Büyük Japonya, Kore Turu THY ile 15 Gece

Seoul&Tokyo,Asakusa,Nagoya,Nara,Kyoto,Osaka,Kobe,Hiroşima,Kitakuyshu,Nagazaki,Hakata,Busan,Seul

15 Gece - 16 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Türk Havayolları İle
Vizeli

TUR KODU:20438

Büyük Japonya, Kore Turu THY ile 15 Gece bu dönemde satışa kapalıdır.
error

Büyük Japonya, Kore Turu THY ile 15 Gece bu dönemde satışa kapalıdır.

Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN:0850 466 77 44

ya da

Elegant Bali Turu - Qatar Hava Yolları ile - Tüm Turlar Dahil
Elegant Bali Turu - Qatar Hava Yolları ile - Tüm Turlar Dahil9.07.2024 - 16.07.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
3.998,00 EUR
Kanada, Amerika - THY ile - Tüm Turlar Dahil
Kanada, Amerika - THY ile - Tüm Turlar Dahil 22.06.2024 - 1.07.2024 fiyatıdır.9 Gece 10 Gün
10.998,00 USD
Büyük Japonya Turu THY ile 9 Gece
Büyük Japonya Turu THY ile 9 Gece2.09.2024 - 11.09.2024 fiyatıdır.9 Gece 10 Gün
9.200,00 USD
Japonya, Kore Turu THY İle 10 Gece (Hnd-Icn)
Japonya, Kore Turu THY İle 10 Gece (Hnd-Icn)10.10.2024 - 20.10.2024 fiyatıdır.10 Gece 11 Gün
8.660,00 USD
Japonya Kore Turu - Türk Havayolları İle (ICN-ICN)
Japonya Kore Turu - Türk Havayolları İle (ICN-ICN)20.10.2024 - 31.10.2024 fiyatıdır.11 Gece 12 Gün
8.620,00 USD
Japonya Kore Turu THY İle 10 Gece 12 Gün ICN - KIX
Japonya Kore Turu THY İle 10 Gece 12 Gün ICN - KIX2.11.2024 - 12.11.2024 fiyatıdır.10 Gece 11 Gün
8.660,00 USD

1. GÜN

İSTANBUL SEOUL-TOKYO

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, SAAT 14:00 THY kontuarında buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 17:45 TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli saferi ile SEUL ‘e hareket edeceğiz. Geceleme uçakta.

2. GÜN

TOKYO

Sabah 09:25 SEUL havalimanına varış ve yeniden işlemlerimizi yaparak ve kısa beklemeyi takiben Kore Yerel hava yolları ile Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket ediyoruz. Bugün TOKYO uçuşumuzu yapacağız.

3. GÜN

TOKYO

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’ nin ruhunu Tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz, sonrasında TOKYO TOWER’ dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda TOKY’ nun Meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyorsunuz.

4. GÜN

TOKYO ASAKUSA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz. ASAKUSA bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA tapınağını ziyaret edeceğiz. Tokyo’nun en hareketli semtleri arasında yer alan Asakusa’ da serbest saatlerimizde olacak. Geceleme otelimizde.

5. GÜN

FUJİ DAĞI-HAKONE NAGOYA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.

6. GÜN

NAGOYA NARA-KYOTO

Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza Osaka’ya doğru devam edeceğiz. KYOTO- NARA turu dahildir. Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz.
Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda KYOTO’ da otelimize transfer. Geceleme KYOTO’ da.

7. GÜN

KYOTO OSAKA

Bu sabah KYOTO şehrinden ayrılıyoruz. Osaka’ya geçiyoruz. Varışımızı takiben, OSAKA ŞEHİR TURU yapacağız. Daha sonra Osaka’da serbest saatlerimiz olacak. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır (Osaka’da) Geceleme Osaka’da otelimizde.

8. GÜN

OSAKA

Osaka ‘da çevre gezimiz olacak.
KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYNİ
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, güneye doğru ilerliyoruz. Kişimoto kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Firkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.
Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kişimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kişimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.

9. GÜN

OSAKA KOBE-HİROŞİMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında, adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir.

