Finike Tatilinde Gece Hayatı

Finike Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın tatil merkezlerinden olan Finike’de gece hayatı, diğer ilçelerin aksine daha sakin bir atmosfere sahiptir. Şehir kalabalığından uzak, sade ve bol muhabbetleri bir gece hayatı olan Finike’de hizmet veren mekan sayısı da diğer ilçelere nazaran sayıca azdır.

Kendine has ortamı ve atmosferi bulunan mekanlar, genellikle uzun sohbetler, hafif ve dinlendirici müzikler ile hoş vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır. İlçede bu manada hizmet veren işletmeler arasında barlar, içkili restoranlar ve meyhaneler yer almaktadır. Genellikle sahil boyu uzanmış olan bu işletmeler, ilçe merkezine yakın mesafede bulunduğu için, ulaşım konusunda da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Finike tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Finike Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Antalya Nerededir, Nasıl Gidilir?

Antalya Nerededir, Nasıl Gidilir?


Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden biridir. Yalnızca yerli değil, yabancı turistlerin de yaz aylarında akın ettiği Antalya, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, koyları ve eşsiz plajlarıyla birlikte keyifli bir tatil deneyimi sunmaktadır. Gece hayatı bakımından da son derece eğlenceli olan Antalya, birçok yönüyle adeta turizmin ülkemizdeki başkenti konumundadır.

Akdeniz Bölgesi’nin batısında konumlanan Antalya, güneyde Akdeniz, batıda Muğla, kuzeyde Burdur ile Isparta ile komşudur. Şehrin tamamı Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Antalya Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Antalya’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya, gezilecek yerler bakımından oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Doğal güzellikleri, Antik Dönem’den kalan tarihi kentleri, birbirinden güzel plajları ile birlikte her yıl yerli ve yabancı olmak üzere milyonlarca turisti ağırlayan Antalya’da tatil boyunca gezebileceğiniz birçok destinasyon bulunmaktadır.

Doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz bir şehir olan Antalya’daki şelalelere geziler düzenleyebilir, Osmanlı Dönemi’nden kalan tarihi yapıları yakından inceleyebilirsiniz. Teleferikle çıkabileceğiniz Tahtalı Dağı’nda muhteşem Antalya manzarasına tanıklık edebilir ve çok sayıda bulunan antik kentler ile tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Antalya’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Antalya’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve birbirinden güzel plajlarıyla birlikte dünya çapında bilinen bir tatil merkezidir. Keşfedilmesi gereken birçok güzelliğe ev sahipliği yapan Antalya, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından turistik amaçlı ziyaret edilmektedir.Akdeniz ikliminin hakim olduğu Antalya, oldukça zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Bununla beraber Antalya ilinde gezip görebileceğiniz çok sayıda doğal güzellik yer almaktadır. Antalya tatilinde mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler arasında; Manavgat Şelalesi, Saklıkent Kanyonu, Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı, Karain Mağarası, Göynük Kanyonu, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Kekova Adası, İncekum Tabiat Parkı, Çıralı Yanartaş, Dim Çayı ve Hidayetin Koyu bulunmaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistlerin vazgeçilmez adresi olan Antalya için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Antalya Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Antalya Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Akdeniz Bölgesi’nin popüler tatil merkezlerinden biri olan Antalya, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Yalnızca Türkiye’de değil dünya çapında bilinen bir turizm şehri olan Antalya, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapılarıyla da gezilecek birçok farklı destinasyona sahiptir.

Geçmişi M.Ö. 1. yüzyıla kadar dayanan Antalya’da kurulan ilk şehrin adı Attaleia olarak kullanılmıştır. Bergama Krallığı’nın Roma himayesine girmesinden sonra Romalılara geçen şehir, daha sonra Bizans ve Selçuklu Devleti’ne ev sahipliği yapmıştır. Birçok farklı medeniyetin iz bıraktığı bir şehir olan Antalya’da gezip görülebilecek pek çok antik kent ve tarihi yapı bulunmaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistlerin vazgeçilmez adresi olan Antalya için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Antalya Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Antalya’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Antalya, Türkiye’nin ‘turizm başkenti’ olarak bilinen, her yıl milyonlarca turistin akın ettiği tatil merkezlerinin başında gelmektedir. Antik kentleri, şelaleleri, mağaraları, eşsiz doğası ve zengin bitki örtüsünün yanı sıra plajlarıyla da ünlü olan Antalya’da deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda destinasyon bulunmaktadır.

640 kilometrelik sahil uzunluğu ile birlikte Türkiye’nin deniz turizmi bakımından popüler tatil merkezlerinden olan Antalya’nın Konyaaltı, Belek, Alanya, Lara, Kemer, Finike, Demre ve Kaş bölgelerinde birbirinden güzel plajlar yer almaktadır. Türkiye’deki toplamda 491 adet bulunan mavi bayraklı plajların yarısı Antalya sınırları içerisindedir.
Antalya’nın popüler plajları Kleopatra Plajı, Kaputaş Plajı, Lara Halk Plajı , Konyaaltı Halk Plajı, Phaselis Koyu, Beldibi Plajı, Adrasan Plajı, Olimpos Plajı, Patara Plajı, Çıralı Plajı ve Damlataş Plajı olarak sıralanmaktadır.

Antalya’nın güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Antalya Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Antalya Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Antalya Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Doğal güzellikleri, antik kentleri, eğlenceli gece hayatı, zengin mutfağı ve modern şehir yapısıyla birlikte her yıl yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil merkezi olan Antalya gezisi sırasında yapılabilecek çok sayıda aktivite bulunmaktadır.

Eşsiz doğasında uzun yürüyüşler yapabileceğiniz Antalya’da ağaçların yeşilliğinin denizin maviliği ile birleştiği konumlarda denize girebilir ve antik kentlerde tarihi geziler düzenleyebilirsiniz. Ziyaretçileri kendisine hayran bıraktıran Antalya, su altı dalışları ve tekne turları için de uygun bir şehirdir. Caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı birçok plaj bulunan Antalya’da dolu dolu bir tatil geçirmeniz için gereken her şey sunulmaktadır.

Antalya için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Antalya Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Antalya'nın Birbirinden Güzel İlçeleri

Antalya'nın Birbirinden Güzel İlçeleri


Akdeniz Bölgesi’nin turistik şehirlerinden olan Antalya, Paleolitik dönemden günümüze kadar verimli toprakları ve ılıman iklimi nedeniyle birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Sınırları içerisinde çok sayıda antik kent bulunan Antalya, gezilecek yerleri, doğal güzellikleri ve yaklaşık 500 kilometrelik sahil uzunluğu ile Türkiye’nin adeta turizm başkentidir.

Antalya’nın özellikle merkez ilçesi Muratpaşa, Kemer, Alanya, Kepez, Demre ve Manavgat ilçeleri turizm anlamında ziyaretçilerine çok sayıda gezilecek destinasyon sunmaktadır. Şelaleleri, mağaraları, koyları, tarihi yapıları ve kanyonu ile birlikte öne çıkan Antalya, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Antalya’nın içinde farklı farklı güzellikleri barındıran ilçeleri ile ilgili detaylara geçmeden önce konaklama seçeneklerine de göz atmak isterseniz Antalya Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyebilirsiniz.

Antalya'da Kalınacak Yerler ve Oteller

Antalya'da Kalınacak Yerler ve Oteller


Dünya çapında bilinen bir turizm merkezi olan Antalya, Akdeniz Bölgesi’nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Sahip olduğu doğal güzellikler, antik kentler, birbirinden güzel plajlar ile birlikte her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Antalya, gece hayatı bakımından da oldukça hareketlidir. Muhteşem doğası, deniz turizmine uygun yapısı, eğlence turizmi, golf turizmi ve outdoor aktiviteler için uygun koşulları ile birlikte son derece kapsamlı bir tatil geçirebileceğiniz Antalya’da konaklama bakımından da yeterli kapasitede tesis hizmet vermektedir.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Antalya’da tatilinizi planlamak için Antalya Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Antalya Gece Hayatı ve Eğlence

Antalya Gece Hayatı ve Eğlence


Gece hayatı bakımından oldukça hareketli bir şehir olan Antalya’da birçok gece kulübü, bar, restoran ve kafe hizmet vermektedir. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Antalya’da sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebileceğiniz, arkadaşlarınızla uzun sohbetler edebileceğiniz mekanları tercih edebilir, buralarda gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Antalya şehir merkezi, Kemer, Alanya gibi bölgelerde daha çok mekan seçenekleri bulunmaktadır. Oldukça eğlenceli ve kalabalık bir gece hayatına sahip olan Antalya’da her bütçeye uygun ve her müzik zevkine yönelik mekanlar hizmet vermektedir. Antalya tatilinizde eğlenceli bir şekilde vakit geçirebileceğiniz mekanlar; Club İnferno, Aura Club Kemer, Havana Club, Club Summer Garden, Club Ceila, Robin Hood Night Club, Mojito Lounge & Club, Klub Kristall, Up Shot Bar ve Jolly Joker Antalya olarak sıralanmaktadır.

Antalya tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Antalya Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Antalya’dan Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Antalya’dan Alınabilecek Hediyelik Eşyalar


Antalya şehir merkezinde ve Alanya, Kemer, Kepez ve Kaş gibi popüler ilçelerinde hediyelik ürün satın alabileceğiniz çok sayıda dükkan bulunmaktadır. Özellikle şehir merkezinin cazibe merkezi olan, otantik dokuya sahip Kaleiçi bölgesinde, Antalya’nın yöresel kıyafetleri, ev eşyaları ve magnet gibi küçük hediyelik eşyalara göz atabilirsiniz.

Antalya merkez çarşısı ve Kalekapısı bölgesinde de uygun fiyatlı çok sayıda hediyelik eşya satın alabileceğiniz dükkanlar yer alırken, buralarda bölgeye özgü reçellerin tadına bakabilir, tatil dönüşünde arkadaşlarınıza veya ailenize hediye olarak satın alabilirsiniz.

