Bozcaada Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Bozcaada Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Çanakkale’nin incisi ve ülkenin en büyük adalarından olan Bozcaada’da birçok yemek yiyebileceğiniz restoran bulunmaktadır. Bölgeye özel tatların yer aldığı, Türk, Yunan, Rum ve dünya mutfağından benzersiz tariflerle yapılan yemeklerin bulunduğu restoranlar yoğunlukla ilçenin merkez tarafında konumlanmıştır.

Şarap üretiminin çokça yapıldığı Bozcaada’da restoranlardaki menülerin birçoğu bu içkiyle uyum sağlayacak şekilde servis edilmektedir. Bunun yanı sıra bölgedeki restoranlarda Yunan ve Rum mutfağından da benzersiz tarifler bulunurken, Türk mutfağının özel yemekleri de buradaki işletmeler tarafından ustaca hazırlanmaktadır.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Bozcaada’nın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Bozcaada Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Sizi, Akdeniz’in büyüleyici atmosferini, yazın en güzel zamanlarını yaşayacağınız kusursuz bir tatile davet ediyoruz! Hemen yerinizi ayırtın, çok özel indirimlerle Kirman dünyasında olmanın ayrıcalığını yaşayın!

Bozcaada Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Bozcaada Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Çanakkale’ye bağlı bir ada ilçesi olan Bozcaada, gerek deniz turizmi; gerekse tarihi güzellikleriyle ilgili yapılan ziyaretlerle ün yapmış, kendi halinde bir kenttir.

Eşsiz koyları, tarihe tanıklık etmiş yapıları ve doğal güzellikleri ile birlikte tam bir tatil cenneti olan Bozcaada aynı zamanda huzurlu bir yapıya sahiptir. Üzüm bağları, şarap fabrikaları, butik restoranları, kendine özgü mutfağı ile birlikte ziyaretçilere kapısını açan ada, son yıllarda artan turist sayısı ile bölgenin cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Bozcaada tatilinizde, arnavut kaldırımlı dar sokaklarında gezebilir, bu sokaklarda bulunan küçük ve samimi kafelerde soluklanabilir, sahil boyunca gezerek bölgeyi keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra ilçe merkezinde bulunan Bozcaada Kalesi’ni ziyaret edebilir ve ada ile ilgili tarihi bilgileri öğrenmek için Bozcaada Müzesi’ne gidebilirsiniz.

Adanın eşsiz manzarasını, en yüksek noktasından izlemek için Göztepe’ye çıkabilir, Polente Feneri’nde gün batımı izleyebilirsiniz.

Şarap fabrikalarını ziyaret edebilir, veya bu fabrikaların satış mağazalarında yerli yapım şarapların tatlarına bakabilirsiniz.

Bozcaada’da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Bozcaada’da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan bir ada ilçesi olan Bozcaada, deniz turizminin yanı sıra tarihi yerler bakımından da oldukça önemli bir bölge. Ülkenin en büyük adaları arasında bulunan ilçede yerleşimler adanın kuzeybatısında toplanmış durumdadır.

Antik Çağ’da da aktif olarak hayatın var olduğu ada, birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Bölgede yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda elde edilen veriler ışığında, adada yerleşik düzenin M.Ö. 3000 yıllarına dayandığı bilgisine ulaşılmıştır. İlk olarak Pelasglar tarafından mesken edilen ada, kronolojik sıra ile Fenikeliler, Atinalılar, Grekler, Persler, Bizans İmparatorluğu, Cenevizliler, Venedikliler ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmıştır.

Sakin ve huzurlu bir tatil için son derece uygun bir bölge olan Bozcaada, kültür turizmi için de oldukça verimli bir bölgedir. Bu bağlamda bölgede ziyaret edilmesi gereken tarihi ve turistik yerler arasında; Bozcaada Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Bozcaada Müzesi, Polente Feneri, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Alaybey Camii yer almaktadır.

Bozcaada Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Bozcaada Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Yaz tatilinizde Bozcaada’yı tercih edenler için bölgede birçok plaj imkanı bulunuyor. Deniz turizmi konusunda oldukça yoğun bir talep gören ada, konuklarını bu konuda pişman etmiyor.

Dört bir tarafı denizle çevrili Bozcaada’nın her bir bölgesi adeta cennet gibi. Feribottan indiğinizde farklı bir atmosferin içerisine girdiğinizi size hemen belli eden ilçe, plajlarıyla da ön plana çıkıyor.

Bölgede denize girebileceğiniz plajlar çok sayıda bulunurken bunların büyük bir kısmı ilçe merkezinde, büyük bir kısmı da batı kısmında toplanmış durumdadır. Bozcaada tatilinizde gitmeniz gereken en iyi plajları sizin için sıraladık.

Bozcaada Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirisiniz?

Bozcaada Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirisiniz?


Bir ada ilçesi olan Bozcaada, bölgenin öne çıkan tatil merkezleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 3.000 civarı olan adada bu sayı yaz aylarında 10.000’in üzerindedir. Son dönemlerde şehir hayatından kurtulmak isteyenlerin göç etmesiyle hızlı bir nüfus artışına maruz kalan bölge, dingin ve huzurlu yapısını hala kaybetmemiştir.

Tarihsel açıdan da önemi çok yüksek olan ada ilçesinin ana kara ile olan bağlantısı feribot seferleri ile gerçekleştirilmektedir. Deniz turizminin oldukça gelişmiş olduğu bölgede ekonomi, üzüm bağcılığı ve şarap üretimi üzerine kuruludur.

Turizm cenneti Bozcaada’ya ulaşım birçok farklı alternatifle gerçekleştirilebilse bile, ada ilçesi olduğu için her ihtimalde de feribot kullanımı gereklidir.

Özel aracınızla ulaşım için, Çanakkale iline giriş yaptıktan sonra Geyikli – Bozcaada feribot seferlerini kullanmanız gerekmektedir.

Otobüsle ilçeye direkt sefer olması mümkün olmayacağından, bazı firmalar Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar yolcularını getirmektedir.

Uçakla seyahat edenler için de Çanakkale Havalimanı rotası kullanılmakta ve sonrasında taksi veya otobüsle şehir merkezine, oradan da Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne hareket etmeniz gerekecektir.

Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Bozcaada’da Nerede Kalınır?


Ada ilçesi olan Bozcaada, gerek konumu, gerekse huzurlu bir bölge oluşundan ötürü tatil için tercih sebebi olmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin özellikle yaz aylarında akın ettiği adada birçok farklı seçenekler sunan konaklama tesisi bulunmaktadır.

Bozcaada tatilinizde her bütçeye uygun konaklama tesisi bulunurken, işletmelerin birçoğu ilçe merkezinde toplanmış durumdadır. Otellerin geneli sahile yürüme mesafesinde bulunduğu için, denize ulaşım da kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Bozcaada’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Bozcaada’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Türkiye’nin en büyük adaları arasında ön plana çıkan Bozcaada, bulunduğu konumu, doğal güzellikleri ve tarihi ile turistler için oldukça ilgi çekici bir ilçedir. Gezip görülebilecek birçok yeri içerisinde barındıran ilçede yerleşim adanın bir bölümünde toplanmıştır. Dolayısıyla gezilecek yerlerin büyük bir kısmı Bozcaada Kalesi’nin de bulunduğu ilçe merkezindedir.

Ada kenti olduğu için yüzölçümü bakımından diğer ilçelere nazaran daha küçük olan Bozcaada, bu sebeple çok rahat bir şekilde tek günde gezilebilmektedir.

Bozcaada tatilinde mutlaka gezilmesi gereken yerler şunlardır; Bozcaada Kalesi, Rum Mahallesi, Bozcaada Müzesi, Göztepe, Polente Feneri, Şarap Fabrikaları.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Bozcaada’da tatilinizi planlamak için Çanakkale Bozcaada Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Bozcaada Tatilinde Gece Hayatı

Bozcaada Tatilinde Gece Hayatı


Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve ünlü plajları ile turistlerin uğrak noktalarından biri olan ilçede gece hayatı, diğer tatil bölgelerine nazaran biraz daha farklıdır. Çok fazla hareketli olmayan Bozcaada geceleri, sakin bir şekilde içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz, keyifli sohbetler gerçekleştirebileceğiniz mekanlardan oluşmaktadır.

Aşırı yüksek sesli müzik çalan, çok farklı kitlelere aynı anda hitap etmek amacıyla belli bir tarzı bulunmayan işletmelerin olmadığı ilçede, genellikle adanın sakinliğine uyum sağlayan birçok kafe, bar, restoranlar yer almaktadır. Bölgede şarap bağlarının fazla olmasının bir sonucu olarak birçok şarap evi bulunmaktadır. Buralarda, Bozcaada’da üretilen şarapların tadına bakarken, arkadaş gruplarınızla birlikte sosyalleşebilirsiniz.

Bozcaada içerisinde keyifli vakit geçirebileceğiniz gece hayatına yönelik mekanlar arasında; Sapa Cocktail & Snack Bar, Tenedion Wine House, Oda Cafe & Bar, Bakkal Cocktail Bar, Asmalı Meyhane,  Simyon Meyhane ve Bade-i Aşk bulunmaktadır.

Bozcaada tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Bozcaada Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Bozcaada’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Bozcaada’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Türkiye’nin en büyük adaları arasında olan Bozcaada, Çanakkale il sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul başta olmak üzere birçok büyükşehire yakınlığı ile tatillerde veya günübirlik ziyaretlerde sıkça tercih edilen ilçe, yaz ayları gelince kalabalık bir tatil merkezine dönüşmektedir.

Birçok doğal güzelliği bünyesinde barındıran Bozcaada’da, bağcılık ve şarapçılık kültürü oldukça gelişmiştir. Doğal güzellikleri arasında, şehri tepeden kuşbakışı izleyebileceğiniz seyir tepeleri, eşsiz koyları ve sahilleri yer almaktadır.

Bölgede turizm yıl boyunca devam etse de birçok tesisin sıcak mevsimlerde açık olmasından kaynaklı olarak genellikle ilçe, yaz aylarında daha çok turist ağırlamaktadır.

Bozcaada’da mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler arasında Göztepe, Akvaryum Koyu, Çayır Koyu bulunmaktadır.

Ayvacık Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Ayvacık Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Çanakkale içerisinde kendi halinde, mütevazi bir ilçe olan Ayvacık, bakir bölgelerde tatil yapmak isteyenlerin uğrak adresleri arasındadır. Çanakkale’nin kuzeybatısında yer alan ilçe, sırtını Kaz Dağları’nın yeşilliğine verirken, yüzünü Ege Denizi’ne çevirmiş; bol oksijenin serin sularla harman olduğu alanda kurulmuştur.

Tatilini burada yapmak isteyenler için yapılacak birçok farklı aktivite bulunurken, bunların başında görülmesi gereken doğal güzellikler ve bölgenin tarihe tanıklık etmiş yapılarını incelemek gelmektedir. Plajları son derece sakin, şehir kalabalığından uzak olan ilçe, sahil şeridinin uzunluğu ile ünlüdür. Sahil turu yaparken, taş binalardan yapılmış eşsiz yapıları inceleyebilir, denizden gelen ferahlığı hissedebilirsiniz.

Kıyı kesimlerde bulunan minimal tasarımlara sahip butik lokantalardan yöreye has yemekler yiyebilir, Ege Denizi’ne karşı içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Tarihe tanıklık etmiş Assos’a uğradığınızda, kendinizi bir anda Antik Çağ döneminde bulacaksınız.

Yeni yerler keşfetmek ve huzur dolu bir tatil geçirmek için Ayvacık iyi bir tercih olacaktır.

