Bursa Gezinizde Mutlaka Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Bursa Gezinizde Mutlaka Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Marmara Bölgesi’nin sıklıkla tercih edilen illerinden biri olarak dikkat çeken Bursa, sahip olduğu pek çok farklı olanak ile birlikte yılın belli dönemlerinde ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelmektedir. Bursa, binlerce yıllık tarihinden günümüze kadar gelebilmiş olan tarihi yapılarının yanı sıra özellikle son zamanlarda doğal güzellikleri ile de turistlere hizmet vermektedir. İl sınırları içerisinde farklı ilçelerde ve noktalarda yer alan doğal güzellikleri, Bursa’nın geniş ulaşım ağından yararlanarak kolaylıkla gezme fırsatına sahipsiniz.

Yemyeşil doğasının yanı sıra Uludağ, İznik Gölü, Gölyazı, Uluabat Gölü, Longoz Ormanları, İnkaya Asırlık Çınarı, Misi Köyü, Suuçtu Şelalesi ve Ayvaini Mağarası Bursa’nın doğal güzellikleri olarak dikkat çekmektedir. Bursa’ya tatile gittiğinizde sizler de toplu taşıma araçları ile veya kendi aracınız ile rahatlıkla yolculuklarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ülkemizin en büyük kayak merkezi ve kış turizminde önemli yeri olan Uludağ için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Uludağ Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Bursa’nın En Eğlenceli Gece Hayatı Mekânları

Bursa’nın En Eğlenceli Gece Hayatı Mekânları


Bursa, Türkiye’nin pek çok yerinden yılın büyük bir bölümünde ziyaretçi çekmektedir. Ziyaretçilerin Bursa’ya gitmek için pek çok farklı sebepleri bulunmaktadır. Yöresel lezzetler, doğal güzellikler, tarihi yapılar ve tatil seçenekleri Bursa’yı cezbedici bir hâle getirmeye devam etmektedir.

Gündüz saatlerinde gezilecek tüm yerlere seyahatler düzenleyebilir ve gününüzü son derece verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Saat gece yarısını gösterdiğinde ise Bursa’da hayat yeniden başlamaktadır denebilir. İl sınırları içerisinde pek çok farklı ilçede yer alan gece hayatı mekânları ile birlikte sizler de eğlenceye ortak olabilirsiniz.

Bursa’da birbirinden güzel ve eğlenceli mekânlar bulunmaktadır. Club Inferno, Tren Bursa, Arap Şükrü Sokağı, Danza, Sess 16 Club, Suare, Kat 3 ve Malt Night eğlencenin bir an bile durmadığı mekânlar olarak dikkat çekmektedir. Bu yerlerin genelinde ücretler ortalama değerlerde olduğu için uygun fiyatlar ile birlikte hoş bir gece geçirme imkânına sahipsiniz.

Bursa tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Bursa Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Bursa Tatilinizde Mutlaka Görmeniz Gereken Gezilecek Yerler

Bursa Tatilinizde Mutlaka Görmeniz Gereken Gezilecek Yerler


Marmara Bölgesi’nde yer alan en önemli ve ilgi çekici şehirlerden biri olan Bursa, sahip olduğu olanaklar sayesinde yılın büyük bir bölümünde kapılarını ziyaretçilerine açmaktadır. Yüzlerce hatta binlerce yıl boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Bursa’da çok sayıda tarihi yer ve yapıyı ziyaret edebilmek mümkündür. Aynı zamanda birbirinden özel doğal güzellik seçeneklerine de sahip olan Bursa’da doğa yürüyüşlerinden çeşitli doğa tatillerine kadar pek çok farklı seçeneğe rastlayabilmek mümkündür. Bursa’yı ziyaret ederek sizler de pek çok farklı gezilecek yer seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Bursa il sınırları içerisinde merkeze yakın çok sayıda gezilecek yer seçeneği yer almaktadır. Uludağ, Mudanya, Tirilye, Gölyazı, Atatürk Evi, Türk İslam Eserleri Müzesi, Botanik Park ve Bursa Hanları mutlaka görmeniz gereken yerler olarak dikkat çekmektedir. Tarihi yapılardan doğal güzelliklere pek çok farklı seçeneğin yer aldığı Bursa’da sahil köylerini ziyaret ederek hem bu köylerin yapılarını öğrenebilir hem de Marmara Denizi ile kucaklaşabilirsiniz.

Bursa’dan Sevdiklerinize Alabileceğiniz Hediyelik Eşyalar

Bursa’dan Sevdiklerinize Alabileceğiniz Hediyelik Eşyalar


Bursa, yılın her döneminde misafirler tarafından ziyaret edilmektedir. Bu ziyaretlerin büyük bir çoğunluğu şehri gezmek ve tatil yapmak için gerçekleştiği için bir süre sonra kendi şehirlerine dönen misafirler, bazı hediyeler ile sevdiklerini mutlu etmek isteyebilirler. Bursa ili içerisinde alabileceğiniz birbirinden farklı hediyelik eşya seçenekleri bulunmaktadır.

Ünü Bursa sınırlarını aşan Bursa Havlusu, kent özel tasarımları ile dikkat çeken özel ipek kumaş çeşitleri, pek çok farklı ürün ile sizi mest edebilecek antika eşyalar, alışveriş merkezlerinde giyimden aksesuara kadar pek çok farklı seçenek ve Bursa’ya has lezzet ile kestane şekeri, tercih edebileceğiniz hediyelik eşyalar arasında bulunmaktadır.

Bursa’da satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar listesine göz atmadan önce tatilinizi planlamak istiyorsanız Bursa Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Bursa Tatiline Gidecekler İçin İlçeler Hakkında Kısa Bilgiler

Bursa Tatiline Gidecekler İçin İlçeler Hakkında Kısa Bilgiler


Bursa, Marmara Denizi’nin en gözde illerinden biridir. 17 farklı ilçesi bulunan Bursa’nın Osmangazi ilçesi, metropol ilçesi olarak dikkat çekmektedir. Büyük bir yüzölçümüne sahip olmasa da şehirleşme açısından Türkiye’nin önde gelen illerinden olan Bursa, özellikle yaz aylarında Mudanya ilçesine yapılan ziyaretler ile bilinmektedir denebilir.

İl sınırları içerisinde dolaşmak isteyen misafirler, tek vasıta ile birlikte şehrin bir ucundan diğer bir ucuna gidebilmektedirler. Otobüs ve minibüs hatları aktif olarak çalışan Bursa’da aynı zamanda teleferik ve metro gibi ulaşım seçenekleri de bulunmaktadır. Türkiye’nin en kalabalık 4. şehri olan Bursa, yılın her döneminde ziyaret edilebilecek bir şehirdir. Bursa’da bulunan ilçeler Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli Orhangazi ve Yenişehir’dir.

Bursa’da Tatiliniz İçin Tercih Edebileceğiniz Konaklama Yerleri

Bursa’da Tatiliniz İçin Tercih Edebileceğiniz Konaklama Yerleri


Marmara Bölgesi’nin turizm açısından en hareketli illerinden biri olan Bursa, misafirlerine sunduğu farklı seçenekler ile ilgi odağı olmaya devam etmektedir. İl sınırları içerisinde yer alan tarihi yapıların ve doğal güzelliklerin sayılarının bir hayli fazla oluşu, turistleri Bursa’ya çekmek için yetip artmaktadır. Tüm bu olanaklara ek olarak Bursa, Marmara Denizi’nin sakin suları ile bütünleşebileceğiniz pek çok farklı plaj ve beach seçeneğine de sahiptir.

Bursa’da pek çok farklı plaj yer alsa da eğer il sınırları içerisinde konaklamak isterseniz otelinizin plajında da denize girebilirsiniz. Onlarca farklı otel seçeneğinin yer aldığı Bursa’da hem tatilinizi yapıp dinlenmek hem de Bursa’nın tüm güzelliklerinden yararlanmak adına sizler de şimdiden yolculuğa çıkmak için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Bursa Gezinizde Mutlaka Tatmanız Gereken Yöresel Lezzetler

Bursa Gezinizde Mutlaka Tatmanız Gereken Yöresel Lezzetler


Yaz turizmi açısından, kültürel çeşitliliği ile ve konumu itibariyle Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olan Bursa, sahip olduğu pek çok özelliğin yanı sıra mutfağı ve yöresel lezzetleri ile de dikkat çekmektedir. Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olma özelliğini gösteren ve aynı zamanda da Roma ve Bizans dönemlerinin de önemli bölgelerinden olan Bursa, günümüzde de ilgi çekici illerimizden biridir.

Osmanlı Devleti’nin kültürünün belli bir bölümünün günümüzde de yaşatıldığı Bursa’da mutlaka yenmesi gereken pek çok farklı lezzet vardır. İskender, Kemalpaşa Tatlısı, İnegöl Köfte, Kestane Şekeri, Pideli Köfte, Cantık ve Tahinli Pide bu lezzetlerin en dikkat çekicileri olarak sıralanmaktadır. Daha pek çok sulu yemek ve tatlı gibi seçeneklerin bulunduğu Bursa Mutfağı, ülkenin önde gelen mutfaklarından biri olmaya devam etmektedir.

Bursa Tatiline Nereden ve Nasıl Gidilir?

Bursa Tatiline Nereden ve Nasıl Gidilir?


Bursa, yalnızca Marmara Bölgesi’nin değil; Türkiye’nin de önemli şehirlerinden biridir. Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Bursa, yüzyıllar boyu farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır ve bu medeniyetlerin kalan izler ve yapılar hâlen il sınırları içerisinde sergilenmektedir. Doğal güzellikler açısından da son derece zengin bir coğrafyaya sahip olan Bursa’ya yılın her döneminde ziyaretçilerin gittikleri söylenebilir.

Marmara Bölgesi’nde yer alan illerden biri olan Bursa’nın batısında Balıkesir, doğusunda ise Bilecik illeri yer almaktadır. Kuzeyinde yer alan Marmara Denizi ve Yalova’nın yanı sıra Bursa’nın güneyinde ise Kütahya ili bulunmaktadır. Marmara Bölgesi’ne yapacağınız yolculuklarda Bursa’ya uğrayabilir ve müthiş tarihi ve doğal güzellikleri kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Bursa’da Yer Alan Plajlar ve Beachler

Bursa’da Yer Alan Plajlar ve Beachler


Marmara Bölgesi’nde tatil yapılacak ve denize girilecek pek çok farklı nokta bulunmaktadır. Bu noktalardan belki de en ilgi çekicilerinin Bursa’da olmasının en büyük sebebi, il içerisinde tarihi yapıların ve doğal güzelliklerin sayılarının da bir hayli fazla olmasındandır. Bursa’da denize girme keyfini sürerken aynı zamanda gün içerisinde tarihi yapılara geziler düzenleyebilir veya doğal güzelliklerin tadına varabilirsiniz.