Antalya’da satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar listesine göz atmadan önce hemen bir Antalya tatili planlamak istiyorsanız Antalya Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Antalya’nın Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Antalya’nın Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya’da Akdeniz İklimi hakimdir. İç kesimlerinde karasal iklim etkilerinin görünmesine karşın il genelinde sebze ve meyve yetiştiriciliği oldukça yaygındır. Antalya’nın batı bölgelerindeki ilçelerinde seracılığın oldukça gelişmiş olması da kentin ikliminin ve topraklarının ne kadar verimli olduğunu ispatlar niteliktedir.

Antalya halkının büyük bir kısmı çiftçilikle uğraşmaktadır. İç kesimlerdeki halk, daha çok tahıl yetiştirirken; sahil kesimlerine yakın olan yöre halkı sebzecilik ile uğraşmaktadır. Hayvancılığın da gelişmiş olduğu Antalya’da bu durum yemek tariflerine kadar yansımıştır. Yemeklerinde genellikle sebze, tahıl ve et ağırlıklı besinler kullanılan Antalya mutfağı, kendine has, özel tarifleriyle mutlaka tadılması gereken yemekler içermektedir.

Antalya’nın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Antalya Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Antalya’da Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya’da Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler


Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin bölgeye akın etmesiyle birlikte milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Şehirde hizmet veren vasıta sayısının ortalama üç kat arttığı yaz sezonunda, ulaşımlar sorunsuz bir şekilde sağlanabilmektedir.

Yaz aylarında, özellikle gece hayatının yavaş yavaş hareketlenmeye başladığı 20:00 ile 22:00 saatleri arasında şehir merkezinde trafik, gündüz saatlerine göre daha yoğun olabilmektedir.

Antalya’ya özel aracınız ile gittiğinizde ulaşımlarınızı daha pratik ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şehirdeki diğer ulaşım seçenekleri arasında belediye otobüsü, tramvay, taksi, araç veya motor kiralama ve deniz otobüsleri yer almaktadır.

Antalya Otelleri arasından seçiminizi yaparak tercihinize ve ulaşım detaylarına göre konaklama yapacağınız otele karar verebilirsiniz.

Alanya Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Alanya Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Türkiye’nin tam olarak güneyinde yer alan Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Alanya, coğrafi özellikleri, iklimi, tarihi ve denizi ile turizm konusunda oldukça gelişmiş bir yerleşim merkezidir. Çevresindeki Manavgat, Gazipaşa ve Gündoğmuş ilçelerine komşu olan Alanya, Antalya şehir merkezine yaklaşık 130 kilometre uzaklıktadır.

Konya, Karaman ve Isparta’ya komşu olan ilçe, turizm sektörünün ülkemizde vazgeçilmez bölgelerinden olup, doğal güzellikleri ve sunduğu imkanlar ile dünyanın dört bir yanından gelen turistlere ev sahipliği yapmaktadır.

Yaklaşık 285 bin nüfusu özellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde artış gösteren Alanya, ulaşım bakımından da sorunsuz bir lokasyonda bulunmaktadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Alanya Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Alanya’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Türkiye’nin güneyinde bir tatil cenneti olan Alanya, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve sıcak iklimi ile özellikle yaz mevsimlerinde yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Tarih boyunca, bulunduğu konumdan ve coğrafi özelliklerinden ötürü birçok medeniyet tarafından kent olarak kullanılan Alanya’da, bu medeniyetler tarafından inşa edilmiş ve günümüzde hala görülebilen tarihi yapılar bulunmaktadır. Friglerden Romalılara, Anadolu Selçuklu Devleti’nden Osmanlı’ya kadar uzanan tarihi boyunca cazibe merkezi olan Alanya, günümüzde de dünyanın her yerinden binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Alanya’da gezilebilecek yerler arasında özellikle tarihi yapılar yer alırken, bunun yanı sıra bölgenin doğal güzellikleri arasında da oldukça ilgi çekici yerler bulunuyor.

Alanya için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Alanya Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Alanya’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Alanya’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Antalya’nın incisi Alanya, etrafı Toros Dağları ile çevrili, benzersiz doğal güzelliklere sahip bir turizm ilçesidir. Torosların yeşil ormanlarının, Akdeniz’in mavi suları ile birleştiği bir bölgede yer alan Alanya’da, ziyaret edebileceğiniz pek çok tabiat harikasını keşfedebilirsiniz.

Verimli toprakları, ılıman iklimi ve denize olan yakınlığı ile tarih boyu cazibe merkezi olan ilçe, günümüzde de turizm denilince akla ilk gelen ilçeler arasında yer almaktadır. Coğrafi olarak eşi benzeri bulunmayan pek çok farklı oluşumlar barındıran Alanya’da ziyaret edilebilecek mağaralar, plajlar, çaylar, akarsular ve kanyonlar bulunmaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Alanya için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Alanya Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler

Alanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerler


Toros Dağları ile çevrili eşsiz bir bölgede konumlanan Alanya, bulunduğu yer itibariyle tam bir turizm cennetidir. Doğal güzellikleri, benzersiz coğrafyası, iklimi ve tarihe tanıklık eden yapıları ile dolu dolu tatil yapılabilecek ender güzellikle bir ilçedir.

İlçe merkezi yarımada üzerine kurulu olurken, yarımada Antik Çağ dönemlerinden itibaren birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bölgedeki ilk yerleşimlerin ne zaman başladığına dair kesin bir bilgi olmasa da ilçede yapılan arkeolojik bulgular, Alanya’da yerleşik hayata Kadınini Mağarası’nda geçildiğini ve bu dönemin de Üst Paleolitik döneme işaret ettiğini göstermektedir. Alanya’da çok eski dönemlerden itibaren başlayan yerleşik hayat, beraberinde de birçok önemli yapının bölgede inşa edilmesine olanak sağlamıştır. Bu yapıların birçoğu, günümüzde hala aktif olarak ziyaret edilebilmektedir.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Alanya için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Alanya Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Alanya’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Türkiye’nin en popüler turizm merkezlerinden olan Alanya, doğal güzellikleri ve sıcak iklimiyle her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turisti ağırlamaktadır. Alanya’nın sunduğu doğal güzellikler arasında yer alan plajlar ve beachler, bölgenin ön plana çıkan, ilgi çekici özelliklerindendir.

Yeşil ormanların Akdeniz’in maviliği ile buluştuğu bölgede, sahil şeridi boyunca uzanan birçok plaj bulunmaktadır. Alanya’da oldukça kalabalık ve çekici plajlar yer alırken; bunun yanı sıra daha bakir, sakin ve huzurlu şekilde denize girebileceğiniz tesisler de hizmet vermektedir.

Alanya’nın güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Alanya Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Alanya Tatilinde Yapılacaklar Listesi

Alanya Tatilinde Yapılacaklar Listesi


Türkiye’nin önemli tatil merkezlerinden olan Alanya, yıl içerisinde yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Dünyanın da önemli tatil cennetlerinden olan Alanya’da gezilebilecek pek çok doğal güzellik, tarihi yapı, müze ve plaj bulunmaktadır.

Dolu dolu tatil yapmak isteyenlerin bir numaralı adreslerinden olan Alanya’da yer alan gezilecek noktalar, birbirine yakın mesafede yer almaktadır. Bu sebepten ötürü kısa bir zaman içerisinde tüm şehri gezebileceğiniz gibi, tatilinizin geri kalan kısmında günübirlik bir şekilde ziyaret edebileceğiniz noktaları da görebilirsiniz.

Alanya tatilinizde, Akdeniz’in sıcak kumsallarında denize girebilir, bölgedeki tarihi yapıları inceleyebilir, piknik ve mesire alanlarında vakit geçirebilir, müzeleri ziyaret edebilir, mağaralarda tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Alanya için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Alanya Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Alanya'da Kalınacak Yerler ve Oteller

Alanya'da Kalınacak Yerler ve Oteller


Akdeniz’in kıyısında Antalya’ya bağlı bir turizm merkezi olan Alanya, etrafı Toros Dağları ile çevrili eşsiz bir bölgede bulunmaktadır. Yerleşimlerin oldukça eski dönemlere kadar uzandığı bölge, liman kenti olmasından ve verimli toprakların bulunmasından ötürü birçok medeniyet tarafından tercih edilmiştir.

Günümüzde, yerli ve yabancı olmak üzere dünyanın birçok farklı bölgesinden turistlerin uğrak noktalarından biri olan Alanya, her geçen gün artan nüfusu ve yenilenen yapısı ile cazibe merkezi haline gelmiştir. Turizm açısından Türkiye’nin en önemli noktalarından biri olan Alanya’ya uluslararası bölgelerden hava yolu, ulusal noktalardan ise karayolu aracılığı ile rahat bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Alanya'da tatilinizi planlamak için Alanya Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Alanya'nın Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Alanya'nın Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Alanya, bulunduğu coğrafya itibariyle pek çok avantajı sağlaması sebebiyle tarih boyunca pek çok farklı medeniyet tarafından tercih edilmiş bir yerleşim merkezidir. Bunun doğal bir sonucu olarak kültürel etkileşimler, mutfağa kadar yansımış ve harman bir yemek çeşitliliği ortaya çıkmıştır.

Tarımcılığın oldukça gelişmiş olduğu ilçelerden olan Alanya’da yemeklerde genellikle sebze kullanılırken, buna bağlı olarak yöreye özgü çeşitli tarifler de gelişmiştir. Bölgede rahat bir şekilde yetişen narenciye ürünlerinin de Alanya mutfağında özel bir yeri vardır.

Sebze ile yapılan etli yemeklerin ön plana çıktığı Alanya mutfağında deniz mahsülleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Akdeniz’den tutulan en taze balıklar çeşitli tariflerle yöreye uygun olacak şekilde sunulmaktadır.