10. GÜN

HİROŞİMA KİTAKYUSHU

Bu sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA Adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Kitakyuşu, Japonya'nın Fukuoka prefektörlüğünde bulunan bir şehirdir. Kitakyuşu, 940,978 kişilik nüfusu ile Kyushu adasında ve Fukuoka prefektörlüğündeki en büyük ikinci kentti. Varışımızı takiben ziyaretlerimiz olacak; Kokura kalesi ve Mojiko Retro göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme bu şehirde otelimizde.

11. GÜN

KİTAKYUSHU NAGAZAKİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan NAGAZAKI şehrine devam ediyoruz. Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz. Ve geceleme otelimizde.

12. GÜN

NAGAZAKİ HAKATA

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Fukuoka’nın en büyük şehri ve Limanlar kenti Hakata ‘ya geçiyoruz. Panoramik çevre gezilerimizi yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir Restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

13. GÜN

HAKATA LİMANI BUSAN (KORE) FERRY

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz.
HAKATA limanına gideceğiz. Queen Beetle HIZLI DENIZ OTOBÜSÜ ile Kore’nin BUSAN şehrine yolculuk yapacağız. 3 saat 40 dk sürecek bu yolculuktan sonra, öğlen saatlerinde BUSAN kenti limanına ulaşıyoruz. Limanda karşılanma ve ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Turumuzda İLK durağımız BM Savaş müzesi ve KORE SAVAŞI TÜRK ŞEHİTLİĞİ olacak. Turumuzun sonunda otelimize yerleşme, AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.

14. GÜN

BUSAN SEOUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, tren garına geçiyoruz. HIZLI TREN ile Seul’e gideceğiz. 
BUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU KTX 09:00 / 02h45 /11:45
Bugün Öğleden sonra SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi Gangnam ziyaretimz sonrası otelimize dönüyoruz otelimizde.

15. GÜN

SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir Turumuz olacak
KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey- Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu Bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır.
(Yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul ‘e döneceğiz. [Bilgi:Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı) alanı meşhur Kuru-ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

16. GÜN

SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz

17. GÜN

SEUL İSTANBUL

Bugün SEUL ’de son günümüz, serbest saatlerimiz olacak. Gece uçağımız var. Rehberimizin belirleyeceğiz saatte havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 23:55 Check-in işlemlerimizi yapacağız ve TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

18. GÜN

İSTANBUL

İstanbul’a varış turumuzun sona ermesi.

Türk Havayolları - İSTANBUL - TOKYO - Gidiş:14:00 - Varış:17:45

Türk Havayolları - SEUL - İSTANBUL - Gidiş:23:55

TÜRK Hava Yolları ile İstanbul/ SEUL /İstanbul Uçak Yolculukları Bileti SEUL-TOKYO ara uçuş Tek yön uçak bileti
HAKATA- BUSAN FERIBOT BILETİ
BUSAN- SEUL- HIZLI TREN BİLETİ
3/4 yıldızlı Otellerde -Oda Kahvaltı Konaklama TOKYO (3 GECE) NAGOYA(1GECE) KYOTO (1 GECE)
OSAKA (2 GECE) HİROŞİMA (1 GECE) Kitakyushu (1 gece) HAKATA FUKUOKA(1GECE) NAGAZAKI (1 GECE) BUSAN (1 GECE) SEUL (3 GECE)
Toplam 15 Gece
Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu
Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panoramik şehir turu
FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU
Busan turu, Seul turu
Kuzey Kore sınır turu
Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,
Havalimanı Vergileri
Zorunlu Sigorta
Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL), Her Türlü Otel
Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, Extra Turlar.
BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI = 160 USD’ dir. İlk gün havalimanında toplanır. (Tavsiye edilen tutar)

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmaktadır.
Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan acente sorumlu olmayacaktır.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Gezilecek Şehirler

Seul


Güney Kore’nin başkentliğini yapan Seul, Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan mimari yapıtları ile ziyaretçileri tarafından büyük beğeni toplamaktadır. Geleneksel ve modern kültürü iç içe sunan yapısı ile dikkatleri üzerine çeken Seul’da, Gezinomi farkı ile unutulmaz bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Kültürel bakımdan son derece gelişmiş olan bu kente tatil planlayarak, Seul gezilecek yerler arasında bulunan değerleri keşfedebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Seul görülmesi gereken yerler
 • Gyeongbokgung Sarayı
 • N Seul Kulesi
 • Lotte World Eğlence Parkı

