcıbedir halı ve kilimleri ve Zeytin Şekeri bulunmaktadır.

Balıkesir’de satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar listesine göz atmadan önce tatilinizi planlamak istiyorsanız Balıkesir Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Balıkesir’in İlçeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balıkesir’in İlçeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Güney Marmara’da yer alan Balıkesir, her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Önemli tarihi ve doğal yapıların bulunduğu şehirde pek çok kültürel yapı mevcuttur. Büyük bir bölümünün ağaçlarla kaplı olduğu şehirde sessiz ve sakin bir yaşam bulunmaktadır.

Kilometrelerce uzunluğunda sahil şeridine sahip olan Balıkesir, temiz deniziyle de ön plana çıkmaktadır. Gençler tarafından sıklıkla ziyaret edilen şehir, ekonomik açıdan uygun olmasıyla da bilinmektedir. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin sıklıkla gerçekleştirildiği şehirde sanayileşme de büyük oranda gelişme yaşamaktadır.Yaz aylarında turizm ve denizcilik faaliyetlerinin ön plana çıktığı Balıkesir’de birbirinden farklı pek çok ilçe bulunmaktadır. Balıkesir’in ilçeleri arasında Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk yer almaktadır.

Balıkesir’in içinde farklı farklı güzellikleri barındıran ilçeleri ile ilgili detaylara geçmeden önce konaklama seçeneklerine de göz atmak isterseniz Balıkesir Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyebilirsiniz.

Balıkesir’de Kalınacak Yerler

Balıkesir’de Kalınacak Yerler


Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Balıkesir, turizm faaliyetleriyle ön plana çıkmaktadır. Güney Marmara’da yer alan şehir, konaklama açısından da turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Gençlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasında bulunan Balıkesir, sosyal aktivite açısından da avantajlı olmasıyla bilinmektedir.

Balıkesir’in Mutlaka Denemeniz Gereken Ünlü Yemekleri ve Restoranları

Balıkesir’in Mutlaka Denemeniz Gereken Ünlü Yemekleri ve Restoranları


Zengin mutfağıyla ön plana çıkan Balıkesir, doğal lezzetleriyle turistlerin ilgisini çekmektedir. Etli yemeklerden sulu yemeklere pek çok yiyeceğin bulunduğu Balıkesir mutfağı, doyurucu ve lezzetli olmasıyla da tercih edilmektedir. Özellikle yabancı turistler tarafından beğeni kazanan yöresel yemekler, sağlıklı yaşam konusunda da ön plana çıkmaktadır.

Başta peynirli patlıcan olmak üzere sura, düğün çorbası, Balıkesir mantısı, tirit ve keşkek yemeklerinin yer aldığı Balıkesir mutfağı, lezzetli olmasıyla tercih edilmektedir.

Balıkesir’in kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Balıkesir Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Balıkesir Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Balıkesir Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Marmara Bölgesinde yer alan Balıkesir, turizm faaliyetleriyle ön plana çıkan bir şehirdir. Oldukça geniş bir yüzölçümüne sahip olan şehir, tarım ve hayvancılık açısından popülerdir. Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen şehrin doğusunda Bursa, batısında ise Çanakkale bulunmaktadır.

Balıkesir’de Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Balıkesir’de Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Türkiye’nin önemli turist merkezlerinden biri olan Balıkesir, tarihi yapılarıyla da ön plana çıkmaktadır. Güney Marmara’nın ilk yerleşim yerlerinden olan şehir, pek çok antik kente ev sahipliği yapmaktadır. Restorasyon çalışmalarıyla günümüze kadar ulaşmayı başaran tarihi yapılar, kültürel etkileşim açısından da büyük bir öneme sahiptir.

Gençlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasında bulunan tarihi yapılar, fotoğrafçıların da uğrak noktaları arasındadır. Başta Osmanlı İmparatorluğu olmak üzere çeşitli medeniyetlerin etkisi altında kalmış olan şehir, dinler açısından da önemli tarihi yapılara sahiptir.

Balıkesir’de yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Antandros Antik Kenti, Daskyleion Antik Kenti, Zağnos Paşa Cami, Kirazlı Manastırı ve Kyzikos Antik Kenti bulunmaktadır.

Balıkesir Ulaşımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balıkesir Ulaşımında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Güney Marmara’da yer alan Balıkesir, özellikle yaz turizmi açısından sıklıkla ziyaret edilen şehirler arasındadır. Kış aylarında sakin bir trafiğe sahip olan şehir, yaz aylarında turistlerle birlikte zaman zaman yoğun trafiğe maruz kalmaktadır.

Genellikle sahil kesiminde ve şehir merkezinde oluşan trafik, diğer büyükşehirler kadar yoğun olmamaktadır. Kış aylarında trafikte geçirilen ortalama süre 1 saat civarında iken yaz aylarında 2 saati aşabilmektedir. Mayıs sonu başlayan yaz turizmi Eylül hatta Ekim ayına kadar devam etmektedir. Toplu ulaşım araçlarının herhangi bir özel hattı bulunmamasından dolayı bu araçlara yapacağınız ulaşımlarda da trafik ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özel araçlarınız ile Balıkesir’de bulunmanız farklı alternatif yolları tercih etmeniz açısından büyük bir öneme sahiptir.

Balıkesir Otelleri arasından seçiminizi yaparak tercihinize ve ulaşım detaylarına göre konaklama yapacağınız otele karar verebilirsiniz.

Balıkesir Gezisinde Mutlaka Yapılacak Aktiviteler

Balıkesir Gezisinde Mutlaka Yapılacak Aktiviteler


Ülkemizin önemli turistik merkezlerinden biri olan Balıkesir, gezginlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasındadır. Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen şehir, tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Günlerce gezi programları gerçekleştirebileceğiniz şehir, oldukça geniş bir bölgeyi kapsamaktadır. Yabancı turistlerin ilgi odağında bulunan Balıkesir, yöresel yemekleri sayesinde yoğun ilgi görmektedir.

