Japonya Kore Turu - Türk Havayolları İle (ICN-ICN)

Seul(3),Tokyo(4),Osaka(4)

11 Gece - 12 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Havalimanı

Türk Havayolları ile
Vizeli

TUR KODU:20459

3* ve 4* Oteller
Oda + Kahvaltı
4.310,00 USD142.230,00 TL
20.10.2024-31.10.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İstanbul Seul

Saat 22:30’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, acente görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, THY tarifeli seferi ile saat GÜNEY KORE başkenti SEUL’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:40’ta varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde

2. GÜN

Seul-Kuzey Güney Kore Hudut Bölgesi- Kore Savaşı Anıtları Seul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir turumuz olacak.
KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara Bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır.
(Yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul ‘e döneceğiz.
[Bilgi:Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı) alanı meşhur Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında Bulunmaktadır.]

3. GÜN

Seul

Bu sabah kahvaltı sonrası gezilerimize başlıyoruz. SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler ya da aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme otelimizde.

4. GÜN

Seul Tokyo

Bu sabah havalimanına geçiyoruz. JAPONYA uçuşumuzu yapacağız. Varışı takiben TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda Tokyo’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

5. GÜN

Fuji Dağı-Hakone Tokyo

Otelimizdeki kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz.
HAKONE-FUJI YANARDAĞI-ASHİ GÖLÜ TURU ÖĞLE YEMEKLİ (Japon Mutfağı)
Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.

6. GÜN

Tokyo - Kamakura Tokyo

Otelimizdeki kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz.
Kamakura Dev Budha-Hokoku-ji Tağınağı Bambu Bahçeleri Turu
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden rehberimiz ile ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası, yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekânda Japon Çayını tadıyoruz, turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz.

7. GÜN

Tokyo

Otelimizdeki kahvaltının ardından güzel bir gün bizleri bekliyor. Serbest günümüz olacak. TOKYO şehrinde Geceleme otelimizde.

8. GÜN

Tokyo Osaka

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz, Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan Osaka’ya yolculuk edeceğiz. [Dikkat:Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, Trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 2 saat kadar sürecektir. Varışımızı takiben, Shin Osaka Tren istasyonundan otobüs ile ayrılıyoruz. Panoramik Osaka Turumuzu yapacağız, yaklaşık 2 saat sürecek turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var. Geceleme Otelimizde.

9. GÜN

Osaka

Bu sabah kahvaltıdan çok özel bir gün, güzel bir gezimiz olacak.
KYOTO- NARA ve KOBE TURU
Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak. Kobe IKUTA tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme mekânında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değil) Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

10. GÜN

Osaka

Otelimizdeki kahvaltının ardından güzel bir gün bizleri bekliyor. Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. Bölgenin güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikâyesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kişimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kişimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Şehitler anıtını ziyaret, Öğleden sonra Osaka’ya dönüş. Geceleme Osaka.

11. GÜN

Osaka Seul

Otelimizdeki kahvaltının ardından havalimanına gideceğiz. SEUL uçuşumuzu yapacağız. Varışta karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest saatlerimiz olacak Geceleme otelimizde.

12. GÜN

Seul İstanbul

Bugün SEUL ‘de son günümüz, kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 10:35 Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor.16:45 İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

İstanbul Havalimanı - Seul 22:30 17:40
Seul - İstanbul Havalimanı 10:35 16:45
Türk Havayolları ile İstanbul/ SEUL(ICN)- Seul/ İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Yerel Havayolları ile Seul- Tokyo- Osaka / Seul arası ekonomi sınıfı tek yön uçak biletleri
3 yıldızlı otellerde- Oda & Kahvaltı Konaklama
Tokyo’da 4 gece, Osaka’da 3 gece, Seul ‘de 4 gece olmak üzere 11 Gece konaklama
Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu
Osaka’da 2 saatlik panoramik şehir turu
Seul ‘de yarım günlük şehir turu
Programda belirtilen tüm turlar dahildir
Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,
Havalimanı Vergileri
Zorunlu Sigorta
Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL)
Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, Ekstra turlar ve bu turlara Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.
Tur bahşişleri /kişi Başı 130$ (Birinci gün havalimanında toplanır)
Seyahat Sigortası

