Ordu Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Ordu Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Ordu, Karadeniz’in en gözde illerinden bir tanesidir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turist, Ordu’da yer alan doğal, tarihi ve turistik mekanlarda keyifli bir tatil geçirmektedir.

Ordu ilini ziyaret eden gezginler; burada yer alan pek çok doğal güzelliği gezintiye çıkabilir. Ordu’nun doğal güzellikleri arasında; Çamaş Kanyonu, Küpkaya Kanyonu (Ulubey), Asarkaya Kent Ormanı, Boztepe, Karaoluk Şelalesi, Perşembe Yaylası, Gaga Gölü, Ulugöl Tabiat Parkı, Tarnasuyu Vadisi (Yürüyüş Parkuru), Gelin Kayası Mesire Yeri, Ohtamış Şelalesi, Yoraz Kent Ormanı, Hoynat Adası ve Yason Burnu yer almaktadır.

Ordu Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Ordu Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Ordu ili, oldukça turistik bir şehirdir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turist; Ordu’da yer alan doğal, tarihi ve turistik yerlerde tatil yapmaktadır.

Ordu’da tatil yapan gezginler; burada yer alan pek çok eğlence mekanında keyifli vakit geçirme şansına sahiptir. Ordu gece hayatını canlı tutan mekanlar arasında; Caffe’s Karaoke, Bi Kahve Ordu, Black Sea Cafe Ordu, Tomur Cafe, Piyes Coffee, Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi, Tenis Cafe Bistro, Limon Patisserie & Cafe ve Fokurtu Cafe yer almaktadır.

Ordu’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Ordu’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Ordu, Karadeniz Bölgesi’nin en popüler turizm noktalarından bir tanesidir. Ordu şehri; doğal, tarihi ve turistik yerler bakımından oldukça zengin olduğundan dolayı, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir.

Ordu şehrini gezintiye çıkan tatilciler; burada yer alan pek çok tarihi mekanı ziyaret ederek şehrin tarihi dokusu hakkında bilgi edinebilir. Öte yandan tatilciler; doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, sahillerde kamp yapabilir. Ordu’nun en popüler gezilecek yerleri arasında; Etnografya Müzesi, Saray Hamamı, Kurul Kalesi ve Yerleşkesi, Ünye Kalesi, Taşbaşı Kilisesi, Efirli Camii, Çamaş Kanyonu, Küpkaya Kanyonu (Ulubey), Asarkaya Kent Ormanı, Boztepe, Karaoluk Şelalesi, Perşembe Yaylası, Ohtamış Şelalesi, Yoroz Kent Ormanı, Hoynat Adası ve Gelin Kayası Mesire Yeri yer almaktadır.

Ordu’dan Dönerken Alınabilecek Hediyelik Eşyalar

Ordu’dan Dönerken Alınabilecek Hediyelik Eşyalar


Ordu şehri, doğal, tarihi ve turistik yerleri ile oldukça turistik bir şehir konumundadır. Tatilciler; Ordu tatilleri boyunca pek çok turistik alanı gezebilir, keyifli bir tatil geçirebilir.

Tatilciler; Ordu tatillerinin sonuna geldiklerinde, sevdiklerine buradan birçok hediye götürebilir.

Ordu’ya Gitmeden Önce ilçeleri Hakkında Kısa Bilgiler

Ordu’ya Gitmeden Önce ilçeleri Hakkında Kısa Bilgiler


Ordu, Karadeniz’in en popüler şehirlerinden bir tanesidir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Oldukça turistik bir şehir olan Ordu’nun on dokuz tane ilçesi bulunmaktadır. Ziyaretçiler; burada tarihi mekanları dolaşabilir, doğa ile iç içe bir gün geçirebilir.

Ordu’yu ziyaret eden gezginler; Ünye Kalesi’ne çıkıp tarihi kale kalıntılarını inceleyebilir. Öte yandan gezginler; Boztepe’ye çıkıp şehir manzarası eşliğinde sıcak bir çay da içebilir.