Bursa’da konaklamalarınızı gerçekleştirirken pek çok farklı plaj seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bursa’nın ilçeleri olan Mudanya, İznik, Karacabey ve Gemlik’te pek çok farklı plaj seçeneği yer almaktadır. Bu plajların çoğu ücretsiz halk plajları iken bazıları ise düşük ücretler ile girip vakit geçirebileceğiniz yerlerdir.

Beklentilerinize uygun bir şekilde ve tek vasıta kullanarak Mudanya, İznik, Karacabey veya Gemlik taraflarına giderek keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Bu ilçelerde yer alan popüler plajlar; Güzelyalı Burgaz Halk Plajı, Burgaz Altınkum Halk Plajı, Büyükkumla Halk Plajı, Küçükkumla Halk Plajı, Malkara Plajı, Yeniköy Halk Plajı, İznik Halk Plajı ve Gün Batımı Halk Plajı’dır.

Bursa Tatilinizde Gezi Rotanıza Eklemeniz Gereken Tarihi Yerler

Bursa Tatilinizde Gezi Rotanıza Eklemeniz Gereken Tarihi Yerler


Bursa, Marmara Bölgesi’nin en ilgi çekici illerinden biri olmakla birlikte, aynı zamanda bölgenin en eski yerleşim yerlerinden de biridir. 7000 yıllık bir geçmişe sahip olan ve pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Bursa, özellikle Osmanlı Devleti ile birlikte en iyi dönemlerini yaşamıştır.

Osmanlı’nın ilk yıllarında başkent olan ve 1. Dünya Savaşı’na kadar önemli illerden biri olan Bursa, bu savaş ile birlikte Yunan ve İngilizler tarafından işgal edilmiştir. 11 Eylül 1922’de düşman işgalinden kurtarılan Bursa, Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren hem bölgenin hem de tüm Türkiye’nin sevdiği illerden biri haline gelmiştir.

Bursa il sınırları içerisinde farklı noktalarda birbirinden önemli tarihi yapılar yer almaktadır. Bursa Kapalı Çarşı, Cumalıkızık Köyü, Bursa Ulu Camii, Bursa Kent Müzesi, Mudanya Mütareke Müzesi, İznik Kalesi, Tarihi Rum Mahallesi, Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri ve Muradiye Külliyesi görmek isteyebileceğiniz tarihi yapılar arasındadır. Bursa’nın gelişmiş ulaşım ağlarından yararlanarak kısa sürelerde tüm tarihi yerleri gezme fırsatına sahipsiniz.

Bursa Tatilinizde Ulaşım ile Alakalı Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bursa Tatilinizde Ulaşım ile Alakalı Dikkat Etmeniz Gerekenler


Bursa, yılın her döneminde ziyaretçiler tarafından sıklıkla uğranan illerden biri olmaktadır. Tarihi yerleri, doğal güzellikleri ve Marmara Denizi ile olan komşuluğu ile yaz turizmi açısından da misafirlerin ilgi odağı haline gelen Bursa, misafirlerine sunduğu ulaşım seçenekleri ile birlikte sizlere rahat bir tatil yapma hakkı sunmaktadır. İl sınırları içerisinde pek çok farklı seçenek ile birlikte gezmek ve seyahat edebilmek mümkündür.

En rahat ulaşım seçeneklerinden biri olarak araç kiralama, ilk tercihiniz olabilir. Doğu ve batı hattında giden tramvay, şehrin tüm bölgelerine seyahat edebileceğiniz Bursa Halk Otobüsleri ve minibüsler, sizlere müthiş manzaralar vaat eden teleferik seferleri ve metro istasyonları tercih edebileceğiniz ulaşım seçenekleridir. Gitmek istediğiniz yere ve bütçenize göre bu seçeneklerden istediğinizi seçebilir, Bursa’nın her bölgesine kolay bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Bursa Otelleri arasından seçiminizi yaparak tercihinize ve ulaşım detaylarına göre konaklama yapacağınız otele karar verebilirsiniz.

Bursa Tatilinizde Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Bursa Tatilinizde Mutlaka Yapmanız Gerekenler


Bursa, yılın her döneminde farklı il ve ilçelerden sürekli olarak ziyaretçi alan bir şehirdir. Marmara Bölgesi’nin en ünlü şehirlerinden biri olan Bursa’da yapılması gerekenlerin sayısı oldukça fazladır. Şehre gittiğinizde tatil yapmak adına bir otele geçebilir ve ardından da sokaklarda, caddelerde gezintiye çıkabilirsiniz. Bursa’ya gittiğinizde yapmak isteyeceklerinizin belki de en başında meşhur yemekler, özellikle de İskender, yemek olabilir. Binlerce yıldır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Bursa’da tarihi yerleri ve yapıları gezmek de yapılacaklar listesinde yer almaktadır.

Yalnızca Bursa için değil; Türkiye için de son derece önemli bir yer olan Uludağ Kayak Merkezi’ne gidip kayak yapmak ve kardan bembeyaz örtü üzerinde vakit geçirmek de yapabilecekleriniz arasında bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Bursa’da yer alan doğal güzellikler ve kaplıcalar da misafirler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Yapılacak oldukça fazla aktivitenin olduğu Bursa’da canınız hiç sıkılmadan günler geçirebilirsiniz.

Bursa için tatil programınız hazır olduğunda, konaklama seçenekleri için Bursa Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gemlik Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Gemlik Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Sahil kesiminde yer alan Gemlik, Bursa’nın turistik ilçeleri arasında bulunuyor. Sıklıkla tercih edilen ilçe, sosyallik açısından ön planda yer alıyor. Gençlerin ağırlıklı olduğu Gemlik’te üniversite bulunmaktadır. Yaklaşık 120 bin kişinin yaşadığı ilçe, gece hayatı açısından da oldukça gelişmiştir. Pek çok eğlence merkezinin yer aldığı alanda özgürce eğlenmeniz mümkündür.

Daha çok sahil yolunda bulunan eğlence merkezi, gece boyunca eğlenme fırsatı sunmaktadır. Kısıtlamaların oldukça az olduğu mekanlar, alkollü içecek servisi ile ön plana çıkmaktadır. Ekonomik açıdan daha uygun olduğu belirtilen eğlence merkezleri, turistlerin de ilgisini çekmektedir.

Gemlik tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için Gemlik Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Gemlik’te Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Gemlik’te Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Bursa’nın turistik ilçelerinden biri olan Gemlik, yaklaşık 120 binlik nüfusuyla bilinmektedir. Pek çok gezilecek alanın yer aldığı ilçenin büyük bir bölümü ağaçlarla ve ormanlarla kaplıdır. Her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği Gemlik ilçesi, gezginlerin de uğrak noktalarından biridir.

Doğal güzelliklerden tarihi alanlara pek çok mekanın bulunduğu Gemlik’te sık sık gezi turları gerçekleştiriliyor. Genellikle Avrupa’dan ziyarete gelen turistlerin yer aldığı turlar büyük ilgi görmektedir. Günlerce, haftalarca gezebileceğiniz Gemlik ilçesi, Bursa’nın önemli turistik kentlerinden biridir.

Gemlik’te gezilecek başlıca yerler; Gemlik Kaplıcası, Narlı Köyü, Büyük Kumla, Küçük Kumla, Gemlik Bölge Parkı ve Aytepe Seyir Alanı olarak sıralanmaktadır.

Gemlik Kalınacak Yerler

Gemlik Kalınacak Yerler


Bursa’nın eşsiz güzelliklerinin yer aldığı Gemlik, 120 binlik nüfusuyla bilinmektedir. Tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu ilçe, büyük oranda ağaçlarla kaplıdır. Termal su kaynaklarının yer aldığı Gemlik’te çeşitli etkinlikler gerçekleştirmeniz mümkündür. Her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret edilen ilçe, konaklama alternatifleri açısından da oldukça gelişmiştir.

Gençlerin sıklıkla tercih ettiği Gemlik ilçesi, otelleriyle de ön plana çıkmaktadır. Sahil kesiminde yer alan bu oteller, termal su hizmeti sağlamaktadır. Ekonomik açıdan uygun olduğu belirtilen konaklama merkezleri, oldukça geniş alanları kapsamaktadır.

Gemlik’in Meşhur Yemekleri ve Restoranları

Gemlik’in Meşhur Yemekleri ve Restoranları


Sahil kesiminde yer alan Gemlik, Bursa’nın turistik ilçelerinden biridir. Deniz ürünlerinin popüler olduğu ilçede çeşitli yöresel yemekler bulunmaktadır. Mutfak açısından zenginliğiyle bilinen Gemlik, etli ve sulu yemeklerin merkezi haline gelmiştir.

İlçe genelinde yer alan restoranlarda çeşitli yemekler yemeniz mümkündür. Daha çok sahil kesiminde yayılım gösteren restoranlarda fast food gıdalardan yöresel yemeklere ekonomik olarak yemek yiyebilirsiniz. Bursa mutfağının ünlü yemeklerinden İskender kebap, inegöl köfte ve pideli köfte, pek çok restoranda servis ediliyor.

Gemlik’te yer alan başlıca restoranlar; Gemlik Balıkçısı, Engin Usta Lezzet Sofrası, Karavana Fast Food, Boksör Restaurant, Feyzan Restoran ve Mercan Restaurant olarak sıralanmaktadır.

Gemlik Nerededir?

Gemlik Nerededir?


Yaklaşık 120 bin nüfusuyla tatil beldelerinden olan Gemlik, Bursa’nın kıyı ilçelerinden biridir. Her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapan ilçede çeşitli aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Kuzeyinde Yalova’nın bulunduğu ilçenin Batısında Balıkesir bulunmaktadır. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği ilçe, ulaşım açısından gelişmiş bir bölgede yer almaktadır.

Marmara Bölgesi’nde yer alan Gemlik ilçesi, Karadeniz’e oldukça yakın bir bölgede bulunuyor. Bursa’nın en gelişmiş ilçelerinden biri olan Gemlik, yükseltisi ile tercih edilmektedir.

Gemlik’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Gemlik’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Sahil kesiminde yer alan Gemlik, Bursa’nın en popüler ilçelerinden biridir. Yaz aylarında sıklıkla tercih edilen ilçede pek çok aktivite yapmaya olanak sağlanmaktadır. Konaklamadan ulaşıma çeşitli konularda gelişmiş olan ilçede yaklaşık 120 bin kişi yaşamaktadır. Her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapan Gemlik, plajlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

15 kilometreden fazla sahil şeridi bulunan ilçenin pek çok plaj ve beach gibi mekanları mevcuttur. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği bu mekanlar, daha çok yaz aylarında popülerlik kazanmaktadır. Ekonomik açıdan da uygun olduğu belirtilen plajların mavi bayraklı olması da büyük bir avantajdır.

Gemlik’te ki başlıca plajlar; Gemsaz Plajı, Kumsaz Plajı, Küçük Kumla Sahili, Büyükkumla Plajı, Kurşunlu Plajı ve Plaj Kumlu olarak sıralanmaktadır.