Balıkesir için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Balıkesir Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Burhaniye’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Burhaniye’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Doğal güzellikleriyle adeta içimizi büyüleyen Burhaniye, Balıkesir’e bağlı önemli kıyı ilçelerinden biridir.

İlçenin önemli bir bölümü yeşilliklerle ve dağlarla kaplıdır. İlçe merkezi kıyıda yer almasıyla birlikte yükseltisi en düşük olan bölgede yer almaktadır. Her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilen ilçede doğal güzellikler ön plandadır.

Körfezde yer alan ilçenin doğal güzellikleri arasında uzun yollar bulunmaktadır. Ulaşım konusunda genellikle özel araçlarla ziyaret gerçekleştirebileceğiniz doğal güzellikler günümüzde koruma altındadır.

Mavisi, yeşili, tertemiz havası ve Ege’nin o huzur dolu atmosferi ile sakinlik arayanların kaçış noktası Burhaniye için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Burhaniye Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Burhaniye’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Burhaniye’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Oldukça geniş bir alanda yayılım gösteren Burhaniye, Balıkesir’e bağlı sahil kentlerinden biridir. Pek çok tarihi ve doğal mimariye sahip olan ilçe her yıl yüz binlerce turisti ağırlamaktadır.

Sosyal projelerin de gerçekleştiği ilçede gezi turları sık sık gerçekleştirilmektedir. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen ilçede pek çok gezilecek yer mevcuttur. Gezginlerin uğrak noktalarından olan Burhaniye’de genellikle doğal güzellikler ön plana çıkmaktadır. Tarihi yapıların da yer aldığı ilçede harika manzaralarla karşılaşabilirsiniz.

Hem gün doğumunda hem de gün batımında eşsiz fotoğraflar çekebileceğiniz gibi doğa ile iç içe kalmanız da mümkün olacaktır.

Burhaniye için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Burhaniye Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Burhaniye Kalınacak Yerler ve Oteller

Burhaniye Kalınacak Yerler ve Oteller


Sahil kesiminde yayılım gösteren Burhaniye ilçesi, Balıkesir’in konaklama açısından popüler ilçeleri arasında bulunuyor. Özellikle sahil bölgesinde yer almasıyla birlikte turistlerin de yoğun olarak ziyaret ettiği bilinen ilçede onlarca farklı otel bulunuyor.

Oteller genellikle denize yakın konumlarda olmakla birlikte özellikleriyle de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Oldukça geniş ve lüks otellerin bulunduğu Burhaniye, konaklama hizmetleri açısından diğer bölgelere göre çok daha gelişmiş bir ilçedir. Ayrıca oteller kapasite açısından da ziyaretçileri ağırlayabilecek güce sahip olduğundan herhangi bir sıkıntı çekmemektedir.

Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği Burhaniye ilçesinde oteller genellikle eğlence amaçlı hizmet vermektedir. Sadece konaklama için de hizmet veren oteller fiyat açısından da ortalama düzeydedir.

Burhaniye Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Burhaniye Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Balıkesir’in turizm ilçelerinden olan Burhaniye, ülke mutfağı açısından büyük bir öneme sahiptir. Daha çok tatlılarıyla bilinen ilçenin ana yemekleri de oldukça popülerdir.

Mantı, patlıcan türünde yemeklerin yer aldığı ilçede Düğün Çorbası da lezzetli yiyecekler arasındadır. Pek çok yöresel yemeğin bulunduğu Burhaniye, lezzetli yemekleriyle turistlerin ilgisini çeken kentler arasında yer almaktadır. Etli yiyecekler genel olarak mantıda görülürken Keşkek ve Tirit yemekleri de turistlerin tercih ettiği yiyecekler arasında bulunuyor.

Diğer bölgelere göre oldukça fazla restorana sahip olan ilçede yemek fiyatları da daha ekonomiktir. Sabah kahvaltılarından akşam yemeklerine servislerin yapıldığı restoranlar turistlerin beğenisini kazanmıştır.

Balıkesir’in mavisi ve yeşiliyle cennet köşelerinden Burhaniye’nin kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Burhaniye Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Burhaniye Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Burhaniye Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Sahil kenti olmasıyla bilinen Burhaniye, Balıkesir şehrine bağlı turistik ilçelerden biridir. Özellikle yaz aylarında ağırladığı turist sayısının yüz binleri bulduğu bilinirken nüfusu 65 bin düzeyindedir.

Yaklaşık 30 kilometre kuzeyinde Çanakkale’nin yer aldığı ilçe doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Çevresinde bulunan İzmir ve Manisa şehirleri de turizm açısından büyük bir öneme sahiptir. Pek çok ülkeden turistlerin ziyaret ettiği Burhaniye’nin tatil beldeleri arasında bulunduğu bilinmektedir. Özellikle tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra eğlenceli aktiviteler gerçekleştirebileceğiniz mekanların da bulunması bölgenin popülerliğini arttırmıştır.

Marmara Bölgesi’nde bulunan ilçenin kara yolu, deniz yolu ve hava yolu için büyük bir avantajı bulunuyor. Sivil taşımacılıkta ön planda bulunan Balıkesir Havalimanı’na 9 kilometre uzaklıkta bulunan Burhaniye pek çok karayoluna da ev sahipliği yapıyor.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Burhaniye Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Burhaniye’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Burhaniye’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


İlçe merkezinin sahil kesiminde yer alan Burhaniye’nin, tatil açısından büyük avantajı bulunuyor. Birçok etkinliğin yapıldığı Burhaniye özellikle yaz aylarında yüz binlerce turist ağırlamaktadır.

Saklı cennetler arasında bulunan ilçe mavi bayraklı plajlarıyla da hem yerli hem de yabancı turist çekmektedir. Ayrıca ulaşım faaliyetlerinin de gelişmiş olması bölgedeki plajların da popülerliğini arttırmıştır.

Burhaniye ve çevresinde oldukça fazla plaj ve beach bulunuyor. Genelde eğlence aktivitelerinin düzenlendiği plajlarda farklı konserler de yapılmaktadır. İlçede yer alan barlar hem alkollü içecekleriyle hem de aktiviteleriyle ön plana çıkmaktadır.