Ordu Tatiline Çıkmadan İncelemek İsteyeceğiniz Konaklama Önerileri

Ordu Tatiline Çıkmadan İncelemek İsteyeceğiniz Konaklama Önerileri


Ordu şehri; Karadeniz Bölgesi’nin en popüler turistik bölgelerinden bir tanesidir. Ordu’yu ziyaret eden tatilciler; burada yer alan doğal, tarihi ve turistik yerleri gezebilir, eğlence mekanlarında eğlenebilir. Aynı zamanda gezginler; burada bulunan birçok konaklama tesisinde keyifli bir tatil geçirebilir.

Ordu’nun Mutlaka Denemeniz Gereken Ünlü Yemek ve Restoranları

Ordu’nun Mutlaka Denemeniz Gereken Ünlü Yemek ve Restoranları


Karadeniz Bölgesi’nin en gözde turistik mekanlarından biri olan Ordu; doğal, tarihi ve turistik yerleri sayesinde her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktasıdır. Ordu’yu ziyaret eden gezginler; burada doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, tarihi yerleri gezebilir ve şehrin hemen her noktasında bulunan restoranlarda keyifli bir akşam yemeği yiyebilir.

Ordu’yu ziyarete çıkan tatilciler; burada bulunan birçok yöresel lezzetin tadına bakabilir. Ordu’yu ziyaret eden gezginlerin mutlaka tatması gereken yöresel lezzetler arasında; sakarca kayganası, taze bezelye kayganası, fasulye diblesi, fırın fasulyesi, mısır yarmalı aş sarması, pazı mücveri, galdirik kavurması, pancar döşemesi, Ordu yağlısı, hamsi buğulama, hamsi köfte, yufka böreği, gürcü kavurması, pancar karalahana çorbası, un helvası ve pekmez yağlaşı tatlısı yer almaktadır.

Ordu Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ordu Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Ordu şehri, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Ordu’nun çevresinde; Samsun, Tokat, Giresun ve Sivas yer almaktadır. Ordu şehri, oldukça geniş bir ulaşım ağına sahip olduğundan; Türkiye’nin hemen her noktasından Ordu’ya ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Ordu’nun En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Ordu’nun En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Ordu ili, Karadeniz Bölgesi’nin en gözde ve turistik mekanlarından bir tanesidir. Sene boyunca uğrak bir turizm noktası olan Ordu; her sene yerli ve yabancı on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ordu’yu gezintiye çıkan gezginler; burada bulunan pek çok turistik mekanda keyifli bir tatil geçirme şansına sahiptir.

Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi göre Ordu’da; birçok plaj ve beachte suya girip eğlenceli vakit geçirmek mümkündür. Ordu’nun popüler plajları arasında; Ordu Kadınlar Plajı, Çeşmeönü, Deniz Kabuğu, Mavi Dünya Plajı, Çaka Plajı ve Kumbaşı Belediye Plajı yer almaktadır.

Ordu Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Ordu Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Karadeniz Bölgesi’nin en gözde turistik yerlerinden biri olan Ordu; her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Ordu’yu ziyaret eden gezginler; burada yer alan pek çok doğal, tarihi ve turistik bölgeyi gezebilir, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli bir tatil geçirebilir.

Ordu şehri, özellikle tarihi ve turistik noktaları açısından oldukça zengindir. Tatilciler, Ordu’da yer alan birçok tarihi ve turistik yerde keyifli vakit geçirme şansına sahiptir. Ordu’nun tarihi ve turistik yerleri arasında; Etnografya Müzesi, Saray Hamamı, Atik İbrahim Paşa (Orta) Camii, Bolaman Kalesi ve Hazinedaroğlu Konağı, Kurul Kalesi ve Yerleşkesi, Ünye Kalesi, Osman Paşa Şadırvanı, Taşbaşı Kilisesi, Kardeşler Köyü Kaya Mezarı, Sarpdere Köprüsü ve Efirli Camii yer almaktadır.