Ayvacık’ta Nerede Ne Yenir

Ayvacık’ta Nerede Ne Yenir


Çanakkale’nin güzide ilçesi Ayvacık’a tatil amaçlı gelen ziyaretçileri, birbirinden leziz yemeklerin sunulduğu restaurantlar bekliyor. Mutfak konusunda oldukça geniş yelpazeye sahip olan bölgede birçok farklı alternatifler sunulmaktadır.

Tatil için geldiğiniz Ayvacık’ta aileniz ile birlikte yemek yiyebileceğiniz lüks restaurantlardan tutun da her cebe uygun ekonomik lokantalar yer almaktadır. Ege’den Akdeniz mutfağına, Rum yemeklerinden dünya mutfağına kadar birçok seçeneğin yer aldığı bölgede özellikle meyhane kültürü de çok gelişmiştir.

Ayvacık’ta aynı zamanda bazı mamullere alerjisi olan ziyaretçilere özel yemeklerin sunulduğu restaurantlar bulunurken veganlar için de birçok alternatife yer verilmiştir.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Ayvacık’ın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Ayvacık Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Ayvacık’ta Kalınacak Yerler ve Oteller

Ayvacık’ta Kalınacak Yerler ve Oteller


Çanakkale’nin nadide ilçelerinden olan Ayvacık, 33.000’lik nüfusu ile bölgenin turizm açısından önemli bir merkezidir. Doğal güzellikleri ve tarihe tanıklık eden önemli yapıları ile ön plana çıkan ilçe, bu yönleriyle bir turizm merkezi haline gelmiştir.

Plaj uzunluğu toplamda 83 kilometre olan tatil cennetinde, ormanlık alan yoğunluğu da yaklaşık olarak %52 civarındadır. Temiz bir hava ile serin suların bir arada olduğu ilçe, uzun zamandır turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

Ayvacık’ta Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Ayvacık’ta Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Çanakkale’nin güzide ilçesi Ayvacık, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile turistlerin gözde tatil merkezi arasında bulunmaktadır. Özellikle Assos bölgesi tarafında bulunan tarihi kalıntılar, geçmişten bir miras olarak bölgenin dokusuna etki etmektedir. Bu yazımızda Ayvacık’ta mutlaka gezmeniz gereken yerleri sizler için listeleyeceğiz.

Ayvacık’ta kesinlikle gezilmesi gereken yerler, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Sivrice Plajı, Apollon Symintheion Ören Yeri, Assos Athena Tapınağı, Küçükkuyu Sahili, Köyden Kente Teknoloji Müzesi, Mıhlı Şelalesi, Murad Hüdavendigar Camii ve Murad Hüdavendigar Köprüsü şeklinde sıralanmaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Ayvacık’ta tatilinizi planlamak için Çanakkale Ayvacık Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.


 

Ayvacık Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Ayvacık Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Marmara’nın kuzeybatısında, yüzünü Ege Denizi’ne vermiş, doğal güzellikleriyle birlikte tarihi açıdan da büyük bir öneme sahip Ayvacık, Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 71 kilometrelik mesafede yer alır. Bölgedeki tarihi kalıntılar M.Ö. 150 yıllarına dayanırken, bu eserler görülmeye değer yapılardandır.

Yeşil ormanlıkların mavi denizle buluştuğu bu tatil cennetinde, şehir içi ve sahil boyunca sıralanmış birçok otel, restaurant, bar bulunurken aynı zamanda da bölgenin geçmişten miras kalan tarihi yapılarını da ziyaret edebilirsiniz.

Şehir içinde ve sahil kesiminde genellikle taş binalardan oluşan evler bulunurken, sık sık karşılaşacağınız Antik Kent kalıntıları da ilginizi çekecektir.

Ayvacık tatilinizde mutlaka görmeniz gereken tarihi ve turistik yerler arasında; Assos Antik Kenti, Apollon Symintheion Ören Yeri, Assos Limanı, Zeus Altarı, Babakale Kalesi ve Behramkale Köprüsü yer almaktadır.

Ayvacık’taki En Ünlü Plaj ve Beachler

Ayvacık’taki En Ünlü Plaj ve Beachler


Çanakkale’de küçük bir tatil cenneti olan Ayvacık, ziyaretçilerini doğal güzellikleriyle büyülerken aynı zamanda uzun sahil şeridi ile birlikte sınırsız bir plaj keyfi sunuyor. Yaklaşık olarak 78 kilometrelik sahil uzunluğuna sahip ilçede birçok halk plajı ve özel beachler hizmet vermektedir.

Ayvacık’ta gidebileceğiniz plajlara göz atacak olursak ilk sırada Sivrice Plajı yer alır. Plaj, Assos merkezine yaklaşık olarak 9 kilometre uzaklıktadır. Lokasyonu ve ulaşım kolaylığı itibariyle turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir.

Gülpınar Halk Plajı, bölgenin en çok tercih edilen ve ücretsiz giriş yapılan tesisleri arasında bulunurken, Ayvacık’a mesafesi yaklaşık olarak 31 kilometre civarındadır.

Kadırga Plajı da, Assos’a yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta olup, mavi bayraklı plajlar arasında ilk sıralardadır.

Assos’un merkezinde yer alan Assos Limanı’nda da denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Diğer plajlarda bulunan şezlong, şemsiye gibi imkanlara yer verilmezken, burada yalnızca iskeledeki merdivenleri kullanabilerek serin sulara kendinizi bırakabilirsiniz.

Sokak Ağzı Plajı, Ayvacık merkezine biraz uzakta yer alsa da aradaki mesafeyi kat etmeye değecek güzelliktedir. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 32 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır.

Ayvacık Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ayvacık Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Çanakkale’nin önemli turizm bölgelerinden olan Ayvacık, 874 kilometre karelik bir yüzölçümüne ve yaklaşık 33.000’lik nüfusa sahiptir. Çanakkale şehir merkezine yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıkta bulunan bölgeye ziyaretler genellikle plaj tatili ve tarihi gezi amacıyla yapılmaktadır. Bünyesinde bulunan yaklaşık 78 kilometrelik uzun kıyı şeridi ile dikkat çeken ilçede hizmet veren birçok plaj bulunmaktadır.

Sırtını Kaz Dağları’na dayayan Ayvacık, yüzünü Ege Denizi’ne çevirmiş, yeşilin maviyle buluştuğu güzel bir noktada konumlanmıştır. Çevre illerden ulaşımın kolaylıkla sağlandığı Ayvacık, aynı zamanda Türkiye’nin turizm açısından önemli noktaları arasında yer alan Ayvalık, Edremit ve Dikili’ye yakın mesafede bulunmaktadır.

Bir kısmı Ege’de bir kısmı ise Marmara Bölgesi’nde olan Ayvacık’a ulaşım kolay denilebilecek seviyededir. Karayolu ve havayolu ile ulaşımın mümkün olduğu bölgede şehir içi ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır.

Ayvacık Gece Hayatı

Ayvacık Gece Hayatı


Çanakkale’nin doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ünlü Ayvacık ilçesi, gece hayatı ile de turistlere birçok farklı alternatifler sunuyor. Gündüz saatlerinde bölgenin tarihi kalıntılarını, doğal güzelliklerini gezen turistler, akşam saatlerinde eşsiz manzara eşliğinde Ayvacık’taki bar, restaurant ve cafelerde günün yorgunluğunu atabilme imkanı buluyor.

Ayvacık’ta öne çıkan eğlence yerleri, Assos Pub, Etem İle Aslı’nın Yeri, Aristo Cafe & Bar, Yıldız Balık Restaurant, Berceste Bar, Uzun Ev Bar & Restaurant, Mavi Kapı Kafe, Dutburnu Cafe & Bar & Restaurant, Sappho Rum Meyhanesi şeklindedir.

Ayvacık tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Ayvacık Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Ayvacık’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Ayvacık’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Çanakkale’nin cazibe merkezlerinden biri olan Ayvacık ilçesi, sahil şeridi uzunluğu ile bölgenin öne çıkan koylarına da ev sahipliği yapmaktadır. Toplamda 83 kilometrelik bir sahil uzunluğu bulunan ilçenin yaklaşık olarak %52’lık kısmı ise ormandan oluşmaktadır.

Doğal güzellikleri ve tarihi yapısı ile turistlerin gözdesi olan ilçenin güney kıyılarında Akdeniz iklimi hakim olurken, daha iç kısımları Marmara ikliminin etkisindedir.

Ayvacık’ta mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasında Kazdağları, Mıhlı Şelalesi, Mıhlı Çayı, Şahinderesi Kanyonu ve Müsellim Boğazı yer almaktadır.

Gökçeada Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Gökçeada Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Sakin ve huzurlu bir tatil yapmak için oldukça ideal bir ilçe olan Gökçeada’da birçok aktivite gerçekleştirilebilmektedir. Ada içerisinde bulunan birçok Rum köyünde organik sabah kahvaltıları yapabilir, bölgedeki tarihi çamaşırhane, kilise ve taş evleri inceleyebilirsiniz.

Yapılaşmanın sınırlı olduğu adanın temiz havasıyla birlikte uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, berrak sularında deniz keyfi gerçekleştirebilirsiniz. Adanın kuzeyinde bulunan Sualtı Milli Parkı’nı ziyaret edip, burada Gökçeada etrafında yaşayan deniz canlılarını inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Bölgede birçok koy bulunduğundan ötürü, plaj imkanı oldukça boldur. Popüler plajlara gidebileceğiniz gibi, bakir olup içerisinde tesis bulunmayan bölgelerde de denize girebilirsiniz. Rüzgarın elverişli olduğu kesimlerde kitesurf aktiviteleri de yapılabilmektedir.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Gökçeada’da tatilinizi planlamak için Çanakkale Gökçeada Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Gökçeada’da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Gökçeada’da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Çanakkale’nin ada ilçesi olan Gökçeada, bulunduğu konum itibariyle geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Avrupa ile Asya arasında bir köprü görevi görmüştür. İlk yerleşimin ne zaman yapıldığına dair bilgi sahibi olunmayan adaya yerleşik düzene geçen ilk topluluk Pelasglar olarak kabul görmektedir. Daha sonra Perslerin hakimiyetine giren bölge, M.Ö. 448 yılında Atina sınırları içerisine dahil edilmiştir.

Gökçeada sınırları içerisinde gezip görebileceğiniz birçok tarihi kalıntı yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük adasına tatil için veya günübirlik gezilerinizde ziyaret edebileceğiniz tarihi yerler; Gökçeada Kent Müzesi, Gökçeada Kaya Mezarı, Aya Marina Kilisesi, Kaleköy İskiter Kalesi ve Dereköy Paleokastro Kulesi olarak sıralanmıştır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile ziyaretçilerine oldukça zengin bir gezi rotası sunan Gökçeada için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Gökçeada Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gökçeada Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Gökçeada Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Gökçeada, dört tarafı da denizle kaplı olduğu için plaj bakımından oldukça bol alternatif sunan bir tatil cennetidir. Birbirinden berrak ve temiz suları ile keyifle denize girebileceğiniz birçok plaj bulunan adada rüzgar kuzeyden estiği için güneyde kalan plajlar daha çok tercih edilmektedir.

Kuzey kıyılarında denize kıyıdan girebilecek alan daha az koy bulunduğundan ötürü Gökçeada tatilinde turistler genellikle kuzeye göre daha sakin olan güney kıyılarında vakit geçirmektedir.

Gökçeada’nın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Gökçeada Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Gökçeada Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Gökçeada Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Türkiye’nin en büyük adası olarak kabul edilen Gökçeada, son zamanlarda artan popülasyonu ile yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Özellikle yaz aylarında nüfusun arttığı ada doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve berrak deniziyle turistlere ev sahipliği yapmaktadır.