Burhaniye’de Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi ve Turistik Yerler

Burhaniye’de Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi ve Turistik Yerler


Yüzlerce yıllık geçmişiyle bilinen Burhaniye, Balıkesir’in kültür ve sanat ilçelerinden biridir. Tarihi yapıların bulunduğu ilçede farklı medeniyetlere ait eserler yer almaktadır.

Antik kentleriyle de bilinen ilçe her yıl yüz binlerce kez ziyaret edilmektedir. Müzelerden tarihi alanlara, kültür evlerinden doğal alanlarına kadar ziyaret edilen ilçe turistlerin ilgisini çekmektedir.

Yaklaşık 60 binlik nüfusu bulunan ilçenin genişliği de nüfusuna göre oldukça fazladır. Geneli dağlık ve yüksek alanlar olduğu bilinirken şehir merkezinin sahil kesiminde bulunduğu biliniyor.

Burhaniye Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Burhaniye Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Ege Denizi’nin kıyısında bulunan ve sahil kenti olarak bilinen Burhaniye, Balıkesir’in güzide ilçeleri arasında yer almaktadır. Hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi yapılarıyla bilinen ilçe her yıl yüz binlerce turisti ağırlamaktadır.

Tatil açısından da popüler olan Burhaniye’nin sakin bir kent olmasıyla da ön plana çıktığı biliniyor. Nüfusu yaklaşık 65 bin olan ilçenin genişliği ise oldukça fazladır. İlçenin büyük bir kısmı dağlık ve ormanlık alanlar ile kaplıdır. Şehir merkezinin sahil kesiminde yer alması buradaki ulaşım hizmetlerini de arttırmıştır.

Özellikle Çanakkale - Balıkesir otoyolu üzerinde bulunmasıyla çevresindeki ilçelere göre çok daha gelişmiştir. Daha çok denizcilik faaliyetlerinin gerçekleştirildiği ilçede tarım da ön plandadır

Bandırma’da Görebileceğiniz Doğal Güzellikler

Bandırma’da Görebileceğiniz Doğal Güzellikler


Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Bandırma, Balıkesir’e bağlı sahil ilçelerinden biridir. Özellikle adalara da yakın olmasıyla birlikte gelişen tatilcilik faaliyetleri Bandırma turizmini büyük ölçüde etkilemiştir.

Pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Bandırma ilçesi, Marmara’nın saklı cennetleri arasında yer alıyor. Nehirlerden dağlara, göllerden ırmaklara kadar güzelliklerle dolu olan ilçeyi her yıl yüz binlerce turist ziyaret etmektedir.

Nüfusu 150 bini aşan bu bölgenin gelişmişlik açısından, Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden biri olduğu bilinmektedir. Merkezden uzaklaştıkça daha sık karşılaşabileceğimiz doğal güzellikler, ilçe turizmi için büyük bir önem taşımaktadır.

Marmara’nın kıyısında bir çok güzelliği kucaklayan Bandırma için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Bandırma Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bandırma Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Bandırma Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


150 binlik nüfusu bulunan Bandırma ilçesi, Balıkesir’in şirin ilçeleri arasında bulunuyor. Liman kenti olmasıyla birlikte genellikle denizcilik faaliyetlerinin gerçekleştiği ilçede gece hayatı da turistler tarafından tercih ediliyor.

Gece hayatı konusunda gelişmiş olan Bandırma ilçesi, farklı alternatifleriyle ön plandadır. Geniş ve ışık dolu sokaklarında gezerken karşılaşabileceğiniz bar ve publar, ilçenin önemli eğlencelerini oluşturuyor. Özellikle sahil kesiminde daha sık görebileceğiniz bu eğlence mekanları turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir.

Bandırma’da yer alan popüler gece mekanları; Green Pub, Elit Roof Cafe & Bar, Aynalı Bar ve Otto Social House olarak sıralanmaktadır.

Bandırma tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Bandırma Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Bandırma’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Bandırma’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Marmara Bölgesi’nin önemli turizm kentlerinden olan Bandırma, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Liman kenti olmasıyla birlikte artan denizcilik faaliyetlerinin yanı sıra kampçılık açısından da son derece önemli bir yeri bulunan Bandırma, her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen ilçenin kış aylarında da beyaz örtüye büründüğü bilinmektedir. Pek çok adanın yer aldığı ilçe bu alanda da yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Oldukça fazla gezilecek alanı bulunan ilçenin, müze ve kültür evleri açısından da geniş bir önemi vardır.

Milattan önceye dayanan tarihi ve dini mekanları da günümüzde restore çalışmalarıyla korunma altına alınmıştır.

Bandırma Kalınacak Yerler ve Oteller

Bandırma Kalınacak Yerler ve Oteller


Marmara Denizi’nin güneyinde kalan Bandırma, tatilcilerin ziyaret ettiği kentler arasında yer almaktadır.

Balıkesir iline bağlı olan Bandırma sahil kesiminde yer aldığından denizcilik faaliyetleriyle ön plana çıkmaktadır. Özellikle tatil amaçlı ziyaretlerin gerçekleştiği alanda konaklama da büyük bir önem arz ediyor.

Genellikle sahile yakın konumlarda popülerlik kazanan konaklama hizmetleri merkezde de ilgi çekmektedir. Sık sık tercih edilen Bandırma otelleri konaklama konusunda müşterilerin güvenini kazanmaktadır.

 

Bandırma Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Bandırma Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Marmara Bölgesi’nin önemli liman kentlerinden olan Bandırma, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. 150 binin üzerinde nüfusu bulunan ilçe kısa sürede gelişim göstermiştir.

Başta denizcilik faaliyetleri olmak üzere farklı alanlarda da ön planda olan Bandırma, zengin mutfağıyla da bilinmektedir. Genellikle doğal maddelerle elde edilen yemekler insan sağlığı açısından da büyük bir önem taşımaktadır. Başta Balıkesir mantısı olmak üzere pek çok yemeği bulunan Bandırma mutfağı, turistlerin de beğenisini kazanmıştır.

