Erdek’te Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Erdek’te Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Yarımada şeklinde bir ilçe olan Erdek, Balıkesir’e bağlı turistik ilçelerden biridir. Hem doğal güzellikleriyle hem de coğrafyasıyla popüler olan ilçenin 332 kilometrekare alanda yayılım gösterdiği bilinmektedir.

Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği kent, genellikle denizcilik faaliyetleri sürdürmektedir. Tarım açısından da büyük önemi bulunan ilçenin hızla gelişim yaşadığı biliniyor.

Daha çok yaz sezonunda ziyaretlerin yoğunlaştığı Erdek ilçesinde birbirinden güzel doğal alanlar mevcuttur. Adalardan şelalelere, göllerden ırmaklara kadar doğal güzelliklerle insanların ilgisini çeken ilçede harika fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Erdek’te Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Erdek’te Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Balıkesir’in turistik ilçeleri arasında yer alan Erdek, gece hayatı açısından da oldukça popülerdir. Özellikle sahil kesiminde bulunmasıyla birlikte pek çok bar ve club mekanının bulunduğu ilçede alkollü içecekler de tercih ediliyor.

Başta gençler olmak üzere her türlü kitleye hitap eden bu mekanlar turistlerin bir numaralı tercihidir. Sabahlara kadar eğlenebileceğiniz mekanlarda hem eğlenceli etkinliklere katılabilir hem de alkollü içecekler alabilirsiniz. Gece hayatı için uygun olduğu bilinen Erdek ilçesinde oldukça fazla mekan bulunmaktadır.

İlçede yer alan eğlence mekanları hem verdiği hizmetler ile hem de denemeye değer içecekleriyle ön plana çıkmıştır. Kısıtlamanın da oldukça az olması özgürce eğlenmek açısından büyük bir öneme sahiptir.

Erdek tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Erdek Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.


 

Erdek’te Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Erdek’te Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Balıkesir’in turistik ilçelerinden olan Erdek, Marmara Denizi’nin kıyısında yer almaktadır. Yarımada şekline sahip olan ilçenin büyük bir bölümü ormanlarla kaplıdır. Hem temiz denizleri hem de temiz doğası turistlerin bölgeyi sevmesindeki en büyük etkendir.

Her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilen ilçede pek çok ada bulunuyor. Adalar oldukça sakin olmasıyla bilinmektedir. Gezginlerin ziyaret noktalarından olan Erdek ilçesi hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi alanlarıyla ön plandadır.

Tekne turlarıyla adalardan adalara gezebileceğiniz ilçe, mutlaka ziyaret edilmesi  gereken kentler arasında bulunuyor. Doğal güzelliklerin ağırlıklı olduğu ilçede tarihi alanlar da büyük bir öneme sahiptir.

Erdek Kalınacak Yerler ve Oteller

Erdek Kalınacak Yerler ve Oteller


Tatilcilerin sık sık ziyaret ettiği Erdek, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Yarımada olarak bilinen ilçenin nüfusu yaklaşık 30 bindir. Her yıl yüz binlerce turist ağırlayan Erdek ilçesi tatil amaçlı geziler açısından oldukça uygun bir konumdadır.

Marmara Denizi’nin güneyinde yer alan ilçe, sakin ve temiz olmasıyla da ön plana çıkmıştır. Turistlerin kafa dinlemek için tercih ettiği Erdek ilçesinde konaklayabileceğiniz pek çok alan bulunuyor.

Erdek Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Erdek Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Balıkesir’in turistik ilçelerinden biri olan Erdek, geniş bir alanda yayılım göstermektedir. Turistlerin sık sık ziyaret ettiği ilçenin mutfağı da pek çok yönden zengindir. Başta sulu yemekler olmak üzere yardımcı yemekler ve tatlılar Balıkesir mutfağının ana hatlarını oluşturuyor.

Her yıl yüz binlerce kez ziyaret edilen ilçede alternatif olarak pek çok restoran bulunmaktadır. Restoranların birçoğu Balıkesir mutfağına ait yemekleri servis ederken bir kısmı da Türk mutfağının farklı yerlerinden yemek servisi yapmaktadır.

