Karabük’te Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Karabük’te Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Karabük şehri, Karadeniz Bölgesi’nin en popüler turistik noktalarından bir tanesidir. Tarihi, doğal ve turistik yerler açısından oldukça zengin bir yer olan Karabük’te, aileler ya da arkadaş grupları ile birlikte oldukça keyifli bir tatil geçirmek mümkündür.

Her sene yerli ve yabancı on binlerce turiste ev sahipliği yapan Karabük ilinde, özellikle doğaseverlerin dikkatini çeken pek çok doğal güzellik bulunmaktadır. Tatilcilerin Karabük gezilerinde uğrayabilecekleri doğal güzellikler arasında; Tokatlı Kanyonu, Sırçalı (Düzce) Kanyonu, İncekaya Kanyonu, Sakaralan Kanyonu, Şeker Kanyonu, Sarıçiçek Yaylası, Safranbolu Dipsiz Göl, Hızar Mağarası, Bulak (Mencilis) Mağarası, Ağzıkara Mağarası, Karabük Kent Ormanı, Yenice Kent Ormanı, Eğriova Göleti, Baklabostan Şelalesi, Baklabostan Tabiat Parkı, Çitdere Tabiat Koruma Alanı ve Çamlık Tabiat Parkı yer almaktadır.

Karabük Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Karabük Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Karadeniz Bölgesi’nin gözde illerinden biri olan Karabük, her sene on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra eğlence mekanları ile de ilgi çekmektedir.

Gündüz saatlerinde turistik yerlerin tadını çıkaran gezginler; akşam saatlerinde dinlenmek ve eğlenmek amacı ile Karabük ilinde bulunan eğlence mekanlarında günü sonlandırabilmektedir. Karabük ilinin oldukça hareketli bir gece hayatı vardır. Gece hayatını hareketli kılan mekanlar arasında; Jack’s Bar, Arasna Cafe ve Bar, 370 Bowling Oyun Cafe, Dublaj Performance Hall & Club, Zalifre Bar, Aquarius Cafe ve Bar ve Retro Lounge yer almaktadır.

Karabük’te Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Karabük’te Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Karadeniz Bölgesi’nin oldukça popüler şehirlerinden bir tanesi olan Karabük, her sene yerli ve yabancı on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Karabük’ü ziyaret eden tatilciler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli bir gün geçirme şansına sahiptir.

Doğal, tarihi ve turistik yerler açısından oldukça zengin olan şehir; doğa sporları ve tarihi yerleri incelemek için oldukça idealdir. Karabük il sınırları içerisinde gezilebilecek yerler arasında; Safranbolu Evleri, İncekaya Su Kemeri, Cinci Hanı ve Hamamı, Hadrianapolis Antik Kenti, Yörük Köyü, Safranbolu Saat Kulesi, İzzet Mehmet Paşa Camii, Safranbolu Kent Tarihi Müzesi, Kasım Sipahioğlu Konağı, Kaymakamlar Gezi Evi, Safranbolu Kalesi, Ulu Camii (Aziz Stefan Kilisesi), Hıdırlık Tepesi, Safranbolu Eski Çarşı, Safranbolu Tarihi Cezaevi, Tarihi Safranbolu Tabakhanesi, Tokatlı Kanyonu, Sırçalı (Düzce) Kanyonu, İncekaya Kanyonu, Sakaralan Kanyonu, Şeker Kanyonu, Sarıçiçek Yaylası, Safranbolu Dipsiz Göl, Hızar Mağarası, Bulak (Mencilis) Mağarası, Ağzıkara Mağarası, Karabük Kent Ormanı, Yenice Kent Ormanı, Eğriova Göleti, Baklabostan Şelalesi, Baklabostan Tabiat Parkı, Çitdere Tabiat Koruma Alanı ve Çamlık Tabiat Parkı yer almaktadır.

Karabük’ten Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Karabük’ten Alınabilecek Hediyelik Eşyalar


Karabük il merkezinde ya da ilçelerinde, sevdiklerinize pek çok yiyecek türü ve hediyelik süs eşyası bulabileceğiniz dükkanlar yer almaktadır. Karabük gezinizi sonlandırırken, size bu gezinizi hatırlatacak ahşap hediyelik ürünler, maketler, yemeni işlemeli hediyelik eşyalar, buzdolabı magnetleri ve heykeller satın alabilirsiniz.
Karabük’e Bağlı İlçelerin Kısa Kısa Öne Çıkan Özellikleri

Karabük’e Bağlı İlçelerin Kısa Kısa Öne Çıkan Özellikleri


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük ili, 1937 yılına kadar Safranbolu ilçesine bağlı Öğlebeli Köyü’nün sadece 13 eve sahip olan bir mahallesiydi. 1995 yılında Çankırı’nın Ovacık ve Eskipazar ilçeleri ile Zonguldak’ın Yenice, Safranbolu ve Eflani ilçelerinin birleştirilmesi ile Türkiye’nin 78. ili olmuştur.