Gökçeada’ya ulaşımlar yalnızca denizyolu ile yapılmaktadır. İlçede havalimanı olsa da tarifeli uçuşlara kapalı; yalnızca acil durumlar için kullanılmaktadır. Adaya deniz yolu aracılığıyla Kuzu Limanı’na sefer yapan feribotlar ile ulaşılmaktadır. Karşı kıyısında bulunan Kabatepe Limanı’ndan yapılan feribot yolculuğu mesafesi ortalama 45 kilometre uzaklıkta olup, seyahat yaklaşık 1 saat 10 dakika civarı sürmektedir.

Gökçeada’nın Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Gökçeada’nın Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Çanakkale’nin ada ilçesi Gökçeada, yıl içerisinde yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turisti ağırlamaktadır. Tabiat güzelliği ve tarihi önemi ile bölgenin öne çıkan merkezlerinden olan adada yemek keyfi yapabileceğiniz birçok restoran yer alıyor. Akdeniz ve Ege mutfağının hakim olduğu Gökçeada yemeklerinde genellikle zeytinyağı, kırmızı et, meyve ve sebze kullanılmaktadır.

Butik ve samimi restoranların bolca bulunduğu ada merkezi haricinde civar köylerde de çeşitli yemekler yiyebileceğiniz işletmeler yer alıyor.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Gökçeada’nın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Gökçeada Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Gökçeada’da Nerede Kalınır?

Gökçeada’da Nerede Kalınır?


Çanakkale’nin ada ilçesi olan Gökçeada, turistlerin uğrak noktaları arasında yer alsa da bakirliğini koruyan ender tatil bölgelerinden kabul ediliyor. Genel anlamda büyük yapılı otellerden ziyade butik yapılı, bölge mimarisine uygun şekilde dizayn edilen konaklama tesisleri bulunan adada, köy içlerinden sahil yerlerine kadar birçok yerde otel, apart veya pansiyon mevcut durumdadır.

Gökçeada’nın ilçe merkezine yakın bir konaklama tesisi arıyorsanız Yeni Bademli ve Kaleköy Limanı civarı; sahile yakın yerlerde tatilinizi geçirmek istiyorsanız da kıyı bölgeler, Aydıncık, Uğurlu Köyü, Şirinköy, Kuzulimanı gibi yerlerdeki tesisleri tercih edebilirsiniz.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Gökçeada tatilinizi planlamak için Gökçeada Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Gökçeada’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Gökçeada’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada, dört tarafı denizle kaplı, doğal güzellikleri ve tarihi önemi ile özellikle son yıllarda artan ziyaretçi sayısı ile dikkat çeken turizmin geliştiği bir ilçedir. Ulaşımların deniz yolu ile sağlandığı adada yapılaşmalar büyükşehirlerdeki gibi olmadığı için ilçe, otantik dokusunu korumayı başarmıştır. Taş evleri, Rum köyleri, berrak denizlere sahip koyları ve bol ormanlık alanıyla doğa ile iç içe bir konumda olan Gökçeada’da gezilecek birçok önemli nokta yer almaktadır.

Ada tatilinizde mutlaka gezilmesi gereken yerler; Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Gökçeada Kent Müzesi, Aya Marina Kilisesi, Gökçeada Tuz Gölü, Kaleköy İskiter Kalesi, Peynir Kayalıkları, Gökçeada Kaya Mezarı olarak sıralanmaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Gökçeada’da tatilinizi planlamak için Çanakkale Gökçeada Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Gökçeada Tatilinde Gece Hayatı

Gökçeada Tatilinde Gece Hayatı


Çanakkale’de sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Gökçeada ilçesinde eğlenmek amacıyla yapılabilecek birçok aktivite bulunuyor. Bunların başında butik dizaynları ve samimi ortamları ile meyhane ve publar yer alıyor.

Yüksek gürültülü müzik eşliğinde dans edilebilecek mekanlardan ziyade daha çok arkadaş veya aile ortamıyla eğlenebilecek işletmelerin bulunduğu Gökçeada’da gün batımına karşı içkilerinizi yudumlayarak tatilinize renk katabilirsiniz.

Gökçeada tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Gökçeada Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Gökçeada’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Gökçeada’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Çanakkale’nin ilçesi ve aynı zamanda Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada, ülkenin en batısında yer almaktadır. 1970 yılına kadar İmroz ismiyle anılan ada daha sonra Gökçeada adını almıştır. Yüzölçüm bakımından oldukça geniş olan ada, doğal güzellikleri ve eşsiz tabiatıyla turistlerin uğrak noktaları arasındadır. Birbirinden güzel koyları, tepeleri ve ılıman iklimiyle tam bir ada tatili yapabileceğiniz Gökçeada sınırları içerisinde toplam 10 köy bulunmaktadır.

Ulaşımların feribot ile sağlandığı adada gezip görebileceğiniz birçok doğal güzellik yer alırken bunlar; Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Gökçeada Tuz Gölü, Marmaros Şelalesi, Yıldız Koyu, Laz Koyu, Gizli Liman, Peynir Kayalıkları ve Tepeköy Çınaraltı olarak sıralanmaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Gökçeada’da tatilinizi planlamak için Çanakkale Gökçeada Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Ezine Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Ezine Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Antik Çağ’dan kalan tarihi eserleriyle, yeşil doğası, berrak deniziyle yerli ve yabancı turistlerin gözde ilçelerinden Ezine, özellikle yaz mevsimlerinde kültürel gezi, plaj turizmi açısından bölgenin öne çıkan yerleşim yerlerindendir.

Toplamda yaklaşık 37 kilometrelik bir sahil şeridine sahip olan ilçeye bağlı 50 adet köy bulunmaktadır.

İlçe merkezinde gezip, keşfedebileceğiniz birçok tarihi yapı bulunurken; bir kısmı da çevredeki yerleşim yerlerinde yer almaktadır.

Ezine tatilinizde bölgeyi, şehir içindeki sokakları yürüyerek keşfetmeye başlayabilirsiniz. Geyikli kasabasında bulunan sahilde yürüyüş aktivitesi gerçekleştirerek, civarda denize sıfır konumda olan restoranlarda içeceğinizi alıp manzaraya karşı keyif yapabilirsiniz. Bölgede bulunan antik kentleri gezebilir, ince kumlu sahillerinde plaja girebilirsiniz. İlçeye yakın konumda yer alan Tavşan Adası’nı ziyaret edip ıstakoz yuvalarını inceleyebilirsiniz.

Ezine Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Ezine Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Çanakkale Merkez’in güneybatısında yer alan Ezine, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi eserleriyle de turistlerin uğrak noktalarından biridir. Bölge, Antik Çağ döneminden beri birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için ziyaret edilebilecek birçok tarihi kalıntı bulundurmaktadır.
Roma dönemine ait izler taşıyan ilçe üzerinde, Osmanlı Devleti’nin bölgede hakimiyet kurmaya başladığı dönemden Çanakkale Savaşı’na kadarlık süreçte de birçok eser inşa edilmiştir.

Ilıman iklimin hakim olduğu Ezine, bu sebeple birçok farklı kültüre kapılarını açmış ve medeniyet beşiği olmuştur. Civarda bulunan köyleri ziyaret ettiğinizde, farklı kültürlerin bir arada harmanlandığı eserleri görebilirsiniz.

Ezine tatilinizde ziyaret edebileceğiniz tarihi ve turistik yerler;  Alexandria Troas Antik Kenti, Neandria Antik Kenti, Abdurrahman Camii, Taş Mektep, Yedi Taşlar, Seferşeh Hamamı, Asilhan Bey Köprüsü, Achilles Tümülüsü, Cezayirli Hasan Paşa Köşkü olarak sıralanmaktadır.

Ezine’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Ezine’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Çanakkale’nin sahile kıyısı olan ilçelerinden Ezine, doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil merkezleri arasında yer almaktadır. Birbirinden güzel koylara sahip Ezine’de nüfus, yaz aylarında ortalamanın üzerinde artış gösterirken genellikle sahil kesimlerinde büyük oranda deniz turizmi bakımından canlılık yaşanmaktadır.

Rakım seviyesi yaklaşık olarak 50 metre olan ilçenin iklimi yaz aylarında sıcak, kurak olurken kış mevsiminde bol yağışlı ve ılık geçmektedir.,Ezine’de yaz tatilinizde veya günübirlik gezilerinizde tercih edebileceğiniz plajlar; Geyikli Plajı, Aktaş Plajı, Ezine Plajı, Papaz Plajı, Tavalı Plajı, Güneştepe Plajı, Kumburun Köyü Akçansa Plajı, Çamoba Halk Plajı olarak sıralanmaktadır.

Ezine’nin en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Ezine Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Ezine Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Ezine Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Çanakkale’nin denize kıyısı olan ilçelerinden Ezine, yaz aylarında kurak ve sıcak; kış aylarında ise bol yağışlı ve ılık bir hava hakimdir. Toplamda yaklaşık 37 kilometre uzunluğunda sahil şeridi olan ilçeye bağlı bulunan 50 köy bulunmaktadır.

Bölgede birçok antik kentin yer almasının yanı sıra ilçe, Osmanlı döneminde de ülke genelinde stratejik bir alan olma özelliğini devam ettirmiştir. 1886 yılında ilçe olma özelliğini kazanan bölge, Bozcaada ile ulaşımın sağlandığı limanlar arasındadır.

Deniz turizminin gelişmiş olduğu bölge, her yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği tatil merkezleri arasında yer almaktadır.

Ezine Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Ezine Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Çanakkale’nin doğası ve tarihi ile ön plana çıkan ilçesi Ezine’ye tatile veya günübirlik ziyarete gelenler için bölge mutfağından çıkan enfes yemeklerin tadına bakabileceği birçok farklı alternatif restoran bulunmaktadır. Özellikle Akdeniz ve Ege mutfağının hakim olduğu bölgenin kendine has peynirleri ise oldukça dikkat çekici bir konumda yer almaktadır.

Tatil için geldiğiniz Ezine’de her bütçeye uygun, kaliteli ve leziz yemeklerin sunulduğu restoran hizmet vermektedir. Ev yemeklerinden köfte çeşitlerine, kebap türlerinden benzersiz salatalara kadar geniş bir mutfağı olan bölgede peynirli ve fesleğenli domates dolması yemeği ise oldukça meşhurdur.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Ezine’nin kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Ezine Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Ezine Kalınacak Yerler ve Oteller

Ezine Kalınacak Yerler ve Oteller


Doğa ile tarihin buluşma noktası Ezine, özellikle yaz sezonunda yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen turizm bölgeleri arasında öne plana çıkmaktadır. Keşfedilmeyi bekleyen önemli koyları, kaplıcaları ve tarihi eserleriyle birlikte keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Ezine’de konaklama bakımından da birçok farklı alternatif bulunmaktadır.

Ezine’ye bağlı Geyikli kasabasında bulunan oteller, denize olan yakınlığı sebebiyle daha çok tercih sebebi olurken, ilçenin birçok yanında konaklayabileceğiniz tesisler yer almaktadır.

Ezine Gezilecek Yerler

Ezine Gezilecek Yerler


Çanakkale’nin yaklaşık 30.000 kişilik nüfusuna sahip, doğal güzellikleri ile tarihi açıdan önemi ile bölgenin turizm merkezlerinden olan Ezine ilçesi, yaz aylarında yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Kenarında yapılaşma olmayan bakir koyları, berrak denizi, ince kumlu plajları Osmanlı dönemi ve Antik Çağ’lardan kalan tarihi eserleriyle günümüzde popülaritesi gittikçe artan Ezine’de gün içerisinde gezebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Ezine tatilinizde gezip görmeniz gereken önemli yerler arasında; Alexandria Troas Antik Kenti, Pembe Göl, Neandria Antik Kenti, Seferşeh Hamamı, Achilles Tümülüsü ve Tavşan Adası yer almaktadır.

