Kaş Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kaş Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Akdeniz’in incisi Kaş, birçok doğal güzelliğinin yanı sıra pek çok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır.

Tarihi boyunca birçok farklı kültürlerin yaşamış olduğu bölgede özellikle plaj turizmi gelişmiş durumdadır. Bu nedenle Türkiye ve dünyanın birçok bölgesinden her yıl binlerce turist alan Kaş, doğuda Demre – Finike, kuzeyde Elmalı, batıda Seydikemer ilçeleri ile komşudur.
Antalya şehir merkezine yaklaşık 185 kilometre uzaklıkta bulunan Kaş, Akdeniz’in en popüler tatil merkezleri arasında yer almaktadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş’ta Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Kaş’ta Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Akdeniz’in turizm cenneti ilçelerinden biri olan Kaş, gezilecek yerler bakımından oldukça fazla alternatif sunmaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile dünya çapında bilinen Kaş, bulunduğu konum itibariyle de birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgede yer almaktadır. İlk yerleşimlerin Antik Çağ döneminde başladığı Kaş, tarih boyunca stratejik konumundan ötürü hep tercih sebebi olmuştur.

Kaş tatili için bölgeyi ziyaret edenler için pek çok gezilecek yer bulunmaktadır. Benzersiz coğrafyası ile birlikte ziyaretçilerine eşsiz bir atmosfer sunan Kaş, günümüzde turizm açısından oldukça gelişmiş bir ilçe olarak dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlamaktadır.

Kaş için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Kaş Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaş’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Kaş’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Antalya’nın cazibe merkezi haline gelen ilçesi Kaş, turizm anlamında oldukça gelişmiştir. Akdeniz’in berrak denizine kıyısı olan ilçe, doğal güzellikleri ve birbirinden güzel plajları ile dikkat çekmektedir. Toros Dağları’nı sırtına alan Kaş, her yıl yaz aylarında yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Kaş’ta gezilecek doğal güzellikler arasında; plajlar, yaylalar, mağaralar, koylar, kanyonlar ve şelaleler yer almaktadır. Antalya’nın tam batısında bulunan ilçe, aynı zamanda bölgede yüzölçümü bakımından en büyük 4. ilçedir.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Kaş için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Kaş Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Akdeniz’in en güzel konumunda yer alan Kaş’ta plaj turizmi bakımından pek çok seçenek bulunmaktadır. Son yıllarda bölgeye yapılan yatırımlar ile birlikte ilçe, yalnızca Türkiye değil dünya çapında da büyük bir üne kavuşmuştur.

Yaklaşık 70 kilometrelik sahil uzunluğu ile bölgenin en popüler turizm ilçelerinden olan Kaş’ta birçok plaj ve beach hizmet vermektedir. Mavi bayraklı plajları ile kendinizi adeta başka bir dünyada hissedebileceğiniz koylar bulunan ilçede ücretli ve ücretsiz olmak üzere tesisler, sahil boyu sıralanmaktadır.

Kaş’ın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Kaş Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Kaş Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Kaş Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Antalya’nın Kaş ilçesi, tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından ötürü sınırları içerisinde pek çok antik kent barındırmaktadır. Bununla birlikte bölgede, tarihi yapı anlamında gezilecek yer sayısı da oldukça fazladır.

Kaş ilçesine ilk yerleşimlerin ne zaman yapıldığına dair net bir bilgi olmasa da, yapılan arkeolojik çalışmalar doğrultusunda elde edinilen bilgilere göre ilçe sınırları içerisinde ilk kurulan şehrin Likya olduğu bilinmektedir. Antik dönemlerde Antiphellos olarak tanınan Kaş’ta kurulmuş antik kentlerin birçoğu doğal afetlerden dolayı tahribat görmüş olsa da; yine de gezilecek yerler bakımından pek çok seçeneği ziyaretçilerine sunmaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Kaş için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Kaş Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Akdeniz’in turistik ilçeleri arasında ön plana çıkan Kaş, son yıllarda artan turist sayısı ile Türkiye ve dünya çapında birçok ziyaretçiye yaz aylarında ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Adayları arasında gösterilen Kaş tatilinde yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır.

Huzuru, eğlenceyi, sakinliği ve yeni keşifleri bir arada bulabileceğiniz tatil merkezlerinden olan Kaş, uzun sahil şeridi ile birlikte ziyaretçilerine benzersiz bir atmosfer sunmaktadır.

Kaş tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş Kalınacak Yerler ve Oteller

Kaş Kalınacak Yerler ve Oteller


Antalya’nın şirin ilçesi Kaş, batısında Fethiye, doğusunda Demre ve kuzeyinde Elmalı ilçesine komşudur. Sahil uzunluğunun yaklaşık 70 kilometre olduğu ilçe Meis Adası’nın tam karşısında yer almaktadır. Yüzölçümü 2231 km2 olan ilçe, sahip olduğu iklimi sebebiyle, yılın her dönemi turist kabul etmektedir.

Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken Kaş’ta birçok antik kent de yer almaktadır. Tarihi boyunca birçok farklı medeniyete de ev sahipliği yapmış olan bölgede özellikle Helenistik döneme ait yapılar oldukça fazladır.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Kaş tatilinizi planlamak için Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Kaş Tatilinde Gece Hayatı

Kaş Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın gözde ilçesi Kaş’ta gece hayatına yönelik faaliyet gösteren pek çok mekan bulunmaktadır. Turizm konusunda oldukça gelişmiş bir ilçe olan Kaş, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanı sıra eğlence sektöründe de ziyaretçilerine birçok farklı alternatif sunmaktadır.

Sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebileceğiniz gece kulüplerinden, Akdeniz manzarasına karşı içkinizi yudumlayabileceğiniz restoranlara; arkadaşlarınızla birlikte uzun sohbetler edebileceğiniz publardan, canlı müzik dinleyebileceğiniz barlara kadar oldukça geniş bir yelpaze sunan Kaş’ta hizmet veren mekanlar, genellikle ilçe merkezinde, sahile yakın konumlarda yer almaktadır.

Kaş tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Kaş Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Demre Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Demre Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Antalya Körfezi’nin batı cephesinde konumlanan Demre, il merkezinin batısında yer almaktadır. Tarihsel süreçte Likyalılar başta olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçe, üç tarafı da dağlarla çevrilmiş bir bölgeyi kapsamaktadır. Tarım açısından da oldukça elverişli olan ilçede Akdeniz iklimi hakimdir.

Gezip görülebilecek pek çok önemli yer bulunan Demre’de, M.Ö. dönemlerden kalan tarihi yapılar, birbirinden farklı doğal güzellikler ve eşsiz plajlar yer almaktadır. Ziyaretçilerine sakin bir tatil vadeden ilçe, ulaşım bakımından da rahat gidilebilecek bir lokasyondadır. Yerli turistlerin yanı sıra yabancıların da ilgi odağı olan bölgede, Likya, Bizans ve Roma dönemine ait tarihi yapılar da bulunmaktadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Demre Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Demre’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Demre’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Antalya’nın ilçelerinden olan Demre, Finike ile Kaş arasında bir konumda bulunmaktadır. İl merkezine yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve deniz turizmi ile yaz aylarında turistler tarafından rağbet görmektedir.

Demre tatilinde, gezilebilecek pek çok yer bulunmakla birlikte şehrin tarihini keşfedebileceğiniz tarihi yapılar da ziyaret edilebilmektedir. Ilıman iklimi, sakin atmosferi ve doğa ile iç içe olan konumuyla birlikte yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuş ilçe, tarih boyunca bu özelliklerinden ötürü de birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan  Demre’de tatilinizi planlamak için Antalya Demre Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Demre Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Demre Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Yerleşimlerin M.Ö. 4. yy’a kadar uzandığı Demre, günümüze kadar geçen süreçte birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir ilçedir. Tarihi adı Myra olan ilçenin tarih boyunda altın çağlarını yaşadığı dönem ise Roma’nın bölgede hakimiyet kurduğu dönemlere tekabül etmektedir.

Bizans İmparatorluğu’nun Myra’da bulunduğu dönemde ise, bölge dini ve devlet yönetimi gibi konularda önemli şehirler arasında yer almıştır.

Üzerinde hakimiyet kuran medeniyetler tarafından birçok yapıyı günümüze ulaştıran Demre’de tarihi açıdan ziyaret edilebilecek pek çok yapı bulunmaktadır. Yüzölçüm bakımından küçük olan ilçedeki tarihi yapılar, kısa bir zaman diliminde rahatlıkla görülebilmektedir.

Demre Tatiline Gidecekler Plaj Rehberi

Demre Tatiline Gidecekler Plaj Rehberi


Antalya’nın ilçelerinden olan Demre, sahil şeridi her ne kadar kısa olsa da bölgede deniz turizmi yapılabilmektedir. Genellikle kalabalıktan uzak, doğaya yakın konumda tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir ilçe olan Demre, ziyaretçilerine bulunduğu coğrafi koşullardan ötürü kısıtlı bir sahil şeridi sunmaktadır. Bu sebeple bölgede denize girilecek plaj sayısı kısıtlıdır.

Demre’deki plajların neredeyse hepsinin denizi temiz ve berraktır. İlçe, yüzölçüm bakımından küçük olduğu için plajlar arası mesafe oldukça kısadır. Bunun yanı sıra bölgenin küçük olmasının bir diğer avantajı ise tarihi yapıların plajlara yakın olması ve gün içerisinde hem tarihi geziler, hem de plaj keyfi yapılabiliyor olmasıdır.