Gemlik’te Yapılması Gereken Aktiviteler

Gemlik’te Yapılması Gereken Aktiviteler


Güney Marmara’da bulunan Gemlik, sahil kesiminde yer almaktadır. Yaklaşık 120 bin nüfusu bulunan ilçe, Bursa’nın en kalabalık ilçelerinden biridir. Oldukça geniş bir alanda yayılım gösteren Gemlik ilçesi, her yıl on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle denizcilik faaliyetlerinin gerçekleştirildiği ilçede spor etkinlikleri de mevcuttur.

Gençlerin ağırlıklı olarak yaşadığı ilçede pek çok etkinlik bulunmaktadır. Ormanların ve ağaçların ciddi düzeyde olduğu Gemlik’te fiziksel gelişime katkı sağlayacak birbirinden farklı aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. 15 kilometreden fazla sahil şeridi bulunan bölgede yüzme ve dalış etkinlikleri sık sık yapılmaktadır. Mutfağından ulaşımına oldukça gelişmiş olan Gemlik’te eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

İnegöl’de Görülmesi Gereken Doğal Güzellikler

İnegöl’de Görülmesi Gereken Doğal Güzellikler


Bursa’nın eşsiz doğal güzelliklerini kapsayan İnegöl ilçesi, yeşilliğiyle ön plana çıkmaktadır. Her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilen ilçe, oldukça geniş bir alanda yayılım gösteriyor. Büyük bir bölümünün ağaçlarla kaplı olduğu İnegöl, doğa harikaları açısından oldukça zengin bir bölgede yer almaktadır.

Herhangi bir denize kıyısı olmamasına rağmen sıklıkla ziyaret edilen İnegöl, daha çok kış aylarında popülerlik kazanıyor. Kış aylarında beyaz örtü, yaz aylarında doğal görüntüsüyle turistlerin ilgisini çeken ilçede pek çok doğal güzellik bulunmaktadır. Saatlerce gezebileceğiniz bu yapılar günümüzde korunma altına alınmıştır.

İnegöl’de yer alan başlıca doğal güzellikler; Çandır Deresi, Mezit Deresi, Oylat Kaplıcaları, Oylat Mağarası, Oylat Şelalesi ve İnegöl Ormanları olarak sıralanmaktadır.

İnegöl Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

İnegöl Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Bursa’nın turistik kentlerinden olan İnegöl, oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen ilçe, gençlerin uğrak noktaları arasında bulunuyor. Birbirinden farklı aktivitelerin yapıldığı İnegöl’de  yaklaşık 230 bin insan yaşamaktadır. Daha çok yaz aylarında tercih edilen ilçenin büyük bir bölümü ağaçlarla kaplıdır.

Gençlerin sıklıkla tercih ettiği ilçede birbirinden farklı eğlence merkezi bulunmaktadır. Gece boyunca eğlenebileceğiniz bar, clup ve pub mekanları, turistlerin de ilgisini çekmektedir. Yaş kısıtlamasının olmadığı İnegöl barları, gece boyunca eğlenme fırsatı sunmaktadır.

İnegöl tatilinizde gidebileceğiniz eğlence mekanları listemizden önce tatilinizi planlamak için İnegöl Otelleri sayfamızda yer alan oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

İnegöl’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

İnegöl’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen İnegöl, turistik olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Türkiye’nin önemli turist bölgelerinden olan ilçede pek çok gezilecek yer bulunuyor. Yılın her mevsimi farklı mekanları gezebileceğiniz ilçe, gezilecek yerler açısından oldukça zengindir. Gezi programlarının yapıldığı İnegöl’de eğlenceli bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği İnegöl, Bursa’nın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Yaklaşık 220 bin kişinin yaşadığı ilçe, geniş bir alanı kapsamaktadır. Büyük bir bölümünün ormanlarla kaplı olduğu ilçede gezebileceğiniz pek çok yer bulunuyor.

İnegöl’de yer alan başlıca gezilecek yerler; İnegöl Şehir Parkı, Kent Müzesi, Oylat Mağarası, Botanik Park, Ayçiçeği Masal Parkı, Oylat Şelalesi, İshak Paşa Camii, Beylik Hanı, Yıldırım Cami, Hikmet Şahin Kültür Parkı olarak sıralanmaktadır.

https://www.bienseramik.com.tr/yatirimci
İnegöl Kalınacak Yerler

İnegöl Kalınacak Yerler


Bursa’nın turistik kentlerinden olan İnegöl, doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Sık sık ziyaretlerin gerçekleştirildiği ilçe, geniş bir bölgede yayılış göstermektedir. Yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği İnegöl, çeşitli imkanlarıyla da bilinmektedir. Bursa’nın en gelişmiş ilçelerinden olan İnegöl, yaklaşık 220 binlik nüfusuyla ön plana çıkmaktadır.

Doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çeken İnegöl, konaklama açısından da tercih edilmektedir. Gelişmiş faaliyetleriyle ön plana çıkan İnegöl Otelleri, ekonomik olmasıyla da bilinmektedir. Turistlerin olumlu dönüşler sağladığı oteller, İnegöl turizmi açısından büyük bir öneme sahiptir.

İnegöl Nerededir?

İnegöl Nerededir?


Türkiye’nin önemli turistik kentlerinden olan İnegöl, Bursa’da yer almaktadır. Marmara Bölgesi’nde bulunan ilçenin Doğusunda Bilecek şehri mevcuttur. İl merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer alan ilçenin, birbirinden farklı turistik mekanları bulunuyor. Altyapı açısından oldukça gelişmiş olan ilçede yaklaşık 220 bin kişi yaşamaktadır.

Yılın 4 mevsimi turist çekmeyi başaran İnegöl ilçesi, her yıl yüz binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Ekonomik fiyatlarla gezi turları düzenlenen ilçe, ulaşım açısından da büyük avantajlara sahiptir.

İnegöl’de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

İnegöl’de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler


Bursa’nın önemli kültür semtlerinden olan İnegöl, oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Büyük bir bölümünün ağaçlarla kaplı olduğu ilçe, doğal görüntüsünü günümüze kadar korumayı başarmıştır. Yaklaşık 220 bin kişinin yaşadığı ilçe, turistlerin gözde noktaları arasında bulunuyor.

Çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiği İnegöl ilçesi, tarihi yapılarıyla da turistlerin ilgisini çekmektedir. Yüzlerce yıllık tarihiyle ön plana çıkan ilçede pek çok kültürel miras bulunuyor. Birbirinden farklı medeniyetlerin hakimiyeti altında bulunmuş olan İnegöl, lojistik açısından önemli ticaret yollarına komşudur.

İnegöl’de yer alan başlıca tarihi yerler; İshak Paşa Külliyesi, İnegöl Kent Müzesi, Turgutalp Türbesi, Palangatepe Höyüğü, Beylik Hanı ve Yıldırım Camii olarak sıralanmaktadır.

İnegöl’de Yapılacak Aktiviteler

İnegöl’de Yapılacak Aktiviteler


Bursa’nın önemli turistik ilçelerinden olan İnegöl, 220 binlik nüfusa sahiptir. Turistlerin uğrak noktası olan ilçe her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Büyük bir alanının ormanlarla kaplı olduğu İnegöl’de birbirinden farklı aktiviteleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

Yılın her mevsimi ziyarete uygun olan ilçede doğa sporları ön plana çıkmaktadır. Doğa yürüyüşü, bisiklet turları, dağcılık gibi aktivitelerin yanı sıra rafting ve hokey gibi aktiviteler de gerçekleştirilmektedir. Turistlerin sık sık tercih ettiği İnegöl, eğlenceli vakit geçirmek açısından ön plana çıkıyor. Doğal güzelliklerin oldukça fazla bulunduğu ilçede, gezi turları da büyük bir öneme sahiptir.

İznik’te Mutlaka Görülmesi Gereken Doğal Güzellikler

İznik’te Mutlaka Görülmesi Gereken Doğal Güzellikler


Doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çeken İznik, her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Birbirinden farklı doğal güzelliklerin yer aldığı ilçede gezi programarı düzenlenmektedir. Şelaleden dağlara, göllerden nehirlere pek çok doğal güzelliğin bulunduğu İznik, büyük bir bölümü ağaç ve su kaynaklarıyla kaplı bir ilçedir.

Daha çok yaz aylarında tercih edilen İznik, Bursa’nın önemli turistik kentleri arasında bulunuyor. Yaklaşık 40 bin nüfusu olmasına rağmen yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen ilçe, sessiz ve sakin bir bölgede yer almasıyla da tercih edilmektedir.

İznik’te yer alan başlıca doğal güzellikler; İznik Gölü, Eriklitepe Tabiat Parkı, Sansarak Kanyonu ve Abdulvahap Tepesi olarak sıralanmaktadır.

İznik Tatilinizde Tercih Edebileceğiniz Gece Hayatı Mekânları

İznik Tatilinizde Tercih Edebileceğiniz Gece Hayatı Mekânları


Bursa’nın İznik ilçesi yılın her döneminde yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. İlçe içerisinde bulunan doğal güzellikler ve tarihi yapıları ziyaret etmek amacı ile ilçeye çevre illerden sürekli olarak gezi de düzenlendiği için ziyaretçi sayısının neredeyse hiç azalmadığı söylenebilir. Sizler de İznik ilçesini gezmek istediğinizde veya tatilinizi İznik’te geçirmek istediğinizde gezilecek yerlere ziyaretler düzenleyebilirsiniz. Ayrıca İznik’in gece hayatı açısından da hareketli bir ilçe olduğu söylenebilir.

İlçe içerisinde yer alan bar ve pub seçeneklerinin yanı sıra İznik Gölü ile yan yana olabileceğiniz restoranlar da bulunmaktadır. Bu seçeneklerden yararlanarak İznik’in gece hayatına adımınızı atabilirsiniz.

İlçede konaklamalarınızı gerçekleştirirken veya günübirlik ziyaretlerinizi uzatmak istediğinizde akşam saatlerinde soluğu bu mekân seçeneklerinden alabilirsiniz. İlçede yer alan Hoş 5 Pub, Çamlık Restaurant ve Artı Bar gibi mekânlar, İznik yerlilerinin hem de turistlerin sıklıkla uğradıkları yerler olarak karşımıza çıkıyorlar. Sizler de İznik gecelerinde vakit geçirmek ve geç saatlere kadar eğlenmek adına gece hayatı mekânlarını tercih edebilirsiniz.