Antalya’nın gözde ilçesi Alanya’nın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Alanya Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Alanya Tatilinde Gece Hayatı

Alanya Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın popüler tatil merkezlerinden olan Alanya, yaz aylarında artan nüfusu ile ziyaretçilerine birçok imkan sunmaktadır. Doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve eşsiz coğrafyasıyla tam teşekküllü bir tatil olanağı sunan ilçedeki gece hayatı da oldukça eğlenceli alternatifler yaratabilmektedir.

Yerli ve yabancı turistlerin sıcak mevsimlerde akın ettiği Alanya’da gece hayatı, sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. Gece hayatına yönelik hizmet veren mekanların dağınık durumda değil; liman bölgesinde bulunması da bu açıdan bir avantaj sayılabilmektedir. Her türlü müzik zevkine hitap edecek kadar alternatif barındıran ilçede alkollü ve alkolsüz olmak üzere sınıflandırılabilen mekanlar da hizmet vermektedir.

Yüksek sesli müzik eşliğinde dans edebileceğiniz mekanlardan, sakin ve huzurlu şekilde denizin sesini dinleyerek vakit geçirebileceğiniz mekanlara kadar pek çok seçenek bulabileceğiniz Alanya’da tatilinizin en iyi şekilde geçmesi adına en iyi opsiyonları tercih etmek size kalıyor.

Alanya tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Alanya Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Kemer Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kemer Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Antalya’nın turizm bakımından oldukça gelişmiş ilçesi Kemer, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Antalya şehir merkezine yaklaşık olarak 45 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe, kuzeyde Konyaaltı, batıda Kumluca ile komşudur.

Ulaşım bakımından son derece rahat gidilebilen Kemer’e özel araçla Türkiye’nin her yerinden direkt olarak yolculuk yapılabilmektedir. Toros Dağları’nın yarattığı engebeli arazilerden ötürü yolculuklar normalin biraz üzerinde sürse de Kemer’e birçok büyük şehirden otobüs yolculukları da gerçekleştirilebilmektedir.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Kemer Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kemer’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Kemer’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Antalya’nın popüler turizm ilçelerinden olan Kemer, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve plajlarıyla birlikte ziyaretçilerine keyifli bir tatil deneyimi sunmaktadır. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan ilçede gezip görülecek birçok yer bulunmaktadır.

Birbirinden güzel koylar, milli parklar, doğal güzellikler ve tarihi önemi yüksek yapıların görülebileceği Kemer’de aynı zamanda birçok aktivite de gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle doğa yürüyüşleri, deniz turizmi, trekking, su sporları gibi eğlenceli aktiviteler yapabileceğiniz Kemer’de, keşfedebileceğiniz birçok doğal alan da bulunmaktadır.

Kemer için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Kemer Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kemer'de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Kemer'de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Akdeniz’in turizm bakımından gelişmiş ilçelerinden Kemer’de gezebileceğiniz doğal güzellikler sayıca fazladır. Kemer, yüzölçümü bakımından diğer ilçelere nazaran küçük olsa da sunduğu imkanlar neticesinde ziyaretçilerine birçok olanak sağlamaktadır.

Doğal güzellikleri arasında mağaralar ve kanyonların ön plana çıktığı Kemer’de, ziyaret edilecek yerler arasında Tahtalı Dağı sınırları içerisinde bulunan milli park da yer almaktadır. Koyları ve plajları ile birlikte doğa ile iç içe bir tatil geçirebileceğiniz Kemer tatilinizde, Akdeniz ikliminin sıcaklığı ve berrak denizinin ferahlığını bir arada yaşayabilirsiniz.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Kemer için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Kemer Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kemer Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Kemer Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Antalya’nın doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla öne çıkan turizm ilçesi Kemer, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle sınırları içerisinde birçok tarihi yapı ve antik kent bulunduran Kemer’de ilk yerleşimler M.Ö. 690 yılında başlamıştır. Likyalılar döneminde liman kenti olarak kullanılan Kemer’deki birçok yapı, günümüze kadar ulaşmıştır.

Kültür ve tarih gezilerinizde, bölge tarihini keşfedebileceğiniz pek çok destinasyon bulunan Kemer’i gezmeye antik kentlerden başlayabilirsiniz.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Kemer için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Kemer Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kemer Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Kemer Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Antalya’nın turizm merkezlerinden olan Kemer, 52 kilometreye sahip sahil uzunluğu ile bölgenin en uzun sahil şeridine sahip ilçeler arasında yer almaktadır.

Tarihi boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Kemer, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de dünya çapında bilinen bir tatil merkezidir. Bitki örtüsünün, Akdeniz’in mavi suları ile birleştiği bir konumda yer alan ilçede, denize girebilecek birçok plaj, beach ve koy bulunmaktadır. Özellikle mavi bayraklı plajlarıyla ünlü olan Kemer’de, tatiliniz boyunca altın renkli kumların ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kemer’in güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Kemer Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Kemer Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Kemer Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Akdeniz Bölgesi’nin öne çıkan tatil merkezlerinden olan Kemer, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve birbirinden güzel plajları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gezilecek yerler açısından da ziyaretçilerine birçok imkan sunan ilçede keşfedilecek pek çok yapı ve doğal güzellik bulunurken; tatilde vakit geçirebilecek birçok aktivite de gerçekleştirilebilmektedir.

Maki bitki örtüsünün yaratmış olduğu devasa yeşilliklerin, Akdeniz’in mavi suları ile birleştiği eşsiz bir bölgede konumlanan Kemer tatilinde, dünyada eşi benzeri olmayan pek çok önemli doğal güzellikleri gezebilir, şehrin tarihini keşfedebilir veya denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kemer tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Kemer Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kemer Tatilinde Gece Hayatı

Kemer Tatilinde Gece Hayatı


Doğal güzellikleri, birbirinden güzel plajları ve tarihe tanıklık eden önemli yapıları ile Antalya’nın turizm cenneti olan Kemer’in gece hayatı da ziyaretçilerine oldukça eğlenceli anlar yaşatmaktadır. Gece hayatına yönelik birçok işletmenin hizmet verdiği ilçede, özellikle sahil şeridine yakın konumlarda cafe, bar ve clublar sıralanmaktadır.

Bölgenin mutfağına özgü lezzetlerin sunulduğu restoranlarda Akdeniz manzarasına karşı içkinizi yudumlayabileceğiniz, hareketli müzikler eşliğinde dans edebileceğiniz ve yakın arkadaşlarınızla birlikte uzun sohbetler gerçekleştirebileceğiniz mekanlara ev sahipliği yapan Kemer’de her bütçeye uygun bir şekilde hizmet veren işletmeler bulunmaktadır.

Kemer tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Kemer Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Kemer Kalınacak Yerler ve Oteller

Kemer Kalınacak Yerler ve Oteller


Doğal güzellikleri, birbirinden güzel plajları ve tarihe tanıklık eden önemli yapıları ile Antalya’nın turizm cenneti olan Kemer’in gece hayatı da ziyaretçilerine oldukça eğlenceli anlar yaşatmaktadır. Gece hayatına yönelik birçok işletmenin hizmet verdiği ilçede, özellikle sahil şeridine yakın konumlarda cafe, bar ve clublar sıralanmaktadır.

Bölgenin mutfağına özgü lezzetlerin sunulduğu restoranlarda Akdeniz manzarasına karşı içkinizi yudumlayabileceğiniz, hareketli müzikler eşliğinde dans edebileceğiniz ve yakın arkadaşlarınızla birlikte uzun sohbetler gerçekleştirebileceğiniz mekanlara ev sahipliği yapan Kemer’de her bütçeye uygun bir şekilde hizmet veren işletmeler bulunmaktadır.

Kemer tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Kemer Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Kaş Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kaş Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Akdeniz’in incisi Kaş, birçok doğal güzelliğinin yanı sıra pek çok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır.

Tarihi boyunca birçok farklı kültürlerin yaşamış olduğu bölgede özellikle plaj turizmi gelişmiş durumdadır. Bu nedenle Türkiye ve dünyanın birçok bölgesinden her yıl binlerce turist alan Kaş, doğuda Demre – Finike, kuzeyde Elmalı, batıda Seydikemer ilçeleri ile komşudur.
Antalya şehir merkezine yaklaşık 185 kilometre uzaklıkta bulunan Kaş, Akdeniz’in en popüler tatil merkezleri arasında yer almaktadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş’ta Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Kaş’ta Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Akdeniz’in turizm cenneti ilçelerinden biri olan Kaş, gezilecek yerler bakımından oldukça fazla alternatif sunmaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile dünya çapında bilinen Kaş, bulunduğu konum itibariyle de birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgede yer almaktadır. İlk yerleşimlerin Antik Çağ döneminde başladığı Kaş, tarih boyunca stratejik konumundan ötürü hep tercih sebebi olmuştur.

Kaş tatili için bölgeyi ziyaret edenler için pek çok gezilecek yer bulunmaktadır. Benzersiz coğrafyası ile birlikte ziyaretçilerine eşsiz bir atmosfer sunan Kaş, günümüzde turizm açısından oldukça gelişmiş bir ilçe olarak dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlamaktadır.

Kaş için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Kaş Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaş’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Kaş’ta Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Antalya’nın cazibe merkezi haline gelen ilçesi Kaş, turizm anlamında oldukça gelişmiştir. Akdeniz’in berrak denizine kıyısı olan ilçe, doğal güzellikleri ve birbirinden güzel plajları ile dikkat çekmektedir. Toros Dağları’nı sırtına alan Kaş, her yıl yaz aylarında yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Kaş’ta gezilecek doğal güzellikler arasında; plajlar, yaylalar, mağaralar, koylar, kanyonlar ve şelaleler yer almaktadır. Antalya’nın tam batısında bulunan ilçe, aynı zamanda bölgede yüzölçümü bakımından en büyük 4. ilçedir.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Kaş için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Kaş Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Akdeniz’in en güzel konumunda yer alan Kaş’ta plaj turizmi bakımından pek çok seçenek bulunmaktadır. Son yıllarda bölgeye yapılan yatırımlar ile birlikte ilçe, yalnızca Türkiye değil dünya çapında da büyük bir üne kavuşmuştur.