Tatlı konusunda çeşitliliği fazla olan ilçenin başlıca tatlıları; Kızılcık Şurubu, Lor Tatlısı, Sütlü Kadayıf ve Höşmerim olarak sıralanmaktadır.

Balıkesir’in liman kenti Bandırma’nın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Bandırma Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Bandırma Nerededir?

Bandırma Nerededir?


Marmara Denizi’nin güneyinde yer alan ve 150 binin üzerinde nüfusu bulunan Bandırma, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir.

Doğusunda Bursa, batısında Çanakkale şehrinin yer aldığı Bandırma ilçesi bu iki şehir arasında adeta bir köprü görevi görmektedir. Turistlerin sık sık tercih ettiği ilçe denizcilik faaliyetleriyle ön plana çıkmaktadır. Özellikle gezilecek alanlarının fazla olması ve ilçenin geniş bir alanda yayılım göstermesi bölgedeki ziyaretçi sayısını büyük ölçüde etkilemiştir.

Balıkesir’in en kuzeyinde yer alan 2. ilçe olarak bilinen Bandırma, şehrin en nüfuslu 2. ilçesi olarak biliniyor.

Bandırma’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Bandırma’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Sahil kesiminde yayılım gösteren Bandırma ilçesi bu alanda plajları ve sahilleri ile bilinmektedir. Ayrıca limanların da bulunduğu ilçede halk sahili de yer alıyor.

Düzenli olarak temizlenen Bandırma sahilleri turistlerin de ilgisini çekmektedir. Uzun sahilleri bulunan ilçe pek çok beachi de içerisinde bulunduruyor. Temiz denizlere sahip olmasıyla daha çok vakit geçirilen Bandırma sahili, Balıkesir’in en temiz sahilleri arasında bulunuyor. Bununla birlikte sahil kesiminde yer alan beachler, ilçenin önemli turist mekanları arasındadır.

Bandırma’da yer alan iki önemli plaj bulunmaktadır. Bunlar Bandırma Halk Plajı ve Düzler Halk Plajı olarak sıralanmaktadır. Plajlar temiz deniziyle birlikte hizmetleriyle de ön plana çıkmaktadır.

Bandırma’da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Bandırma’da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Bandırma, içerisinde pek çok tarihi ve turistik yeri barındıran köklü bir yerleşim yeridir. Balıkesir şehrine bağlı bu ilçedeki tarihi yapılar binlerce yıla uzanan geçmişiyle bilinmektedir.

Özellikle bulunduğu verimli topraklar nedeniyle tercih edilmiş olan bölgenin ulaşım açısından da avantajlı bir bölgede olduğu görülmektedir. Farklı medeniyetlerin hakimiyetinde kalmış olan bu ilçe hem tarım açısından hem de hayvancılık açısından büyük bir öneme sahiptir.

İlçede yer alan tarihi yapılar turistlerin ilgisini çekmektedir. Bununla birlikte müzenin de yer aldığı ilçe tarihi açıdan popülerlik kazanmıştır. Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği Bandırma’nın Türk Devletleri açısından da büyük bir önemi bulunuyor.

Bandırma Gezisinde Mutlaka Yapılması Gerekenler

Bandırma Gezisinde Mutlaka Yapılması Gerekenler


Doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan Bandırma, Balıkesir’e bağlı geniş bir ilçedir. Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmasıyla birlikte bilinirliği artan bölgenin pek çok gezilecek alanı bulunuyor.

Tarihi alanlardan dini alanlara turist çekmeyi başarabilen ilçede birbirinden güzel tatil yerleri de mevcuttur. Genellikle yaz sezonlarında aktif olarak turist çekmeyi sağlayan ilçenin, yıllık turist sayısı yüz binleri aşmaktadır. Bandırma'ya gelen ziyaretçiler genellikle gezi ve tatil amaçlı bölgeye ziyaret gerçekleştirmektedir. Oldukça fazla gezi alanlarının olması kampçılık faaliyetlerinin de dolaylı olarak artmasına neden olmuştur.

İlçede yapılan aktiviteler genellikle açık havada olmakla birlikte hem eğlence hem de bilgi amaçlı olmaktadır. Bilgi aktiviteleri genellikle müze ve tarihi alanların gezisinden kaynaklanırken eğlenceli aktiviteler ise doğada yapılan aktivitelerdir.

Gömeç’te Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Gömeç’te Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Balıkesir’in sakin ve sessiz ilçelerinden olan Gömeç, sahil kesiminde bulunmaktadır. Burhaniye ilçesine komşu olan Gömeç, birbirinden farklı doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Yaklaşık 220 kilometrekare alanda yayılım gösteren ilçenin büyük bir bölümü sahil kesiminde yer almaktadır.

Nüfusu yaklaşık 5000 olan ilçenin oldukça sakin olduğu görülmektedir. Doğasıyla ön plana çıktığı bilinen alan pek çok güzelliği içerisinde bulundurmaktadır. Sık sık ziyaret edilen ilçe her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Turistik kentler arasında yer aldığı bilinen Gömeç’te başlıca doğal güzellikler; Atatürk Kayalıkları, Koca Çınar, Çiçek Adası, Alibey Adası, Kaz Dağı Milli Parkı ve Balık Adası olarak sıralanmaktadır.

Gömeç Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Gömeç Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Tatil kentleri arasında yer alan Gömeç, Balıkesir’e bağlı ilçelerden biridir. Birbirinden farklı eğlenceli etkinliklerin yapıldığı ilçede gece hayatı da oldukça popülerdir. Beach ve barların yer aldığı alanda gece boyunca eğlenmeniz mümkündür.

Turistlerin en çok ziyaret ettiği eğlence mekanları, alkollü içecekleriyle de ön plana çıkmaktadır. Genellikle sahil kesiminde yer alan barlar, gece hayatının büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Çevresinde bulunan ilçelere göre oldukça ekonomik olan Gömeç, sakin olmasıyla da popülerlik kazanmıştır.