Ezine Tatilinde Gece Hayatı

Ezine Tatilinde Gece Hayatı


Tatil için veya günübirlik ziyaretleriniz için geldiğiniz Ezine’de keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok bar, cafe bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile berrak deniziyle tatil keyfinizi yaşarken, günün yorgunluğunu atabileceğiniz mekanlar genellikle sahil kenarında konumlanmıştır.

Sahillerinde yürüyüşler yapabileceğiniz ilçede gün batımını seyrettikten sonra denize karşı bir mekana oturup günü bitirebilirsiniz.

Ezine tatilinizde tercih edebileceğiniz gece hayatına ilişkin mekanlar; Dalyan Club, Odun Pub Geyikli, Trio Cafe Bar, Larissa Cafe Disco, Bahriyeli'nin Yeri olarak sıralanmaktadır.

Ezine tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Ezine Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Ezine’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Ezine’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Çanakkale’nin doğası ve tarihi dokusuyla öne çıkan ilçelerinden Ezine’de ziyaret edebileceğiniz birçok önemli tabiat güzellikleri bulunmaktadır.

Ezine ilçesinin içerisinden geçip Çanakkale Boğazı’na dökülen Menderes ve Akçin Çayı, bölgenin önemli su kaynakları arasında yer almaktadır.Ilıman iklime sahip olan ilçenin denize kıyısının olması sebebiyle plaj turizmi gelişmiş durumdadır. Çevresinde yer alan ilçelerden de ulaşımın kolay bir şekilde sağlandığı Ezine, Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Ezine’de görmeniz gereken doğal güzellikler; Kestanbol Kaplıcası, Dalyan Pembe Göl, Mavra Adası, Akçin Çayı ve Küçük Menderes Çayı olarak sıralanmaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Ezine'de tatilinizi planlamak için Çanakkale Ezine Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Eceabat Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Eceabat Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Tatil veya günübirlik gezileriniz için tercih edilebilecek  noktalardan olan Eceabat, Gelibolu Yarımadası’nın en güzel yerinde, tarihi dokusuyla ve doğal güzellikleriyle ünlü bir ilçedir.

Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği topraklar üzerinde bulunan bölge, özellikle bu yönüyle yerli ve yabancı onbinlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra birbirinden güzel koylara sahip Eceabat’ın sahillerinde uzun yürüyüşler yapabilir; butik restoranlarda balık yiyerek gün batımını seyredebilirsiniz.

Yarımadanın batı ucunda konumlanmış olan, ilçenin en yüksek bölgelerinden Conkbayırı’na çıkabilir, burada yeşilliklerin içerisinden masmavi deniz manzarasını izleyebilirsiniz.

İlçe merkezine yakın bulunan Kilitbahir Kalesi’ni ziyaret edip, Osmanlı döneminden kalan tarihi mirasları inceleyebilirsiniz.

Bölgede yeşilliklerle dolu birçok kamp alanı bulunurken bu lokasyonlarda ailenizle birlikte piknik keyfi yapabilirsiniz.

Eceabat’ta Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Eceabat’ta Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Çanakkale'de yarımada üzerine kurulu ilçe, deniz turizminin yanı sıra kültürel geziler için de tercih edilen tatil bölgeleri arasında yer almaktadır. Tarihsel açıdan çok büyük bir öneme sahip olan Eceabat, ziyaret edilmesi gereken birçok tarihi mekana da ev sahipliği yapmaktadır. 1973 senesinde alınan bir karar doğrultusunda Tarihi Milli Park statüsüne sahip olan bölgenin aynı zamanda stratejik önemi de bulunmaktadır. Asya ile Avrupa'dan geçen karayollarını, denizyolu aracılığı ile birbirine bağlayan yarımadada ziyaret edilecek birçok önemi lokasyon yer almaktadır.

Eceabat tatilinde veya günübirlik gezilerinizde ziyaret edebileceğiniz tarihi ve turistik yerler şöyle sıralanmaktadır; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Kilitbahir Kalesi, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Seyit Onbaşı Anıtı, Eceabat Tarihe Saygı Anıtı ve Parkı, Conkbayırı Atatürk Zafer Anıtı, Bigalı Atatürk Evi, Yeni Zelanda Anıtı, Kabatepe Tanıtma Merkezi ve Müzesi, Lone Pine Mezarlığı ve Anıtı, Havuzlar Şehitliği ve Anıtı, 1915 Seddülbahir Ahmet Uslu Müzesi.

Eceabat’ın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Eceabat’ın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Tarihi güzelliklerinin yanı sıra etkileyici tabiatıyla tam bir turizm cenneti olan Eceabat, yerli ve yabancı turistlere her yıl özellikle yaz aylarında ev sahipliği yapmaktadır.

Üç tarafı denizlerle kaplı olan ilçede plaj turizmi de buna bağlı olarak gelişmiş durumdadır. Ormanlık alanların yarattığı yeşil görüntünün, berrak sahillerindeki maviyle buluştuğu eşsiz koylara sahip Eceabat’ta, birbirinden güzel plajlar, kamp alanları ve sahiller yer almaktadır.

Eceabat tatilinizde tercih edebileceğiniz plajlar; Kabatepe Plajı, Zargana Plajı, Eceabat Halk Plajı, Kilye Koyu, Kocadere Plajı, Cennet Koyu, Kemikli Plajı olarak sıralanmaktadır.

Eceabat’ın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Eceabat Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Eceabat Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Eceabat Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Türkiye’nin kuzeybatısındaki Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Çanakkale’ye bağlı Eceabat, ortalama 9 bin nüfusu ile özellikle denizyolu bakımından stratejik öneme sahip bir ilçedir.

Kuzeydoğusunda Gelibolu, batısında Gökçeada, doğusunda Çanakkale Merkez ile komşu olan ilçenin hem Çanakkale Boğazı’na hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. Doğal güzellikleri, tarihi önemi ve sahilleri ile yerli yabancı turistlere ev sahipliği yapan ilçe, Çanakkale il merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Tarihi Çanakkale Savaşı’nın geçtiği topraklara sahip olması nedeniyle büyük öneme sahip ilçe, kültürel turizm anlamında büyük sayıda ziyaretçi almaktadır. Yarımada üzerine kurulu ilçeye Avrupa kıtasından karayolu; Anadolu yakasından ise deniz yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

Eceabat Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Eceabat Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Gelibolu Yarımadası’nın incisi Eceabat’a tatil için veya günübirlik gezileriniz için geldiğinizde yemek seçeneği bakımından birçok alternatif sizleri bekliyor olacak.

Her bütçeye uygun seçenekler sunan bölgedeki restoranlar, aynı zamanda yöreye özgü lezzetlerle müşterilerine leziz yemekler vadediyor. Özellikle bağcılık, zeytin yetiştiriciliği ve sebzecilik gibi konularda oldukça başarılı olan Eceabat’ta balıkçılık da öne çıkan geçim kaynakları arasında yer alıyor.

Üç tarafı denizlerle çevrili ada ilçesinde balık çeşitliliği fazla olurken başlıca sardalya, lüfer, palamut, kefal, istavrit gibi balık türleri, yöre mutfağında bolca bulunuyor.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Eceabat’ın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Eceabat Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Eceabat’ta Nerede Kalınır?

Eceabat’ta Nerede Kalınır?


Çanakkale’nin ilçelerinden Eceabat, Gelibolu Yarımadası’nın batı bölgesinde kurulu, tarihi ve turistik açıdan oldukça önemli bir yerleşim yeridir. Koyları ve plajlarıyla deniz turizminin geliştiği ilçe, daha çok sahip olduğu tarihi güzellikleriyle birlikte tercih sebebi olmaktadır.

Üç tarafı da denizle kaplı yarımadada tatil amacıyla yapılacak birçok aktivite varken; konaklama açısından da oldukça fazla alternatif bulunmaktadır. Bölgede yer alan konaklama tesisleri genellikle şehir merkezinde konumlanmıştır.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Eceabat tatilinizi planlamak için Eceabat Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Eceabat’ta Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Eceabat’ta Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Çanakkale’ye bağlı Eceabat ilçesi, Gelibolu Yarımadası üzerine kurulu, tarihi ve doğal güzellikleri ile yılda onbinlerce yerli ve yabancı turistleri ağırlayan turistik bir bölgedir.

Eşsiz koyları, birbirinden güzel plajları, tarihi yapıları, rahatlık ve huzur veren konaklama tesisleri, bölgeye özgü tatları içeren restoranları ile birlikte eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz imkanları sunan Eceabat tatilinizde veya günübirlik gezilerinizde gün içerisinde gezebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır.

Alışveriş yapabileceğiniz sokakları, tarihe tanıklık eden yapıları ve denizi ile küçük ve samimi bir şehir merkezine sahip ilçede gezebileceğiniz yerler; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Kabatepe Orman Kampı, Kilitbahir Kalesi, Conkbayırı, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, 1915 Seddülbahir Ahmet Uslu Müzesi olarak sıralanmaktadır.

Eceabat Tatilinde Gece Hayatı

Eceabat Tatilinde Gece Hayatı


Çanakkale sınırları içerisinde yer alan Eceabat, doğal güzellikleri, tarihi açıdan önemi ve birbirinden güzel sahilleri ile bölgenin seçkin ilçeleri arasında bulunuyor.

Birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz Eceabat tatilinizde gece vakit geçirebileceğiniz birçok farklı mekan bulunmaktadır. Uzun sahillerinde yürüyüşler yapabileceğiniz bölgede, gün batımı keyfi yapmak üzere deniz kenarında hizmet veren mekanları ziyaret edebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Eceabat’ta öne çıkan eğlence yerleri; Boomerang Cafe & Bar, Kaptanın Yeri Pub, Saz Bar, Fors Cafe & Bar olarak sıralanmaktadır.

Eceabat tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Eceabat Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Eceabat’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Eceabat’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Çanakkale sınırları içerisinde yer alan ilçe, doğal güzellikleri ve deniz turizmi ile bölgenin öne çıkan yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. Sahile kıyısı olduğu için plaj turizmi bakımından bölgeyi çok sayıda turist tercih ederken, ulaşım bakımından da kolay bir lokasyondadır.

Yeşil ormanların denizle birleştiği güzide bir ilçe olan Eceabat tatilinizde veya günübirlik gezilerinizde ziyaret etmeniz gereken birçok doğal güzellik bulunuyor.

İlçenin batı ucunda yer alan Anzak Koyu, bölgenin öne çıkan doğal güzellikleri arasında ilk sırada yer alırken, tatilinizi sessiz sakin bir şekilde kamp yaparak geçirmenize olanak sağlayan Kabatepe Orman Kampı da alternatif olarak karşınıza çıkıyor. Alabildiğince yeşillik alanlarının deniz manzarası ile buluştuğu Soğanlıdere Vadisi de bölgenin görülmesi gereken doğal güzellikleri arasında bulunuyor.

Eceabat’a geldiğinizde görmeniz gereken doğal güzellikler; Anzak Koyu, Kabatepe Orman Kampı, Soğanlıdere Vadisi, Tekke Koyu, Conkbayırı ve Kilye Koyu olarak sıralanmaktadır.

Çanakkale Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Çanakkale Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Tarihiyle ve doğal güzellikleriyle öne çıkan şehirlerden olan Çanakkale’deki tatillerinizde birçok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Uzun yürüyüşler için uygun doğal güzellikleri, keşfedilmeyi bekleyen tarihi yapıları ve birbirinden güzel plajları ile birlikte tam bir tatil cenneti olan Çanakkale, yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğrayan şehirler arasında yer almaktadır.

Çanakkale Savaşı’na ev sahipliği yapmış olmasıyla birlikte birçok müze, anıt, şehitlik ve tarihi yapıyı sınırları içerisinde bulunduran şehirde düzenlenen kültür ve sanat organizasyonlarına katılabilir, şehir merkezini keşfedebilir ya da doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz yerlere günübirlik seyahatler düzenleyebilirsiniz.