Yaklaşık 70 kilometrelik sahil uzunluğu ile bölgenin en popüler turizm ilçelerinden olan Kaş’ta birçok plaj ve beach hizmet vermektedir. Mavi bayraklı plajları ile kendinizi adeta başka bir dünyada hissedebileceğiniz koylar bulunan ilçede ücretli ve ücretsiz olmak üzere tesisler, sahil boyu sıralanmaktadır.

Kaş’ın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Kaş Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Kaş Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Kaş Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Antalya’nın Kaş ilçesi, tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından ötürü sınırları içerisinde pek çok antik kent barındırmaktadır. Bununla birlikte bölgede, tarihi yapı anlamında gezilecek yer sayısı da oldukça fazladır.

Kaş ilçesine ilk yerleşimlerin ne zaman yapıldığına dair net bir bilgi olmasa da, yapılan arkeolojik çalışmalar doğrultusunda elde edinilen bilgilere göre ilçe sınırları içerisinde ilk kurulan şehrin Likya olduğu bilinmektedir. Antik dönemlerde Antiphellos olarak tanınan Kaş’ta kurulmuş antik kentlerin birçoğu doğal afetlerden dolayı tahribat görmüş olsa da; yine de gezilecek yerler bakımından pek çok seçeneği ziyaretçilerine sunmaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Kaş için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Kaş Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Akdeniz’in turistik ilçeleri arasında ön plana çıkan Kaş, son yıllarda artan turist sayısı ile Türkiye ve dünya çapında birçok ziyaretçiye yaz aylarında ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Adayları arasında gösterilen Kaş tatilinde yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır.

Huzuru, eğlenceyi, sakinliği ve yeni keşifleri bir arada bulabileceğiniz tatil merkezlerinden olan Kaş, uzun sahil şeridi ile birlikte ziyaretçilerine benzersiz bir atmosfer sunmaktadır.

Kaş tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş Kalınacak Yerler ve Oteller

Kaş Kalınacak Yerler ve Oteller


Antalya’nın şirin ilçesi Kaş, batısında Fethiye, doğusunda Demre ve kuzeyinde Elmalı ilçesine komşudur. Sahil uzunluğunun yaklaşık 70 kilometre olduğu ilçe Meis Adası’nın tam karşısında yer almaktadır. Yüzölçümü 2231 km2 olan ilçe, sahip olduğu iklimi sebebiyle, yılın her dönemi turist kabul etmektedir.

Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken Kaş’ta birçok antik kent de yer almaktadır. Tarihi boyunca birçok farklı medeniyete de ev sahipliği yapmış olan bölgede özellikle Helenistik döneme ait yapılar oldukça fazladır.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Kaş tatilinizi planlamak için Kaş Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Kaş Tatilinde Gece Hayatı

Kaş Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın gözde ilçesi Kaş’ta gece hayatına yönelik faaliyet gösteren pek çok mekan bulunmaktadır. Turizm konusunda oldukça gelişmiş bir ilçe olan Kaş, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanı sıra eğlence sektöründe de ziyaretçilerine birçok farklı alternatif sunmaktadır.

Sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebileceğiniz gece kulüplerinden, Akdeniz manzarasına karşı içkinizi yudumlayabileceğiniz restoranlara; arkadaşlarınızla birlikte uzun sohbetler edebileceğiniz publardan, canlı müzik dinleyebileceğiniz barlara kadar oldukça geniş bir yelpaze sunan Kaş’ta hizmet veren mekanlar, genellikle ilçe merkezinde, sahile yakın konumlarda yer almaktadır.

Kaş tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Kaş Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Side Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Side Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Side, her yıl on binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Antalya il merkezine yaklaşık 75 kilometre uzaklıkta yer alan Side’de doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra birbirinden güzel plajlar da sahil boyu sıralanmaktadır.

Türkiye’nin popüler tatil merkezleri arasında yer alan Side’de konaklama bakımından da yeterli kapasitede tesis hizmet vermektedir. Bulunduğu konumdan ötürü Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölge, gezilecek yerler açısından da ziyaretçilerine pek çok alternatif sunmaktadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Side Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Side Tatilinde Gece Hayatı

Side Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı tatil beldesi olan Side, doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve birbirinden güzel plajları ile birlikte her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Bütün bunların yanı sıra oldukça renkli bir gece hayatına sahip olan Side’de her yaş kitlesine uygun mekanlar hizmet vermektedir.

Gece kulübü, bar, meyhane ve restoran gibi işletmelerin hizmet verdiği Side’de manzaraya karşı rakı – balık keyfi yapabileceğiniz mekanlardan, sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebileceğiniz pek çok bar bulunmaktadır.

Side tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Side Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Side’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Side’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı beldesi Side, her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin uğrak noktasıdır. Side, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve birbirinden güzel plajları ile ziyaretçilerine gezilecek yerler bakımından birçok imkan sunmaktadır.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Side, doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Keşfedilecek şelaleleri, mağaraları, gölü ve yeşil alanları ile birlikte doğa ile iç içe bir tatil geçirmenize olanak sağlayan bölgede aynı zamanda, zamanda yolculuk yapabileceğiniz pek çok antik kent ve tarihi yapı da bulunmaktadır.

Side’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Side’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Antalya sınırları içerisinde oldukça popüler bölgelerden olan Side, Manavgat ilçesine bağlı bir mahalledir. Akdeniz sahilinde bir yarımada üzerine kurulu olan Side’de gezilecek birçok doğal güzellik bulunmaktadır.

Zengin bitki örtüsüyle, sunduğu imkanlarla ve etkileyici atmosferiyle birlikte her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Side’de doğa yürüyüşleri, piknik, kamp yapabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Aynı zamanda bölgede etkileyici manzaraları ile birlikte mutlaka ziyaret edilmesi gereken pek çok doğal güzellik sıralanmaktadır.

Side Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Side Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Antalya’ya bağlı Manavgat ilçesinde yer alan Side, il merkezine yaklaşık 75 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yarımada üzerine kurulu olan Side, her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Bölgedeki ilk yerleşimlerin Hititler dönemine kadar uzandığı bilinmektedir. Bununla birlikte M.Ö. 7. yüzyıldan önceye dayanan bölge, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. M.Ö. 7. yüzyılda Yunanlıların egemenliğine giren Side, ilerleyen süreçte Lidya, ve Persler tarafından da uzun bir süre hakimiyet altına alınmıştır. Bu nedenle Side, tarihi yapılar açısından oldukça zengin bir bölgedir.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Side için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Side Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Side’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Side’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan Side, Türkiye’nin en popüler turizm merkezlerinden biridir. Her yıl yerli ve yabancı olmak üzere on binlerce turiste ev sahipliği yapan Side, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanı sıra birbirinden güzel plajları ve beachleri ile de ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaktadır.

Side’de Akdeniz iklimi hakim olduğu için Mayıs ayından itibaren bölgede tatil hareketliliği başlamaktadır. Konaklama tesislerinin dolmaya başladığı bu aylarda bölgede deniz turizmi de oldukça hızlı bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Berrak ve dalgasız denizi, birçok imkanı bir arada sunan plajları ve beachleri ile birlikte eğlenceli bir tatil sunan Side, yaz aylarında milyonu bulan turist sayısı ile Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil merkezleri arasında yer almaktadır.

Side Kalınacak Yerler ve Oteller

Side Kalınacak Yerler ve Oteller


Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Side, Akdeniz Bölgesi’nin turizm bakımından oldukça gelişmiş bir yerleşim yeridir. İkliminden ötürü sıcak havanın neredeyse yıl boyu etkili olduğu Side, kalınacak yerler bakımından da ziyaretçilerine pek çok olanak sunmaktadır.

Doğal güzellikleri, tarihe tanıklık eden antik kentleri ve yapıları ile birlikte gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir tatil merkezi olan Side’de Mavi Bayrak statüsüne sahip birçok plaj da hizmet vermektedir.

Side Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Side Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Akdeniz’in turistik ilçelerinden olan Manavgat’a bağlı Side beldesi, küçük yüzölçümüne rağmen ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Etkileyici doğal güzelliklerini keşfedebileceğiniz Side’de görüp inceleyebileceğiniz birçok tarihi yapı da bulunmaktadır.

Mavi bayrak statüsüne sahip birçok plaja da ev sahipliği yapan Side’de doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, piknik ve kamp etkinliklerinizi gerçekleştirebileceğiniz pek çok alan da yer almaktadır.

Side tatilinizi planlarken mavi bayraklı özel plaja sahip oteller arasından tercihinizi yapmak isterseniz Side Mavi Bayraklı Oteller sayfamızdaki otelleri inceleyebilirsiniz.

Manavgat Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Manavgat Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Antalya’nın yüzölçüm bakımından büyük ilçelerinden olan Manavgat, 216.000 nüfusu ile birlikte, güneydoğuda Alanya, kuzeydoğuda Akseki, kuzeyde İbradi, batıda Serik ve doğuda Gündoğmuş ilçeleri ile komşudur. Antalya il merkezinden yaklaşık olarak 78 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe, turizm bakımından da oldukça gelişmiştir.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Manavgat Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Manavgat’ta Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Manavgat’ta Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Manavgat, gezilecek yerler bakımından ziyaretçilerine pek çok alternatifi bir arada sunmaktadır. Yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Antalya’nın ilçesi Manavgat’ta gezip görülecek birçok önemli destinasyon bulunmaktadır.

Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Manavgat’ta gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz birçok doğal güzellik, tarihi yapı, müze, plaj ve antik kent yer almaktadır. Geniş ve uzun kanyonları, şelaleleri, tapınakları, eski yapıları ve su kaynakları ile birlikte oldukça zengin olan ilçe, ziyaretçilerinin keyifli bir tatil geçirmesi için birçok imkanı aynı anda sunmaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Manavgat’ta tatilinizi planlamak için Antalya Manavgat Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Manavgat Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Manavgat Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Antalya’nın popüler tatil merkezlerinden Manavgat, güneydoğuda Alanya, doğuda Gündoğmuş, kuzeydoğusunda Akseki, batısında Serik ilçeleri ile komşudur. Neredeyse yılın her mevsiminde tatil amaçlı olarak binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan ilçe, doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Yüzölçümü bakımından oldukça büyük olan Manavgat tatilinizde, eşsiz güzellikteki kanyonları gezebilir, mağaraları keşfedebilir, nehirleri izleyebilir ve Akdeniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Manavgat’ta tatilinizi planlamak için Antalya Manavgat Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Manavgat Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Manavgat Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


İlk yerleşimlerin ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmeyen Manavgat, tarihten günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yerleşim yeridir. Bölgede gerçekleştirilen arkeolojik kazılar neticesinde ortaya çıkan eserlere göre, Manavgat’ta ilk yerleşimlerin M.Ö. 200 ile 150 yılları arasında yapıldığı düşünülmektedir.

Bölgenin en ünlü liman kentlerinden olan ilçe, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Manavgat’ta gezilecek tarihi yerler arasında öne çıkanlar genellikle antik kentler ve Roma döneminden kalan yapılardır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Manavgat  için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Manavgat Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Manavgat Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Manavgat Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Antalya’nın ünlü tatil merkezlerinden olan Manavgat, doğal güzellikleri ve tarihi yapıların yanı sıra plajlarıyla da yoğun bir şekilde ilgi gören bir ilçedir. Manavgat’ın benzersiz manzaraları, doğa ile iç içe atmosferi ve ince tanecikli kumlarıyla dolu sahillerinde deniz keyfi yapabileceğiniz birçok plaj bulunmaktadır.

Manavgat’a bağlı bir tatil beldesi olan Side, plajlar ve beachler konusunda daha çok seçenek barındırırken, ilçe sınırları içerisinde tercih edilebilecek birçok halk plajı da her yıl binlerce yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

Manavgat’ın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Manavgat Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Manavgat Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Manavgat Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Antalya’nın popüler turizm ilçesi olan Manavgat, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile birlikte ziyaretçilerine pek çok olanak sağlamaktadır. Her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turisti ağırlayan ilçe, gezilecek yerler bakımından da sınırları içerisinde birçok alternatif bulundurmaktadır.

Kanyonları, şelaleleri, tarihi yapıları, eşsiz manzaraları ve kendine has kültürel özellikleriyle Manavgat’ta doğa gezileri yapabilir, tarihi eserleri inceleyebilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Manavgat’ta tatilinizi planlamak için Antalya Manavgat Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Manavgat Kalınacak Yerler ve Oteller

Manavgat Kalınacak Yerler ve Oteller


Antalya’nın doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla öne çıkan ilçesi Manavgat, her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Manavgat, ziyaretçilerine pek çok imkanı bir arada sunarken, özellikle kalınacak yerler bakımından bölgede hizmet veren konaklama tesisi sayısı oldukça fazladır.
Manavgat Tatilinde Gece Hayatı

Manavgat Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın Manavgat ilçesi, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanı sıra gece hayatıyla da oldukça ünlü bir tatil merkezidir. Gündüz saatlerinde yaptığınız gezilerinizin yorgunluğunu, gece hayatına yönelik hizmet veren mekanlarda atabileceğiniz ilçede sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam etmektedir.

İlçede her yaş kitlesine yönelik olarak hizmet veren mekanlar bulunurken, bunların bir kısmı sahile yakın Akdeniz manzaralı, bir kısmı ise daha iç kısımlarda ilçe merkezinde yer almaktadır. İlçede tercih edebileceğiniz gece hayatına yönelik hizmet veren mekanlar arasında, bar, restoran, meyhane ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

Manavgat tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Manavgat Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Finike Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Finike Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Antalya’nın turistik ilçelerinden olan Finike, yüzölçümü küçük olsa da kendine has güzellikleri içerisinde barındıran, sakin ve doğa ile iç içe tatil olanakları sunan bir turizm cennetidir. İl merkezinin batısında bulunan Finike, doğusunda Kumluca, kuzeyinde Elmalı, kuzeybatısında Kaş ve batısında Demre ile komşudur.

Tarihteki adı Phoenicus olan ilçe M.Ö. 500 yıllarında Fenikeliler tarafından kurulmuş ve liman kenti olarak kullanılmıştır. Bulunduğu konumu ve doğal güzellikleri ile tarih boyu büyük bir öneme sahip olan ilçede yetişen en önemli tarım ürünleri arasında portakal ve mandalina bulunmaktadır. Turizmde ön plana çıkan şehrin bir diğer özelliği de bu narenciye ürünlerinin dünya pazarında kendine yer etmiş olmasıdır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Finike Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Finike’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Finike’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Tarihi yapıları ve doğası ile birlikte Antalya’nın popüler turizm merkezlerinden olan Finike, aynı zamanda portakalı ile ün salmış bir ilçedir. Yüzölçüm bakımından küçük olsa da, sınırları içerisinde pek çok gezilebilecek doğal güzellik barındıran bölge, yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Antalya’nın diğer popüler ilçelerine de oldukça yakın olan Finike, bölgedeki diğer destinasyonları gezme anlamında da ziyaretçilerine büyük avantaj sağlamaktadır. Finike, eski bir yerleşim merkezi olduğu için tarih boyunca birçok medeniyeti bünyesinde barındırmıştır. Bu sebepten ötürü bölgede ziyaret edilebilecek pek çok tarihi yapı bulunurken; ilçenin doğal güzellikleri de Finike’nin cazibe merkezi olmasında önemli rol oynamaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Finike tatilinizi planlamak için Antalya Finike Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Finike’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Finike’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Antalya’nın ilçesi Finike, doğal güzellikleri ve tarih boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasının sonucu olarak birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapması ile günümüzde yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören bir turizm cennetidir.
Bulunduğu konum itibariyle korunaklı bir yapıya sahip olması ve liman kenti oluşundan dolayı birçok medeniyetin merkezi haline gelmiş Finike’de, günümüzde hala ziyaret edilebilecek pek çok tarihi yapı, antik kent bulunmaktadır. Bunun yanı sıra iklimi, doğası ve tabiat harikaları ile birlikte yeşil ağaçların, Akdeniz’in mavi suları ile buluştuğu bir nokta olan ilçede, gezip görülebilecek birçok nokta yer almaktadır.
Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Finike’de tatilinizi planlamak için Antalya Finike Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.
Finike Kalınacak Yerler ve Oteller

Finike Kalınacak Yerler ve Oteller


Akdeniz’in incisi, portakalları ile dünya çapında meşhur Finike, Antalya’ya bağlı popüler turizm ilçelerinden biridir. Tarihi önemi ve doğal güzellikleri ile birlikte bölgenin en çok tercih edilen tatil merkezlerinden olan ilçe, eşsiz manzarası, denizleri, koyları ve antik kentleriyle bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

Likyalılar döneminde başkent olarak kullanılmış olan ilçe, günümüzdeki popüler tatil merkezlerine alternatif arayanlar için adeta biçilmiş bir kaftan olarak görülmektedir. Sakin yapısı ve doğa ile iç içe oluşuyla beraber, ziyaretçilerine farklı imkanlar sunan bölgede konaklama için de birçok farklı alternatif bulunmaktadır.

Finike Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Finike Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Finike’nin meşhur yemekleri arasında genellikle deniz mahsulleri yer almaktadır. Liman kenti oluşu, Akdeniz’e kıyısının olması ve iklim özellikleri ile birlikte en taze balıkları yiyebileceğiniz restoranlara sahip olan ilçede ön plana çıkan balık türleri mercan, lüfer, çipura ve kefal bulunmaktadır.

Akdeniz mutfağının hakim olduğu Finike’de Türk ve dünya mutfağından çeşitli lezzetlerin sunulduğu restoranlar da hizmet vermektedir.
Finike denilince akla ilk gelen meyvelerden olan portakal ise bölge mutfağında sıkça kullanılmaktadır. Ününü dünyaya duyuran Finike Portakalı, ayrıca bölgenin geçim kaynakları arasında yer almaktadır.

Antalya’nın gözde ilçesi Finike’nin kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Finike Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Finike Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Finike Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Antalya’nın ilçelerinden Finike, yüzölçüm bakımından küçük bir yerleşim yeri olduğu için sunduğu imkanlar her ne kadar kısıtlı olsa da sessiz ve sakin bir tatil isteyenler için oldukça ideal bir tatil merkezidir. Sınırları içerisinde yer alan plajları, genellikle durgun denize, altın renkli kumlara sahip tesislerden oluşmaktadır.

Sessiz ve doğayı tamamen yaşayabileceğiniz bölgelerden olan Finike’de, kalabalıktan uzak koylar ve ağaçlık alanların Akdeniz’in maviliği ile buluştuğu sahiller de yer almaktadır. Girişlerin genellikle ücretsiz olduğu plajlarda şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri alınabilmektedir. İlçede yer alan Finike Halk Plajı, ücretsiz olduğu için ve belediye tarafından çeşitli imkanların sağlanmasından ötürü en çok tercih edilen plajlar arasındadır.

Finike’nin en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Finike Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Finike Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Finike Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Antalya’nın yüzölçüm bakımından küçük; ancak içerisinde bulunan tarihi yapı ve doğal güzellikleri bakımından oldukça büyük ilçelerinden Finike, M.Ö. 5. yy. da kurulmuştur. Fenikeliler tarafından inşa edilen şehir, Likyalılar tarafından liman kenti olarak kullanılmıştır. Bu yönüyle, dönemin en ünlü ticaret merkezi haline gelen ilçe, günümüzde hala verimli topraklara sahip olup dünyanın birçok yerinden gelen turistleri ağırlamaktadır.