Ordu’da Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ordu’da Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler


Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu, sene boyunca hem yaz aylarında hem de kış aylarında sık sık ziyaret edilmektedir. Tatilciler; sene boyunca yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelen Ordu’da pek çok tarihi, doğal ve turistik bölgeyi ziyaret edebilir.

Ordu, her ne kadar turistik bir bölge olsa da trafik yoğunluğu korkulacak düzeyde değildir.

Tatilciler; Ordu tatilleri boyunca özel bir araca sahipler ise hem maddi açıdan hem de zaman açısından karlı olacaktır. Özel aracı bulunmayan ziyaretçiler; Ordu’da bulunan dolmuşlar, belediye otobüsleri, taksiler ya da kiralık araçlar aracılığı ile şehir içinde kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

Ordu Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Ordu Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Ordu şehri, oldukça turistik bir şehirdir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turist; Ordu’da bulunan doğal, tarihi ve turistik yerleri gezmektedir.

Ordu’da tatil yapan gezginler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte kamp yapabilir, harika doğa yürüyüşlerine çıkabilir. Tarihe ilgi duyan gezginler; burada bulunan tarihi mekanları ziyaret edebilir, aynı zamanda şehrin tarihi dokusu hakkında bilgi sahibi de olabilir.

Fatsa Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Fatsa Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Fatsa ilçesi, Ordu’nun en popüler ilçelerinden bir tanesidir. Doğal, tarihi ve turistik güzellikleri sayesinde her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir.

Özellikle doğal güzellikleri ile oldukça dikkat çeken Fatsa ilçesi, turistlerin oldukça ilgi duyduğu turizm noktalarındandır. Fatsa ilçesini ziyaret eden gezginler, burada bulunan Gaga Gölü, Kabakdağ Köyü ve Yalıköy gibi doğal alanlarda, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte oldukça keyifli bir gün geçirebilir.

Fatsa Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Fatsa Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Fatsa ilçesi, oldukça turistik bir ilçedir. Ziyaretçiler, burayı ziyaret ettikleri sırada birçok doğal, tarihi ve turistik alanı gezebilir, doğa ile iç içe bir gün geçirebilir. Fatsa ilçesini, her sene yerli ve yabancı olmak üzere on binlerce turist ziyaret etmektedir.

Fatsa ilçesini ziyaret eden gezginler, doğal ve tarihi yerlerde gezilerini tamamladıktan sonra, gece boyunca pek çok mekanda eğlenebilir. Fatsa’da, yüksek sesli müziğin çaldığı gece kulüplerinden, sessiz, sakin ve nezih cafelere kadar birçok mekan bulunmaktadır. Fatsa’da gece hayatını canlı tutan mekanlar arasında; Umut Bar, Sea & Side, Cafe Burun, FullMoon Cafe, Cafe Firuze, Yaprak Cafe, Vosvos Cafe & Bistro ve Hamur yer almaktadır.

Fatsa’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Fatsa’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Fatsa şehri, Ordu’nun en popüler şehirlerinden bir tanesidir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelen Fatsa’da, ziyaretçileri birçok doğal, tarihi ve turistik mekanda gezebilir, keyifli bir gün geçirebilir.

Ziyaretçiler, Fatsa gezilerinde doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, tarihi bir yolculuğa çıkabilir. Fatsa’nın gezilecek popüler alanları arasında; Bolaman Kalesi ve Konağı, Cıngırt Kaya Mezarları, Göreği Manastırı, Gaga Gölü, Kabakdağ Köyü ve Yalıköy yer almaktadır.

Fatsa Tatiline Çıkmadan İncelemek İsteyeceğiniz Konaklama Önerileri

Fatsa Tatiline Çıkmadan İncelemek İsteyeceğiniz Konaklama Önerileri


Fatsa ilçesi, doğal, tarihi ve turistik yerleri sayesinde, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Ziyaretçiler, turistik yerleri ile oldukça ilgi gören Fatsa’da, aynı zamanda eğlence mekanlarında eğlenebilir, denize karşı kamp ya da piknik de yapabilir.