Çanakkale için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Çanakkale Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Çanakkale’de Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çanakkale’de Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler


Marmara Bölgesi’nin önemli şehirlerinden olan Çanakkale, yaz aylarında yaklaşık 3,5 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Hal böyle olunca trafik anlamında kışa göre daha fazla hareketlilik yaşanmaktadır.

Çanakkale’de yaz aylarında trafiğin, normalden ortalama 5 kat daha fazla artması ulaşımda çok büyük problem yaratmamaktadır. Yolların geniş olması ve şehrin kilit noktalarında trafik lambalarının olması, trafikteki akışı akıcı bir şekilde sağlamaktadır.Çanakkale tatillerindeki gezilerinizi özel aracınızla yapmanız, hem daha ekonomik hem daha konforlu olacaktır. Özel aracı olmayanlar için araç veya motosiklet kiralama ofisleri, Çanakkale Havalimanı da dahil olmak üzere şehrin merkez bölgesinde mevcuttur. Çanakkkale’de ulaşımda tercih edebileceğiniz seçenekler arasında ise dolmuş, belediye otobüsü, taksi ve feribot yer almaktadır.

Çanakkale Otelleri arasından seçiminizi yaparak tercihinize ve ulaşım detaylarına göre konaklama yapacağınız otele karar verebilirsiniz.

Çanakkale’de Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Çanakkale’de Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Geçmişi Antik Çağ’a kadar uzanan Çanakkale, tarihi ve turistik yerler açısından oldukça zengin alternatiflere sahiptir. Yılın her dönemi milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen şehir, Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği topraklar üzerinde yer aldığı için ayrı bir önem taşımaktadır.

Çanakkale’de çok sayıda antik kent, anıt mezar, şehitlik ve müze bulunmaktadır. Bölgede yapacağınız tatillerde tarihi yerleri görebilmeniz için en az 3 gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Özellikle Gelibolu ilçesinde ziyaret edebileceğiniz anıt mezarlar, şehitlikler ve müzeler, Çanakkale’nin geçmişine tanıklık edebileceğiniz yapılar arasında öne çıkmaktadır.

Çanakkale tatilinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi ve turistik yerler; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Çanakkale Şehitler Abidesi, Bozcaada Kalesi, Assos Antik Kenti, Gelibolu Feneri, Kilitbahir Kalesi, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi , Aynalı Çarşı, Neandria Antik Kenti, Truva Antik Kenti ve Troya Müzesi, 1915 Seddülbahir Ahmet Uslu Müzesi ve Bigalı Atatürk Evi olarak sıralanmaktadır.

Çanakkale’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Çanakkale’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Çanakkale, birbirinden güzel doğal güzelliklere ve tarihi yapılara sahip olmasının yanı sıra denize kıyısı bulunduğu için deniz turizminin de oldukça gelişmiş olduğu bir tatil merkezidir. Uzun bir sahil şeridi bulunan Çanakkale’de denizin keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda plaj ve koy bulunmaktadır.

El değmemiş koylarında huzur ve sessizlik içerisinde denizin sesiyle tatilinizi renklendirebileceğiniz Çanakkale’de ayrıca, Türkiye çapında popüler olan birçok plaj da hizmet vermektedir. Hem dinlenebileceğiniz, hem de eğlenceli anlara tanıklık edebileceğiniz Çanakkale’nin ünlü plajlarında, tatilinizi renklendirebilir, aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Çanakkale’nin popüler plajları arasında; Ayazma Plajı, Akvaryum Koyu, Eceabat Halk Plajı, Geyikli Plajı, Dardanos Plajı, Güzelyalı Plajı, Güneştepe Plajı, Sivrice Plajı , Şahmelek Plajı, Kadınlar Hamamı Plajı, Çardak Kum Adası Plajı, Assos Batık İskele Beach, Ritim Beach ve Antique Beach & Bungalow yer almaktadır.

Çanakkale Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Çanakkale Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Çanakkale, Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan, tarihi ve doğal güzellikleri ile birlikte öne çıkan bir şehirdir. Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale, Asya ve Avrupa topraklarında kurulmuştur. Antik Çağ’dan günümüze dek birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmış olan bölge, Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği topraklar üzerinde yer almasından ötürü, günümüzde yerli ve yabancı olmak üzere her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Doğal güzellikleri bakımından da zengin olan Çanakkale, yıl genelinde bol yağış alan bir bölgede bulunduğu için verimli topraklara sahiptir. Göç yolları üzerinde yer alan Çanakkale, bu sebepten ötürü birçok farklı kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Çanakkale Kalınacak Yerler ve Oteller

Çanakkale Kalınacak Yerler ve Oteller


Çanakkale, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla birlikte her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği bölgede, dünyanın birçok yerinden gelen turistler tarafından ziyaret edilen tarihi mekanlar bulunmaktadır.

Denize kıyısı olması sebebiyle deniz turizminin de oldukça gelişmiş olduğu Çanakkale, gezilecek yerler bakımından birçok alternatife sahiptir. Yeşil ağaçlarla kaplı ormanlık alanların, Marmara Denizi’nin maviliği ile birleştiği bir noktada bulunan Çanakkale, eşsiz doğası, temiz atmosferi ve tarihe tanıklık eden yapılarıyla birlikte yılın her dönemi ziyaret edilen bir şehirdir.

Çanakkale’nin İlçeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çanakkale’nin İlçeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Marmara Bölgesi’nde bulunan Çanakkale, stratejik konumundan ötürü tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Çanakkale Savaşı’ndan dolayı tarihi anlamda ayrı bir öneme sahip olan Çanakkale, zengin bitki örtüsüyle birlikte ziyaretçilerine pek çok destinasyon sunmaktadır.

Çanakkale, hem şehir merkezi hem de ilçeleriyle birlikte gezilecek ve görülecek yerler bakımından birçok seçeneğe sahiptir.Çanakkale’ye bağlı Ayvacık, Bozcaada ve Gökçeada, sahil olduğu plajlar ve eğlence tesisleri ile birlikte şehrin en turistik ilçeleri arasında öne çıkmaktadır.

Çanakkale’nin içinde farklı farklı güzellikleri barındıran ilçeleri ile ilgili detaylara geçmeden önce konaklama seçeneklerine de göz atmak isterseniz Çanakkale Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyebilirsiniz.

Çanakkale’den Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Çanakkale’den Alınabilecek Hediyelik Eşyalar


Tarihe tanıklık eden yapıları, eşsiz doğal güzellikleri, birbirinden güzel sahilleri ve ılıman iklimiyle birlikte öne çıkan şehirlerden olan Çanakkale’de alınabilecek hediyelik eşyalar; Truva Atı figürleri, şehri simgeleyen anahtarlıklar, takılar, Çanakkale Savaşı’nın resmedildiği seramikler, yöresel şaraplar, zeytinyağı ürünleri, yöreye has domates salçası ve reçeli olarak sıralanmaktadır.

Çanakkale’de satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar listesine göz atmadan önce tarih ve doğanın tüm atmosferini koklayacağınız bir tatil planlamak istiyorsanız Çanakkale Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Çanakkale’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Çanakkale’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Marmara Bölgesi’nin öne çıkan kentlerinden olan Çanakkale, sahip olduğu tarihi yapılar ve doğal güzellikler ile birlikte yılın her  dönemi ziyaretçilerin akın ettiği bir şehirdir. Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı topraklar üzerinde kurulu olan şehirde çok sayıda abide, şehitlik ve müze bulunduğu için dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlayan Çanakkale, gezilecek yerler ve keşfedilecek doğal güzellikler bakımından oldukça zengindir.

Oldukça geniş yeşil ormanlık arazilere sahip olan Çanakkale’de gün boyu keyifle vakit geçirebileceğiniz birçok destinasyon bulunmaktadır. Çanakkale’deki gezilerinizde şehir merkezindeki müzeleri ziyaret ettikten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na geçebilir ve üzerinde destan yazılmış topraklardaki abideleri, şehitlikleri ve birbirinden etkileyici yapıları gezebilirsiniz.

Çanakkale’de gezilecek yerler; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Çanakkale Şehitler Abidesi, Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Aynalı Çarşı, Truva Atı, Çanakkale Deniz Müzesi, Bozcaada Müzesi, Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bozcaada Göztepe ve Ayazma Pınarı Tabiat Parkı olarak sıralanmaktadır.

Çanakkale Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Çanakkale Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale, sahip olduğu doğal güzellikler, tarihi yapılar ve birbirinden güzel plajlar ile birlikte yılın her dönemi ziyaret edilmektedir. Gece hayatı bakımından da birçok alternatif sunan Çanakkale’de, gündüz şehri keşfettikten sonra günün yorgunluğunu atabileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır.

Şehir merkezi başta olmak üzere, birçok turistik ilçesinde hizmet veren mekanları, aileniz veya arkadaş gruplarınız ile birlikte ziyaret edebilir, gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Çanakkale’de gece hayatı, yüksek sesle müzik dinleyerek dans edebileceğiniz mekanlardan ziyade, daha çok uzun sohbetler edebileceğiniz keyifli ortamlardan oluşmaktadır.

Çanakkale’nin popüler mekanları; Hayal Kahvesi Çanakkale, Bozcaada Salhane Bar, Yalı Hanı Cafe Bar, Big Yellow Taxi Benzin Cafe, Pembe Kaval Bar, Duvar Cafe Bar, Jack'n Pub ve Mor Salkım Meyhanesi olarak sıralanmaktadır.

Çanakkale tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Çanakkale Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Çanakkale’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Çanakkale’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Marmara Bölgesi’nde konumlanan Çanakkale, yıl boyunca yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen, tarihi önemi son derece yüksek bir şehirdir.

Kadim geçmişi ve sunduğu imkanların yanı sıra doğal güzellikleriyle de öne çıkan Çanakkale, geniş ormanlık arazileri, eşsiz deniz manzaraları ve temiz doğası ile birlikte ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunmaktadır.Ege Denizi’ni Marmara Denizi’ne bağlayan Çanakkale’de yeşil ormanlık alan sayısı oldukça fazladır. Özellikle doğa ile iç içe vakit geçirmekten hoşlanan ziyaretçileri kendisine hayran bıraktıran Çanakkale, denize kıyısı olmasından ötürü de turizm bakımından gelişmiş durumdadır.

Çanakkale tatilinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken doğal güzellikler; Anzak Koyu, Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Gökçeada Tuz Gölü, Ayazma Pınarı Tabiat Parkı, Mıhlı Şelalesi, Hıdırlar Kaplıcası, Mıhlı Çayı, Marmaros Şelalesi, Bozcaada Göztepe, Biga Çayı ve Kestanbol Kaplıcası olarak sıralanmaktadır.

Lapseki Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Lapseki Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Çanakkale’nin benzersiz konuma sahip ilçesi Lapseki, Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’nı aynı anda gören, ormanlık alanların yarattığı yeşilliklerin denizin maviliği ile buluştuğu bir alanda yer almaktadır. Sınırları içerisinde birçok tarihi açıdan önemli yapıyı bünyesinde barındıran ilçede deniz keyfi yapılabileceğiniz plajlar da bulunmaktadır.

Çanakkale’nin en kalabalık nüfuslu ilçeleri arasında yer alan Lapseki, doğuda Biga, kuzeyde Çan’a komşu olup bölgede gezilebilecek önemli yerlere de oldukça yakın mesafededir. Lapseki ilçe merkezinde gün içerisinde ziyaret edebileceğiniz birçok park bulunurken, günün yorgunluğunu atabileceğiniz plajlar da yer almaktadır.