TADILMALI

Seul ne yenir
 • Kimichi
 • Korean Barbecue
 • Dak Kkochi

Tokyo


Uzak Doğu’nun en popüler şehirlerinden olan Tokyo; birbirinden güzel parkları, tapınakları ve müzeleriyle görülmesi gereken şehirlerden biridir. Dünyanın en büyük metropollerinden olan Tokyo’da haliyle de oldukça fazla gezilecek yer vardır. Renkli şehir hayatı ile dikkat çeken Tokyo, her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Güler yüzlü ve kibar insanların şehri Tokyo’da, Gezinomi farkıyla harika bir şehir gezisi sizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Tokyo görülmesi gereken yerler
 • Meiji Tapınağı
 • Senso-ji Tağınağı
 • Rappongi Müzesi
 • Harajuku Kilisesi

TADILMALI

Tokyo ne yenir
 • Noodle Çorbası
 • Ramen
 • Suşi
 • Tsukiji

Nagoya


Japonya’nın en kalabalık dördüncü şehri Nagoya, ülkenin büyüleyici Aichi bölgesinde yer alır. Ülkede, otomobil endüstrisinin merkezi olan şehir, ayrıca güçlü bir tarihe sahiptir ve Ninja ve Samuray kültürünün de evi olarak bilinir. Burada, yemek kültürü de oldukça gelişmiştir. Nagoya denince, akla şehrin simgesi de olan Nagoya Kalesi gelir. Tarihte pek çok kez tahrip edilen şehir, günümüzde modern caddeleri, müze ve galeri de dahil olmak üzere dünya standartlarında turistik yerlerinin yanı sıra, tarihi tapınakları ile de sayısız cazibe merkezine sahiptir.

GÖRÜLMELİ

Nagoya görülmesi gereken yerler
 • Nagoya Kalesi
 • Tokugawa Sanat Müzesi
 • Atsuta Tapınağı

TADILMALI

Nagoya ne yenir
 • Sushi
 • Tempura
 • Ramen

Kyoto


Kyoto, Japonya’nın turizmini ayakta tutan şehirlerden bir tanesidir. Bahar aylarında açan sakura ağaçları, tarihi dokusu ve tapınakları ile Kyoto, ziyaretçilerine umduklarından fazlasını sunmaktadır. Aynı zamanda Japonya’nın en tarihi şehirlerinden olan Kyoto, haliyle gezilecek yerler açısından zengin bir şehirdir. Başkentlerin başkenti olarak anılan bu şehir ile tanışmak için, Gezinomi Kyoto turunu tercih etmelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Kyoto görülmesi gereken yerler
 • Kiyomizu-dera Tapınağı
 • Knkakuji Tapınağı
 • Fushimi İnari Tapınağı
 • Nijo Kalesi

TADILMALI

Kyoto ne yenir
 • Noodel
 • Suşi
 • Yerel içecekler
 • Pirinç yemekleri

Osaka


Tokyo’dan sonra Japonya’nın en büyük ikinci şehri olarak bilinen Osaka, gökdelenleri ve rengarenk caddeleri, işlek ama bir o kadar da sessizce akan trafiği ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Görenleri kendine hayran bırakan mimari yapısı, müzeleri ve tapınaklarıyla Osaka, gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Asya’nın en büyüleyici şehirleri arasında olan Osaka’da Gezinomi’nin sunduğu ayrıcalıklarla muhteşem bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Osaka görülmesi gereken yerler
 • Osaka
 • Dotonbori
 • Universal Studio Japan
 • Osaka Kalesi

TADILMALI

Osaka ne yenir
 • Takoyaki
 • Okonomiyaki
 • Gohan
 • Suşi

Kobe


<P>Japonya’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Kobe önemli liman kentidir. Japonya’nın Dünya’ya ticari açılım yapmasının ardından çok fazla göç amaya başlayan şehridir. Küçük ve şirin olan bu şehri yürüyerek dahi gezebilirsiniz. Gündüz gezeceğiniz birçok doğal güzellik ve modern müze bulunmaktadır. Gece hayatı da en az gündüz kadar cıvıl cıvıldır. Müzeleri rehber eşliğinde turlayarak şehrin tarihi ve kültürel yapısına dair bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca Kobe ziyaretinizi sonlandırmadan önce mutlaka yöresel tatların yer aldığı restoranlara yemek yemeye uğrayın.</P>