İlçede yer alan başlıca mekanlar; Inta Love Resto & Bar, The Mek Pub, Jowite Cafe Bar, Günbatımı Cafe Bar, Eftalya Cafe Bar ve Chaplin Wine Bar olarak sıralanmaktadır.

Gömeç tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Gömeç Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Gömeç’te Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Gömeç’te Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Sahil kesiminde yer alan Gömeç, Balıkesir’in turistik ilçelerinden biridir. Oldukça geniş bir alanda yayılış gösteren ilçenin her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Turistlerin sık sık ziyaret ettiği ilçe hem doğal görüntüsüyle hem de eğlenceli mekanlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Büyük bir bölümünün ağaçlarla kaplı olduğu ilçe hem doğal güzellikleri ile hem de turistik mekanlarıyla popülerlik kazanmıştır. Konum açısından da gezginlerin ilgisini çeken Gömeç, yarımada şekline sahiptir.

İlçede gezilmesi gereken başlıca mekanlar; Atatürk Kayalıkları, Kız Çiftliği, Koca Çınar, Güvercin Koyu, İçmeler Plajı ve Karaağaç Sahili olarak sıralanmaktadır.

İlçede gezilmesi gereken başlıca mekanlar; Atatürk Kayalıkları, Kız Çiftliği, Koca Çınar, Güvercin Koyu, İçmeler Plajı ve Karaağaç Sahili olarak sıralanmaktadır.

Green Paradise Beach Hotel'de Yaz Fırsatı !
Gömeç’te Kalınacak Yerler ve Oteller

Gömeç’te Kalınacak Yerler ve Oteller


Ege Denizi kıyısında yer alan Gömeç, Balıkesir’in turistik ilçeleri arasında bulunmaktadır. Her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği ilçe, sürekli olarak gelişim göstermektedir. Nüfusu yaklaşık 5 bin olan ilçenin sahil kesiminde yayılım gösterdiği biliniyor.

Tatil amaçlı ziyaretlerin gerçekleştirildiği ilçede birbirinden farklı konaklama merkezleri bulunuyor. Tam pansiyon ve yarı pansiyon gibi seçeneklerin yer aldığı konaklama alanlarında birbirinden farklı hizmetler mevcuttur. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği konaklama hizmetleri, büyük beğeni toplamaktadır.

Gömeç Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Gömeç Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Ege Denizi kenarında yer alan Gömeç, Balıkesir’in tatil kentlerinden biridir. Nüfusu 5 bin civarında olan ilçenin oldukça sakin olduğu bilinmektedir. Her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapan Gömeç, restoranlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Turistlerin beğenerek ziyaret ettiği restoranlarda, farklı mutfaklardan yemekler servis edilir. Fast food gıdalardan yöresel yemeklere pek çok yemeğin yapıldığı restoranlar lezzetiyle beğeni kazanmaktadır. Balıkesir mutfağından zerde tatlısı, mürdük ve mantının servis edildiği restoranlar sık sık ziyaret ediliyor.

İlçede yer alan başlıca restoranlar; Meriçler Restaurant, Gömeç Sofrası, Hasret Pide Salonu, Lezzet Durağı Kebapçı, Damla Restaurant ve İntaland Sahil Restaurant olarak sıralanmaktadır.

Balıkesir’in birbirinden güzel doğa harikalarını saklayan köşesi Gömeç’in kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Gömeç Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Gömeç Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Gömeç Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Balıkesir’in tatil ilçelerinden biri olan Gömeç, Ege Denizi kıyısında bulunmaktadır. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği ilçenin büyük bir kısmı ağaçlarla kaplıdır. Güneyinde Ayvalık ilçesinin yer aldığı bölgenin kapladığı alan yaklaşık 250 kilometrekare genişliğindedir.

Balıkesir merkezine oldukça yakın bir mesafede yer alan Gömeç, Ege’nin en eski yerleşim bölgeleri arasındadır. Her yıl on binlerce turist tarafından tercih edilen ilçe, tarihi ve turistik mekanlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Gömeç’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Gömeç’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Sahil kesiminde yayılım gösteren Gömeç, Ege Denizi’nde yer almaktadır. Balıkesir’in turistik ilçelerinden biri olan bölgenin her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yaptığı biliniyor. Farklı etkinliklerin gerçekleştirildiği ilçede denizcilik faaliyetleri ön plandadır. Genellikle mavi bayraklı plajların bulunduğu ilçe bu yönüyle popülerlik kazanmıştır.

Yaz aylarında sıklıkla ziyaretlerin gerçekleştirildiği Gömeç’te plajlar da oldukça popülerdir. Düzenli olarak temizlenen plajlar, sakin ve sessiz olmasıyla ön plana çıkıyor. Büyük bir kısmının sahil kesiminde yer aldığı ilçenin beach’leri de oldukça popülerdir.

Turistlerin beğenisini kazanan plajlar, her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.İlçede yer alan başlıca plajlar; Onurkent Plajı, Intaland Sevgi Köyü Plajı, Güvercin Plajı, Martı Plajı, Pelitköy Plajı ve Badem Plajı olarak sıralanmaktadır.

Gömeç’in pırıl pırıl denizinin ve sahillerinin keyfini çıkarırken huzur dolu ve konforlu bir konaklama deneyimleyebileceğiniz otellere Gömeç Otelleri sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Gömeç’te Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Gömeç’te Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Balıkesir’in saklı cenneti olarak bilinen Gömeç, Ege Denizi kıyısında yer alan bir ilçedir. Yaklaşık 15 bin kişilik nüfusu bulunan ilçenin her yıl on binlerce turist tarafından ziyaret edildiği bilinmektedir. Denizcilik faaliyetlerinin sıklıkla gerçekleştirildiği bölgede tatil amaçlı geziler de düzenlenmektedir.