Sahil boyu yürüyüşler gerçekleştirebileceğiniz, eşsiz manzaraya sahip ilçede içkinizi yudumlayarak gün batımını büyük bir keyifle izleyebileceğiniz gece hayatına yönelik mekanlar da hizmet vermektedir.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Bozdoğan’da tatilinizi planlamak için Çanakkale Lapseki Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Lapseki Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Lapseki Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Çanakkale Boğazı ve Marmara Denizi’ne olan hakimiyeti ile Çanakkale’nin kuzeybatı ucunda yer alan Lapseki, eski çağlardan beri birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış, günümüzde yaklaşık 30.000 nüfusu ile bölgenin en kalabalık ilçelerinden biridir.

Bulunduğu konumu, kültürel zenginliği, tarihe tanıklık eden coğrafyası ve sahilleriyle ünlü Lapseki, Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı bölgeler arasında yer aldığı için ilçede birçok anıt ve şehitlik de bulunmaktadır.Lapseki gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken tarihi ve turistik yerler; Lapseki Şehitliği, Lapseki Süleyman Paşa Camii, Çardak Arıburnu Şehitliği, Yakup Bey Külliyesi, Seyyidi Sefain Sultan Türbesi, Umurbey Hüdavendigar Cami olarak sıralanmıştır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile ziyaretçilerine oldukça zengin bir gezi rotası sunan Lapseki için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Lapseki Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Lapseki Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Lapseki Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’nın tam kesiştiği noktada bulunan Lapseki, doğal güzellikleri ve tarihi açıdan öneminden ziyade sahilleri ve plajlarıyla da oldukça ünlüdür. İlçe, özellikle yaz aylarında artış sağlayan nüfusuyla turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

Bölgede ücretsiz olarak girilebilen halk plajlarından ziyade tesislerin işlettiği beachler de hizmet vermektedir. Temiz bir denizi olan ilçede girilebilecek plaj ve beachler; Çardak Kum Adası, Dalyan Plajı, Ritim Beach, Cafe SS Beach Club, Hera Beach, Değirmen Cafe Beach olarak sıralanmaktadır.

Lapseki’nin en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Lapseki Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Lapseki Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Lapseki Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Çanakkale’nin tarihi bakımdan oldukça zengin ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda ilgi odağı olan Lapseki ilçesine ulaşımlar karayolu, havayolu ve denizyolu ile gerçekleştirilmektedir. Lapseki, güneybatısında Çanakkale Merkez ilçesi, güney kesiminde Çan ve doğusunda Biga ile sınır komşusudur.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Lapseki Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Lapseki’nin Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Lapseki’nin Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Çanakkale’nin hem Marmara Denizi hem de Çanakkale Boğazı’na kıyısı olan ilçesi Lapseki’de genellikle Türk ve Akdeniz mutfağına yönelik ürünler tüketilmektedir. Özellikle taze deniz mahsullerinden yapılan yemeklerin tercih edildiği ilçede hizmet veren birçok lüks restoran bulunurken; uygun fiyatlı ve ekonomik işletmeler de bu tercihlerin arasında yer almaktadır.

Bölgede öne çıkan yemekler arasında Bahar Pilavı bulunmaktadır. Hıdrellez dönemlerinde oğlak etiyle birlikte yapılan pilav, bölge halkı tarafından sıklıkla tüketilmektedir. Lapseki’nin mutfağına özgü olan diğer lezzetler ise; sini basması, kabaklı börek ve kuşburnu kurabiyesidir.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Lapseki’nin kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Lapseki Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Lapseki Kalınacak Yerler ve Oteller

Lapseki Kalınacak Yerler ve Oteller


Çanakkale’nin Lapseki ilçesi, Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’na hakim manzarası, tarihi açıdan önemi ve kültürel zenginliği ile tercih edilen tatil bölgeleri arasında yer almaktadır. Bölgede konaklama yapılabilecek birçok seçenek olurken bu tesisler genellikle sahile yakın lokasyonlarda konumlanmıştır.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Lapseki’de tatilinizi planlamak için Lapseki Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Lapseki’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Lapseki’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Çanakkale Merkez’in kuzeyinde, boğaz ile Marmara Denizi’ne kıyısı olan Lapseki, özellikle yaz aylarında artan turist sayısı ile turizm bölgelerinden biri haline gelmiştir.

Yerleşimin M.Ö. 499 yıllarında başladığı düşünülen ilçe, aynı zamanda Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği topraklar üzerinde bulunmasıyla tarihi açıdan da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Doğu tarafında Biga, kuzey bölgesinde Çan’a komşu olan ilçe engebeli bir arazi ile kaplıdır. Ormanlık alan bakımından oldukça şanslı olan bölge maviyle yeşilliğin kesiştiği bir bölgededir.

Lapseki tatilini keyifle geçirmek için gün içerisinde gezilebilecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. İlçede ziyaret edilmesi gereken yerler arasında; Çardak Arıburnu Şehitliği, Çardak Kum Adası, Kangırlı Altı Sahili, Yakup Bey Külliyesi ve Lapseki Süleyman Paşa Camii bulunmaktadır.

Lapseki Tatilinde Gece Hayatı

Lapseki Tatilinde Gece Hayatı


Çanakkale’nin Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’na hakim manzarası ile ünlü Lapseki ilçesinde, gece hayatına yönelik vakit geçirilebilecek birçok alternatif mekan bulunmaktadır.

Gündüz saatlerinde ilçenin doğal güzelliklerini ve tarihi yapılarını inceleme fırsatı bulabileceğiniz ilçede, günün yorgunluğunu atarak boğazın manzarasını izleyebilirsiniz. İlçede gece hayatına yönelik mekanlar arasında bar ve restoran alternatifleri yer almaktadır. 

Lapseki tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Lapseki Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. 

Gelibolu Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Gelibolu Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Çanakkale’ye bağlı Gelibolu ilçesi, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve konumu ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Saros Körfezi’ne, Çanakkale Boğazı’na ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçede deniz turizmi oldukça gelişmiş durumdadır. Birbirinden güzel koylarında sakin ve huzurlu bir şekilde tatil yapabileceğiniz ilçede, kültür turizmi olarak da çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz.

Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği topraklar üzerinde kurulu olan ilçede birçok anıt, mezarlık, müze ve tarihi eser de yer almaktadır. Birçoğu şehir merkezinde olan bu noktaların bazıları ise günübirlik olarak gidilebilecek uzaklıkta bulunmaktadır.

Yeşille maviliğin birleştiği enfes bir lokasyonda bulunan Gelibolu’da yapılacak aktiviteler için birçok alternatif yer almaktadır. Sıcak kumlarından serin sularına girebileceğiniz ilçede, uzun sahil yürüyüşleri yapabilir, kamp bölgelerinde yeşil ağaçların gölgesinde dinlenebilirsiniz. Osmanlı Devleti’nden miras kalan tarihi yapıları inceleyebilir; müzeleri gezip şehir tarihi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Doya doya bir tatil geçirmek için doğru adres olan Gelibolu’da huzurlu ve aynı zamanda eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Gelibolu Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Gelibolu Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Yarımada üzerine kurulu Gelibolu, Antik Çağ döneminden itibaren birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple ziyaret edilebilecek birçok tarihi yapı bulunan ilçeye tatil amaçlı veya günübirlik geziler için geldiğinizde deniz turizmi haricinde kültür ve tarihsel anlamda da geziler düzenleyebilirsiniz.

İlçe, Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği topraklar üzerinde bulunduğu için gezilebilecek birçok tarihi anıt, mezarlık veya müze yer almaktadır. Doğal güzellikleri, boğaza ve Marmara Denizi’ne hakim manzarası bir yana; manevi olarak da oldukça güçlü bir ilçe olan Gelibolu’da, savaşların gerçekleştiği alanları ziyaret edebilir, ülkenin kurtuluşunda önemli rol oynayan lokasyonları gezebilirsiniz.

Gelibolu tatilinizde ziyaret edebileceğiniz tarihi ve turistik yerler arasında; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Gelibolu Feneri, Bayraklı Baba Türbesi, Gelibolu Mevlevihanesi, Gelibolu Kalesi, Azaplar Camii, Piri Reis Müzesi, Fransız Mezarlığı, Çimpe Kalesi, Gelibolu Savaş Müzesi, Antika Traktör Müzesi, Sinan Paşa Türbesi, Saruca Paşa Türbesi, Gazi Süleyman Paşa Türbesi yer almaktadır.

Gelibolu’nun En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Gelibolu’nun En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Yılın her mevsimi yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen Çanakkale’nin ilçesi Gelibolu, doğal güzellikleri ve tarihe tanıklık etmesiyle bir tatil merkezi haline gelmiştir.

Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini mest eden ilçe, ormanlık alanlardaki yeşil ağaçların boğazın mavi suları ile birleştiği eşsiz bir lokasyonda yer almaktadır. Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı manzarasına sahip Gelibolu’nun denizi de son derece temiz ve berraktır. Bazı koylarında su altı canlılarının da incelenebildiği ilçede, bu bağlamda balıkçılık da oldukça gelişmiştir.

İlçede denize girebileceğiniz plajlar genellikle Saros Körfezi, Güneyli ve Hamzaköy civarında bulunmaktadır. Hemen hemen bütün plajlarında güzel manzarası, ince tanecikli kumları ve temiz denizi olan Gelibolu’da tatil zevkinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Gelibolu’nun en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Gelibolu Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Gelibolu Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Gelibolu Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi, Marmara Bölgesi’nde boğaz ile Saros Körfezi arasında konumlanmıştır. Türkiye’nin tam kuzeybatısında yer alan ilçenin Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’na kıyısı olması sebebiyle deniz turizmi oldukça gelişmiş durumdadır. Çanakkale iline yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta yer alan ilçenin İstanbul’a olan uzaklığı ise ortalama 299 kilometredir.

Malkara, Keşan, Eceabat, Şarköy ile oldukça yakın mesafede bulunan ilçeye ulaşımlar havayolu, karayolu ve denizyolu ile yapılmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından özellikle yaz aylarında ulaşımların sağlandığı ilçe, bölgenin turizm bakımından revaçta olan noktaları arasındadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Gelibolu Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gelibolu Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Gelibolu Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi, yalnızca tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile değil; kendine has mutfağı ile de ön plana çıkmaktadır. Özellikler deniz mahsülleri konusunda geniş alternatiflere yer verilen ilçe mutfağında balıklar daima taze tüketilmektedir.

Balık çeşitlerinden kebaplara, çorbadan salatalara kadar Ege ve Akdeniz mutfağından özel lezzetler de taşıyan bölge mutfağında sardalya en çok tüketilen besinler arasındadır.

İlçe merkezinde birçok restoran hizmet verirken, buralarda hemen hemen hepsinde taze deniz mahsullerinin en iyi örneklerini görebilirsiniz. Bölgenin öne çıkan lezzetleri arasında sardalya kebabı, balık çorbası, peynir helvası, tavuklu mantı, tuzlu balık, lakerda ve Gelibolu lokumu bulunmaktadır.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Gelibolu’nun kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Gelibolu Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Gelibolu’da birbirinden lezzetli restoran seçenekleri arasında lüks yerler bulunurken, uygun fiyatlı ve bütçe dostu işletmeler de yer almaktadır.

Gelibolu’da Nerede Kalınır?

Gelibolu’da Nerede Kalınır?


Saros Körfezi ile Çanakkale Boğazı arasında yer alan Gelibolu ilçesi, tarihsel açıdan birçok medeniyete ev sahipliği yapması, birbirinden güzel sahilleri ve doğal güzelliklere sahip olmasıyla  ön plana çıkmaktadır. Tatilini Gelibolu’da geçirmek isteyenler için her açıdan birçok farklı alternatifler sunan ilçede deniz turizmi de oldukça gelişmiş durumdadır.