Erdek’te mutlaka denenmesi gereken yemekler ise Zerde Tatlısı, patlıcan ve mantı olarak sıralanmaktadır. Genellikle ilçe merkezinde yer alan restoranların sahil kesiminde de bulunduğu bilinmektedir.

Balıkesir’in etkileyici doğaya sahip turistik noktalarından Erdek’in kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Erdek Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Erdek’in En Ünlü ve Popüler Plajları

Erdek’in En Ünlü ve Popüler Plajları


Yarımada olarak bilinen Erdek ilçesi, Balıkesir’in en popüler tatil beldelerinden biridir. Her yıl yüz binlerce turistin ziyaret ettiği ilçe, tatil açısından büyük bir öneme sahiptir. Yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapan ilçede farklı avantajlar bulunmaktadır.

Büyük bir bölümünün denizlerle çevrili olması sahil ve plajların sayısında etkili olmuştur. Günümüzde Marmara Denizi’nin mavi bayraklı plajları, büyük oranda bu bölgede yer almaktadır. Çevresindeki adalarda tatil amaçlı gezilerin yapıldığı bilinirken, yüzme faaliyetleri ön plandadır.

Erdek’te Mutlaka Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Erdek’te Mutlaka Görülmesi Gereken Tarihi Yerler


Balıkesir’in güzide ilçelerinden biri olan Erdek, içerisinde pek çok tarihi yapıyı bulundurmaktadır. Turistlerin gözde noktalarından olduğu bilinen bu alan binlerce yıllık geçmişiyle ön plana çıkmaktadır. Sık sık ziyaret edilen ilçede birbirinden farklı tarihi ve turistik yapılar bulunuyor.

Daha çok yaz aylarında tercih edilen ilçenin içerisinde, antik kentlerden müzelere pek çok yapı yer almaktadır. Ekonomik açıdan da uygun olduğu bilinen bu yapıların farklı medeniyetlere ait olduğu bilgisi bulunuyor. Yabancı turistlerin beğendiği noktalardan olan Erdek ilçesi tarihi yapılarıyla beğeni kazanmaya devam etmektedir.

İlçede yer alan başlıca tarihi ve turistik mekanlar; Kyzikos Antik Kenti, Seyit Gazi Tepesi, Şehir Surları, Zeytinli Ada, Açık Hava Müzesi ve Kirazlı Manastırı olarak sıralanmaktadır.

Erdek'te Yapılması Gereken Birbirinden Güzel Aktiviteler

Erdek'te Yapılması Gereken Birbirinden Güzel Aktiviteler


Sakin olmasıyla ön plana çıkan Erdek, Marmara Denizi kıyısında yer alan bir ilçedir. Yarımada şekline sahip olan ilçenin büyük bir bölümü temiz denizlerle kaplıdır. Sık sık ziyaret edilen ilçede, yapılacak birbirinden güzel aktiviteler mevcuttur. Büyük bir bölümünün ağaçlarla kaplı olduğu bilinen Erdek’in doğa harikasi ilçelerden olduğu bilinmektedir.

Yılın belli zamanlarında gerçekleştirilen balıkçılık ve dağcılık etkinlikleri turistlerin bir numaralı aktivitesidir. Gençlerin ağırlıklı olduğu bisiklet ve doğa yürüyüşleri de Erdek’te mutlaka yapılması gereken aktivitelerdir. Sakin olmasıyla bilinen ilçede hem sahilleri ziyaret edebilir hem de restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Erdek Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Erdek Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Balıkesir şehrine bağlı olan Erdek ilçesi, Marmara Denizi’nin güneyinde yer almaktadır. Sahil kentlerinden olan Erdek ilçesi, yarımada şeklinde bir yapıya sahiptir. Büyük bir bölümü ağaçlarla kaplı olan ilçenin çevresinde pek çok ada bulunmaktadır.

Marmara Denizi’nin en popüler adalarından Avşa ve Marmara Adası’na oldukça yakın bir bölgede bulunan Erdek ilçesi hem Çanakkale hem de Bursa şehirlerine 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Balıkesir il merkezine 119 kilometre uzaklıkta bulunan Erdek ilçesi, il merkezine en uzak ilçedir. Balıkesir’in en kuzeyinde bulunan ilçenin nüfusu yaklaşık 35 bin, ağırladığı turist sayısı ile yıllık 100 binin üzerindedir.