Farklı tarihi alanların bulunduğu ilçede gezi turları gerçekleştirebilirsiniz. Müze, ören yeri ve antik kentlerin yer aldığı ilçede, uygun fiyatlarla geziler yapabilirsiniz. Genellikle Türk tarihine ait eserlerin bulunduğu bölgede farklı medeniyetlere ait tarihi alanlar da yer almaktadır.

İlçede yer alan başlıca tarihi yapılar; Atatürk Kayalıkları, Astyra Antik Kenti, Havran Terzizade Konağı, Perperene Antik Kenti ve Bizim Köy Etnografya Galerisi olarak sıralanmaktadır.

Gömeç’te Mutlaka Yapılması Gereken Aktiviteler

Gömeç’te Mutlaka Yapılması Gereken Aktiviteler


Sahil kesiminde yer alan Gömeç, Balıkesir’in turistik ilçeleri arasında bulunmaktadır. Her yıl on binlerce turist tarafından ziyaret edilen ilçede birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirme şansınız bulunuyor. Sakin ve sessiz olmasıyla ön plana çıkan ilçede denizcilik faaliyetleri de popülerdir.

Genellikle yaz aylarında tercih edilen ilçede birbirinden farklı aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Gömeç’te kamp ve piknik etkinliklerinden doğa yürüyüşlerine, dalış aktivitelerinden yüzme etkinliklerine kadar pek çok aktivite gerçekleştirebilirsiniz.

Gönen’de Görülmesi Gereken Doğal Güzellikler

Gönen’de Görülmesi Gereken Doğal Güzellikler


Balıkesir’in turistik ilçelerinden olan Gönen, pek çok doğal güzelliği içerisinde bulundurmaktadır. Dağlardan göllere, nehirlerden akarsulara birbirinden farklı doğal yapıların yer aldığı ilçe, her yıl on binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Yaklaşık 75 binlik nüfusu bulunan ilçe, Marmara Denizi kıyısında yer almaktadır.

Özellikle denizcilik ve tarımcılık faaliyetlerinin gerçekleştiği Gönen ilçesi, sakin olmasıyla da ön plana çıkıyor. Genellikle ağaçlarla kaplı olan ilçede pek çok su kaynağı bulunmaktadır. İlçe merkezi ile sahil arasında ise yaklaşık 30 kilometre fark mevcuttur. İlçedeki doğal güzellikler; Kuş Gölü, Koca Çayı ve Gönen Çayı olarak sıralanmaktadır.

Gönen Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Gönen Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Sahil kesiminde yer alan Gönen ilçesi, Balıkesir’in sakin ilçelerinden biridir. Her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği ilçede pek çok eğlence mekanı bulunmaktadır.

Gençlerin sıklıkla tercih ettiği bu eğlence mekanları, kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir.Turistlerin beğendiği noktalardan olan Gönen ilçesi, gece hayatı açısından da oldukça popülerdir. Pek çok mekanın yer aldığı ilçede gece boyunca eğlenmeniz mümkün. Çevresindeki ilçelere göre daha ekonomik olan mekanların, alkollü içecekleri de ön plana çıkmaktadır.

İlçede yer alan başlıca eğlence mekanları; 1923 Bar, Sanat Cafe Bar, Villa Port Cafe, Cafe Demlik Vitamin Bar, Roma Gazinosu ve Alamadın Bar & Night Club olarak sıralanmaktadır.

Gönen tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Gönen Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Gönen’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Gönen’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Gönen, Balıkesir’in turistik ilçelerinden biridir. Yaklaşık 70 bin kişilik nüfusu olan ilçenin pek çok turistik mekanı mevcuttur. Hem tatil amaçlı hem de gezi amaçlı ziyaretlerin gerçekleştirildiği ilçe her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Tarihi ve doğal yapıların bulunduğu ilçede sık sık gezi turları düzenlenmektedir. Turistlerin uğrak noktalarından olan Gönen ilçesi, denizcilik faaliyetleri konusunda ön plana çıkmaktadır. Büyük bir bölümünün ağaçlarla kaplı olduğu ilçede birbirinden farklı alanları ekonomik olarak gezmeniz de mümkündür.

İlçede yer alan başlıca gezilecek yerler; Gönen Mozaik Müzesi, Gönen Ekşidere Dağ Ilıcası, Alacaoluk Kalesi, Kuş Gölü Milli Parkı, Babakaya Kalesi, Güvercinli Köprü, Gönen Şehir Parkı ve Gönen Projesi Ağaçlandırma Bölgesi olarak sıralanmaktadır.

Gönen’de Kalınacak Yerler ve Oteller

Gönen’de Kalınacak Yerler ve Oteller


Sahil kesiminde yer alan Gönen ilçesi, Balıkesir’in turistik kentleri arasında bulunmaktadır. Yaklaşık 70 binlik nüfusuyla sessiz ve sakin olduğu bilinen ilçe, her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Konaklama imkanlarının oldukça yaygın olduğu ilçede pek çok otelde kalmanız mümkündür.

Turistlerin sıklıkla tercih ettiği oteller, üstün hizmetleriyle ön plana çıkmaktadır. Büyük bir bölümünün ağaçlarla kaplı olduğu Gönen ilçesinde, termal su kaynakları da mevcuttur.

Gönen Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Gönen Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Balıkesir’in tatil ilçelerinden olan Gönen, pek çok yönüyle turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Konaklama hizmetlerinden ulaşıma farklı alanlardan gelişmişlik gösteren ilçede yaklaşık 70 bin kişi yaşıyor. Her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği ilçede restoranlar da oldukça popülerdir.

Balıkesir’in yöresel yemeklerinden Zerde tatlısı, patlıcan kebabı ve mantının popüler olduğu ilçede farklı yemekler de mevcuttur.

Fast food gıdalardan deniz ürünlerine farklı kategorilerde yemeklerin servis edildiği restoranlar, turistlerin beğenisini kazanmıştır.İlçede yer alan başlıca restoranlar; Tokyay Lokanta, Gönen Kaplıcaları Restaurant, Çamlık Restoran, Koza Park Gönen Bistro & Et Restaurant, Etkin Aile Restoran ve Huzur Restoran olarak sıralanmaktadır.