Konaklama için de her bütçeye uygun seçenekler bulunan Gelibolu’da tesisler genellikle ilçe merkezinde ve Saros Körfezi tarafında yer almaktadır. 5 yıldıza sahip lüks otellerden, daha butik ve küçük konaklama tesislerine kadar birçok alternatif bulunmaktadır. Saros Körfezi’ne yakın bir konumda tatilinize renk katabileceğiniz gibi, aynı zamanda da şehir merkezinde tarihle iç içe bulunan bölgelerde de konaklama yapabilirsiniz.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Gelibolu tatilinizi planlamak için Gelibolu Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Gelibolu’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Gelibolu’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Çanakkale’nin doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla ünlü ilçesi Gelibolu, ılıman iklimi ve berrak deniziyle her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Saros Körfezi’ndeki eşsiz koyları, ilçe merkezinde yer alan turistik yapıları ile bölgenin turizm cenneti olan Gelibolu’da gezip, vakit geçirebileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır.

Yılın her mevsimi ılıman iklimin hakim olduğu bölgede bu sebepten ötürü deniz ve kültür turizmi bütün yıla yayılmış durumdadır. Yaz aylarında deniz turizmi bakımından yoğun talep gören ilçe, diğer aylarda özellikle Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği topraklarda bulunan müze, anıt ve mezarlıkları ziyaret etmek amacıyla gelen turistleri ağırlamaktadır.

Gelibolu tatilinizde gezmeniz gereken yerler; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Gelibolu Feneri, Kömür Limanı, Gelibolu Savaş Müzesi, Çimpe Kalesi, Piri Reis Müzesi, Gelibolu Mevlevihanesi ve Bebek Kayalıkları olarak sıralanmaktadır.

Gelibolu Tatilinde Gece Hayatı

Gelibolu Tatilinde Gece Hayatı


Çanakkale Boğazı’nın kuzeybatısında bulunan, eski adı Gallipoli olan ilçede tatil yapanlar için gece hayatına yönelik eğlence mekanı yer almaktadır. Uzun sahil şeridi ile unutamayacağınız anlara tanıklık edebileceğiniz Gelibolu tatilinizde eğlence mekanları genellikle ilçenin güney bölgesinde bulunmaktadır.

İlçede hizmet veren birçok pub, bar, club ve restoran bulunurken, bu mekanlar; Sirena Cafe & Bistro, Kibrit Bar, The North Shield, Düş Evi Bistro, Barkod Cafe Bistro, Tramplen Cafe Pub, Yosun Bar, Kechi Cafe & Bar, Lounge 1354 olarak sıralanmaktadır.

Gelibolu tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Gelibolu Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Gelibolu’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Gelibolu’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Çanakkale’nin doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ilçeleri arasında yer alan Gelibolu’ya tatil için veya günübirlik ziyaretlerinizde gezebileceğiniz birçok tabiat harikası bulunmaktadır. Boğaz ile Saros Körfezi arasında konumlanan ilçe, Avrupa kıtasına ait son toprak olma özelliği taşımaktadır.

Ormanlık alanlarının yarattığı yeşil manzaranın denizin maviliği ile buluştuğu Gelibolu, ziyaretçilerine adeta görsel şölen yaşatmaktadır.

Çanakkale Merkez’e ortalama 50 kilometre uzaklıkta yer alan ilçede ziyaret edebileceğiniz doğal güzellikler arasında Saros Körfezi, Büyük Kemikli Burnu, Morto Koyu, Bebek Kayalıkları ve Kömür Limanı yer almaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Gelibolu’da tatilinizi planlamak için Çanakkale Gelibolu Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Çan Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Çan Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Çanakkale şehir merkezinde ortalama 76 kilometre mesafede yer alan Çan ilçesi, turistler tarafından özellikle kaplıca turizmi ve tabiat gezileri amacıyla tercih edilmektedir.

Denize kıyısı bulunmadığı için deniz turizminin bulunmadığı ilçe, yeşil ormanlarla kaplı, doğa ile iç içe, huzurlu ve sakin bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir konumdadır. Buraya tatil amaçlı gelenlerin yapabileceği birçok aktivite bulunmaktadır. Ormanlık alanların bol olduğu ilçede bolca piknik yapabilir, kaplıcalara girebilir ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Çan’da tatilinizi planlamak için Çanakkale Çan Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Çan Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Çan Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Çanakkale’nin iç kısımlarında yer alan Çan ilçesi, ulaşım olarak kolay erişilebilecek bir konumdadır. Çanakkale ile Balıkesir yolu arasında bulunan ilçe aynı zamanda Biga, Lapseki, Bayramiç ve Yenice ile de komşudur. Kuruluş tarihi kesin olarak bilinmeyen ilçede, yaşamın Antik Çağ döneminde başladığı, ortaya çıkan tarihi eserler aracılığıyla anlaşılmaktadır.

Denize kıyısı olmayan ilçede plaj bulunmazken, bölgeye yapılan ziyaretler genellikle sanayi ve termal turizm amaçlı gerçekleşmektedir. Bol ormanlık alanlarıyla ünlü bölgeye ulaşım havayolu veya karayolu ile sağlanmaktadır.

Çan’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Çan’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Çanakkale iline yaklaşık olarak 76 kilometre uzaklıkta bulunan Çan, bölgede tatil turizmi yapılabilecek gözde ilçelere de oldukça yakın mesafededir.

Eski çağlarda birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ilçenin kuruluş tarihiyle ilgili olarak bilgi bulunmamakla birlikte, yerleşik yaşamın çok eski devirlerde olduğu tahmin edilmektedir.

İlçe adını, eski dönemlerde satışı yapılmakta olan bir üründen almıştır. Zamanında bölge pazar yerlerinde oldukça fazla satılan, hayvanların boynuna geçirilen çan ürününden adını alan ilçe, Çanakkale’nin iç sınırlarında yer alırken, denize kıyısı bulunmamaktadır. Bu yüzden turizm bakımından çok gelişmemiş olan ilçede kaplıca faaliyetleri oldukça yaygındır.

Çan tatilinizde veya günübirlik gezilerinizde gezebileceğiniz yerler; Çan şehir merkezi, Çan Kaplıcası, Tepeköy Kaplıcası olarak sıralanmaktadır.

Çan’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Çan’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Kurulduğu tarih hakkında kesin bir bilgi bulunmayan ilçede yerleşik yaşamın Antik Çağ’lara kadar uzandığı bilinmektedir. İlçe sınırları içerisinde yapılan bazı arkeolojik kazılar neticesinde ortaya çıkan antik eserler, bu bilgiyi de destekler niteliktedir.

Denize kıyısı olmayan ilçe, Çanakkale’nin tam ortasında yer almaktadır. Bu sebepten ötürü turizmin gelişmediği bölgede ekonomi, sanayi üzerine kurulmuştur.

Seramikleriyle ünlü Çan ilçesi, bölgenin termal turizm noktalarından biridir. Özellikle kaplıcalarıyla ünlü ilçe, bu açıdan azımsanmayacak kadar yerli turist çekmektedir.

Çan ilçesinde görmeniz gereken doğal güzellikler; Çan Kaplıcası (Ataol Çan Termal Otel & Spa), Tepeköy Kaplıcası, Kocabaş Çayı, Terzialan olarak sıralanmaktadır.

Çanakkale’nin Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Çanakkale’nin Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Çanakkale, sahip olduğu ılıman iklimiyle ve verimli topraklarıyla birlikte Antik Çağ’dan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bölge halkının büyük bir kısmı bu verimli topraktan yararlanırken bu durum Çanakkale’nin mutfağına da ayrı bir zenginlik katmaktadır.

Denize kıyısı olan şehirler arasında öne çıkan Çanakkale’de özellikle deniz mahsullerinden yapılan yemekler revaçta olurken, bunun yanı sıra hafif ve aperatif yemekler de bölge mutfağının zenginlikleri arasında yer almaktadır. Çanakkale’de tatmanız gereken birçok özel lezzet bulunurken, bu yöresel yemekleri şehir merkezinde ve turistik ilçelerde hizmet veren lokanta veya restoranlarda deneyimleyebilirsiniz.

Çanakkale’nin kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Çanakkale Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Biga Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Biga Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Çanakkale’nin sahil ve kültür turizminin geliştiği ilçelerinden olan Biga’ya tatil için veya günübirlik geldiğinizde yapacak birçok aktivite bulunmaktadır.

Hem doğal güzellikleri, hem sınırları içerisinde bulunan tarihi eserleri ile birlikte bölgenin cazibe merkezi haline gelen Biga, sahil turizmi için de öncelikli olarak tercih edilen yerler arasındadır. Biga tatilinizde, merkezde bulunan Çan Caddesi’ni baştan sona  yürüyüp alışveriş yapabilir, şehri keşfetmeye başladıktan sonra soluk almak için ağaçlarla kaplı Çınarlık Parkı’nda dinlenebilirsiniz. Sahil boyu yürüyüp gün batımını izlemek Biga’da ayrı bir keyif vermektedir. Karabiga’nın uzun sahilini boydan boya yürüyerek, eşsiz manzara eşliğinde günü bitirebilirsiniz. Eşsiz koylarında, sessiz ve huzurlu bir şekilde denize girip güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Geçmişe tanıklık eden Parion Antik Kenti’ni ziyaret edebilir, bölge tarihini yakından keşfedebilirsiniz. Ayrıca ilçe merkezinde bulunan Halim Bey Konağı Kent Müzesi’ne uğrayabilir, burada ilçede daha önceki dönemlerde yaşayan insanların günlük hayatta ne gibi araç gereçler kullandığına dair keyifli bir inceleme yapabilirsiniz.

Biga Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Biga Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin olan ilçesi Biga’da, bu anlamda gezilebilecek birçok farklı yer bulunmaktadır. Sahil turizminin de gelişmiş olduğu ilçede bulunan antik kentleri gezerek tarihi yeniden keşfedebilir, eski dönemlerde inşa edilmiş yapıları inceleyebilirsiniz. 

Lüks - butik otelleri, kaplıcaları, eşsiz plajları ve tarihi yapılarıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz Biga gezinizde, uğramanız gereken birçok önemli lokasyon bulunmaktadır.

Biga tatilinizde görmeniz gereken tarihi ve turistik yerler arasında; Parion Antik Kenti, Halim Bey Konağı Kent Müzesi, Biga Çarşı Camii ve Şadırvan, Biga Ulu Camii yer almaktadır.

Tatilinizi Çanakkale’nin en güzel noktalarından Biga’da planlamak isterseniz Biga Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak, rezervasyonunuzu kolayca oluşturabilirsiniz.

Biga’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Biga’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Çanakkale’nin turizm cenneti ilçesi Biga, doğal güzellikleri ve büyük bir tarihe ev sahipliği yapması sebebiyle bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Bunun yanı sıra birbirinden güzel plajları ile ziyaretçilerini mest eden Biga, yaz tatilleri için vazgeçilmez tercihler arasında yer almaktadır.

Her mevsiminde farklı seçenekler sunan ilçe, yaz tatilinizde keyifle vakit geçirebileceğiniz plajlar ile sizleri bekliyor. Berrak denizi, temiz havası ve boydan boya sahili ile Biga, aynı zamanda Marmara Bölgesi’nin en temiz plajlarına sahiptir.Bölgede plaj yoğunluğu, lokasyonu ve temizliği bakımından öne çıkan Karabiga’da görülmektedir. Karabiga, ilçeye yaklaşık olarak 19 km uzaklıkta yer almaktadır.

Biga’da deniz keyfinizi çıkarabileceğiniz en güzel plajlar arasında yer alan Şahmelek Plajı, ilçe merkezine ortalama 33 km mesafededir.