Finike’de şehirleşmenin temellerinin ilk atıldığı yer, İskele Mahallesi’dir. Bu mahalle, içerisinden geçmekte olan su kanalına çeşitli yüklerin bindirilerek limana gönderilmesinden dolayı İskele adını almıştır.

Bölgede birçok farklı medeniyet hakimiyet sürdüğü için, incelenebilecek tarihi yapı sayısı da oldukça tatmin edicidir. Özellikle Helenistik, Roma ve Bizans döneminden kalan tarihi yapılar, günümüze kadar ulaşmış ve rahat bir şekilde ziyaret edilebilmektedir.

Finike Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Finike Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Antalya’nın, tarihi ve doğal güzelliklerini bir arada bulunduran ilçesi Finike, portakalı, koyları, temiz doğası ve kendine has atmosferi ile yerli ve yabancı turistler tarafından tercih sebebi olmaktadır.

Sınırları içerisinde, tarihinde ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden kalan yapılar yer alan ilçede aynı zamanda gezilebilecek birçok eşsiz doğal oluşum da bulunmaktadır. Antalya’nın diğer turistik ilçelerine de oldukça yakın mesafede yer alan Finike tatilinizde, günübirlik olarak bu bölgelere geziler düzenleyebilir; farklı aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ilıman bir iklime sahip olan Finike’de kamp, piknik ve doğa yürüyüşleri gibi aktivitelerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz çok fazla seçenek bulunmaktadır. Yapılaşmanın, diğer popüler ilçelerdeki gibi olmadığı Finike’de doğayı daha yakından tanıyabilir ve temiz havalı bir ortamda aileniz ve arkadaşlarınız ile birlikte vakit geçirebilirsiniz.

Gazipaşa’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Gazipaşa’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Tarihi M.Ö. 628 yıllarına dayanan ilçesi Gazipaşa, Antalya’nın en doğusunda yer almaktadır. Bölgedeki popüler turizm merkezlerine nazaran daha az bilinen ilçe, Antalya’nın adeta gizli cennetidir.

Tarihsel serüveni ve sahip olduğu doğal güzellikleri ile birlikte eşsiz bir tatil geçirebileceğiniz Gazipaşa’da ziyaret edilebilecek pek çok tabiat oluşumu ve buna bağlı önemli lokasyonlar bulunmaktadır. Yüzölçümünün küçük olması sebebiyle, ziyaret edilecek noktaların birbirine yakın olduğu ilçe, son yıllarda turizm anlamında olumlu gelişmeler yaşamaktadır. Yine de bakir olma özelliğini koruyan ilçe, aşırı büyük yapılaşma ve büyük tesislerin olmadığı, doğa ile iç içe zaman geçirebileceğiniz, küçük bir turizm merkezidir.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Gazipaşa’da tatilinizi planlamak için Antalya Gazipaşa Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Gazipaşa Tatilinde Gece Hayatı

Gazipaşa Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın, yüzölçümü olarak bölgedeki ilçelere göre biraz daha küçük olan ilçesi Gazipaşa’da eğlence hayatı biraz daha sınırlıdır. İlçede, Antalya sınırları içerisindeki diğer popüler tatil merkezlerine nazaran daha az eğlence mekanı seçeneği bulunurken, bu sayı günden güne artmaya devam etmektedir.

Gazipaşa tatilinizde gece hayatına yönelik hizmet veren mekanlar bar, cafe, restoran olarak sıralanmaktadır. Bu çeşitler arasında genellikle, sunduğu imkanlar ve atmosferi nedeniyle restoranlar tercih edilmektedir. Sahil boyunca sıralanan restoranlar, konuklarına Akdeniz manzarasına karşı keyif yapabilme olanağı sunmaktadır. İlçede gece hayatı kapsamında hizmet veren işletmeler genellikle ilçe merkezinde ve liman çevresinde bulunmaktadır.

Gazipaşa tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Gazipaşa Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Gazipaşa’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Gazipaşa’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Antalya’nın şirin ilçesi Gazipaşa, bölgedeki diğer büyük tatil merkezlerine göre daha sınırlı bir alana sahip olsa da ziyaretçilerine, gezebilecekleri pek çok alternatif sunmaktadır. Özellikle doğa turizminin doyasıya yapılabildiği ilçelerden olan Gazipaşa, son yıllarda bölgeye olan rağbetin artması ile birlikte günümüzde turizm anlamında önemli gelişmeler kat etmektedir.

Gazipaşa’da gezilebilecek yerlerin birbirine olan mesafeleri yakın olduğu için, bölgeyi 1 – 2 gün gibi kısa bir sürede keşfedebilirsiniz. Ayrıca ilçe, bulunduğu konumundan ötürü batıda Alanya, doğusunda Mersin’in Anamur ilçesi ile komşu olmaktadır. Bu sebeple Gazipaşa’da günübirlik olarak gezilebilecek pek çok alternatif de yer almaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Gazipaşa’da tatilinizi planlamak için Antalya Gazipaşa Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Gazipaşa Kalınacak Yerler ve Oteller

Gazipaşa Kalınacak Yerler ve Oteller


Gazipaşa, Toros Dağları’ndan aldığı yeşilliklerin mavi sularla birleştiği eşsiz bölgede konumlanmış bir turizm ilçesidir. Antalya’nın doğusunda yer alan Gazipaşa, sınırları içerisinde bulundurduğu doğal güzellikler ve tarihi yapıları ile son dönemlerde yerli ve yabancı turistler tarafından rağbet görmeye başlamıştır.

Bölgedeki diğer popüler tatil merkezlerine nazaran daha sakin, daha bakir bir yer olan Gazipaşa, bu yönüyle tercih sebebi olmaktadır. Kalabalıktan uzak, doğa ile iç içe bir şekilde tatillerini geçirmek isteyen ziyaretçiler, yaz aylarında tercihlerini Gazipaşa’dan yana yapmaktadır.

Gazipaşa Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Gazipaşa Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Antalya’nın turistik ilçelerinden Gazipaşa’da tarımcılık ve hayvancılık çok yaygın bir şekilde yapıldığı için bölge mutfağında ağırlıklı olarak sebze ürünleri kullanılmaktadır. Neredeyse yılın her dönemi taze sebze üretimi yapılan bölgede genellikle aperatif yemek çeşitleri tercih edilmektedir.

Gazipaşa’nın meşhur yemekleri arasında göleviz, bişme, yahni ve ülübü piyazı yer alırken, bölgedeki birçok restoran ve lokantada bu çeşitlerin tadına bakabilirsiniz. İlçe sınırları içerisinde her bütçeye uygun olarak yemek yiyebileceğiniz tesis yer almaktadır. Genellikle ilçe merkezinde bulunan restoranlar, kısmen şehir dışında da olabilmektedir. İlçenin sahil kısmında sıralanan restoranlar, sunduğu manzara ve çeşitliliklerinden ötürü daha çok tercih sebebi olmaktadır.

Antalya’nın gözde ilçesi Gazipaşa’nın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Gazipaşa Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Gazipaşa Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Gazipaşa Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Antalya’nın doğu şeridinde yer alan Gazipaşa, doğal güzellikleri ve kalabalıktan uzak yapısıyla yerli ve yabancı turistler tarafından özellikle yaz aylarında tercih sebebi olmaktadır. Ekonomisinin tarım ve hayvancılığa bağlı olduğu ilçe, son yıllarda turizmin artmasıyla birlikte gelişmeye devam etmektedir.

Gazipaşa’ya yapılacak olan ulaşımlar havayolu ve karayolu araçları ile gerçekleştirilebilmektedir. Gazipaşa Havalimanı’na da oldukça yakın bir mesafede yer alan Gazipaşa, doğusunda Mersin, batısında Alanya ilçeleri ile komşudur. Şehir merkezinden yaklaşık olarak 182 kilometre mesafede bulunan ilçe, doğa ile iç içe bir konumda yer almaktadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Gazipaşa Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gazipaşa’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Gazipaşa’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Antalya’nın kendine ait özellikleri ve sakin atmosferi ile dikkan çeken ilçesi Gazipaşa, sahil uzunluğu çok uzun olsa da; kayalık yapılarından ötürü denize girilecek plaj sayısı bu uzunluğa göre azdır. Buna rağmen ilçede denize girilecek plaj sayısı yeterli sayıdadır.

Gazipaşa’da yer alan plajlar ve koyların birçoğunda deniz kaplumbağaları da yaşamaktadır. Bu özelliği ile Türkiye’de ün yapan ilçede aynı zamanda tarihi yapılar ile birçok plaj veya koy birbirlerine oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Tarihi gezilerinizle birlikte deniz keyfinizi aynı gün içerisinde yapabileceğiniz ilçenin denizi, berrak bir renge sahip olsa da devamlı olarak durgun bir yapıda değildir. Bölgenin rüzgar almasından kaynaklı olarak zaman zaman dalga görülebilen ilçe plajlarının sahilleri ise genellikle kumsal alanlar ile kaplıdır.

Gazipaşa’nın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Gazipaşa Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Gazipaşa Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Gazipaşa Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Akdeniz bölgesinin turizm merkezi olan Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Gazipaşa’da gezilecek birçok tarihi yer bulunmaktadır. Gezilecek yerler bakımından, çevresinde bulunan diğer tatil merkezlerine göre daha sınırlı seçenekler sunan Gazipaşa, küçük bir yüzölçümüne sahip olmasından ötürü kısa bir süre içerisinde keşfedilebilmektedir.

Doğal güzellikleri ve tarihi yerlerin, birbirine çok yakın mesafede bulunmasının avantaj olduğu ilçede antik kentler ön plana çıkmaktadır. Gazipaşa’nın tarihi M.Ö. 2000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Milattan önceki devirlerde kurulan Selinus Antik Kenti ise bölgenin tarihi yolculuğunda bir kilometre taşı sayılmaktadır. Gazipaşa tatilinizde tarihi ve turistik anlamda gezebileceğiniz yerler arasında antik kentler, türbeler, mezarlar ve mağaralar yer almaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Gazipaşa için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Gazipaşa Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gazipaşa Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Gazipaşa Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Antalya’nın ilçelerinden olan Gazipaşa, yüzölçümü her ne kadar küçük olsa da, ziyaretçilerine keyifli bir tatil geçirmeleri için birçok olanak sunmaktadır. Özellikle doğayla iç içe yapısı ve üzerinde yer alan tarihi yapıları ile birlikte keyifli bir şehir turu yapabileceğiniz ilçe, butik havası ve samimi atmosferi ile kalabalıktan uzak tatiller için oldukça ideal bir tercih olacaktır.