Balıkesir’in kaplıcalarıyla ünlü turistik noktalarından Gönen’in kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Gönen Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Gönen Nerededir?

Gönen Nerededir?


Marmara Denizi’nin güneyinde yer alan Gönen, Balıkesir’in turistik ilçeleri arasında bulunmaktadır. Her yıl on binlerce turist tarafından ziyaret edilen ilçede yaklaşık 70 bin kişi yaşamaktadır. Sakin ve sessiz bir bölgede yer aldığı belirtilen Gönen’in büyük bir bölümü ormanlarla kaplıdır.

İlçede yer alan termal sular, turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Batısında Çanakkale’nin bulunduğu ilçenin doğusunda Bandırma ilçesi bulunmaktadır. İlçe merkezi ile sahilin arasında yaklaşık 30 kilometrelik fark mevcuttur.

Gönen’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Gönen’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Tatil ilçelerinden biri olan Gönen, Balıkesir’in turistik kentleri arasındadır. Her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapan ilçe sessiz ve sakin olması ile ön plana çıkıyor. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği Gönen ilçesi, çeşitli bölgelerde tatil imkanı sunmaktadır.

Birbirinden farklı sahil ve beachlerin yer aldığı Gönen, genellikle yaz aylarında popülerlik kazanmaktadır. Pek çok kesime hitap eden Gönen sahilleri, temiz ve eğlenceli olmasıyla ön plana çıkıyor. Mavi bayraklı plajların yer aldığı ilçe, turistlerin beğenisini kazanmıştır.

Gönen’de yer alan başlıca plajlar; Kumkent Plajı, Engin Kent Plajı, Denizkent Plajı, Başak Plajı ve Gönen Halk Plajı olarak sıralanmaktadır.

Gönen’de Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Gönen’de Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Gönen, Balıkesir’in en köklü ilçelerinden biridir. Yaklaşık 70 bin kişinin yaşadığı ilçede pek çok tarihi ve turistik yapı bulunmaktadır. Her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapan ilçe, kültürel ve tarihi eserleri çeşitli noktalarda barındırmaktadır.

Oldukça geniş bir alanda yayılım gösteren ilçenin büyük bir bölümü ağaçlarla kaplıdır. Termal suların yer aldığı ilçede binlerce yıllık tarihi yapılar mevcuttur. Pek çok medeniyetin hakimiyeti altında kalmış olan Gönen, Güney Marmara’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir.

İlçede yer alan başlıca tarihi mekanlar; Alacaoluk Kalesi, Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi, Güvercinli Köprüsü, Gebeçınar Kalesi, Halimbey Konağı Kent Müzesi ve Granikos Savaş Yeri olarak sıralanmaktadır.

Gönen Tatilinde Mutlaka Yapılması Gerekenler

Gönen Tatilinde Mutlaka Yapılması Gerekenler


Sakin ve sessiz olmasıyla ön plana çıkan Gönen, Balıkesir’in tatil ilçelerinden biridir. Yaklaşık 70 bin kişinin yaşadığı ilçe yaz aylarında yüz binden fazla kişiyi ağırlamaktadır. Oldukça geniş alanda yayılım gösteren Gönen ilçesinin büyük bir bölümü ağaçlarla kaplıdır. Doğa aktivitelerinin sıklıkla gerçekleştirildiği ilçede pek çok etkinlik bulunuyor.

Genellikle turistlerin gerçekleştirdiği doğa aktiviteleri, hem fiziksel hem de mental açıdan insan sağlığına olumlu katkılar sağlamaktadır. Sahil kenti olmasıyla denizcilik faaliyetlerinin de geliştiği Gönen ilçesi, pek çok alanda spor etkinlikleri için uygun bir ilçedir. Sosyallik açısından birbirinden farklı mekanların yer aldığı Gönen’de günlerce, haftalarca eğlenceli vakit geçirmeniz mümkündür.

Susurluk’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Susurluk’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Büyük bir alanının ağaçlarla kaplı olduğu Susurluk, Balıkesir’in sessiz ilçelerinden biridir. Yaklaşık 40 bin insanın yaşadığı ilçe, her yıl on binlerce turisti ağırlamaktadır. Genellikle yaz aylarında tercih edilen Susurluk ilçesinde pek çok doğal güzellik bulunmaktadır. Saatlerce gezebileceğiniz bu alanlarda hem doğa ile iç içe olabilir hem de fotoğraf çekebilirsiniz.

Doğa harikalarının yer aldığı Susurluk ilçesinde sık sık gezi turları gerçekleştirilmektedir. Büyük bir bölümünün kırsal olduğu ilçenin yaklaşık %30’u kentleşme göstermiştir. Göl, nehir ve ırmakların yer aldığı ilçede gezebileceğiniz birbirinden farklı pek çok alan bulunmaktadır.

İlçede yer alan başlıca doğal güzellikler; Susurluk Ülkü Ocakları Hatıra Ormanı, Susurluk Çayı, Söve Göleti, Soğuksu Göleti, Susurluk Kaplıcaları ve Çaylak Şelalesi olarak sıralanmaktadır.

Susurluk Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Susurluk Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Balıkesir’in turistik ilçeleri arasında yer alan Susurluk, her yıl on binlerce turisti ağırlamaktadır. Gece hayatı açısından avantajlı olduğu belirtilen ilçede pek çok mekan bulunmaktadır. Ekonomik olduğu bilinen Susurluk mekanlarında gece boyunca eğlenme fırsatı sunulmaktadır. Gençlerin sık sık tercih ettiği bar ve gece kulüpleri, turistlerin de beğenisini kazanmıştır.

Genellikle ilçe merkezinde yer alan eğlence mekanları, sağladığı hizmetlerle ön plana çıkmaktadır. Alkollü içecekler açısından da oldukça zengin içeriklere sahip olan mekanlar, turistlerin ilgisini çekmektedir. Farklı eğlence türlerinin gerçekleştiği alanlarda gece boyunca eğlenebilirsiniz.