Fatsa Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Fatsa Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Fatsa, Ordu ilinin bir ilçesidir. Çevresinde Perşembe, Korgan, Çatalpınar, Ünye, Çamaş, Gürgentepe ve Kumru yer almaktadır. Ordu şehir merkezine ortalama olarak 50 km uzaklıktadır.

Fatsa’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Fatsa’nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Fatsa ilçesi, Karadeniz’e kıyısı olan en popüler turistik bölgelerden bir tanesidir. Doğal, tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra plaj, sahil ve beachleri ile de her sene on binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelmiştir.

Fatsa ilçesini ziyaret eden gezginler, burada bulunan turistik alanları gezdikten sonra tatillerine plaj, sahil ve beachlerde devam edebilir. Fatsa’da bulunan popüler plaj, sahil ve beachler arasında; Fatsa Çamlık Halk Plajı, Fatsa Kadınlar Plajı, Bolaman Plajı, Tavla Ağzı Plajı, Dolunay Plajı ve Rıhtım Lounge & Restoran & Beach yer almaktadır.

Fatsa’nın Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerleri

Fatsa’nın Mutlaka Görmeniz Gereken Tarihi Yerleri


Fatsa, Ordu ilinin en gözde ilçelerinden bir tanesidir. Fatsa ilçesi, doğal, tarihi ve turistik yerleri sayesinde her sene yerli ve yabancı on binlerce insanın ilgi odağı haline gelmiştir.

Fatsa ilçesini ziyaret eden gezginler, burada bulunan pek çok tarihi alanı ziyaret edebilir. Fatsa’da yer alan popüler tarihi yerler arasında; Bolaman Kalesi ve Konağı, Cıngırt Kaya Mezarları ve Göreği Manastırı yer almaktadır.

Fatsa Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Fatsa Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Fatsa ilçesi, tarihi, doğal ve turistik yerleri sayesinde oldukça ilgi gören turizm noktalarından bir tanesidir. Ziyaretçiler, Fatsa tatilleri boyunca pek çok turistik mekanda keyifli vakit geçirme şansına sahiptir.

Fatsa ilçesini ziyaret eden gezginler; burada denize girebilir, plajlarda güneşlenebilir, balık tutabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilir, kamp ya da piknik gibi aktiviteleri de gerçekleştirebilir. Doğa ile iç içe olmaktan keyif alan hemen herkesin ziyaret etmek isteyeceği Fatsa’da, aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte oldukça keyifli bir tatil macerası geçirme şansınız bulunmaktadır.

Ünye Gezinizde Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Ünye Gezinizde Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Ünye ilçesi, Ordu ilinin merkez ilçelerinden bir tanesidir ve oldukça uğrak bir turizm noktasıdır. Ünye’de gezip görülebilecek pek çok tarihi, doğal ve turistik alan bulunmaktadır. Bu nedenle de her sene, yerli ve yabancı, on binlerce turist Ünye’de keyifli bir tatil geçirmektedir.

Ziyaretçiler, Ünye gezilerinde, aileleri ve arkadaş grupları ile birlikte pek çok doğal alanda keyifli bir gün geçirebilir. Ünye’nin popüler doğal alanları arasında; Çamlık, Çınarsuyu Tabiat Parkı, Gölevi, Burunucu, Asarkaya Milli Parkı ve Tozkoparan Mağarası yer almaktadır.

Ünye Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Ünye Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Ordu’nun en popüler ilçelerinden bir tanesi olan Ünye, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Ünye’de keyifli bir tatil süren tatilciler, burada bulunan birçok eğlence mekanında keyifli bir gece geçirebilir.