İznik’te Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler

İznik’te Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler


Bursa’nın en güzel ilçelerinden biri olan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapan İznik, günümüzde pek çok farklı özelliği ile birlikte ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi, tarih sahnesinin belki de en önemli devletlerine ev sahipliği yapan İznik ilçesi içerisinde, ilçenin tarihini özümseyebileceğiniz pek çok yapı bulunmaktadır. Ayrıca bu yapılar ile birlikte İznik’te yer alan doğal güzellikler de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Tek başına bir doğal güzellik olarak dikkat çeken İznik, yılın her döneminde ziyaretçiler tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Bursa il merkezine 85 kilometre mesafede bulunan İznik, ilin en kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Marmara Bölgesi’nde yer alan birkaç il ile sınır komşusu olan İznik ilçesi içerisinde İznik Gölü, Sansarak Kanyonu, Nilüfer Hatun Çini Çarşısı ve İznik Müzesi, İznik Ayasofya Camii, Senato Sarayı ve Yeşil Camii gibi mutlaka görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. İlçeyi ziyaret ettiğinizde İznik’in geniş ulaşım seçeneklerinden yararlanarak görmek istediğiniz tüm yerlere geziler düzenleyebilir, ilçede geçirdiğiniz zamanı çok daha keyifli bir hâle getirebilirsiniz.

Karacabey’de Mutlaka Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Karacabey’de Mutlaka Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Bursa, hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri açısından zengin güzelliklere sahip olan ilçelere sahiptir. Bu ilçelerden biri olan Karacabey, her ne kadar mütevazi ve küçük bir ilçe olsa da gerçekten görülmesi gereken doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Hem yaz hem de kış mevsiminde çokça ziyaretçiyi misafir eden Karacabey, bulunduğu konum itibarı ile ilgi çekici bir ilçedir. İlçenin her iki yanında oluşan çukurlara yerleşen göller, ilçenin son derece güzel bir konuma sahip olmasını sağlıyor. Denizden yüksekliği 24 metre olan Karacabey’in doğusunda Uluabat, batısında ise Manyas Gölü yer almaktadır.

Büyük bir ilçe olmamasına rağmen doğal güzellikleri ile adından söz ettiren Karacabey, bitki örtüsü, sahil köyleri ve gölleri ile birlikte doğa tatillerini sevenler için de uğraş bir noktadır. İlçe içerisinde yer alan Longoz (Subasar-Bataklık) Ormanları içerisinde yürüyüş yapmak sizlere büyük bir keyif vermektedir. Aynı zamanda Kurşunlu Köyü gibi Karacabey’e yakın mesafelerde yer alan yerleşim alanları da deniz ve ormanın buluşma noktalarıdır. Yeşil ve mavinin mükemmel uyumuna sıklıkla rastlayabileceğiniz Karacabey’e gittiğinizde sizler de bu doğal güzelliklerden yararlanabilirsiniz.

Karacabey'de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Karacabey'de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Bursa ilinin bir ilçesi olan Karacabey, pek çok doğal güzelliğin yanı sıra turistik mekânları ile ziyaretçilerini kabul eden bir ilçedir. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve İzmir otoyolunun kavşağına yakın bir konumda bulunmasından dolayı özellikle Marmara ve Ege Bölgesi’nden her yıl çokça ziyaretçinin Karacabey’i ziyarete geldiği bilinmektedir.

Hem zengin bir tarihe sahip olan hem de doğal güzellikler açısından son derece geniş seçenekleri bulunan Bursa’nın Karacabey ilçesi içerisinde farklı özelliklere sahip olan gezilecek yerler yer almaktadır. Bu yerler Karacabey Longoz Ormanları, İmaret Camii, Atatürk Kültür Parkı, Ulu Camii, Kümbetli Camii, Bursa Dalyan Gölü, Karacabey Kuş Cenneti, Malkara ve Karacabey Harası olarak dikkat çekmektedir. İlçeyi ziyaret ettiğinizde ulaşım seçeneklerini kullanarak tüm bu yerlere geziler düzenleyebilirsiniz.

Karacabey Tatilinize Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz

Karacabey Tatilinize Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz


Ülkemiz, tarihi güzellikler açısından pek çok ülkeye nazaran zengin yapılara sahip olan bir ülkedir. Osmanlı Devleti’nin önemli topraklarından olan ve önemli tarihi yapıların yer aldığı Bursa’nın Karacabey ilçesi de hem tarihsel özellikleri hem de turistik alanları açısından sık sık ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Karacabey ilçesinin komşu ilçeleri arasında Mudanya, Nilüfer ve Mustafakemalpaşa gibi ilçeler yer almaktadır. Karacabey ile Bursa il merkezi arası mesafe 69 km olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu mesafeyi özel aracınız ile birlikte 1 saat gibi ortalama bir süre içerisinde gidebilirsiniz.

Ayrıca Karacabey ilçesi, İzmir, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir karayollarının kavşak noktasında yer aldığı için ulaşım açısından son derece elverişli ilçelerden biridir. Balıkesir, İzmir ve Çanakkale’den Bursa’ya doğru hareket eden veya İstanbul’dan İzmir’e doğru yol almış olan tüm araçlar Karacabey’den geçmektedirler. Ayrıca Karacabey, Bursa’nın denize kıyısı olan ilçelerindendir.

Karacabey’de Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Tarihi Yerler

Karacabey’de Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Tarihi Yerler


Bursa, Osmanlı Devleti’nin önemli topraklarından biri olduğu için özellikle tarihi yapıları ile ünlü ilçelere sahiptir. Bu ilçelerden biri olan Karacabey, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihsel açıdan son derece önemli yapıları ile de ünlüdür. Tarihte sırası ile Bitinyalılar, Lidyalılar ve Pers Krallığı’nın egemenliğine girmiş olan Karacabey’in antik dönemdeki ismi “Mihaliç” iken Osmanlı Devleti topraklarına katıldıktan sonra Rumeli Beylerbeyi Dayı Karaca Bey’in ismini almıştır.

Zaferlerle dolu bir ömür geçiren Rumeli Beylerbeyi Karaca Bey’in ismini alan bu ilçe, özellikle Osmanlı Dönemi’nden kalan pek çok tarihi yapı ile ünlüdür. İmaret (Karacabey) Camii, Issız Han, Kümbetli Camii, Kurşunlu Manastırı ve Ulu Camii, ilçenin en çok ziyaretçi çeken tarihi yapıları arasındadır. Özellikle Osmanlı Dönemi’nin dokularını merak eden turistlerin ziyaret edebileceği bu alanlar, ilçenin tarihsel açıdan önem taşımasına sebep veriyor.

Karacabey Gezinizde Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Karacabey Gezinizde Mutlaka Yapmanız Gerekenler


Bursa’nın Karacabey ilçesi, hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapısı nedeni ile turistlerin sıkça ziyaret ettiği ilçelerden biridir. Karacabey ilçesi içerisinde tarihi geziler yapabilir, doğa gezilerine katılabilir ve yaz tatillerinizi bu ilçede geçirebilirsiniz. Karacabey, içerisinde bulunan parklar, haralar ve tarihi alanlardan dolayı günübirlik geziler için de son derece uygun bir ilçedir.

İlçe, yüzölçümü olarak büyük olmadığı için gezilecek yerler birbirine yakındır. Hem tatil amaçlı konaklamalar hem de günübirlik geziler için Karacabey ilçesi, oldukça uygun seçeneklere sahiptir.

Karacabey, İzmir, Balıkesir, Çanakkale ve Bursa yollarının kavşak noktasında bulunduğu için her bölgeden kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Mudanya’da Gezebileceğiniz Doğal Güzellikler

Mudanya’da Gezebileceğiniz Doğal Güzellikler


Mudanya, Bursa’da yer alan ve tarihi yapısının yanında doğal güzellikleri ile de dikkat çeken ilçelerden biridir. Bursa’nın en çok turist çeken ilçelerinden biri olan Mudanya, gezip dinlenebileceğiniz pek çok farklı doğal güzelliğe sahiptir. İlçe içerisinde şelale ve göller gibi doğal güzellikler yerine kıyılarda yer alan ve doğal yapılarını korumuş olan köyler bulunmaktadır.

Tirilye, Kumyaka ve Yıldıztepe gibi kıyı bölgelerinde yer alan doğal güzellikleri ziyaret ettiğinizde yeşil ile mavinin yani deniz ile ağaçların muhteşem uyumuna rastlayabilirsiniz. Mudanya’nın bu bölgelerine hem ilçede yaşayan yerlilerden hem de ülkenin dört bir yanından turist geldiği söylenebilir. Genellikle yaz aylarında daha hareketli olan bu bölgeler, yılın soğuk zamanlarında daha sakin alanlar olarak dikkat çekiyor.

El değmemiş doğası ve zeytin ağaçlarının müthiş görseli ile ziyaretçilerini karşılayan Mudanya’nın doğal güzellikleri, ilçeyi Bursa’nın en önemli bölgelerinden biri yapmış vaziyettedir. Mudanya’ya tatile veya günübirlik gezilere gitmek isteyen tüm ziyaretçiler, doğal güzellikleri de rahatlıkla ziyaret edebilirler.

https://www.gezinomi.com/otel/karacabey-otelleri
Mudanya Ziyaretinizde Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Mudanya Ziyaretinizde Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler


Mudanya, hem tarihi dokusu ile hem de doğal güzellikleri ile Bursa’nın en çok turist çeken ilçelerinden biridir. İlçe içerisinde daha önce Rumların yaşadığı, ardından nüfus mübadelesi ile Türklerin geldiği pek çok tarihi alan vardır.

Mudanya’yı bu kadar ünlü yapan özelliklerinden en önemlisi ise plajları, deniz manzarası ve temiz havasıdır. İlçe, ziyaretçilerin gezip görebilecekleri pek çok yer barındırmasının yanında aynı zamanda tatil alanları ile de tercih edilebilecek bir bölgedir. Özellikle İstanbul’da yaşayanların izin ve tatil günlerinde Mudanya’yı kolay ulaşım şartlarından dolayı sürekli olarak tercih ettikleri bilinmektedir.

İlçeyi ziyarete giden turistlerin gezip görebilecekleri pek çok farklı yer vardır. Mütareke Evi Müzesi, Tirilye, Kumyaka, Tarihi Rum Mahallesi, Yıldıztepe ve Tahir Paşa Konağı turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri alanlar olarak göze çarpmaktadır.

Mudanya Kalınacak Yerler

Mudanya Kalınacak Yerler


Mudanya, Marmara Bölgesi’nin en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir. Bursa il merkezine 30 km mesafede yer alan ve İstanbul’dan da özellikle hafta sonları ziyaretçilerin uğradıkları bu ilçede, kalınacak yerler bir hayli fazladır. Bursa il merkezinden 45 dakika - 1 saat, İstanbul’dan ise vapurla 1 saat 30 dakika arasında ulaşabileceğiniz Mudanya’nın özellikle sahil bölümünde, her bütçeye uygun kalınabilecek bir yer bulmak mümkündür. İlçeye denizyolu veya karayolu ile giriş yaptıktan sonra da sahil yolunu takip ederek rahatlıkla bütün konaklama otellerini görebilirsiniz. Ulaşım açısından da ziyaretçilerine kolaylıklar sağlayan bu ilçede, konaklamak için özellikle sahil şeridinde yer alan otellerin tercih edildikleri görülmektedir.

