Erzurum Seyahatinde Gece Hayatı Rehberi


Erzurum Seyahatinde Gece Hayatı Rehberi

Erzurumlular, misafirperverliği ile tanınır. Keyif alarak, büyük bir özenle ağırladıkları misafirlerini eğlendirmeyi de severler. Erzurum halkı genel olarak sakin bir yaşam sürmeyi tercih etse de, yerli ve yabancı ziyaretçilere hitap eden barlar sokağında bulunan gece kulübü ve barlarında canlı müzik, dans ve eğlenceyi buluşturmaktadır. Barlar Sokağı olarak anılan Aşağı Mumcu Caddesi dışında fasıl ve meyhane konsepti ile hizmet veren mekanlar da vardır.

Erzurum, aynı zamanda kayak turizminin de önemli bir merkezidir. Yoğun kar yağışının yaşandığı Aralık- Mart ayları arasında yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Palandöken, kayak merkezinde bulunan otellerinde; partiler, konserler, şenlik, festival ve yarışmalar ile de renkli bir gece hayatı anlayışına sahiptir. Ünlü sanatçıların sahne performansı sergilediği Icebreak Festivali de Palandöken’de düzenlenmektedir.

Her yıl geliştirdiği eğlence anlayışı ile Erzurum seyahatinde hareketli ve keyifli bir gece geçirmek için tercih edilebilecek mekanlar arasında; Rolanti Rock Bar, Abluka Sahne, Hastane Clup Bar, Rıhtım Restoran, Güzelyurt Restaurant ve Cebir Coffee yer almaktadır.

Rolanti Rock Bar

Rock Bar konsepti ile hizmet veren Rolanti Rock Bar, şehir merkezinde Yukarı Mumcu mevkiinde bulunmaktadır. Ulaşım, Cumhuriyet Caddesi üzerinde sağlanmaktadır.

Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği Rolanti Rock Bar, uygun fiyatları ile de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Mekan, alkollü olarak hizmet vermektedir ve yılın belirli dönemlerinde konsept partiler ve konserler de gerçekleştirilmektedir.

Rolanti Rock Bar, 19:00 ile 02:00 saatleri arasında açıktır. Damsız alınmamaktadır.

Adres: Yukarı Mumcu, Cami Sk. No:2, 25100 Yakutiye/Erzurum

Abluka Sahne

Şehir merkezinde Lalapaşa mevkiinde bulunan Abluka Sahne, merkeze 2 km uzaklıktadır. Ulaşım, Cumhuriyet Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Merkezi konumu ile taksi ve yürüyerek ulaşım da rahattır.

Konsept partileri, konserleri ve DJ performansları ile Erzurum’da genç nüfusun en çok tercih ettiği mekanlardan biri olan Abluka Sahne, uygun fiyatı ve zengin alkol menüsü ile de tercih edilmektedir.

Haftanın belirli günlerinde müzik gruplarının sahne aldığı Abluka Sahne, 18 yaş altı ziyaretçileri kabul etmemektedir.

Abluka Sahne’ye giriş ücretsizdir. Konser için ücretli olarak bilet satın alınması gerekmektedir ve gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir.

Mekan, 12:00 ile 00:00 saatleri arasında açıktır.

Adres: Lalapaşa, 25100 Yakutiye/Erzurum

Hastane Clup Bar

Şehir merkezinde Lalapaşa mevkiinde bulunan Hastane Clup Bar, merkeze 2 km uzaklıktadır. Ulaşım, Hastaneler Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.

Gece kulübü ve bar konsepti ile hizmet veren mekan; dans, eğlence, müzik, kokteyl, dj performansları ve sabaha kadar eğlence için tercih edebileceğiniz bir mekandır.

Genellikle gençlerin tercih ettiği Hastane Clup Bar, alkollü olarak hizmet vermektedir ve atıştırmalık menüsü de bulunmaktadır.

Mekanda, hafta sonları DJ performansları ve konsept partiler de gerçekleştirilmektedir.

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar dans etmek ve eğlenmek için tercih edebileceğiniz Hastane Clup Bar, 19:00 ile 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Adres:Lalapaşa, Mumcu Cd. No:22, 25100 Yakutiye/Erzurum

Güzelyurt Restaurant

Erzurum’un en ünlü ve en eski restoranı olan Güzelyurt Restaurant, şehir merkezinde Lalapaşa mevkiinde bulunmaktadır. Ulaşım, Cumhuriyet Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.

Tarihi atmosferi ve nezih ortamı ile 1928 yılından beri Erzurum’da hizmet veren Güzelyurt Restaurant; restoran ve bar konseptine sahiptir. Klasik Türk lezzetlerinin servis edildiği restoranda, Cumartesi ve Pazar akşamları canlı müzik programları da düzenlenmektedir.

Mekan, alkollü olarak hizmet vermektedir ve gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. Fiyatlar, Erzurum ortalamasının üzerindedir.

Erzurum seyahatinde ailenizle nezih bir mekanda vakit geçirmek ve lezzetli yemekler yemek için tercih edebilirsiniz.

Güzelyurt Restaurant, 12:00- 01:00 saatleri arasında açıktır.

Adres: Lalapaşa, Cumhuriyet Cd. No:62, 25100 Yakutiye/Erzurum

Rıhtım Restoran

Şehir merkezinde Bakırcı Mahallesi’nde bulunan Rıhtım Restoran, merkeze 2 km uzaklıktadır. Ulaşım, Hastaneler ve Kazım Karabekir caddeleri üzerinden sağlanmaktadır. Merkezi konumu ile taksi ve toplu taşıma ile ulaşım da rahattır.

Meyhane konsepti ile hizmet veren Rıhtım Restoran, şehrin en nezih ve en kaliteli mekanlarından biridir. Lezzetli meze ve yemekleri, sakin ve nezih ortamı, müzikleri ile hem keyifli bir gece geçirmek hem de aileniz ve arkadaşlarınızla sohbet etmek için ziyaret edebilirsiniz. Haftanın belirli günlerinde fasıl ve canlı müzik olanağı da bulunmaktadır.

Alkollü olarak hizmet veren mekanın, özellikle tereyağında alabalığı meşhurdur.

Rıhtım Restoran, 12:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Adres: Bakırcı Mh., 25200 Yakutiye/Erzurum