Ünye gezileri sırasında eğlenmek için geçilebilecek pek çok eğlence mekanı ve cafe bulunmaktadır. Tatilciler, Ünye’de yer alan mekanlarda yüksek sesli müzik eşliğinde dans edebilir ya da nezih bir cafede kahve eşliğinde hoş sohbetler edebilir. Ünye gece hayatını canlı tutan mekanlar arasında; Mavi Bar, Safari Bar, Sözen Pub, Cafe’Ner, Patron VIP Cafe Coffe, Cooker Fakülte ve Asmalı Bahçe Cafe yer almaktadır.

Ünye’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Ünye’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler


Ünye ilçesi, Ordu ilinin en popüler turistik bölgelerinden bir tanesidir. Ünye ilçesini ziyaret eden tatilciler, burada bulunan pek çok doğal, tarihi ve turistik noktayı gezebilir, aileleri ya da arkadaş grupları ile keyifli bir gün geçirebilir.

Ünye gezileri boyunca ziyaret edilecek en popüler turistik noktalar arasında; Çamlık, Çınarsuyu Tabiat Parkı, Gölevi, Burunucu, Asarkaya Milli Parkı, Tozkoparan Mağarası, Kadılar Yokuşu, Ünye Tarihi İskele, Ünye Kalesi, Tarihi Çınar Ağacı, Ayanikola Kilisesi Kalıntıları, Yürürler Konağı, Saray Hamamı, Zahiye Hanım Konağı, Ünye Yaşayan Kültürel Tarih Müzesi ve Saray Surları yer almaktadır.

Ünye Tatiline Çıkmadan İncelemek İsteyeceğiniz Konaklama Önerileri

Ünye Tatiline Çıkmadan İncelemek İsteyeceğiniz Konaklama Önerileri


Ünye ilçesi, Ordu’nun en popüler turistik noktalarından bir tanesidir. Ünye, doğal, tarihi ve turistik yerleri sayesinde her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Bu nedenle de Ünye’de pek çok konaklama alternatifi bulunmaktadır.

Ünye Nerededir?

Ünye Nerededir?


Ünye, Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. Ordu ilinin bir ilçesi olan Ünye’nin çevresinde; Karadeniz, Çaybaşı, Akkuş, Kumru, Fatsa ve Samsun’un Terme ilçesi yer almaktadır. Ünye, Türkiye’nin en kuzeyinde yer almaktadır ve Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Ordu il merkezinden ortalama olarak 65 km uzaklıkta yer almaktadır.

Ünye Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Ünye Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Ünye ilçesi, Ordu’nun en gözde turistik yerlerinden bir tanesidir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi, Ünye’nin tarihi, doğal ve turistik yerler açısından oldukça zengin olmasıdır. Dolayısıyla da Ünye, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir.

Ünye ilçesini ziyaret eden gezginler, burada bulunan çok sayıda tarihi yeri ziyaret edebilir. Ünye ilçesinde bulunan tarihi ve turistik yerler arasında; Kadılar Yokuşu, Ünye Tarihi İskele, Ünye Kalesi, Tarihi Çınar Ağacı, Ayanikola Kilisesi Kalıntıları, Yürürler Konağı, Saray Hamamı, Saray Surları, Zahiye Hanım Konağı ve Ünye Yaşayan Kültürel Tarih Müzesi yer almaktadır.

Ünye Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Ünye Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Ünye ilçesi, Ordu’nun en popüler ilçelerinden bir tanesidir ve bu nedenden ötürü de her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Ünye’yi ziyaret eden tatilciler; burada doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, şehrin tarihi dokusunu inceleyebilir. Gezginler; eğlence mekanlarında eğlenebilir, yöresel yemeklerin de tadına bakabilir.

Perşembe Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Perşembe Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Ordu’nun en gözde ilçelerinden bir tanesi olan Perşembe, tarihi, doğal ve turistik mekanları sayesinde her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Tatilciler; Perşembe gezilerinde doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, temiz havanın ve denizin keyfini sürebilir.

Perşembe ilçesini gezintiye çıkan gezginler, burada bulunan Kordon Tepe, Yason Burnu, Harmanada Çaka ve Hoynat Adası’nı gezintiye çıkabilir.

