Kıbrıs’tan Dönerken Alınabilecek Hediyelik Eşyalar


Kıbrıs’tan Dönerken Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Kıbrıs tatiliniz sırasında satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında gıda ürünleri, takı, magnet ve küçük figürler yer almaktadır. Dünyaca ünlü markaların bulunduğu Kıbrıs’ta, sevimli süs eşyaları, takılar ve üzerinde Kıbrıs haritasının bulunduğu çeşitli mutfak eşyalarını Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’nın şehir merkezinde her hediyelik eşya dükkanında bulabilirsiniz.

Kıbrıs’ta satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar listesine göz atmadan önce hemen bir Kıbrıs tatili planlamak istiyorsanız Kıbrıs Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Girne Çarşısı’ndan Buzdolabı Magneti

Kıbrıs haritası taslağıyla yapılmış birbirinden güzel buzdolabı magnetlerini bulabileceğiniz Girne Çarşısı’nda çok sayıda hediyelik eşya satışı yapan dükkan bulunmaktadır. Onlarca magnet arasından istediğinizi seçebilir; aynı zamanda buradaki dükkanlarda bulunan küçük takı ve süs eşyalarına da göz atabilirsiniz.

İrili ufaklı birçok farklı çeşidinin bulunduğu Girne Çarşısı’nda buzdolabı magnetleri ortalama 10 TL’den satılmaktadır.

Adres: Ziya Rızkı Cad, Girne

Lefkoşa Büyük Han’dan Elişi Havlu ve Örtü

Kıbrıs’ın önemli tarihi yapılarından olan Büyük Han’da sıralanan dükkanlarda, yöreye özgü elişi havlu ve örtü çeşitlerini bulabilirsiniz. Bölge halkı tarafından imal edilen havlu ve örtülerin üzerinde Kıbrıs haritası veya Kıbrıs’ı anımsatan figürler işlenmiştir.

Birbirinden hediyelik elişi ürünler bulabileceğiniz Büyük Han’da havlu ve örtülerin ücretleri 30 TL’den başlamaktadır.

Adres: 85, Asmaaltı Sokak, Selimiye Mahallesi, Lefkoşa

El İşçiliği Dokuma Kilimler

Kıbrıs’a ait gelenekler arasında bulunan dokumacılık, şehrin her tarafında yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Özellikle Gazimağusa ve Girne şehir merkezinde hizmet veren dükkanlarda bulabileceğiniz dokuma kilimler, birbirinden güzel motifler ile işlenmiş olup; yöreyi en iyi temsil eden hediyelik eşya olarak öne çıkmaktadır.

El işçiliği dokuma kilim çeşitlerini inceleyebilmek için Girne’deki Fanus’u ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Canbulat Sokak No:32, Eski Liman, Girne

Kıbrıs’a Özgü Nakış:Lefkara

Venedikliler döneminde ortaya çıkan bir nakış türü olan Lefkara nakışı, Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalar arasında yer almaktadır. Leonardo Da Vinci’nin Kıbrıs’ı ziyareti esnasında Lefkara nakışını görüp beğendiği ve daha sonra Son Akşam Yemeği tablosunda da bu nakışı resmettiği bilinmektedir.

Dünya çapında popülerliğe sahip olan Lefkara işini, Lefkoşa’da Büyük Han içerisinde hizmet veren Lefkara Corner’de bulabilirsiniz.

Adres: Büyük Han No:18 Asmaaltı, Lefkoşa, Kıbrıs

Uygun Fiyata Dünyaca Ünlü Tekstil Ürünleri

Kıbrıs hediyelik eşyaları arasında öne çıkan dünyaca ünlü tekstil ürünleri, oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Özellikle Girne Yat Limanı çevresinde sıralanan mağazalar ve Lefkoşa’da bulunan Dereboyu Caddesi’ndeki dükkanlarda bulabileceğiniz tişört, pantolon ve gömlek gibi tekstil ürünlerini, uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Tarihi Çarşı Bandabuliya’dan Ada Çileği

Kuzey Lefkoşa’nın tarihi çarşısı olan Bandabuliya’dan, benzersiz bir lezzete sahip Kıbrıs Çileği satın alabilirsiniz. Akdeniz ikliminde yetişen çilekler, tatil dönüşünde alabileceğiniz hediyelik ürünler arasında öne çıkmaktadır.
Bandabuliya’da aynı zamanda yöreye özgü birçok meyve ve sebze satışı yapılmaktadır.

Adres: 2. Uray Sokak, Selimiye Mahallesi, Lefkoşa

Arasta Çarşısı’ndan Süs Eşyası

Kıbrıs’ın ünlü çarşılarından olan Arasta Çarşısı, Lefkoşa’da bulunmaktadır. Arasta Çarşısı’nda birçoğu el yapımı olmak üzere yüzlerce süs eşyası bulabilirsiniz. Genellikle Kıbrıs’ı anımsatan turistik hediyelik eşyaların yer aldığı çarşıda çini tabaklardan, yastık kılıflarına; dokuma kilimlerden küçük biblolara kadar geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır.

Adres: Arasta Sokak, Selimiye Mahallesi, Lefkoşa

Birbirinden Değerli Mücevherat Çeşitleri

Kuzey Kıbrıs tatili sırasında alabileceğiniz değerli hediyeler arasında yer alan mücevherat çeşitleri, Lefkoşa’da bulunan Büyük Han’da satılmaktadır. Burada sıralanan kuyumcularda bulabileceğiniz altın, gümüş ve mücevher seçenekleri arasından seçim yapabilir, farklı ebat ve ölçülerde bulunan değerli taşları inceleyebilirsiniz.

Adres: 85, Asmaaltı Sokak, Selimiye Mahallesi, Lefkoşa

Kıbrıs tatiliniz sonrası sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelik eşyalar ve yöresel ürünler listeniz hazır; fakat henüz konaklama yapacağınız otele karar verememişseniz öncelikle Kıbrıs Otelleri sayfamızdan otelinizi seçebilirsiniz.