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

 

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

3* ve 4* Oteller
T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır.
Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan acentemiz sorumlu olmayacaktır.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Gezilecek Şehirler

Seul


Güney Kore’nin başkentliğini yapan Seul, Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan mimari yapıtları ile ziyaretçileri tarafından büyük beğeni toplamaktadır. Geleneksel ve modern kültürü iç içe sunan yapısı ile dikkatleri üzerine çeken Seul’da, Gezinomi farkı ile unutulmaz bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Kültürel bakımdan son derece gelişmiş olan bu kente tatil planlayarak, Seul gezilecek yerler arasında bulunan değerleri keşfedebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Seul görülmesi gereken yerler
 • Gyeongbokgung Sarayı
 • N Seul Kulesi
 • Lotte World Eğlence Parkı

TADILMALI

Seul ne yenir
 • Kimichi
 • Korean Barbecue
 • Dak Kkochi

Tokyo


Uzak Doğu’nun en popüler şehirlerinden olan Tokyo; birbirinden güzel parkları, tapınakları ve müzeleriyle görülmesi gereken şehirlerden biridir. Dünyanın en büyük metropollerinden olan Tokyo’da haliyle de oldukça fazla gezilecek yer vardır. Renkli şehir hayatı ile dikkat çeken Tokyo, her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Güler yüzlü ve kibar insanların şehri Tokyo’da, Gezinomi farkıyla harika bir şehir gezisi sizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Tokyo görülmesi gereken yerler
 • Meiji Tapınağı
 • Senso-ji Tağınağı
 • Rappongi Müzesi
 • Harajuku Kilisesi

TADILMALI

Tokyo ne yenir
 • Noodle Çorbası
 • Ramen
 • Suşi
 • Tsukiji

Osaka


Tokyo’dan sonra Japonya’nın en büyük ikinci şehri olarak bilinen Osaka, gökdelenleri ve rengarenk caddeleri, işlek ama bir o kadar da sessizce akan trafiği ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Görenleri kendine hayran bırakan mimari yapısı, müzeleri ve tapınaklarıyla Osaka, gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Asya’nın en büyüleyici şehirleri arasında olan Osaka’da Gezinomi’nin sunduğu ayrıcalıklarla muhteşem bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Osaka görülmesi gereken yerler
 • Osaka
 • Dotonbori
 • Universal Studio Japan
 • Osaka Kalesi

TADILMALI

Osaka ne yenir
 • Takoyaki
 • Okonomiyaki
 • Gohan
 • Suşi

Kyoto


Kyoto, Japonya’nın turizmini ayakta tutan şehirlerden bir tanesidir. Bahar aylarında açan sakura ağaçları, tarihi dokusu ve tapınakları ile Kyoto, ziyaretçilerine umduklarından fazlasını sunmaktadır. Aynı zamanda Japonya’nın en tarihi şehirlerinden olan Kyoto, haliyle gezilecek yerler açısından zengin bir şehirdir. Başkentlerin başkenti olarak anılan bu şehir ile tanışmak için, Gezinomi Kyoto turunu tercih etmelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Kyoto görülmesi gereken yerler
 • Kiyomizu-dera Tapınağı
 • Knkakuji Tapınağı
 • Fushimi İnari Tapınağı
 • Nijo Kalesi