Bölgenin geçim kaynağı demir ve çelik sanayisidir. Karabük ili, birbirinden güzel pek çok doğal ve tarihi yerlere sahiptir. Şehrin toplam 5 tane ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler; Ovacık, Yenice, Eflani, Eskipazar ve Safranbolu’dur.

Karabük Kalınacak Yerler ve Oteller

Karabük Kalınacak Yerler ve Oteller


Karadeniz Bölgesi’nin bir ili olan Karabük, tarihi ve doğal güzellikleri ile Karadeniz turu yapan yüz binlerce turistin ilgi odağı haline gelmiştir. Birçok medeniyetin yerleşim alanı olarak kullandığı Karabük ili, yeni bir yer keşfetmek isteyen gezginler için en ideal şehirlerden bir tanesidir.

Karabük’ü ziyarete gelen gezginler; uzun ve güzel bir tatil geçirmek istedikleri zaman Karabük ilinde bulunan çeşitli alternatiflerden yararlanabilmektedir. Karabük’te 5 yıldızlı ve lüks oteller bulunduğu gibi, düşük bütçeli turistler için de ekonomik oteller ve pansiyonlar gibi farklı konaklama çeşitleri de bulunmaktadır.

Karabük’ün Mutlaka Denemeniz Gereken Ünlü Yemekler ve Restoranları

Karabük’ün Mutlaka Denemeniz Gereken Ünlü Yemekler ve Restoranları


Tarihi ve doğal güzellikleri açısından oldukça zengin olan Karabük ili, her yıl on binlerce turistin ilgi odağı haline gelmiştir. Gezginlerin tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret ettikten sonra, Karabük iline özgü tadına bakabilecekleri pek çok yöresel lezzet bulunmaktadır.

Karabük iline özgü yöresel yemekler arasında; Uzun Fasulye, Peruhi, Bütün Et Yemeği, Mısır Çorbası, Cevizli Keşli Yayım, Karamancar, Çullu Börek, Safranbolu Bükmesi, Zerde, Safranbolu Baklavası, Bandırma ve Safranlı Pilav yer almaktadır.

Karabük Nerededir Nasıl Gidilir?

Karabük Nerededir Nasıl Gidilir?


Karadeniz Bölgesi’nin gözde şehirlerinden bir tanesi olan Karabük ili, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Karabük ilini ziyaret eden gezginler; burada bulunan doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilir, eğlence mekanlarında aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli vakit geçirebilir.

Karabük şehrinin etrafında; Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Bolu ve Çankırı yer almaktadır.

Karabük Gezinizde Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Karabük Gezinizde Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Batı Karadeniz’in en gözde illerinden biri olan Karabük, tarihi ve doğal güzellikleri ile kendinden fazlasıyla söz ettirmekle beraber; gezginlerin keşif noktası haline gelmiştir. Karabük ili, her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Karabük ilinin keşfedilmesi gereken tarihi ve turistik mekanları arasında; Safranbolu Evleri, İncekaya Su Kemeri, Cinci Hanı ve Hamamı, Hadrianapolis Antik Kenti, Yörük Köyü, Safranbolu Saat Kulesi, İzzet Mehmet Paşa Camii, Safranbolu Kent Tarihi Müzesi, Kasımsipahioğlu Konağı, Kaymakamlar Gezi Evi, Safranbolu Kalesi, Ulu Camii (Aziz Stefan Kilisesi), Hıdırlık Tepesi, Safranbolu Eski Çarı, Safranbolu Tarihi Cezaevi ve Tarihi Safranbolu Tabakhanesi yer almaktadır.

Karabük’te Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karabük’te Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler


Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük ili, genelde sonbahar ve ilkbahar aylarında on binlerce turisti ağırlamaktadır. Bu mevsimlerde artan trafik yoğunluğu, korkutucu derecede değildir.

Karabük ilinde ulaşım; taksiler, halk otobüsleri ve minibüsler aracılığı ile sağlanmaktadır. Zaman ve maddi açıdan tasarruf etmek isteyen gezginler, burada bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilmektedir.

Karabük Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Karabük Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Karabük ili, doğal ve tarihi güzellikleri ile oldukça ilgi çekmektedir. Burayı ziyaret eden doğa severlerin keşfedebileceği bir sürü orman bulunmaktadır. Tarih severler ise burada bulunan tarihi yapılarla adeta geçmişe bir yolculuk yapmaktadır.
Safranbolu Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Safranbolu Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Karabük ilinin bir ilçesi olan Safranbolu, turistik yerleri sebebi ile yıl içerisinde on binlerce turiste ev sahipliği etmektedir. Safranbolu’da keyifli bir tatil geçirmek isteyen tatilciler; burada yer alan doğal güzellikleri gezebilir, doğa ile iç içe bir gün geçirerek keyifli bir tatil macerası yaşayabilir.