Ekonomisinin tarıma dayalı olduğu Gazipaşa’da, bölgeyi tanımak adına birçok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. İlçe sınırları içerisinde yapabileceğiniz aktiviteler arasında; doğa yürüyüşleri, tarihi geziler ve doğal güzelliklerin keşfi gibi seçenekler yer almaktadır.

Birbirinden konforlu ve kaliteli konaklama seçenekleri sunan Gazipaşa’da tatilinizi planlamak için Antalya Gazipaşa Otelleri sayfamızdaki otellere göz atabilirsiniz.

Konyaaltı’nda Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Konyaaltı’nda Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Türkiye’nin turizm cenneti Antalya’nın yüzölçümü bakımından en küçük ilçeleri arasında bulunan Konyaaltı, doğal güzellikleri ve gezilecek yerleri ile ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Çevresinde bulunan popüler ilçelere ve Antalya il merkezine olan yakınlığı ile birçok imkana sahip olan ilçede gezilecek tarihi yerlerin yanı sıra Akdeniz ikliminde oluşmuş pek çok doğal güzellik yer almaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile her yıl binlerce turistin vazgeçilmez adresi olan Konyaaltı için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Konyaaltı Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Konyaaltı Tatilinde Gece Hayatı

Konyaaltı Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın Konyaaltı ilçesi, il merkezine olan yakınlığı ile birlikte ziyaretçilerine pek çok imkan sunmaktadır. Doğal güzelliklerinin ve tarihi yapılarının dışında, gece hayatı ile de ön plana çıkan Konyaaltı tatilinde gece hayatına yönelik hizmet veren birçok işletme bulunmaktadır.

İlçeyi keşfetmek için yapacağınız gezintilerden sonra ister gün ortası, ister akşam saatlerinde soluklanabileceğiniz, geniş içecek ve yiyecek menüleriyle birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanlar, ilçe merkezinde sahile yakın konumlarda hizmet vermektedir. Bölgedeki popüler ilçelere nazaran daha sınırlı sayıda işletme bulunan Konyaaltı’nda bar, kafe, restoran ve meyhane seçenekleri mevcut durumdadır.

Konyaaltı tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Konyaaltı Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Konyaaltı’nda Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Konyaaltı’nda Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Konyaaltı, Antalya’nın popüler tatil merkezlerine olan yakınlığı ile bilinen ve sınırları içerisinde gezilebilecek pek çok destinasyona sahip bir ilçedir.

Şehir merkezine yaklaşık 2 kilometre mesafede bulunan ilçede, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile birlikte gezip görülebilecek birçok nokta bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ilçede yapılabilecek aktiviteler arasında kamp, piknik ve doğa yürüyüşleri yer alırken, bölgedeki falezler de ziyaretçiler tarafından dikkat çeken yapılar arasındadır.

Konyaaltı için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Konyaaltı Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konyaaltı Kalınacak Yerler ve Oteller

Konyaaltı Kalınacak Yerler ve Oteller


Antalya şehir merkezine en yakın ilçelerden biri olan Konyaaltı, gezilecek yerler ve keşfedilecek doğal güzellikler bakımından ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Yüzölçümü bakımından küçük olan ilçe, il merkezine ve çevresindeki diğer popüler tatil merkezlerine olan yakınlığı ile birçok konuda avantajlı durumdadır.

145.000’i geçen nüfusu, kuzeydoğusunda Kepez ve Muratpaşa, kuzeyinde Döşemealtı, kuzeybatısında Korkuteli ve güneyinde de Kemer ile komşu durumunda olan ilçenin Akdeniz’e de kıyısı bulunmaktadır. İlçenin Antalya şehir merkezine olan uzaklığı ortalama 7 kilometredir.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Konyaaltı’nda tatilinizi planlamak için Konyaaltı Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Konyaaltı Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Konyaaltı Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Antalya’nın ilçelerinden olan Konyaaltı, gezilecek yerler ve keşfedilecek doğal güzellikleri ile birlikte turizm kapsamında gelişmesini sürdüren bir tatil merkezidir. Antalya’nın diğer popüler ilçelerine göre yüzölçümü bakımından biraz daha kısıtlı olan ilçe, bulunduğu konum itibariyle pek çok avantaja da sahip durumdadır.

Kuzeyde Döşemealtı, kuzeydoğusunda Muratpaşa, kuzeybatısında Korkuteli, güneyinde Kemer ile komşu durumunda olan ilçenin Antalya şehir merkezine olan uzaklığı da yaklaşık 6 kilometredir. Türkiye’nin her yerinden kolay ulaşım imkanına sahip olan Konyaaltı, Akdeniz’e kıyısı olan, deniz turizminin de gelişmiş olduğu bir yerleşim merkezidir.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Konyaaltı Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Konyaaltı’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Antalya’nın şehir merkezine yakın ilçesi Konyaaltı, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanı sıra plajları ile de ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Konyaaltı’ndaki plaj sayısı, etrafındaki popüler tatil merkezlerine göre daha kısıtlı olsa da ilçenin konumu bu durumu avantaja çevirmektedir.

Bitki örtüsünün kapladığı yeşil ağaçlar ile Akdeniz’in maviliğinin birleştiği bir bölgede konumlanan ilçenin en ünlü plajı olan Konyaaltı Plajı, her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin uğradığı bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Berrak ve dalgasız denizi ile birlikte ilçede denize girilebilecek pek çok sahil ve plaj bulunmaktadır.

Konyaaltı’nın güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Konyaaltı Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Konyaaltı Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Konyaaltı Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Antalya’nın yüzölçümü bakımından küçük ilçelerinden olan Konyaaltı, gezilecek tarihi yerler bakımından ziyaretçilerine birçok seçenek sunmaktadır. Antalya şehir merkezinin batısında konumlanan ilçe, kuzeydoğusunda Kumluca, kuzeyinde Döşemealtı ve doğusunda Muratpaşa ilçeleri ile komşudur.

Tarihi boyunca farklı medeniyetlerin etkisi altında kalan Konyaaltı’nda görebileceğiniz tarihi yapılar arasında antik kentler, müzeler, hamamlar bulunmaktadır. Özellikle Roma döneminden kalan eserler, Konyaaltı tatilinde görülmesi gereken yapılar arasında yer almaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Konyaaltı için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Konyaaltı Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Konyaaltı Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Konyaaltı Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Antalya şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Konyaaltı, gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler bakımından ziyaretçilerine pek çok alternatif sunmaktadır. Özellikle doğal güzellikleri bakımından dikkat çeken ilçede deniz turizmi de oldukça gelişmiş durumdadır.

Birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapan Konyaaltı’nda, ilçe merkezindeki tematik parkları gezebilir, eşsiz atmosfere sahip doğal güzelliklerin arasında doğa yürüyüşleri yapabilir, tarihi yapıları inceleyebilirsiniz.

Konyaaltı için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Konyaaltı Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kumluca’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Kumluca’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Kumluca, Kemer ile Finike ilçelerinin arasında konumlanmış, Antalya’ya bağlı bir turizm ilçesidir. İlçe merkezinin direkt olarak Akdeniz’e kıyısı olmasa da sınırları içerisinde bulunan birçok mahalle ve yerleşim yerine ait sahiller bulunmaktadır.

Kumluca’daki doğal güzellikler, son yıllarda büyük bir popülariteye ulaşmış olsa da henüz bölgedeki diğer popüler tatil yerleri seviyesine ulaşamamıştır. Hala keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal güzellik bulunan Kumluca, Akdeniz’in güneşinin ve berrak denizinin tadını çıkarabileceğiniz ender yerlerden biridir.

Keşfedilecek pek çok noktası ile her yıl binlerce turistin vazgeçilmez adresi olan Kumluca için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Kumluca Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kumluca Tatilinde Gece Hayatı

Kumluca Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın tatil merkezleri arasında yer alan Kumluca, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve eşsiz koyları ile birlikte ziyaretçilerine keyifli bir atmosfer sunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde gece hayatına yönelik birçok işletme de hizmet verirken, bu mekanlarda Akdeniz manzarası eşliğinde, doğa ile iç içe bir konumda tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.
Bar, restoran ve meyhaneleri ile birlikte tüm ziyaretçilerine gece hayatı bakımından çeşitli alternatifler sunan ilçede yediden yetmişe herkes için uygun mekanlar hizmet vermektedir. Son dönemlerde özellikle meyhaneler tercih edilirken, nezih ortamı ve sakin atmosferi ile birlikte arkadaş grupları ve aileler için oldukça uygundur.
Kumluca tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Kumluca Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
Kumluca Kalınacak Yerler ve Oteller

Kumluca Kalınacak Yerler ve Oteller


Kumluca, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve birbirinden güzel sahillere ev sahipliği yapmaktadır. Kumluca tatilinizde, konaklama ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesis sayısı da yeterlidir. Her bütçeye uygun tesislerin bulunduğu ilçede, oteller genellikle sahile yakın konumlarda hizmet vermektedir.

Toros Dağları’na sırtını veren ilçenin konumu, yeşil ağaçların Akdeniz ile birleştiği eşsiz bir noktada yer almaktadır. Bu sebeple ilçe ve çevresinde ziyaret edilebilecek pek çok doğal güzellik bulunmaktadır. İlçede hizmet veren otellerin bir.kısmı da ağaçlık alanlara yakın, doğa ile iç içe bir konumdadır.