Susurluk tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Susurluk Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Susurluk'ta Görmeniz Gereken Birbirinden Güzel Yerler

Susurluk'ta Görmeniz Gereken Birbirinden Güzel Yerler


Balıkesir'in eşsiz güzelliklerinin yer aldığı Susurluk, sessiz ve sakin olması ile bilinmektedir. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği ilçede yaklaşık 70 bin kişi yaşamaktadır. Her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği alanda gezilecek pek çok mekan yer almaktadır.Gençlerin uğrak noktası olan ilçe, doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Yılın çeşitli zamanlarında gezmeye uygun olan Susurluk ilçesi, pek çok doğal ve tarihi yapıyı içerisinde bulundurmaktadır. Turistik açıdan oldukça popüler olan ilçenin büyük bir bölümü ağaçlarla kaplıdır. Su kaynaklarının oldukça fazla olduğu ilçede sık sık gezi turları gerçekleştirilmektedir.

İlçede yer alan başlıca gezilecek yerler; Çataldağ Seyir Terası, Çaylak Şelalesi, Susurluk Kaplıcaları, Farafat Ormanı, Aygır Çeşmesi, Susurluk Çayı ve Çapraz Çayı olarak sıralanmaktadır.

Susurluk Kalınacak Yerler ve Oteller

Susurluk Kalınacak Yerler ve Oteller


Balıkesir’in sakin ilçelerinden biri olan Susurluk, Bursa sınırında yer almaktadır. Yaklaşık 70 binlik nüfusu bulunan ilçenin büyük bir bölümü ağaçlarla kaplıdır. Susurluk halkının yaklaşık %60’ı kırsalda yaşarken %40’lık kesim ise kentlerde yaşamaktadır. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği ilçe, her yıl on binlerce kişiyi ağırlamaktadır.

Hızla gelişen kentlerden biri olan Susurluk, hem konaklama hem de tatil açısından sık sık tercih edilmektedir. Altyapı açısından diğer ilçelere göre ön planda olan ilçe, turistlerin beğenisini kazanmıştır.

Susurluk’un Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Susurluk’un Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Sessiz ve sakin olmasıyla bilinen Susurluk, Balıkesir’in ilçelerinden biridir. Oldukça geniş bir alanda yayılım gösteren ilçe, kentleşme konusunda gelişmektedir. İçerisinde pek çok mekanın yer aldığı Susurluk, yemek açısından da oldukça popülerdir. Her yıl on binlerce kişinin ziyaret ettiği ilçede pek çok mutfaktan yemek hazırlanmaktadır.

Balıkesir mutfağının vazgeçilmezlerinden höşmerim, tirit ve peynirli patlıcanın oldukça popüler olduğu Susurluk’ta dünya mutfaklarından yemekler servis edilmektedir. Fast food gıdalardan deniz ürünlerine pek çok alanda yemek servisi yapan restoranlar, turistlerin beğenisini kazanmaktadır.

Balıkesir’in en sakin ve etkileyici doğaya sahip noktalarından Susurluk’un kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Susurluk Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Susurluk Nerededir?

Susurluk Nerededir?


Güney Marmara’da yer alan Susurluk, Balıkesir’in turistik ilçelerinden biridir. Doğusunda Bursa’nın yer aldığı ilçenin batısında Çanakkale bulunmaktadır. Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen ilçede çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Aktif ilçelerden olan Susurluk, ulusal organizasyonlar açısından da oldukça popülerdir.

Ulaşım açısından kara yolunun daha fazla olduğu ilçenin herhangi bir denize kıyısı bulunmuyor. Buna rağmen büyük bir bölümünün ağaçlarla ve su kaynaklarıyla kaplı olduğu ilçe, sık sık ziyaret edilmektedir.

Susurluk’ta Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Susurluk’ta Görülmesi Gereken Tarihi Yerler


Turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Susurluk ilçesi, Güney Marmara’nın en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Birçok tarihi bölgenin bulunduğu ilçe, her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Çeşitli bölgelerden gezi turlarının gerçekleştirildiği Susurluk ilçesi yaklaşık 70 binlik nüfusa sahiptir.

Daha çok yaz aylarında tercih edilen ilçede birbirinden farklı tarihi yapı bulunmaktadır. Başta Osmanlı olmak üzere çeşitli imparatorlukların hakimiyetinde bulunmuş olan Susurluk ilçesinin oldukça geniş bir alanda yayılım gösterdiği bilinmektedir. Turistlerin beğenisini kazanan ilçe, ekonomik olmasıyla da ön plandadır.

Susurluk’ta yer alan başlıca tarihi mekanlar; Poimanenon, Eski Yel Değirmeni, Daskyleion ve Şeyh Müftü Türbesi olarak sıralanmaktadır.

Susurluk’ta Yapılacak Birbirinden Eğlenceli Aktiviteler

Susurluk’ta Yapılacak Birbirinden Eğlenceli Aktiviteler


Balıkesir’in doğa harikası ilçelerinden olan Susurluk, çeşitli aktivite imkanları sunmaktadır. Büyük bir bölümünün ağaçlarla ve su kaynaklarıyla kaplı olduğu alanda termal su bulunuyor. Turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği ilçenin nüfusu yaklaşık 70 bindir. Büyük bir kısmının kırsalda yaşadığı ilçede çeşitli etkinlikler yapabilirsiniz.

Daha çok doğa içerisinde gerçekleştirilen aktiviteler, hem fiziksel gelişime hem de beyinsel rahatlama konusunda büyük bir öneme sahiptir. İlçeyi ziyaret eden ve ilçede kalan kişilerin sıklıkla gerçekleştirdiği aktiviteler, yerli halkın ilgisini çekmektedir. Ekonomik fiyatlarla yapılan etkinlikler kimi zaman ücretsiz olabiliyor. Daha çok yaz aylarında popüler olan ilçede eğlenceli vakit geçirmeniz mümkündür.