TADILMALI

Kyoto ne yenir
 • Noodel
 • Suşi
 • Yerel içecekler
 • Pirinç yemekleri

Kobe


<P>Japonya’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Kobe önemli liman kentidir. Japonya’nın Dünya’ya ticari açılım yapmasının ardından çok fazla göç amaya başlayan şehridir. Küçük ve şirin olan bu şehri yürüyerek dahi gezebilirsiniz. Gündüz gezeceğiniz birçok doğal güzellik ve modern müze bulunmaktadır. Gece hayatı da en az gündüz kadar cıvıl cıvıldır. Müzeleri rehber eşliğinde turlayarak şehrin tarihi ve kültürel yapısına dair bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca Kobe ziyaretinizi sonlandırmadan önce mutlaka yöresel tatların yer aldığı restoranlara yemek yemeye uğrayın.</P>

GÖRÜLMELİ

Kobe görülmesi gereken yerler
 • Ikuta Shrine
 • Deprem Müzesi
 • Arima Onsen Kaplıcaları
 • Sorakuen Bahçesi

TADILMALI

Kobe ne yenir
 • Kobe Bifteği
 • Sobameshi
 • Deniz Mahsulleri

Japonya

hakkında bilmeniz gerekenler

Japonya
Konuşulan Dil
Japonca
Para Birimi
Yen
Saat Farkı
7
Voltaj
100 V

Genel: Başkenti Tokyo olan Japonya'da ılıman bir iklim görülür. Haziran’da yaz başlar ve oldukça nemlidir. Japon Denizi kıyılarında bulut hakim olur.

Telefon Ülke kodu: 81 Konsolosluk:(312) 446 05 00

Vergiler: % 5 tüketim vergisi uygulanıyor. Pasaport taşımak ve kısa süreliğine ülkeye girmiş olmak şartıyla, ruhsatlı gümrüksüz alışveriş yapabiliyorsunuz.

Bahşiş: Genelde % 10 servis ücreti uygulanıyor.

Güney Kore

hakkında bilmeniz gerekenler

Güney Kore
Konuşulan Dil
Korece
Para Birimi
Güney Kore wonu
Saat Farkı
9
Voltaj
220 V

Genel: Kore Cumhuriyeti Doğu Asya'da Kore Yarımadası'nın bir devlettir. Çin Halk Cumhuriyeti, Japonya ve Kuzey Kore ile komşudur. Başkenti Seul aynı zamanda en çok ziyaret edilen şehridir.

Bahşiş: Hesabın %10’u kadar bahşiş bırakılması istenir.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Büyük Japonya, Kore Turu THY ile 15 Gece

Büyük Japonya, Kore Turu THY ile 15 Gece

6.08.2024 - 21.08.2024 fiyatıdır.15 Gece 16 Gün
10098.00 EUR
Büyük Japonya Turu THY ile 9 Gece

Büyük Japonya Turu THY ile 9 Gece

2.09.2024 - 11.09.2024 fiyatıdır.9 Gece 10 Gün
9200.00 USD
Japonya, Kore Turu THY İle 10 Gece (Hnd-Icn)

Japonya, Kore Turu THY İle 10 Gece (Hnd-Icn)

10.10.2024 - 20.10.2024 fiyatıdır.10 Gece 11 Gün
8660.00 USD
Egzotik Uzakdoğu (BKK-HKT) Singapur Havayolları İle

Egzotik Uzakdoğu (BKK-HKT) Singapur Havayolları İle

23.09.2024 - 4.10.2024 fiyatıdır.11 Gece 12 Gün
2558.00 USD
Japonya Kore Turu THY NRT İle 11 Gece 12 Gün

Japonya Kore Turu THY NRT İle 11 Gece 12 Gün

12.07.2024 - 23.07.2024 fiyatıdır.11 Gece 12 Gün
8660.00 USD
Japonya Kore Turu THY İle 10 Gece 12 Gün ICN - KIX

Japonya Kore Turu THY İle 10 Gece 12 Gün ICN - KIX

2.11.2024 - 12.11.2024 fiyatıdır.10 Gece 11 Gün
8660.00 USD

Konum

Japonya Kore Turu - Türk Havayolları İle (ICN-ICN)

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.