Kumluca Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Kumluca Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Akdeniz’in tatil merkezlerinden olan Kumluca, Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve kendisine hayran bıraktıracak güzellikteki koyları ile yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören ilçe, üç tarafı da dağlarla çevrili bir alan üzerine kurulmuştur.

Batıda Finike, doğuda Kemer, kuzeyde Korkuteli ve güneyinde Akdeniz’e komşu olan ilçe, bölgedeki diğer popüler turizm merkezlerine de yakın bir konumda yer almaktadır. Bu sebeple Kumluca tatilinde, günübirlik bir şekilde gezilecek yer sayısı da oldukça fazladır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Kumluca Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kumluca Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Kumluca Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Kumluca, Antalya’nın doğal güzellikleriyle ön plana çıkan tatil merkezlerinden biridir. Yüzölçümü bakımından kısıtlı bir alana sahip olan Kumluca, buna rağmen çevresinde bulunan koy, plaj ve beachler ile birlikte ziyaretçilerine keyifli bir tatil sunmaktadır.
Toros Dağları’nın benzersiz manzarasına sahip olan Kumluca, yeşil ağaçların Akdeniz ile buluştuğu eşsiz bir atmosfere sahiptir. Her sezon, yerli ve yabancı yüzlerce turisti ağırlayan Kumluca, sahil çevrelerindeki yapılaşmanın az olmasından ötürü, genellikle bakir koyları ile ön plana çıkmaktadır.
Kumluca’nın güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Kumluca Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.
Kumluca Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Kumluca Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Antalya’nın ilçesi Kumluca, sınırlı bir yüzölçüme sahip olsa da gezilebilecek pek çok alternatif bulundurmaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanı sıra birbirinden güzel koylara da ev sahipliği yapan Kumluca, bulunduğu konum itibariyle de bölgedeki birçok popüler tatil merkezine de yakın bir lokasyondadır.
Kumluca’da gezilebilecek tarihi yerler, komşu ilçelerine nazaran biraz daha sınırlıdır. İlçe sınırları içerisinde bulunan antik kentleri gezebilir, bölgenin önemli sembolik yapılarını inceleyebilirsiniz. Kumluca, tarihi boyunca birçok farklı devlet tarafından hakimiyet altına alınmadığı için bölgedeki tarihi yapılar da sayıca azdır.
Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Kumluca için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Kumluca Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Kumluca Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Kumluca Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Antalya’nın tatil merkezlerinden olan Kumluca, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, eşsiz koyları ve ziyaretçilerine sunduğu imkanlar ile günden güne gelişen bir turizm ilçesidir. Finike ile Kemer ilçeleri arasında konumlanan ilçenin merkezi, sahilden yaklaşık 4 kilometre içeridedir.

Kumluca tatilinizde bölgenin doğal güzelliklerini keşfedebileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları bölge halkı tarafından tercih edilen mesire yerleri, doğal güzellikleri görebilmek açısından oldukça faydalı olacaktır. Kumluca ilçesinde, bölgenin tarihini inceleyebileceğiniz birçok antik kent de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ilçe sınırları içerisinde doğa gezileri, piknik, kamp, olta balıkçılığı gibi aktivitelere elverişli birçok lokasyon yer almaktadır.

Kumluca için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Kumluca Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kumluca’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Kumluca’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Antalya’nın doğal güzellikleri, tarihi yapıları, plajları ve sakin yapısıyla öne çıkan ilçesi Kumluca’da gezilecek birbirinden farklı destinasyon bulunmaktadır. Finike ile Kemer ilçeleri arasında yer alan ilçe, çevredeki gezilecek yerlere de oldukça yakın bir konumdadır.

Her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun bir ilgi gören ilçenin popülaritesi her geçen yıl artmaya devam etmektedir. Birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan bölge, aynı zamanda Likya Yolu’nun içerisinden geçtiği, önemli bir güzergah üzerinde bulunmaktadır. Antalya şehir merkezine 96, Kemer’e 54, Finike’ye 17 kilometre uzaklıkta bulunan Kumluca, gezilecek yerler bakımından zengin alternatiflere sahiptir.

Kumluca için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Kumluca Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Muratpaşa’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Muratpaşa’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Antalya’nın ilçelerinden olan Muratpaşa’da gezip görebileceğiniz birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmaktadır. Turizm bakımından da oldukça gelişmiş bir ilçe olan Muratpaşa, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Sınırları içerisinde bulunan özellikle Düden Şelalesi, bölgenin en popüler tabiat harikaları arasındadır. Bunun yanı sıra ilçede keşfedebileceğiniz pek çok doğal güzellik de bulunmaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile her yıl binlerce turistin vazgeçilmez adresi olan Muratpaşa için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Muratpaşa Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Muratpaşa Tatilinde Gece Hayatı

Muratpaşa Tatilinde Gece Hayatı


Antalya’nın merkez ilçesi olan Muratpaşa, doğal güzelliklerinin ve tarihi yapılarının yanı sıra gece hayatıyla da oldukça popüler bir tatil merkezidir. Muratpaşa sınırları içerisinde eğlenceli bir şekilde vakit geçirilebilecek birçok bar, restoran ve meyhane hizmet vermektedir.

Muratpaşa’da, başta Akdeniz olmak üzere dünya mutfağının en leziz tariflerinden yapılmış yemekleri yiyebileceğiniz pek çok restoran bulunmaktadır. Alkollü ve alkolsüz olmak üzere içecek çeşitliliği de sunan mekanlarda, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Muratpaşa tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Muratpaşa Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Muratpaşa’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Muratpaşa’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Antalya’nın Muratpaşa ilçesi, doğal güzellikleri, tarihe tanıklık eden yapıları ve birbirinden güzel plajları ile birlikte her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. İlçede, tatil süresinde gezilecek birçok farklı destinasyon bulunmaktadır.

Muratpaşa, gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine farklı imkanlar sunmaktadır. Antalya il merkezine de oldukça yakın mesafede bulunan ilçe, nostaljik dokusunu korumuş ve turizm anlamında Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Muratpaşa için planladığınız tatilinizde görülecek yerler listenizi hazırladıktan sonra otel seçeneklerine de göz atmak isterseniz Muratpaşa Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Muratpaşa Kalınacak Yerler ve Oteller

Muratpaşa Kalınacak Yerler ve Oteller


Antalya’nın ilçelerinden olan Muratpaşa, kuzeyde Kepez, batıda Konyaaltı ve doğuda Aksu ilçeleri ile komşudur. Denize kıyısı olan ilçe, tarihi yapıları, doğal güzellikleri, koy ve plajları ile birlikte bölgenin popüler turizm merkezlerinden biridir. 2008 yılında ilçe olarak kabul edilen Muratpaşa’nın yaklaşık 20 kilometre uzunluğunda sahil şeridi bulunmaktadır.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Muratpaşa’da tatilinizi planlamak için Muratpaşa Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Muratpaşa Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Muratpaşa Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Antalya il merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Muratpaşa ilçesi, turizm anlamında bölgenin gelişmiş tatil merkezlerinden biridir. Ziyaretçilerine birçok farklı olanak sunan ilçe, doğuda Aksu, kuzeyde Kepez, batıda Konyaaltı ve güneyde Akdeniz ile komşudur.

Doğal güzellikleri, tarihi yapıları, birbirinden güzel plajları ile birlikte her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan Muratpaşa’da konaklama seçenekleri de çeşitlilik göstermektedir. Akdeniz manzarasına karşı uzun yürüyüşler yapabileceğiniz, ince kumlu plajlarında deniz keyfi yapabileceğiniz ve tarihe tanıklık eden yapıları keşfedebileceğiniz ilçede yapılabilecek pek çok aktivite de bulunmaktadır.

Seyahat rotanızı oluşturduktan sonra konaklama yapacağınız oteli belirlemek için birbirinden farklı hizmet seçeneklerine sahip Muratpaşa Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Muratpaşa Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Muratpaşa Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Antalya’nın merkez ilçesi Muratpaşa, falezleri, plajları ve sahilleriyle ünlüdür. Birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapan ilçede, sahil boyu sıralanmış pek çok plaj yer almaktadır. Her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen ilçede plaj turizmi oldukça gelişmiş durumdadır.

Sınırları içerisinde birçok Mavi Bayraklı plaj bulunan ilçenin denizi genel olarak berrak bir renge sahip ve dalgasız bir yapıya sahiptir.

Muratpaşa’nın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Muratpaşa Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Muratpaşa Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Muratpaşa Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Antalya’nın ilçelerinden olan Muratpaşa, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir. Turizm anlamında bölgenin en çok tercih edilen ilçelerinden olan Muratpaşa, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapılarıyla da dikkat çekmektedir.

Muratpaşa ilçesinin tarih sayfalarında yer alışı, M.Ö. 159 yılına kadar uzanmaktadır. Bir liman kenti olarak kurulan Muratpaşa, aynı zamanda Antalya’nın merkez ilçesi olması sebebiyle oldukça popüler bir yerleşim yeridir. Helenistik dönemden kalma yapıları ile birçok ziyaret edilecek destinasyon bulunan ilçede aynı zamanda Selçuklu mimarisine ait pek çok dikkat çekici yapı da yer almaktadır.

Keşfedilecek pek çok noktası ile turistleri vazgeçilmez adresi olan Muratpaşa için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Muratpaşa Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Muratpaşa Tatilinizde Yapılacaklar Listesi

Muratpaşa Tatilinizde Yapılacaklar Listesi


Antalya’nın Muratpaşa ilçesi, dolu dolu bir tatil geçirmeniz için ziyaretçilerine pek çok olanak sunmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle çevredeki popüler tatil merkezlerine de yakın mesafede yer alan ilçede yaz ve kış mevsimlerinde gerçekleştirilebilecek birçok aktivite bulunmaktadır.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Muratpaşa’da müzeleri gezebilir, ilçenin doğal güzelliklerini keşfedebilir ve tarihi yapılarını inceleyerek kentin geçmişini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Muratpaşa için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Muratpaşa Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.