Gerede’de Gece Hayatı


Gerede’de Gece Hayatı

Bolu’ya bağlı olan bir ilçedir Gerede. Bolu merkezden yaklaşık 53 kilometre uzaktadır. İlçeler arası otobüsler veya özel araç ile 1 saatte gidilebilir.

Gerede ilçesi, içerisindeki tarihi eserler sayesinde her yıl birçok turistin ev sahipliğini yapmaktadır. İlçeye gelen turistlerin ve bölgede yaşayanların gün sonunda yapabileceği aktiviteler sınırlıdır.

Bölgede alkollü mekân bulmak oldukça zordur, bu sebeple alkol servisi yapılmayan ve kaliteli hizmeti olan mekanlar vardır. Bu mekanlarda sıcak ve soğuk içecekleri tüketebilir, çeşitli tatlılar tadabilir, sosyalleşebilir ve bölgenin yöresel yemeklerini deneyebilirsiniz.

Gün sonuna gelmiş ve güzel bir akşam yemeği ile günü sonlandırmak isteyenler Park Esentepe Cafe & Bistro Restoran, Yeni Kratya Lokantası ya da Üç Yıldız Lokantası’nı tercih edebilirler.

Akşam yemeği için hafif bir şey arayan veya yemekten sonra bir kahve, tatlı ile günü sonlandırmak isteyenler Sıla Cafe, Ehl-i Keyf Cafe ve Rüyam Pastanesi isimli mekanları tercih edebilirler.

Park Esentepe Cafe & Bistro & Restoran

İlçe merkezinden yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıktadır ve Ankara Bolu yolu üzerinden 10 dakikada ulaşım sağlanabilir. Özel araç ve taksi ile gidilebilir. Bu mekân Kitirler Mahallesine bağlıdır.

Geniş bir park içine yapılmış bir mekandır ve yapısı ile nostaljik bir havası vardır. İlçenin en çok ziyaretçisi olan mekanıdır. İçerisinde alkol servisi yapılmaz fakat yöreye özgü mantar ve et yemeklerini, yörenin tatlılarını, çorbalarını ve pide çeşitlerini oldukça kaliteli bir şekilde servis ederler.

Buraya gelen hemen her misafir burayı beğenmiş ve mutlu bir şekilde buradan ayrılmıştır. Geniş alanın içerisinde banklar ve çocuk parkı bulunur. Buraya çocuklarınız, aileniz, arkadaş grubunuz ile gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Yiyecek ve içecekleri, her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen doğa manzarası sayesinde bu mekâna her mevsim yoğun ilgi ve çok sayıda ziyaretçi gelmektedir.

Herhangi bir giriş ücreti ve yaş kısıtlaması yoktur.

Mekân, gece 01.00 02.00 saatleri arasında kapanış yapmaktadır.

Adres:Kitirler Mahallesi, Esentepe Mesireliği, Gerede/Bolu

Yeni Kratya Lokantası

Gerede merkezine 2 kilometre uzaklıktaki bu lokantaya özel araç ya da taksi ile yaklaşık 5 dakikada ulaşmak mümkündür. Bu yol için Atatürk Bulvarı ve Turgut Özal Caddesi tercih edilebilir.

Bu lokantada bölgenin yöresel yemekleri olan tirit, mantar yemekleri, et haşlama, hindi dolması, etli makarna, kedi batmaz, mıklama, kızarmış kaz ve değişik bir tür olan kapalı yoğurt pideyi tadabilirsiniz. Bu yöresel yemeklerin birçoğu her mekânda bulunur fakat burası, yemekleri tadan müşteriler tarafından çok beğenilmiştir. Fiyatları yemek çeşidine göre değişir ve hemen herkese uygundur. Mekân, kaliteli yemekleri ile öne çıkmıştır ve her mevsim ziyaretçi kabul etmektedir.

Lokanta gece 23.00 00.00 arasında kapanış yapmaktadır.

Girişte yaş kısıtlaması ve giriş ücreti yoktur.

Adres:Yeni, Cumhuriyet Caddesi, No:57, 14900 Gerede/Bolu

Üç Yıldız Lokantası

İlçe merkezinde bulunan bu mekâna Atatürk Bulvarı üzerinden yürüyerek yaklaşık 7 8 dakikada ulaşılabilir.

Samimi ve güler yüzlü hizmeti ile öne çıkan bu mekân, bölgenin yöresel yemeklerini ve tatlılarını servis etmektedir. Geniş bir mekân olması sayesinde ailecek ve arkadaş grubu ile gelinebilir. Kalabalık gruplara gayet uygun bir mekandır ve 6 7 kişilik, bazen daha kalabalık gruplara rahatça servis yapılmaktadır. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler arasında yöresel lezzetleri denemek isteyen birçok kişi burayı tercih etmektedir. Bu mekânda alkol servisi yoktur ve fiyatları herkese uygun olacak şekilde belirlenmiştir. Her mevsim hizmete açık bir mekandır.