98 bin kişilik nüfusu ile nezih bir ilçe olarak ziyaretçilerini ağırlayan Mudanya, lüks otellerden ortalama bütçeler için butik otellere kadar pek çok konaklama türüne sahiptir. İlçeyi ziyarete gelen misafirler, kendi bütçelerine uygun şekillerde konaklanacak yer tercihinde bulunabilirler. Oteller özellikle yaz döneminde çok daha fazla misafire hizmet verirken, yılın soğuk dönemlerinde daha az kişi tarafından tercih edilmektedir. Bir tatil yeri olan Mudanya, günübirlik, hafta sonu ve uzun soluklu tatilleriniz için Marmara Bölgesi’nde tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden biridir.

Mudanya Seyahatine Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

Mudanya Seyahatine Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Mudanya, Bursa’nın en çok turist çeken ilçesi olarak Marmara Denizi’nin güneydoğusunda yer almaktadır. İlçenin doğusunda Gemlik ve batısında Karacabey ilçeleri bulunurken, kuzeyde Gemlik Körfezi ve güneyinde ise Osmangazi ile Nilüfer ilçeleri yer almaktadır.

Zeytin ağaçlarının kokusu içerisinde keyifli zamanlar geçirmek isteyen turistlerin uğrak bölgesi haline gelen Mudanya, kolay ulaşılabilen bir bölgedir. Denizyolu, karayolu ve havayolu ile gidebileceğiniz bu ilçe, şehrin merkezine de 30 km mesafededir. Özel aracınız veya toplu taşıma araçları ile ortalama olarak 45 dakika içerisinde bu mesafeyi gidebilirsiniz.

Mudanya Tatilinizde Gidebileceğiniz Plajlar ve Beachler

Mudanya Tatilinizde Gidebileceğiniz Plajlar ve Beachler


Mudanya, Bursa’nın en turistik bölgesi olarak plajları ve beachleri ile özellikle yılın yaz aylarında ziyaretçilerine güzel anlar yaşatmaktadır. İlçe içerisinde yer alan tatil yerlerine hem yerli halk hem de başka bölgelerden gelen turistler gidip güzel vakitler geçirebiliyorlar.

Denize kıyısı olan bir ilçe olduğu için çok sayıda plajı bulunan Mudanya’da Eşkel (Esence) Plajı, Kızılay Kampı, Eğerce Sahili, Burgaz Halk Plajı, Kumyaka Halk Plajı ve Burgaz Altınkum Plajı gibi denize ücretsiz bir şekilde girilebilecek yerler bulunuyor. Özel işletmelerin plaj hizmeti sunduğu alanlarda ise Paşa Beach Club gibi yerler ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettikleri yerler olarak dikkat çekiyor. Özel işletmelerin plajlarına belli ücretler karşılığında giriş yapabiliyorsunuz.

Mudanya Gezinizde Ziyaret Etmeniz Gereken Tarihi Yerler

Mudanya Gezinizde Ziyaret Etmeniz Gereken Tarihi Yerler


Mudanya, Bursa’nın en çok turist çeken bölgelerinin başında gelmektedir. Ziyaretçilerin sıklıkla ilçeye uğramalarındaki en önemli etkenlerden biri, ilçenin sahip olduğu tarihi ve turistik alanlardır. Yüzlerce yıldır pek çok ulusa ev sahipliği yapmış olan Mudanya, barındırdığı pek çok kültürün izlerini halen yansıtmaktadır. Özellikle Rum ve Osmanlı kültürüne dair önemli esintilerin yer aldığı Mudanya ilçesi, tarihi açıdan ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

M.Ö. 700’lü yıllara dayanan tarihi ile Mudanya’nın bilinen ilk isminin Myrlea olduğu söylenebilir. Pek çok sefer yeni şehirlerin kurulduğu bu ilçenin son olarak Montania adını kullandığı ardından bugünkü ismi olan Mudanya’ya kavuştuğu bilinmektedir. 1321 yılında Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey tarafından devletin topraklarına katılan Mudanya, 1871 yılında ilçe olarak ilan edilmiştir. 2 yıl Yunan işgali altında kalan Mudanya, 12 Eylül 1922 tarihinde işgalden kurtarılmıştır. O günden bu yana, 12 Eylül tarihi Mudanya’nın kurtuluşu olarak kutlanmaktadır.

İlçe içerisinde turistlerin gezebilecekleri ve ilçenin tarihi hakkında bilgi alabilecekleri pek çok tarihi yer bulunmaktadır. Mütareke Evi Müzesi, Tahir Paşa Konağı, Apostoloi Kilisesi, Baş Melekler Kilisesi, Tarihi Rum Mahallesi, Dereköy Kilisesi ve Taş Mektep ilçe içerisinde sıklıkla ziyaret edilen tarihi yerlerdir. İlçe, yüzlerce yıllık dokusunu koruyabildiğinden bu tarihi eserler de hem gerekli özen gösterilerek hem de restorasyonlar yapılarak bugüne kadar taşınmıştır.

Mudanya Tatilinizde Size Rehber Olabilecek Yapılacaklar Listesi

Mudanya Tatilinizde Size Rehber Olabilecek Yapılacaklar Listesi


Mudanya, sadece Bursa’nın değil, Marmara Bölgesi’nin de en ilgi çekici bölgelerinden bir tanesidir. Tarihi dokusu, tatil için zengin olanakları ve doğal yapısı ile dikkat çeken bu ilçe, hem yurtdışından hem de ülkemizin pek çok yerinden misafirleri sürekli olarak ağırlamaktadır. İlçe, her ne kadar tatiller için uygun bir bölge olarak gözükse de zengin tarihinden dolayı her yerinde farklı bir yapının yer alması ile de ünlüdür. Deniz manzarası eşliğinde keyifli zamanlar geçirmek için Mudanya, Marmara Bölgesi’nde tercih edilebilecek güzel yerlerden biridir.

Mudanya tatilinizde veya günübirlik gezinizde yapabileceğiniz çok şey vardır; tarihi yerleri gezmek, Mudanya’da yer alan Tirilye’ye gidip zeytin yemek, sahilde yer alan restoranlarda balık ve Rum mezelerini tatmak, Yıldıztepe’de Marmara Denizi’ni ve gün batımını izlemek ve plajları kullanıp denize girmek yapabilecekleriniz arasında yer almaktadır. İlçe, tatil yapmak isteyen ziyaretçiler için olduğu kadar günübirlik bir gezintiye çıkmak isteyen misafirler için de ideal bir bölgedir.

udanya’yı ziyarete gittiğinizde yapabileceklerinizi listeleyip bu listeye göre hareket edebilirsiniz. İlçe içerisinde ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek o kadar çok şey vardır ki, bir liste yardımı ile Mudanya sokaklarında dolaşmak sizlere önemli şekilde yardımcı olur.

Mustafakemalpaşa’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Mustafakemalpaşa’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Mustafakemalpaşa ilçesi, Bursa’nın en kalabalık 5. ilçesidir. 100.000’i aşkın nüfusu bulunan bu ilçe, aynı zamanda ülkemizin en uzun isme sahip olan ilçesi olarak da dikkat çekmektedir. Ayrıca ülkemizde, içerisinde en fazla köy bulunan ilçe olan Mustafakemalpaşa, Bursa il merkezine 84 km uzaklıktadır. İlçenin ülke çapındaki ünü ise “Mustafakemalpaşa Tatlısı”dır. Özel bir peynir ile yapılan bu tatlı, genellikle dondurma ile servis edilmektedir ve ziyaretçiler için güzel lezzetler sunmaktadır.

İlçe içerisinde gezmek isteyen veya tatil yapmak isteyen ziyaretçiler için ilçede hem tarihi hem de doğal güzellikler açısından pek çok seçenek yer almaktadır. Mustafakemalpaşa ilçesinin sınırında bulunan Uluabat Gölü, Suuçtu Şelalesi, Tümbüldek Kaplıcası ve Melde Antik Ören Yeri, ziyaret edilebilecek alanlar arasındadır.

İlçenin yüzölçümü büyük olmadığı için ziyaretçiler tarafından günübirlik olarak rahatlıkla gezilebiliyor. Özel aracınız veya ilçenin ulaşım ağından yararlanarak istediğiniz yere kısa süre içerisinde gidebilirsiniz.

Mustafakemalpaşa Ziyaretinizi Nereden ve Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?

Mustafakemalpaşa Ziyaretinizi Nereden ve Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?


Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi, hem tarihi yapıları hem de turistik alanları ile yılın her döneminde turist çekebilen ilçelerden biridir. İlçe içerisinde yer alan şelale ve tarihi alanlar genellikle yılın sıcak zamanlarında gezilirken, ilçede yer alan Tümbüldek Kaplıcası, kış aylarında çokça ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Mustafakemalpaşa ilçesi, 100 bini aşkın nüfusu bulunan bir ilçedir. İlçenin doğusunda Büyükorhan, Orhaneli ve Nilüfer ilçeleri, kuzeyinde ise Karacabey ilçesi yer alırken, batı ve güney bölgelerindeki komşuları Balıkesir’in ilçeleridir.

 Bursa il merkezine uzaklığı 84 kilometre olan bu ilçeden il merkezine 1 saatlik bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Bu yolu Bursa’dan kalkan otobüs ve minibüslerle, taksiyle veya özel aracınız ile rahatlıkla gidebilirsiniz.

Mustafakemalpaşa’da Ziyaret Etmeniz Gereken Tarihi Yerler

Mustafakemalpaşa’da Ziyaret Etmeniz Gereken Tarihi Yerler


Mustafakemalpaşa ilçesi, Bursa’da yer alan ve tarihi yapıları sayesinde turistlerin sıklıkla uğradığı ilçelerden biridir. İlçe, kendi adı ile tanınan bir çaya sahiptir ve bu çay, ilçenin tam ortasından geçer. Bu çayın uzunluğu 195 km’dir.

İlçenin eski adı Kirmasti iken daha eskilerde ise Kyundakos adının kullanıldığı bilinmektedir. İlçe, M.Ö.’ye kadar yerleşim alanı olarak kullanıldığı için tarihi bir hayli eskiye dayanmaktadır. Kirmasti adı, ilçe 14 Eylül 1922 yılında Yunan işgalinden kurtarıldıktan sonra 31 Aralık 1922 tarihinde Mustafakemalpaşa olarak değiştirilmiştir.

İlçede ve ilçeye çok yakın yerlerde yer alan Lalaşahin Paşa Türbesi, Melde Antik Ören Yeri, Hamzabey Camii ve Türbesi, Şeyhmüftü Camii ve Türbesi ile Paşalar Fosil Kazı Alanı, görülmeye değer tarihi alanlardır.

Mustafakemalpaşa Gezinizde Mutlaka Yapılması Gerekenler

Mustafakemalpaşa Gezinizde Mutlaka Yapılması Gerekenler


Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi, yılın her döneminde tarihi yerleri ve doğal güzellikleri sayesinde çokça ziyaretçi ağırlayan bir ilçedir. İlçe, yüzölçümü bakımından küçük bir yer olsa da turistik alanlar açısından zengin bir bölgedir.