GÖRÜLMELİ

Kobe görülmesi gereken yerler
 • Ikuta Shrine
 • Deprem Müzesi
 • Arima Onsen Kaplıcaları
 • Sorakuen Bahçesi

TADILMALI

Kobe ne yenir
 • Kobe Bifteği
 • Sobameshi
 • Deniz Mahsulleri

Hakata-ku


Japonya’da Fukuoka şehrinin doğu bölgesinde yer alan Hakata, Mikasa Nehri’nin kıyısı boyunca uzanmaktadır. Hakata-ku’nun en büyük çekiciliği, Asya’daki farklı ülkelerden birçok sanatçının eserlerinin sergilendiği sanat müzesidir. Sanatla ilgilenen halk için çok sayıda atölye çalışmasının yanı sıra; yılın farklı dönemlerinde gerçekleşen eğlenceli festivalleri, geleneksel dokuma geleneğinden gelen ilginç kumaş örnekleri, tamaseseri isimli geleneksel oyunu, şehir merkezindeki alışveriş ve yaşam merkezi ile de görülmeye değerdir. Hakata-ku’da ayrıca, nehir kıyısında popüler bir gece hayatı da yaşanmaktadır. 3500’den fazla işletmenin yer aldığı merkez ada bölgesinde, çok sayıda restoran, bar ve gece kulübünde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Hakata-ku görülmesi gereken yerler
 • Fukuoka Asya Sanat Müzesi
 • Tamaseseri
 • Hakata Dontaku Festivali

TADILMALI

Hakata-ku ne yenir
 • Mentaiko
 • Hakata Ramen
 • Motsunabe

Busan


Deniz kıyısında yer alan plajlarından tarihi tapınaklarına, Güney Kore’nin Busan şehri, Amerika’nın San Francisco’su gibidir. Lezzetli biraları, kaplıcaları, otantik alışveriş yerleri ve gecekondu bölgeleri ile keşfedecek çok fazla şeye sahip olan Busan’da; sizi bekleyen büyüleyici tapınaklar, ilginç bir balık pazarı, sanat galerileri ve müzeler, lüks restoranlar, deniz manzaralı yürüyüş alanları, yerel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz bir yemek sokağı ve uygun fiyata hediyelik eşya satın alabileceğiniz büyük bir pazar da var.

GÖRÜLMELİ

Busan görülmesi gereken yerler
 • Busan Kulesi
 • Gukje Pazarı
 • Jagalchi Balık Pazarı

TADILMALI

Busan ne yenir
 • Galbi
 • Dak Kkochi
 • Bibimbap

Japonya

hakkında bilmeniz gerekenler

Japonya
Konuşulan Dil
Japonca
Para Birimi
Yen
Saat Farkı
7
Voltaj
100 V

Genel: Başkenti Tokyo olan Japonya'da ılıman bir iklim görülür. Haziran’da yaz başlar ve oldukça nemlidir. Japon Denizi kıyılarında bulut hakim olur.

Telefon Ülke kodu: 81 Konsolosluk:(312) 446 05 00

Vergiler: % 5 tüketim vergisi uygulanıyor. Pasaport taşımak ve kısa süreliğine ülkeye girmiş olmak şartıyla, ruhsatlı gümrüksüz alışveriş yapabiliyorsunuz.

Bahşiş: Genelde % 10 servis ücreti uygulanıyor.

Güney Kore

hakkında bilmeniz gerekenler

Güney Kore
Konuşulan Dil
Korece
Para Birimi
Güney Kore wonu
Saat Farkı
9
Voltaj
220 V

Genel: Kore Cumhuriyeti Doğu Asya'da Kore Yarımadası'nın bir devlettir. Çin Halk Cumhuriyeti, Japonya ve Kuzey Kore ile komşudur. Başkenti Seul aynı zamanda en çok ziyaret edilen şehridir.

Bahşiş: Hesabın %10’u kadar bahşiş bırakılması istenir.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Konum

Büyük Japonya, Kore Turu THY ile 15 Gece

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.