İlçeye 23 kilometre uzaklıktaki Karabiga’da yer alan Kadınlar Hamamı ve Söğütlüyalı plajları da bölgenin öne çıkan sahilleri arasındadır.

Biga’ya 30 km mesafede yer alan Aksaz Plajı da tercih edebileceğiniz bir başka alternatif olarak bulunuyor.

Gerlengeç bölgesinde yer alan Kumkent Plajı, 24 km uzaklıkta yer alırken, özellikle hafta sonları oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor.

Biga Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Biga Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Marmara Bölgesi’nde, Çanakkale’nin güzide ilçelerinden biri olan Biga, yaklaşık olarak 90.000 nüfusa sahiptir. Batı tarafında Lapseki, güney cephesinde Çan, doğuda ise Balıkesir’in Gönen ilçesiyle komşudur. Biga, Çanakkale il merkezine yaklaşık olarak 97 kilometre uzaklıktadır.

Sınırları içerisinde en çok köy barındırma özelliğine sahip olan ilçeye ulaşım seçenekleri yeterli düzeydedir. Otobüs seçeneğinin yanı sıra özel aracıyla gelmek isteyenler için de kullanılabilecek olan yollar, son derece rahat ve konforludur.

Biga Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Biga Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Çanakkale’nin turizm açısından oldukça gelişmiş olan ilçesi Biga’da aynı zamanda yemek ve restoran bakımından da çeşitlilik oldukça fazladır.

Günübirlik Biga gezinizde veya tatilinizde buraya geldiğiniz zaman ailenizle birlikte keyifli bir şekilde yemek yiyebileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Özellikle mangal formatında restoranların oldukça meşhur olduğu bölgede; köfte ve peynir helvası da yöreye has lezzetlerin başında gelmektedir.

Biga’da bulunan lokanta ve restoranlar, tercihlerinize göre her bütçeye uygun şekilde hizmet vermektedir.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Biga’nın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Biga Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Biga Kalınacak Yerler ve Oteller

Biga Kalınacak Yerler ve Oteller


Doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve birbirinden güzel sahilleriyle ünlü Biga, sınırları içerisinde bulunduğu ilin en kalabalık ilçesidir. 90.000’den fazla nüfusu ile bölgedeki en yoğun ilçelerden biri olan Biga, Antik Çağ’dan günümüze kalan eserleriyle adeta kültürel mozaik oluşturmaktadır. Turistlerin genellikle yaz aylarında tercih ettiği Biga’da sahiller oldukça temiz durumdadır. Mavi Bayraklı plajları da olan bölgede, kalabalık olmayan, daha bakir koylar da bulunmaktadır.
Biga’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Biga’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


M.Ö 6. yy’dan beri yerleşimin aktif bir şekilde devam ettiği, tarihe tanıklık eden doğal güzellikleriyle ünlü tatil cenneti Biga, aynı zamanda bölgenin en kalabalık nüfusuna sahip ilçesi olma ünvanına sahiptir.

Keşfedilmeyi bekleyen birçok önemli yere sahip olan ilçede, kültürel aktivitelerinizi gerçekleştirebilir, birbirinden güzel plajlarında deniz keyfi yaşayabilir, sessiz ve huzurlu bir tatil yapma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Biga tatilinizde gezilebilecek yerler arasında; Parion Antik Kenti, Nilüfer Gölü, Karabiga Koyu, Halim Bey Konağı, Kent Müzesi, Çan Caddesi, Çınarlık Parkı yer almaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Biga’da tatilinizi planlamak için Çanakkale Biga Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Biga Tatilinde Gece Hayatı

Biga Tatilinde Gece Hayatı


Doğal  güzellikleriyle Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden olan Biga’da tatilinizi yaparken günün yorgunluğunu atabileceğiniz birçok bar, cafe, restaurant bulunmaktadır. Şehir merkezinde çok alternatifiniz olmasa da özellikle Karabiga bölgesinde tercih edebileceğiniz işletmeler yer almaktadır. Biga ile Karabiga arasındaki mesafe ise yaklaşık olarak 24 kilometre civarındadır. Bölgeye özel aracınızla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirken, ilçe otogarından hareket eden minibüsleri de tercih edebilirsiniz.

Karabiga tarafında sahil boyunca yürüyüş yaptıktan sonra kıyı şeridinde sıralı olan mekanları ziyaret edebilir, burada gün batımını izleyebilirsiniz.

Denize kıyısı olan ilçenin eşsiz manzarasını, deniz kıyısında bulunan mekanlarda keyifli bir şekilde seyredebilirsiniz.

Biga’da yer alan gece hayatına yönelik mekanlar:Pırıltı Şarap Evi, Zıbar Bar, New Cafe Bar.

Biga’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Biga’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Çanakkale’nin nüfusu en yoğun ilçesi olan Biga, il merkezinin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Bölge olarak Biga Yarımadası’nda kurulu olan ilçedeki nüfus yaklaşık olarak 90.000 civarındadır. Sınırları içerisinde bulunan Kocabaş Çayı, bölgede önemi çok yüksek olan bir yaşam alanını oluşturmaktadır.

Biga’da yapılan araştırmalar sonucunda ulaşılan bilgiler doğrultusunda edinilen verilere göre bölgedeki ilk yerleşimlerin M.Ö. 6’yy’a kadar uzandığı belirtilmiştir.

Denize kıyısının olması, ilçeye turizm açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ilçe doğal güzellikleri ile de ünlüdür. Özellikler ormanlık bölgeleri, akarsuları, gölleri ve kaplıcaları ile ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yerini almaktadır.

Biga tatilinizde görmeniz gereken doğal güzellikler şunlardır:Nilüfer Gölü, Biga Kocabaş Çayı, Karabiga Koyu, Kırkgeçit Termal Tesisleri, Biga Çınarlık Parkı.

Bayramiç Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Bayramiç Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Çanakkale ili sınırları içerisinde denize kıyısı olmayan bir bölgede yer alan Bayramiç’in büyük kısmı Marmara, küçük bir bölümü de Ege Bölgesi’ndedir. Yaklaşık olarak nüfusu 30.000 olan ilçede yüz ölçümü bakımından ormanlık alanlar sayıca fazladır.

Asırlar öncesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış şehirde, eski dönemlere ait birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır. Şehir içindeki çarşıda turistik alışverişlerini yapabileceğiniz gibi, yörede bulunan organik ürünlerin tadına da bakabilirsiniz. Bölgede meşhur olan Bayramiç helvasını mutlaka denenmesi gereken ürünler arasındadır.

Bunun yanı sıra bir diğer meşhur tatlar arasında yerini alan Bayramiç elması, 2016 yılında coğrafi işaret tescili alarak ün kazanmıştır.

Bayramiç’in Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerleri

Bayramiç’in Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerleri


Çanakkale’nin yemyeşil ormanlarıyla ünlü ilçesi Bayramiç, tarihe tanıklık etmiş güzide bir bölgedir. Döneminde birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, günümüzde hala verimli toprakları, temiz havası ve bol oksijeniyle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yerini almaktadır.

Bayramiç tatilinizde, bölgenin tarihi dokusunu hissedebilmeniz açısından gidebileceğiniz yerlerin başında Hadımoğlu Konağı Türk Evi Etnografya Müzesi gelir. Kale görüntüsüyle ilgi çeken yapı, Osmanlı konaklarına güzel bir örnek de teşkil eder.

Sonradan müzeye çevrilmiş, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un çocukluğunu geçirdiği evi de ziyaret edilecek yerler arasına ekleyebilirsiniz. Şehrin birçok farklı bölgesinde yer alan, renkli süslemelerle inşa edilmiş çeşmeler de kentin tarihsel boyutunu sokaklarında gezdikçe sıkça size hatırlatıyor.

Bayramiç’te kurulmuş ilk camii olma ünvanına sahip Tepe Camii de görülmeye değer tarihi değerler arasındadır. Şehrin içinden geçen Tabaklar Çayı üzerine kurulmuş Taş Köprü de tarihe tanıklık eden bir diğer yapıdır.

Tatilinizi Bayramiç’te geçirmek istiyorsanız veya buraya yakın bir lokasyonda bulunuyorsanız, civarda görmeniz gereken tarihi yerler:Hadımoğlu Konağı, Skepsis Antik Kenti, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi, Kebrene Antik Kenti, Tepe Camii, Taş Köprü olarak sıralanmaktadır.

Bayramiç Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Bayramiç Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Çanakkale’ye bağlı Bayramiç, yaklaşık 30.000 nüfusu olan, ormanlığı son derece büyük bir alanı kaplayan, kendi halinde bir ilçedir. Çok büyük bir kısmı Marmara Bölgesi’nde olan ilçenin güneydoğu tarafındaki küçük bir bölümü Ege Bölgesi sınırları içerisindedir. Doğusunda Yenice, kuzeydoğusunda Çan, tam kuzey tarafında Merkez, batı kısmında Ezine, güneybatıda ise Ayvacık ile komşudur. Çanakkale şehir merkeziyle arasındaki yaklaşık mesafe 70 kilometre olan ilçeye ulaşım son derece kolaydır.

Karayolu ile ulaşımın rahatlıkla sağlandığı bölgeye, havayolunu kullanarak gelmek istiyorsanız uçaktan indikten sonra önce Çanakkale Otogarı’na gitmeniz gerekmektedir. Otogardan Bayramiç otobüslerine binerek, bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Bayramiç’in Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Bayramiç’in Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Çanakkale’nin gizli cevheri olan ilçesi Bayramiç’te Türk ve dünya mutfaklarına özgü birçok restoran bulunmaktadır.

Tatilinizde Bayramiç’i seçtiyseniz veya civar şehirlerden günübirlik ziyarete geldiyseniz, ailenizle birlikte gayet ekonomik bir şekilde yemek yiyebileceğiniz farklı alternatifler bulabilirsiniz. Meşhur helvası ve elmasını mutlaka tatmanız gereken ilçede, restoran fiyatları genel olarak ortalama seviyededir.

Bayramiç’te her bütçeye uygun restoranlar bulunurken bu işletmeler genelde ilçe merkezinde yürüme mesafesinde yer alır.

Çanakkale’nin en güzel ilçelerinden Bayramiç’in kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Bayramiç Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Bayramiç Kalınacak Yerler ve Oteller

Bayramiç Kalınacak Yerler ve Oteller


Çanakkale Merkez’in güney kısmında kalan Bayramiç ilçesi, geniş ormanlarıyla ünlü, rakımı 76 metre olan bir bölgedir. İlçenin denize kıyısı olmadığı için sahil turizmi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra Bayramiç tatilinizde veya günübirlik gezilerinizde, bölgenin öne çıkan doğal güzelliklerini ve tarihi eserlerini gezebilir, bol oksijenli havasıyla farklı bir atmosferde birkaç gün geçirebilirsiniz.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Bayramiç’te tatilinizi planlamak için Bayramiç Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Bayramiç’te Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Bayramiç’te Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Çanakkale şehir merkezine yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıkta yer alan Bayramiç, genellikle yeşil ormanlarıyla ünlü bir ilçedir. Sahile kıyısı olmadığı için turizm, turistik bölgelere nazaran pek gelişmemiştir; ancak burayı ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken birkaç önemli yer bulunmaktadır.

Tatilinizi bol yeşil ağaçların oluşturduğu ormanlıklarda sakin bir şekilde geçirmek istiyorsanız Bayramiç’e kesinlikle uğramanız önerilmektedir. Yüzde 63’ü orman alanlardan oluşan Bayramiç’te gezilecek yerler; Ayazma Pınarı Tabiat Parkı, Kebrene Antik Kenti, Bayramiç Barajı, Külcüler Kaplıcası ve Hadımoğlu Konağı olarak sıralanmaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Bayramiç’te tatilinizi planlamak için Çanakkale Bayramiç Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.