Mekân sabah 05.00’te açılış, 00.00’da kapanış yaparak günün büyük bir kısmında hizmet vermektedir.

Giriş ücreti ve yaş kısıtlaması yoktur.

Adres:Kabiller, Veziroğlu Sokak, No:1, 14900 Gerede/Bolu

Sıla Cafe

İlçe merkezine yaklaşık 1,8 kilometre uzaklıkta bir mekandır. Atatürk Bulvarı, Çayboyu Caddesi ve Osmanlı Caddesi üzerinden özel araç veya taksi ile 5 dakikada ulaşılabilir.

Genellikle genç yaşlara hitap eden bir mekandır. Bölgedeki veya bölgeye gezmek için gelmiş olan gençlerin sürekli ziyaret ettiği bir mekandır. Mekânda tost, köfte gibi hazırlanması kolay ve hafif yiyecekleri bulabilir, ayrıca salepten enerji içeceğine kadar birçok farklı içeceği burada bulabilirsiniz. Kaliteli tatlılar ve içecekleri ile öne çıkan bir mekandır. Burada alkol servisi yoktur ve fiyatları pahalı değildir.

Gece saat 00.00 01.00 arasında kapanış yapmaktadır.

Giriş için ücret ödenmesine gerek yoktur ve yaş kısıtlaması bulunmaz.

Adres:Dayıoğlu, Osmanlı Caddesi, 14900 Gerede/Bolu

Ehl-i Keyf Cafe

Bu cafe, ilçe merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktadır. Özel araç ve taksi ile 5 10 dakikada ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım için Atatürk Bulvarı, Çayboyu Caddesi ve Osmanlı Caddesi tercih edilebilir.

Bu mekân unlu mamülleri ve yöresel tatlıları ile öne çıkmaktadır. Şak şak helvası, kaşık helvası, höşmerim, tel kadayıf, ekmek helvası gibi yöreye ait lezzetler, tadanlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Bunların yanı sıra bu mekânda yapılan çorbalar yoğun ilgi görmektedir. Tarhana çorbası, yayla çorbası, sütlü çorba, keşkeş çorbası, paça çorbası, bulgur çorbası, erişte çorbası, ovmaç çorbası gibi yöreye özgü çorbaları kaliteli bir şekilde sunmaktadırlar. Ayrıca sıcak ve soğuk içeceklerin birçoğunu burada bulabilirsiniz. Fiyatları oldukça uygun ve herkesin cebine göredir. Genç ve orta yaşa hitap eden bu mekâna ailecek rahatlıkla gelebilirsiniz.

Mekânın kapanış saati 00.00 ile 01.00 arasındadır.

Giriş ücreti ve kısıtlaması yoktur.

Adres:Dayıoğlu, Osmanlı Caddesi, 14900 Gerede/Bolu

Rüyam Pastanesi

Gerede ilçe merkezinde bulunan bu mekâna yürüyerek birkaç dakikada ulaşmak mümkündür.

Sade, kaliteli ve ulaşımı kolay bir yer olduğu için özellikle ilçe içerisinde konaklayanların sıkça tercih ettiği bir mekandır. Yöreye ait tatlı ve hamur işlerinin yanı sıra birçok çeşit pasta ve tatlı mevcuttur. Ayrıca sıcak içecekler başta olmak üzere birçok içecek çeşidi vardır.

Arkadaş grubu ve sevdikleriniz ile sohbet etmek ve sakin bir ortamda kahve içerek dinlenmek isterseniz burayı tercih edebilirsiniz. Her yaşa hizmet verebilecek bir mekandır ve bu sayede ailecek gidilebilir.

Fiyatları, çevre mekanlara kıyasla daha ucuzdur. Ürün kalitesi, güler yüzlü hizmeti ve uygun fiyatı sayesinde her mevsim ziyaretçisi bulunmaktadır.

Kış aylarında yağan kar ile mekânın önünde çok hoş bir görüntü oluşmaktadır. Kış aylarında sıcak bir şeyler içmek için sıkça tercih edilen bir mekandır.

Girişte bir kısıtlama ve ücret yoktur. Herkese açık bir mekandır.

şteri yoğunluğuna ve stok durumuna göre, gece 23.00 00.00 saatleri arasında kapanış yapmaktadır.

Adres:Seviller Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No:23, 14900 Gerede/Bolu