Perşembe Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Perşembe Gece Hayatı Hakkında Merak Ettikleriniz


Perşembe ilçesi, oldukça turistik bir ilçedir. Perşembe’yi her sene yerli ve yabancı binlerce turist ziyaret etmektedir. Perşembe’yi ziyaret eden tatilciler, burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte eğlence mekanlarında eğlenebilir ve keyifli vakit geçirebilir.

Perşembe ilçe merkezinde, gezilebilecek pek çok eğlence mekanı bulunmaktadır. Perşembe’nin gece hayatını canlı tutan mekanlar arasında; Aşiyan Cafe, Yalı Cafe, Serende Cafe ve Duru Bahçe yer almaktadır.

Perşembe’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Perşembe’de Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Ordu’nun gözde ilçelerinden sadece biri olan Perşembe, oldukça ilgi gören turistik yerlerden bir tanesidir. Bunun sebebi; Perşembe’nin tarihi, doğal ve turistik yerlerinin göze oldukça hoş gelmesidir.

Tatilciler, Perşembe tatilleri boyunca burada yer alan pek çok turistik alanı ziyaret edebilir. Perşembe’nin gezilecek turistik yerleri arasında; Kordon Tepe, Yason Burnu, Harmanada Çaka, Hoynat Adası, Efirli Camii ve Gölge Camp Çavuş’un Yeri yer almaktadır.

Perşembe Nerededir?

Perşembe Nerededir?


Perşembe, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır. Ordu ilinin bir ilçesidir. Perşembe’nin çevresinde; Fatsa, Ordu Merkez, Ulubey ve Karadeniz yer almaktadır. Ordu şehir merkezinden 15 km uzaklıkta yer almaktadır.

Perşembe’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Perşembe’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Karadeniz’e kıyısı bulunan ilçelerden bir tanesi olan Perşembe, Ordu’nun en gözde ilçelerinden bir tanesidir. Perşembe, her sene yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tatilciler; Perşembe’de yer alan birçok plaj ve beachi ziyaret edebilir, deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarabilir.

Perşembe’nin popüler plajları arasında; Çaka Plajı, Çeşmeönü, Deniz Kabuğu ve Ordu Kadınlar Plajı yer almaktadır.

Perşembe Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler

Perşembe Gezinizde Uğramanız Gereken Tarihi Yerler


Perşembe ilçesi, Ordu ilinin en popüler ilçelerinden bir tanesidir. Perşembe, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Bunun en büyük sebebi de turizm açısından oldukça zengin olmasıdır.

Tatilciler; Perşembe ilini gezerken birçok tarihi ve turistik yeri ziyaret edip inceleyebilir. Perşembe’nin popüler tarihi ve turistik yerleri arasında; Yason Kilisesi ve Yason Burnu Feneri, Çamburnu Feneri ve Efirli Camii yer almaktadır.

Perşembe Gezisinde Mutlaka Yapılması Gerekenler

Perşembe Gezisinde Mutlaka Yapılması Gerekenler


Ordu’nun Perşembe ilçesi, doğa ile iç içe ve oldukça turistik bir ilçedir. Tatilciler, burada denize girebilir, harika deniz manzaralarının tadını çıkarabilir. Aynı zamanda tatilciler; Perşembe’nin yüksek kesimlerine çıkarak yamaç paraşütü yapabilir, uzun doğa yürüyüşleri düzenleyebilir.

Ünye’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Ünye’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Ünye, Karadeniz’e kıyısı olan ilçelerden bir tanesidir. Bu nedenle de Ünye’yi ziyaret eden tatilciler; deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarma şansına sahiptir.

Ünye’de keyifli bir tatil geçirmek isteyen tatilciler; burada bulunan plaj ve beachleri ziyaret edebilir, yaz sıcağından uzaklaşabilir. Ünye’nin popüler plajları arasında; Uzunkum Plajı, Ünye Feneraltı Plajı ve Ayanikola Sahili bulunmaktadır.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.