Tatilcilerin, aileler ya da arkadaş grupları ile birlikte, Safranbolu’da gezip görebilecekleri doğal güzellikleri arasında; Tokatlı Kanyonu, Sırçalı (Düzce) Kanyonu, İncekaya Kanyonu, Sarıçiçek Yaylası, Safranbolu Dipsiz Göl, Hızar Mağarası, Sakaralan Kanyonu, Ağzıkara Mağarası ve Bulak (Mencilis) Mağarası yer almaktadır.

Safranbolu Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Safranbolu Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Karabük ilinin gözde ilçelerinden bir tanesi olan Safranbolu, doğal, tarihi ve turistik güzellikleri ile kendinden fazlasıyla söz ettirmektedir. Safranbolu ilçesini ziyaret eden gezginler; gün içerisinde tarihi ve doğal güzelliklerin keyfini çıkarttıktan sonra, eğlenmek için Safranbolu’nun gece hayatına katılabilmektedir.

Oldukça hareketli bir gece hayatına sahip olan Safranbolu’da, pek çok eğlence mekanı bulunmaktadır. Bu eğlence mekanları arasında yüksek sesli müziğin çaldığı barlardan, nezih ve sakin mekanlara kadar her türlü eğlence mekanı bulmak mümkündür. Safranbolu’nun gece hayatını canlı tutan mekanlar arasında ise; Jack’s Bar, Zalifre Bar, Dublaj Performance Hall Club, Arasna Cafe & Bar, Aquarius Cafe & Bar, Adalar Cafe, Safranbolu Cafe Antique, Kahvehan Safranbolu ve Henry Jones Safranbolu yer almaktadır.

Safranbolu’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Safranbolu’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Karabük ilinin gözde ilçelerinden bir tanesi olan Safranbolu, her sene yerli ve yabancı olmak üzere on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Safranbolu ilçesini ziyaret eden gezginler; ilçede bulunan pek çok doğal, tarihi ve turistik alanı ziyaret edebilir, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli bir tatil macerası yaşayabilir.

Safranbolu’yu ziyaret eden tatilciler; ilçede bulunan Safranbolu Evleri, Safranbolu Eski Çarşı, Tarihi Saat Kulesi, Safranbolu Tarihi Cezaevi, Tarihi Safranbolu Tabakhanesi, Cinci Han, Kent Tarihi Müzesi, Safranbolu Ters Ev (Konak), Tokatlı Kanyonu, Sırçalı (Düzce) Kanyonu, İncekaya Kanyonu, Sarıçiçek Yaylası, Safranbolu Dipsiz Göl, Hızar Mağarası, Sakaralan Kanyonu, Ağzıkara Mağarası ve Bulak (Mencilis) Mağarası gibi turistik yerleri ziyaret edebilir ve keyifli bir tatil geçirebilir.

Safranbolu Tatiline Çıkmadan İncelemek İsteyeceğiniz Konaklama Önerileri

Safranbolu Tatiline Çıkmadan İncelemek İsteyeceğiniz Konaklama Önerileri


Karabük şehrinin en gözde ilçelerinden bir tanesi olan Safranbolu; tarihi, doğal ve turistik alanları sayesinde her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Safranbolu’yu ziyaret eden tatilciler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli bir tatil geçirme şansına sahiptir.
Safranbolu Nerededir Nasıl Gidilir?

Safranbolu Nerededir Nasıl Gidilir?


Safranbolu, Karabük ilinin turizm açısından önemli bir ilçesidir. Safranbolu ilçesi, Türkiye’nin UNESCO Dünya Miras listesine giren ilk değerlerindendir. Tarih, doğa ve kültür kenti olan Safranbolu; turistik yerleri sayesinde her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Safranbolu ilçesinin çevresinde; Eflani, Ulus, Ovacık, Araç ve Karabük merkez ilçesi yer almaktadır.

Safranbolu’nun Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerleri

Safranbolu’nun Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerleri


Safranbolu, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Safranbolu’yu ziyaret eden tatilciler; burada, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte, tarihi ve turistik yerleri gezebilir, ilçenin tarihi dokusu hakkında bilgi sahibi olabilir.

Tarihi ve turistik yerler açısından oldukça zengin olan Safranbolu’da gezilebilecek pek çok turistik nokta bulunmaktadır. Tatilcilerin aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte gezebilecekleri tarihi yerler arasında; Safranbolu Evleri, Safranbolu Eski Çarşı, Tarihi Saat Kulesi, Safranbolu Tarihi Cezaevi, Tarihi Safranbolu Tabakhanesi, Cinci Han, Tarihi Cinci Hamamı ve Kent Tarihi Müzesi yer almaktadır.

Safranbolu Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Safranbolu Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Doğal ve tarihi güzellikleri bakımından oldukça zengin olan Safranbolu ilçesi, her yıl on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin önemli ilçelerinden olan Safranbolu, keşfetmeye değer bir ilçedir.

Safranbolu ilçesine gelen gezginler; burada bulunan turistik yerleri ziyaret ettikten sonra keyifli vakit geçirebileceği aktiviteler yapma şansına sahiptir.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.