Mustafakemalpaşa ilçesini ziyarete gidenler doğa gezileri, tarihi yer ziyaretleri yapabilirler ve aynı zamanda kazı alanlarında da vakit geçirebilirler. İlçede yer alan tüm tarihi ve turistik alanlar birbirlerine yakın oldukları için ziyaretçiler, ulaşım konusunda da zorluk yaşamazlar.

İlçe, mütevazi ve ziyaretçiler için uygun konaklama alanlarının da yer aldığı bir bölgedir. Günübirlik ziyaretlerinizi uzatmak istediğinizde veya uzun soluklu bir tatil planı yaptığınızda ilçe içerisinde keyifli vakit geçirirken konaklama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Nilüfer’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Nilüfer’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Nilüfer, Bursa’nın 3 merkez ilçesinden biri olarak ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir. İlçe, tarihi yapısı dışında doğal güzelleri ile de yılın her döneminde ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Ormanlardan göletlere, birbirinden farklı köylerden mağaralara kadar pek çok farklı doğal güzelliği ile misafirlerini ağırlayan Nilüfer, Bursa’nın çokça turist çeken bölgelerinden biridir.

Günübirlik veya uzun soluklu Nilüfer ziyaretlerinizde, ilçenin doğal güzelliklerinden yararlanabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Eşsiz manzaralar, kamp alanları ve nefis havası ile ilgi çeken Nilüfer, zengin seçenekleri sayesinde misafirlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir.

Nilüfer Gece Hayatı

Nilüfer Gece Hayatı


Bursa’nın Nilüfer ilçesi, hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapıları ile yılın her dönemi pek çok ziyaretçiyi ağırlarken, ilçeye gelen ziyaretçilerin güzel zamanlar geçirmeleri için gece hayatı açısından da pek çok farklı seçenek barındırır. İlçe içerisinde clublar, barlar ve canlı müzik mekânlarının farklı seçeneklerini bulabilir ve ilçeye gittiğinizde özellikle gece saatlerinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

İlçe içerisinde yer alan birbirinden farklı mekânlar ile akşam saatlerinde ve gününüzün gece kısmında son derece eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Club Inferno, Tren Bursa, Danza, Suare, Kat 3, Jolly Joker ve Malt Night gibi mekânlar, ilçe ziyaretinizde tercih edebileceğiniz yerlerdir. O günkü ruh halinize göre club tercihinde bulunup eğlenebilir veya pub tarzı mekânlara gidip sakin bir gece geçirebilirsiniz. Son derece hareketli bir gece hayatına sahip olan Nilüfer ilçesi içerisinde, her bütçeye uygun bir gece eğlence mekânı bulunabilir.

Nilüfer’de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Nilüfer’de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler


Nilüfer, Bursa’nın en önemli ilçelerinden biri olduğu için Bursa’yı ziyaret etmeye giden turistlerin çoğunun yolları bu ilçeye düşmektedir. İlçe içerisinde pek çok farklı doğal güzellik, tarihi alan ve eğlence merkezi olduğu için tüm bu seçenekleri ziyaret etmek isteyebilirsiniz. İlçe, Bursa’nın merkezine 40 km mesafede olduğundan aracınız ile 40 dakika 1 saat arasında ilçeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bursa il merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile de rahatlıkla Nilüfer’e ulaşmak mümkündür.

Nilüfer ilçesine gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken pek çok yer vardır. Gölyazı, Misi Köyü, Ağlayan Çınar, Ayvaini Mağarası, Aziz Panteleimon Kilisesi, Aktopraklık Höyüğü Arkeopark ve Açık Hava Müzesi, Dağyenice Göleti ve Agora Çarşısı, Nilüfer ziyaretinizde uğrayabileceğiniz yerlerdendir. İlçe, doğal güzellikler ve tarihi yapısı ile önemli bir ilçe olduğundan gezilecek yerler açısından da son derece zengin bir yerdir.

Nilüfer Ziyaretinizde Konaklayabileceğiniz Yerler ve Oteller

Nilüfer Ziyaretinizde Konaklayabileceğiniz Yerler ve Oteller


Bursa’nın Nilüfer ilçesi, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının zenginliğinden dolayı, yılın her döneminde ziyaretçi ağırlayan bir ilçedir. Misafirlerin sayıları arttıkça, ilçe içerisinde yer alan konaklama seçeneklerinin sayılarında da bir artış meydana gelmiştir. Nilüfer ziyaretinizi uzatmak veya tatilinizi Nilüfer’de geçirmek istiyorsanız, ilçe içerisindeki her bütçeye uygun konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Nilüfer, Bursa’nın en büyük 3. ilçesidir. Ziyaretçilerin de sıklıkla uğradığı ilçelerden biri olan Nilüfer, her ne kadar denize kıyısı olmayan bir ilçe olsa da plajlara hiç de uzak değildir. Nilüfer gezinizde tercih edebileceğiniz oteller denize sıfır olmasalar da, kendi imkânlarınız ile birlikte halk plajlarına veya beachlere ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Nilüfer Tatili İçin İlçeye Nereden ve Nasıl Gidilir?

Nilüfer Tatili İçin İlçeye Nereden ve Nasıl Gidilir?


Nilüfer, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir ilçe olarak Bursa’da yer almaktadır. Bursa’nın 3. büyük ilçesi olan ve dolayısı ile Marmara Bölgesi’nde yer alan Nilüfer, yılın her dönemi ziyaretçilerin gidebildikleri bir ilçedir.

Nilüfer’in kuzeyinde Mudanya ve doğusunda Osmangazi yer alırken, güneyinde ve batısında Orhaneli ile Mustafakemalpaşa ilçeleri yer almaktadır. Bursa il merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 10 km olan bu ilçeye, tüm yolculuk şekilleri ile gidebilmek mümkündür.

Nilüfer Gezinizde Uğrayabileceğiniz Tarihi Yerler

Nilüfer Gezinizde Uğrayabileceğiniz Tarihi Yerler


Bursa, tarihi açıdan büyük önem taşıyan ilçelere sahiptir. Bu ilçelerden biri olan Nilüfer, Bursa’nın 3 merkez ilçesinden biri olarak dikkat çekiyor. Nilüfer’in kuzeyinde Mudanya ve güneyinde Orhaneli yer alırken, batısında Karacabey ile doğusunda Osmangazi ilçeleri bulunmaktadır.

İlçe, ismini Nilüfer adlı çaydan almaktadır. Bu çaya ismini veren kişi ise Orhan Gazi’nin eşi Nilüfer Hatun’dur. Tarihsel özellikleri ile de önemli bir ilçe olan Nilüfer, yapılan araştırmalara göre Bursa ve civarında ilk yerleşim yeri olarak kullanılan bölgedir.

İlçe içerisinde pek çok farklı tarihi yapıyı ziyaret edebilmeniz mümkün. Gölyazı Köyü, Aziz Panteleimon Kilisesi, Misi Köyü, Aktopraklık Höyüğü gibi yerler, ilçe içerisindeki tarihi alanlardır. Bu bölgeler içerisinde yer alan camiler, kiliseler, hamamlar ve çeşmeler gibi yapılar, ilçeyi tarihsel açıdan önemli kılmaktadır. Bölgelerin çoğu birbirlerine yakın olduklarından ulaşım açısından da bir sorun yaşanmamaktadır.

Nilüfer Gezinizde Size Rehber Olabilecek Yapılacaklar Listesi

Nilüfer Gezinizde Size Rehber Olabilecek Yapılacaklar Listesi


Nilüfer, ismi Orhan Gazi’nin eşi “Nilüfer Hatun”dan gelen, doğal güzellikleri, tarihi yapısı ve eğlence mekânları ile birlikte yılın her döneminde ziyaretçi çeken ilçelerden biridir. İlçenin tarihi yapısı büyük ölçüde korunduğu için gezilerinizde tarihi yerleri ziyaret etme olanağına sahipsiniz. Mağaraları ve yüzlerce yıllık çınarı gibi doğal güzellikleri de doğru şekillerde korunan Nilüfer, içerisinde pek çok farklı gezilecek yer barındırması ile misafirlerine güzel anlar yaşatan ilçelerden biridir.

İlçe, Uludağ Üniversitesi’ne yakın olduğu için öğrencilerin de çokça yer aldığı ve bu yüzden de eğlence mekânlarının bulunduğu bir yerdir. Nilüfer gezinizde ilçe içerisindeki eğlence mekânlarını özellikle gece saatlerinde ziyaret edebilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Nilüfer, içerisinde barındırdığı güzellikleri ile yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz bölgelerden biridir.

Osmangazi’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikleri

Osmangazi’de Görmeniz Gereken Doğal Güzellikleri


Osmangazi, şehirleşmenin bir hayli fazla olduğu, Bursa’nın metropol ilçesi olarak ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir. İlçe içerisinde pek çok farklı tarihi yapının yanı sıra doğal güzellikler de yer almaktadır. Bu doğal güzellikleri ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler, hem Bursa’nın içinden hem de şehir dışından yılın her döneminde belli seyahatler yapmaktadırlar. Sizler de Osmangazi’de günübirlik veya birkaç günlüğüne bir tatil yapmak istiyorsanız, ilçede bulunduğunuz zaman içerisinde doğal güzellikleri gezebilir ve ilçenin doğasına hayran olabilirsiniz.

İlçe içerisindeki şehirleşmeden dolayı çok sayıda doğal güzellik yer almasa da tek vasıta mesafesinde olan Uludağ Milli Parkı, İnkaya Asırlık Çınarı ve Saitabat Şelalesi, ilçe içerisindeki misafirlerin sıklıkla ziyaret ettikleri doğal güzellikler arasındadır. Doğal yapılarını koruyan bu yerleri ziyaret etmek için Osmangazi ilçesine gitmek yeterlidir. İlçeye son derece yakın mesafelerde bulunan bu doğal güzellikler, Osmangazi ziyaretinize apayrı güzellikler katabilir.

Osmangazi Gece Hayatı

Osmangazi Gece Hayatı


Bursa’nın metropol ilçesi olan Osmangazi, şehrin merkezi olarak yılın her döneminde ziyaretçi çekebilmektedir. Osmangazi’yi gezmek isteyen ve hem günübirlik hem de uzun soluklu tatillerinde gece hayatına da katılmak isteyen ziyaretçiler için, ilçede pek çok farklı mekân yer almaktadır. Gece kulüpleri, pub ve barların yanı sıra ilçede balık yiyip rakı içebileceğiniz son derece güzel restoranlar da yer almaktadır.