Demre’nin en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Demre Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Demre Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Demre Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Antalya’nın turistik ilçelerinden olan Demre, Toros Dağları’nın sırtında yer almaktadır. Yüzölçüm bakımından çevresinde bulunan diğer ilçelere nazaran daha küçük olan ilçe, genellikle küçük tatil merkezlerini seven turistler tarafından tercih edilmektedir.
Doğal güzellikleri, coğrafyası ve popüler tatil merkezlerine göre daha bakir oluşu gibi özelliklerinden ötürü ziyaret edilen Demre’de plaj turizmi de gelişmiş durumdadır. Hem ilçe merkezinde, hem de denizlerinde birçok doğal güzellik barındıran şirin ilçede, bu önemli yerleri kısa bir süre içerisinde gezebilme fırsatını da elde edebilirsiniz. Bölgede yerleşimlerin çok eski dönemlerde başlamasından ötürü ilçede tarihi bakımdan önemli birçok yapı da bulunmaktadır.
Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Demre’de tatilinizi planlamak için Antalya Demre Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.
Demre Tatilinde Gece Hayatı

Demre Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın turistik ilçelerinden olan Demre, genellikle sakin atmosferi ve yapılaşmanın fazla olmaması gibi nedenlerden dolayı tercih sebebi olmaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla kendine has bir bölge olan Demre’de gece hayatına yönelik hizmet veren birçok işletme bulunmaktadır.

Doğa ile iç içe bir konumda olan ilçede, tatiliniz boyunca aileniz veya arkadaşlarınızla gidip eğlenebileceğiniz pek çok bar, restoran ve meyhane bulunan bölgede tesisler, genellikle sahil kenarlarında yer almaktadır. Bölgede gece hayatı, uzun sohbetler yapılabilecek atmosfere sahip mekanlardan oluşmaktadır. Gündüz gezilerinizden sonra günün yorgunluğunu atabileceğiniz işletmelerde, alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri yer alırken; deniz mahsullerine yönelik meze ve yemekler de ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.

Demre tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Demre Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Demre Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Demre Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Antalya’nın sessiz ve sakin ilçelerinden olan Demre, doğal güzellikleri, coğrafi konumu ve tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır. İlçe, tarih boyunca birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığından dolayı, sınırları içerisinde birçok tarihi yapıyı bulundurmaktadır.

Yüzölçüm bakımından küçük olan ilçedeki ziyaret edilebilecek mekan veya yapılar, kısa bir zaman içerisinde rahatlıkla gezip görülebilmektedir. Küçük bir alana kurulmasından dolayı, bünyesinde bulunan tarihi yapıların fazla tahribat görmediği bölgedeki ilk yerleşimlerin M.Ö. dönemlere kadar dayandığı bilinmektedir.

Demre’de yapılacak aktiviteler arasında müzeleri ve tarihi yapıları gezmek, tekne turları ile Akdeniz’in koylarını keşfetmek ve bölge tarihini tanımak için tarihi yapıları incelemek gibi alternatifler bulunmaktadır.

Demre Kalınacak Yerler ve Oteller

Demre Kalınacak Yerler ve Oteller


Akdeniz’in turizm cenneti Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Demre, küçük yüzölçümü ve sunduğu imkanlar ile turistler tarafından tercih sebebi olmaktadır. Diğer ilçelere nazaran daha sakin, doğa ile iç içe ve bakir sayılan Demre’de yerleşim çok eski çağlardan itibaren başlamış olduğu için, bölgede ziyaret edilebilecek pek çok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır.

Tatil sezonunun oldukça uzun olduğu Demre’de Mayıs ayında başlayan yaz sezonu Ekim ayına kadar devam etmektedir. İlçenin birçok farklı lokasyonunda konaklama yapabileceğiniz tesisler yer almaktadır. Konaklama bakımından bütçenize uygun pek çok alternatifin de bulunduğu Demre, bölgedeki birçok ünlü turistik ilçelere de yakın mesafede yer almaktadır.

Demre Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Demre Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Akdeniz’in küçük ve şirin ilçesi Demre, sınırları içerisinde bulunan tabiat güzellikleri, tarihi yapıları, koyları haricinde mutfağı ile de ön plana çıkmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle Akdeniz mutfağının hakim olduğu ilçede, özellikle deniz mahsullerine yönelik yemekler, bölge mutfağında sık kullanılmaktadır.

Taze balık, yengeç, ıstakoz, kalamar gibi yemeklerin özel tarifler ile pişirildiği Demre’de, sahil boyu uzanan restoranlarda manzaraya karşı yemeklerinizi yiyebilir, arkadaşlarınız veya aileniz ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Lüks restoranlardan, uygun ölçekli fiyatlarla yemek sunan lokantalara kadar geniş alternatifler bulunan ilçede Akdeniz’in yanı sıra, Türk, Yunan ve dünya mutfağından örnekler de bulunmaktadır.

Antalya’nın gözde ilçesi Demre’nin kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Demre Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.