Osmangazi’nin nüfusu diğer ilçelere göre yüksek olduğu için hem gündüz hem de gece vakitlerinde son derece renkli ve eğlenceli saatler geçirilebilir. Gündüz saatlerinde ilçede yer alan tarihi yapıları ve doğal güzellikleri gezebilir, saatler gece yarısını gösterdiğinde ise eğlenceli mekânlara gidip güzel anlar yaşayabilirsiniz. Sess 16 Club, Bongo Bar, Arap Şükrü Sokağı, Gagalini Gedikli Meyhanesi, Anadolu Evi Fasıl Restaurant & Bar, Müsadenizle Pub ve La Bella Bar Dart Club, ilçede gidebileceğiniz eğlence mekânları arasındadır. İlçede her bütçeye ve her zevke hitap edebilecek bir eğlence mekânı bulabileceğinizden gecenizi eğlence ve keyif içerisinde geçirebilirsiniz.

Osmangazi Tatilinizde Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler

Osmangazi Tatilinizde Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler


Bursa’nın Osmangazi ilçesi, şehrin metropolü olarak ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. İlçe içerisinde yer alan pek çok farklı tarihi yer ve doğal güzellikler sayesinde ilçeye gelenler, eğlenceli ve anı biriktirecek bir biçimde vakit geçirebiliyorlar. Şehrin en büyük ilçesi olan ve diğer tüm ilçeler ile komşuluğu bulunan Osmangazi, Bursa ziyaretinizde mutlaka uğramanız gereken ilçelerden biri olarak dikkat çekiyor.

İlçe içerisinde yer alan birbirlerinden farklı konaklama seçeneklerinden yararlanıp uzunca bir Osmangazi tatili planlayabilir veya günübirlik ziyaretinizde, birbirlerine yakın olan gezilecek tüm yerleri rahatlıkla gezme fırsatını yakalayabilirsiniz. Şehrin kalbi olarak anılan bu ilçe, her mevsim ziyaretçilerine açık bir vaziyettedir. Yılın her döneminde ilçe içerisinde ziyaret edebileceğiniz pek çok tarihi yapı ve doğal güzellik yer almaktadır. Bursa Yeşil Camii, Bursa Kent Müzesi, Arap Şükrü Sokağı, Botanik Park, Uludağ Milli Parkı, Karagöz Müzesi, Merinos Parkı, Bursa Bıçak Müzesi, İpek Han ve İnkaya Asırlık Çınarı ilçenin merkezinde bulunan ve rahat ulaşım seçenekleri sayesinde kolayca gezebileceğiniz yerlerdir.

Osmangazi Kalınacak Yerler

Osmangazi Kalınacak Yerler


Osmangazi, Bursa’nın en büyük ve en çok ziyaretçi çeken ilçelerinde ilk sıradadır. Hem ilçede yer alan tarihi yapıların sayısının yüksek olması hem de ilçenin doğal güzellikler ve eğlence mekânları açısından ideal bir yer olması, ziyaretçiler için önemli özellikler olarak dikkat çekiyor. İlçeyi ziyaret eden misafirler, hem günübirlik hem de uzun soluklu tatillerini Osmangazi içerisindeki konaklama yerlerinde planlayabiliyorlar. Pek çok sayıda konaklama yerinden, her bütçeye uygun bir seçeneği seçebilir ve kendinize en uygun otel veya apartta kalma şansını elde edebilirsiniz.

İlçe hem Uludağ Milli Parkı gibi kış turizminin en önemli merkezini barındırması hem de doğal güzellikleri ile yılın her döneminde ziyaretçi çekebilen bir yerdir. Bu yüzden yılın her dönemi Osmangazi’ye gidebilir ve rahatlıkla tüm konaklama türlerinden yararlanabilirsiniz. Merkezi bir ilçe olduğu için ulaşım konusunda da bir sorun yaşanmadığından, ziyaretçiler, her yıl Osmangazi ilçesini gezmeye ve tatiller yapmaya geliyorlar.

Osmangazi Seyahatinizi Nereden ve Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?

Osmangazi Seyahatinizi Nereden ve Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?


Osmangazi, Bursa’nın en büyük ilçesidir. Bursa’nın tüm ilçelerinin kesişim noktasında yer alan Osmangazi, Marmara Bölgesi’nde yer alan ilçelerdendir. İlçenin doğusunda Yıldırım, Kestel ve Gürsu, batısında ise Nilüfer ile Mudanya ilçeleri yer alırken, kuzeyinde ve güneyinde sırasıyla Gemlik ile Orhaneli ilçeleri bulunmaktadır. Osmangazi, merkezi bir konumda yer alan bir bölge olduğu için Bursa’nın tüm illerinden rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.
Osmangazi’de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Osmangazi’de Görülmesi Gereken Tarihi Yerler


Bursa’nın Osmangazi ilçesi, M.Ö. 4000’li yıllarda yerleşim yapılan ve çok uzun yıllardır insanların tercih ettiği alanlardan biridir. Hem antik hem de modern dönemde pek çok insanın barındığı Osmangazi, Osmanlı Devleti ile birlikte en iyi zamanlarına ulaşmıştır.

Osmanlı Devleti’nin ilk 200 yıllık döneminde diğer pek çok kente göre büyük değişimler gösteren Osmangazi, hem önemli bir ticaret yeri hem de bilim yuvası olmuştur. Günümüzde de Bursa’nın metropol ilçesi olan ve diğer tüm ilçeler ile komşuluğu bulunan Osmangazi, ülkemizdeki en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Osmangazi, kültürünü ve tarihini koruyabilmiş olan ilçelerden biri olarak da dikkat çekiyor. İlçedeki Atatürk Evi Müzesi, Osman Gazi Türbesi, Tophane Saat Kulesi, İnkaya Çınar Ağacı, İpek Han, Muradiye Külliyesi, Kara Mustafa Paşa Türbesi ve Sultan 1. Murat Hüdavendigâr Türbesi gibi tarihi açıdan önemli olan pek çok farklı yapı yer almaktadır.

Osmangazi’de Size Rehber Olabilecek Yapılacaklar Listesi

Osmangazi’de Size Rehber Olabilecek Yapılacaklar Listesi


Bursa’nın metropol ilçelerinden en büyüğü olan Osmangazi, her yıl binlerce hatta milyonlarca insanı misafir etmeye devam ediyor. İlçe içerisinde yer alan tarihi yerlerin, doğal güzelliklerin ve diğer gezilecek yerlerin çok olması, ziyaretçilerin ilçeyi neden sıklıkla tercih ettiğini gösterir nitelikte. İlçe, Bursa’nın en merkezi ilçesi olduğu için ulaşım açısından da hiçbir zorluk çekilmemektedir. Her ilçe ile komşuluğu bulunan ve gezilecek tüm yerlere tek bir vesait ile gidilebiliyor olmasından dolayı Osmangazi, en çok ziyaretçi alan yerlerin başında gelmektedir.

Bursa’nın en büyük ilçesi olan Osmangazi, hem günübirlik hem de birkaç günlük tatilleriniz için oldukça uygun konaklama yerlerine de sahiptir. İlçe içerisinde her bütçeye uygun bir otel, apart veya butik otel seçeneği bulabileceğiniz için, ilçeye ayak bastıktan sonra konaklama derdiniz olmayacaktır. Osmangazi ziyaretinizi uzatmak veya hafta sonunuzu bu ilçede geçirmek istediğinizde, tüm konaklama seçeneklerinden yararlanma şansına sahipsiniz. İlçe içerisinde yer alan Uludağ’a gidip Türkiye’nin kış turizminin en önemli noktasını ziyaret edebilirsiniz. Kayak yapma veya doğal hayatı gözlemleme gibi şanslarınızın yanı sıra eğer seviyorsanız sıklıkla fotoğraf çekip anı biriktirme şansına da sahipsiniz.

Yıldırım Doğal Güzellikleri

Yıldırım Doğal Güzellikleri


Yıldırım ilçesi, Bursa’nın en büyük 2. ilçesi olarak ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir. İlçe, sahip olduğu tarihi yapılar ve eğlence mekânlarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de misafirlerini ağırlamaktadır. Yıldırım, ilçe içerisinde yer alan köylerin çoğunun doğal yapısı bozulmamış olması ile ve özellikle ormanları ile dikkat çekmektedir. Yıldırım ilçesinde bazı doğal güzellikler UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır ve yalnızca bu bilgi bile, ilçe içerisinde yer alan doğal güzelliklerin önemini açıklamaktadır.

İlçedeki Cumalıkızık Köyü, Zeyniler Köyü, Küreklidere Şelalesi ve Hamamlıkızık Kent Ormanı gezebileceğiniz doğal güzellikler arasındadır. Tarihini ve doğal yapısını koruyabilmiş evlerden geniş ormanlara kadar pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Yıldırım, yılın her döneminde ziyaretçi çeken ilçelerden biridir.

Yıldırım Ziyaretinizde Gezmeniz Gereken Yerler

Yıldırım Ziyaretinizde Gezmeniz Gereken Yerler


Bursa’nın ilçelerinden biri olan Yıldırım, ismini Osmanlı İmparatorluğu padişahlarından olan Yıldırım Beyazıt’tan almıştır. Bursa’nın en büyük 2. ilçesi olma özelliğini gösteren Yıldırım, Bursa il merkezine 11 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Yüzlerce yıldır ilçe içerisinde insanlar yaşadığı için tarihsel yapılar çoğunluktadır. Ayrıca ilçe içerisinde doğal güzellikler açısından da gezilecek pek çok farklı yer bulunmaktadır. Yıldırım ziyaretinizde ilçenin ulaşım ağından yararlanarak tüm yerleri rahatlıkla ziyaret etme şansına sahipsiniz.

Yıldırım Kalınacak Yerler

Yıldırım Kalınacak Yerler


Yıldırım ilçesi, yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz pek çok farklı doğal güzelliğe, tarihi yere ve gezilecek mekânlara sahiptir. İlçeyi günübirlik veya uzun soluklu bir tatil amacı ile ziyaret edebilirsiniz. Hem günübirlik gezilerinizi uzatmak hem de birkaç günlük tatillerinizi planlayabilmek için ilçede yer alan konaklama yerlerini tercih edebilirsiniz. Farklı bütçelere hitap eden oteller ve suitler ile ziyaretçilerini ağırlayan Yıldırım, konaklama yerlerinin gezilecek yerlere yakınlığı ile de dikkat çeken ilçelerdendir. Bu sayede otelinizden çıkıp tüm gezilecek yerleri rahatlıkla gezme imkânına sahipsiniz.

Yıldırım ilçesi, özellikle tarihi açıdan son derece önemli bir ilçedir. Hem Osmanlı hem de daha eski dönemlerin tarihi eserlerini görmek için yılın her döneminde ilçeye gelen misafirler, ziyaretlerini uzatmak için konaklama yerlerini tercih edebilirler. Yılın her döneminde Yıldırım ilçesinde yer alan otelleri ve suitleri tercih ederek keyifli bir tatil planı yapabilirsiniz.

Yıldırım Nerededir?

Yıldırım Nerededir?


Bursa’da yer alan ve Osmangazi’den sonra en büyük ilçe olarak dikkat çeken Yıldırım, Marmara Bölgesi içerisindedir. Kuzey, güney ve batısında Osmangazi ilçesi, doğusunda Kestel ve kuzeydoğusunda ise Gürsu ilçeleri yer alan Yıldırım’ın il merkezine olan uzaklığı ise 10 km’dir. Bursa’nın merkezi ilçeleri arasında yer alan Yıldırım, ülkenin her yerinden ziyaretçilerin geldiği bir ilçe olarak dikkat çekmektedir.
Yıldırım Gezisinde Ziyaret Edebileceğiniz Tarihi Yerler

Yıldırım Gezisinde Ziyaret Edebileceğiniz Tarihi Yerler


Yıldırım ilçesi, Bursa’nın en büyük 2. ilçesi olarak ziyaretçilerine kapılarını açmaya devam ediyor. İlçe içerisinde pek çok farklı gezilecek yer ve doğal güzellik yer alırken, her yıl ilçeyi ziyaret eden misafirlerin rotaları, ilçedeki tarihi yerlere dönüyor. Osmanlı Devleti’nin en önemli şehirlerinden biri olan Bursa’nın tarihi açıdan dikkat çekici ilçelerinden biri olarak bilinen Yıldırım ilçesinde hem Osmanlı hem de daha eski dönemlere ait pek çok tarihi eser bulunabilir. Yılın her döneminde ilçeyi ziyarete gittiğinizde kolay bir şekilde bu yapıları gezebilir ve görebilirsiniz.

Yıldırım, yüzlerce yıllık tarihini koruyabilmiş bir ilçedir. Hem yapıların sağlamlığı ile hem de bozulmuş ve zarar görmüş eserlerin doğru bir şekilde restore edilmesi ile birlikte ilçenin tarihi yapısı korunurken, bu eserler de her yıl ilçeye gelen turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle Osmanlı dönemine dair pek çok önemli eserin yer aldığı Yıldırım ilçesi, tarihi yapılar açısından Bursa’nın en önemli ilçelerinden biridir.

Yıldırım Gezinizde Kesinlikle Yapmanız Gerekenler

Yıldırım Gezinizde Kesinlikle Yapmanız Gerekenler


Bursa’nın en büyük 2. ilçesi olarak ziyaretçilerini ağırlayan Yıldırım, misafirlerine uzunca bir yapılacaklar listesi sunuyor. İlçe içerisinde doğal güzelliklerden asırlık tarihi eserlere kadar pek çok yapı ve yer, mutlaka görülmesi gereken mekânlar arasında yer alıyor. Bursa’nın merkezine yakın bir konumda yer alan ve gezilecek yerlere merakı olanların da ilgi odağı olan Yıldırım, ilçe merkezine yakın köyleri ile de misafirlerine bambaşka dünyaların kapısını aralıyor.

İlçe içerisinde gezilecek yerler kadar doğa turları düzenleyebileceğiniz doğal güzellikler de yer almaktadır. Kolay ulaşım imkânlarından yararlanarak hem Bursa’nın her yerinden kısa sürede Yıldırım’a varabilirsiniz hem de ilçe içerisindeyken kolaylıkla tüm yerleri gezme fırsatını yakalayabilirsiniz. İlçeyi ziyaret etmek için belli bir tarih aralığını seçmenize de gerek yoktur; Yıldırım, yılın her döneminde ziyaret edilebilecek doğal güzelliklere ve tarihi yerlere sahiptir.

İznik Tatilinizde Tercih Edebileceğiniz Konaklama Yerleri

İznik Tatilinizde Tercih Edebileceğiniz Konaklama Yerleri


Bursa’nın İznik ilçesi, barındırdığı pek çok doğal güzellik ve tarihi yapı ile birlikte ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Yılın her döneminde ilçeye ziyaretler düzenlendiği için pek çok farklı konaklama yeri seçeneği ile de misafirler tatillerini ilçe içerisinde geçirebiliyorlar. Doğal güzelliklere geziler düzenlemek, tarihi yapıları ziyaret ederek ilçenin binlerce yıllık tarihi dokusunu keşfetmek ve İznik’te uzun soluklu vakitler geçirebilmek için sizler de konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

İlçe Ilıman bir iklime sahip olduğu için ilkbahar ve yaz ayları dışında; sonbahar ayında da ilçeye ziyaretçilerin geldikleri görülmektedir. Sizler de günübirlik ziyaretlerinizi uzatmak veya yıllık izninizi İznik’te geçirmek isterseniz ilçede yer alan konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

İznik Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?

İznik Tatiline Nereden ve Nasıl Gidebilirsiniz?


Bursa’nın en kendine has ilçelerinden biri olan İznik, yılın her döneminde ziyaretçiler tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. İlçe içerisinde yer alan doğal güzellikler, tarihi yapılar ve tatil olanakları, ziyaretçilerin neden ilçeyi tercih ettiklerini gösterir niteliktedir. Bursa il merkezine yaklaşık olarak 85 kilometre uzaklıkta yer alan bu ilçenin güneyinde yer alan Yenişehir ve batısının bir bölümünde yer alan Orhangazi’den başka komşu ilçesi yoktur. İlçenin en büyük özelliği doğusunda bulunan ve kendi ismini taşıyan İznik Gölü’dür.

Bursa’nın en kuzeydoğusunda yer alan ve Marmara Bölgesi’ndeki tüm illerden kolaylıkla seyahat edilebilen bu ilçe, İç Anadolu Bölgesi’nden de sıklıkla ziyaretçi çekmektedir. İlçeye gidebilmek için pek çok farklı olanak tercih edilebildiğinden birkaç saat içerisinde bulunduğunuz ilden İznik’e geçme şansınız bulunmaktadır.

İznik’te Yer Alan Birbirinden Güzel Plajlar

İznik’te Yer Alan Birbirinden Güzel Plajlar


İznik, Bursa’nın iç kesimlerinde yer alan ve denize kıyısı olmayan bir ilçesidir. Fakat son derece özellikli bir ilçe olan İznik’te pek çok farklı plaj bulunmaktadır. Tabii ki bu plajların çoğu, ilçenin en meşhur yerinde yani İznik Gölü’nde bulunmaktadır.

Türkiye’nin en büyük beşinci Marmara Bölgesi’nin ise en büyük tatlı su gölü olma özelliğini gösteren İznik Gölü, ilçeye kattığı mükemmel atmosfer dışında yüzme faaliyetlerini de yerine getirebilmek adına müthiş fırsatlar sunmaktadır. Tektonik hareketler sonucu oluşmuş olan ve ilçenin sahip olduğu en değerli yer olarak gözüken İznik Gölü, çevresinde barındırdığı plajlar ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.

Bursa, yılın büyük bir bölümünde ılıman bir iklime sahiptir ve bu yüzden bir ziyaretçi akınına uğramaktadır. İl genelinde yer alan tarihi yapılar ve doğal güzellikler bulunsa da İznik Gölü, ziyaretçilerine müthiş manzarası ve havası ile birlikte önemli anılar bırakmaktadır. İlçeye gittiğinizde sizler de göl çevresinde yer alan plajlarda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. İznik Plajı, Gün Batımı Plajı, Darka Tatil Köyü Plajı ve Göllüce Halk Plajı, ziyaret etmek isteyebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Sodalı bir suyu olduğu belirtilen İznik Gölü, iyi yüzücülerin ve manzara severlerin sıklıkla uğradığı bir yer olarak dikkat çekiyor.

İznik Gezinizde Sizlere Rehber Olabilecek Yapılacaklar Listesi

İznik Gezinizde Sizlere Rehber Olabilecek Yapılacaklar Listesi


Bursa’nın İznik ilçesi, il merkezine 85 kilometre mesafede, Bursa’nın en kuzeydoğusunda yer alan bir ilçedir. Şirin ve küçük bir ilçe olan İznik, özellikle İznik Gölü sayesinde yılın her döneminde yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin doğal güzellikleri ve tarihi yapısı da zengin ve korunmuş bir vaziyette bugünlere ulaşabildiği için ziyaretçiler için farklı gezi seçenekleri oluşabiliyor. Bu yüzden sizler de ilçeye gittiğinizde birbirinden farklı aktiviteler ile günübirlik ziyaretiniz veya tatilinizi daha unutulmaz bir hâle getirebilirsiniz.

İznik ilçesinde yapılabilecek en önemli aktiviteler arasında İznik Gölü’nde bir gezintiye çıkmak bulunmaktadır. Tektonik hareketler sonucu oluşmuş olan bu göl, mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir. İlçenin yüzlerce hatta binlerce yıllık tarihi yapısı da mümkün olduğunca korunmuştur. Ayrıca denize kıyısı olmasa da İznik, plajları ile de ünlü olan bir ilçedir. İznik Gölü kıyısında yer alan plajlarda gölün keyfini çıkartabilirsiniz. Son olarak da Bursa’ya ve İznik’e kadar gitmiş iken, yöresel lezzetleri tatmamak olmaz. Neredeyse tüm Türkiye’nin sevdiği bir yemek olan İskender, Bursa’ya has bir lezzettir ve İznik’te yer alan restoranlarda İskender gibi tüm yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

İznik’te Gezilmesi Gereken Tarihi ve Turistik Yerler

İznik’te Gezilmesi Gereken Tarihi ve Turistik Yerler


Bursa’nın İznik ilçesi, il merkezine 85 kilometre uzaklıkta, küçük ve şirin bir ilçedir. Fakat yüzölçümü olarak küçük bir ilçe olsa da kocaman bir tarihe sahip olan İznik, tarihini içerisinde barındırdığı yapılar ile birlikte sergilemeyi başarıyor. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Devleti gibi pek çok devlete ev sahipliği yapmış olan ve başkent olarak da tarih sahnesinde yer alan İznik, 1331 yılında Osmanlı Devleti’nin ikinci padişahı olan Orhan Gazi tarafından Osmanlı’nın topraklarına katılmıştır. Tarihi milattan öncelere dayanan İznik, ilk olarak Büyük İskender’in generallerinden biri olan Antigos Monophtalmos tarafından M.Ö. 316 yılında kurulmuş olan bir yerleşim yeridir.

İlçe, pek çok farklı kültürden devlete ev sahipliği yaptığından farklı devletlere ait tarihi yapılar da günümüzde ziyaretçiler tarafından görülebilmektedir. Bazı tarihi eserler zamana yenik düşmüş olsa da İznik ilçesi içerisinde günümüzde ziyaret edilebilecek pek çok farklı yer bulunmaktadır. İznik Müzesi, Süleyman Paşa Medresesi, İznik Ayasofya Camii, Nikaia Antik Kenti ve Dikilitaş, ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen tarihi yapılardır. İlçenin binlerce yıllık tarihini yansıtmayı başaran bu yapıları ziyaret ederken İznik’in doğal güzelliklerinden yararlanmayı ve belli gezintilere çıkmayı da unutmayın.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.